Handel serwerowy bardziej w klimacie FoE

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser267
  • Data rozpoczęcia

Czy podoba Ci się taki mechanizm handlu serwerowego?


  • W sumie głosujących
    16

DeletedUser267

Guest
Zastanawiałem się na handlem dla całego serwera.
Bardzo mi się podoba aktualny pomysł sąsiedztwa/kontynentów. Tworzy to silną presje do kooperacji z innymi graczami. Daje też przyjemne poczucie satysfakcji, bo bardziej działa na wyobraźnie bycie w pierwszej 10 na 80 osób, niż w gubiąc się w tabeli obejmującej tysiące nicków. Handel serwerowy mógłby wykorzystać idee kontynentów zamiast tworzyć abstrakcyjny rynek tuż obok.

Chodzi mi mianowicie o mechanizm żeglugi miedzy kontynentami. Na mapie podobnie jak ratusz od początku znajdowałaby się przystań przy brzegu. (u mnie woda jest w prawym dolnym rogu) W specjalnym menu floty w zależności od epoki możemy budować statki o różnej pojemności surowców. Statki kosztowałyby populacje i duże ilości złota/"młotków". W menu floty byłaby zakładka nawigacji, gdzie wybieralibyśmy do którego kontynentu chcemy się udać. W zależności od epoki liczba dostępnych sąsiednich kontynentów zwiększałaby się. Po wybraniu kontynentu i statku, określałoby się jakie surowce chcemy wysłać. Rejs trwałby dłuższy okres czasu, ale np. dla kontynentów odblokowanych w brązie byłoby to 12h, tych z żelaza 24h, średniowiecznych 2 doby. Tu można jeszcze dodać zmianę czasu trwania rejsu w zależności od statku (jego epoki,i być może rodzaju). Gdy statek dopływałby do celu, gracz zyskiwałby możliwość uczestniczenia w aukcjach danego kontynentu, ale tylko z wykorzystaniem przetransportowanych surowców. Miałby wtedy możliwość wysyłania wiadomości do graczy z innych kontynentów. Zakupione towary oczywiście trzeba byłoby przetransportować z powrotem do miasta. Handel zamorski byłby opłacalny ponieważ nie wymagałby ptk. rozwoju do kupna surowców. Jedynym problem byłby czas i złoto-młotkowe koszta rejsu.

Wg mnie taki system dosyć dobrze symulowałby historie handlu. Ładnie komponowałby się w genialny aktualny system odblokowania technologii. Do tego zamiast anonimowego handlu w wirtualnej przestrzeni serwera, dalej tworzyłby tą pozytywną presje do dogadywania się z innymi graczami, nawet na innych kontynentach.

W porównaniu z cała "Plemienną" społecznością tego forum bardzo mało grałem dotychczas w browserówki, dlatego jestem ciekaw opinii innych bardziej doświadczonych graczy. Mam też świadomość, że takie zmiany to ogrom pracy dla programistów i daleka pieśń przyszłości (lipiec? wrzesień?).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Handel serwerowy bardziej w klimacie FoE

Ja jestem na TAK. Do tego można by dodać jakieś morskie jednostki wojskowe, które by rabowały lub eskortowały takie statki.
 

DeletedUser400

Guest
Odp: Handel serwerowy bardziej w klimacie FoE

Tak, swietny pomysl. Do tego jeden kontynent na kilku graczy (walka PVP o prowincje z danymi surowcami)+troche malych usprawnien i gra bedzie swietna.
 

DeletedUser185

Guest
Odp: Handel serwerowy bardziej w klimacie FoE

Dobrze, ze to tylko pomysly... zwłaszcza podoba mi sie "genialny aktualny system odblokowania technologii" tylko co ma piernik do wiatraka?
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Handel serwerowy bardziej w klimacie FoE

Pomysł jest naprawdę dobry. Jednak od strony technicznej może być kilka małych problemów. Niemniej jednak, duży plus, w odpowiednim czasie pomysł przedstawimy autorom gry, zobaczymy co z tego wyjdzie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Handel serwerowy bardziej w klimacie FoE

pomysł mi się podoba bo pasuje do klimatu gry,tylko niestety mało kiedy pomysły graczy przechodzą do gry właściwej,wydawcy z reguły mają swoją własną wizję robienia gry.
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Handel serwerowy bardziej w klimacie FoE

bardzo dobry pomysł i zdecydowanie jestem za wprowadzeniem go do świata gry ;D
 

DeletedUser185

Guest
Odp: Handel serwerowy bardziej w klimacie FoE

Pewnie po odpowiednim dopracowaniu szczegółów dało by się to jakoś strawić :p
 
Do góry