[Zgłoszone] Handel - pole "wpisz" zamiast listy towarów

Jakie jest twoje zdanie na ten temat?


  • W sumie głosujących
    21

Hikari36

Polonista
Polonista
Witam!

Jak wiadomo, wraz z kolejnymi epokami będzie dochodzić coraz więcej towarów, a wraz z nimi lista towarów na rynku (Oferta/Potrzeba) będzie się wydłużać, przez co coraz trudniej będzie znaleźć odpowiedni surowiec (coraz szybsze przesuwanie listy).
Mój pomysł ma dwa warianty:
Wariant A:
Zamiast list rozwijanych przy Ofercie i Potrzebie wstawić pola, w których możemy wpisać nazwę towaru, przez co nie będziemy musieli szukać jej przewijając spis. Wraz z pierwszą literką pojawią się surowce rozpoczynające się na nią (jak na obrazku), z drugą - krąg poszukiwań się zawęzi. Po wpisaniu lub wybraniu towaru z wyświetlonych propozycji naciskamy Enter i już, gotowe.
24mxll2.jpg

Wariant B:
Polega na dodaniu takich pól jak wyżej, ale zamiast zamiany list wydłużyć nieco okienko handlu i dodać je pod nimi.
Przyznam, że propozycja gracza plumbum68 w tym poście jest lepsza niż sobie wyobrażałem :)

Plusy:
+ szybsze wyszukiwanie
+ wyszukuje już po jednej literce
+ przydatne przy kolejnych epokach i jeszcze większej liczbie towarów
+ pomocne dla ludzi handlujących w wielu epokach


Minusy:
Szukajcie a znajdziecie :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser8507

Guest
Heh, Własnie chciałem to wpisać Hikari, bardzo podobny pomysł, o 15min szybszy byłeś :) Głosuję na Wariant A, prosty, i mi by się przydało
 

DeletedUser4259

Guest
gdybym był zmuszony wybierać między tym, co jest teraz, a Twoimi propozycjami, to jednak wybrałbym wariant B

a tak poza tym to jesteś w czepku urodzony, Hikari - gdybyś opublikował swój wynalazek tylko kwadrans później, Wendrowiec oskarżyłby Cię o plagiat... :?

___
edit:
aha, nie napisałem dlaczego B a nie A - otóż FoE jest grą raczej "myszową" i jeżeli w jednej dłoni trzymam mysz, a w drugiej chleb ze smalcem, to nie dość, że wstuknięcie literki byłoby nieco kłopotliwe, to istniałaby możliwość umazania klawiatury, a to jest dla mnie nie do przyjęcia

pozdrawiam


_
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Głosuje na A, ale uważam, że powinna być dalej możliwość otwarcia listy, tylko pole wyświetlania powinno mieć możliwość edycji.
 

krzysw

Wicehrabia
no ale przecież można zostawić listy rozwijalne tak jak jest teraz, a oprócz tego dodać wpisywanie?
 

Hikari36

Polonista
Polonista
gdybym był zmuszony wybierać między tym, co jest teraz, a Twoimi propozycjami, to jednak wybrałbym wariant B

a tak poza tym to jesteś w czepku urodzony, Hikari - gdybyś opublikował swój wynalazek tylko kwadrans później, Wendrowiec oskarżyłby Cię o plagiat... :?

___
edit:
aha, nie napisałem dlaczego B a nie A - otóż FoE jest grą raczej "myszową" i jeżeli w jednej dłoni trzymam mysz, a w drugiej chleb ze smalcem, to nie dość, że wstuknięcie literki byłoby nieco kłopotliwe, to istniałaby możliwość umazania klawiatury, a to jest dla mnie nie do przyjęcia

pozdrawiam


_

Zawsze może Ci wyrosnąć trzecia ręka i po problemie ;) Racja, FoE jest w większości grą myszową, ale też są elementy, gdzie trzeba więcej pisać (czat, wiadomości, zaproszenia), dlatego ta zmiana może się zaliczać pod tą drugą kategorię "piśmienniczą" :)

krzysw - to jest opcja B - i lista, i pole do wpisania :)
 

DeletedUser

Guest
Według mnie powinno wyglądać to tak :)

Nowe pole wyboru.JPG

Klikając na "Wybierz towar" włącza się kursor i wpisujemy nazwę, oczywiście jedna literka skraca listę wyboru :)
Zmian niewiele a problem rozwiązany
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser6586

Guest
Nie wiem w czym widzicie problem.Jak dla mnie obecny filtr na targowisku jest dobry i nie potrzeba go zmieniać/modyfikować. Gram ponad rok i nigdy nie miałem problemu ze znalezieniem/wybraniem towaru który mnie interesuje.Otwieram listę-zjeżdzam sówaczkiem do konkretnej epoki i wybieram towar (wcale nie jest to za szybkie przewijanie,chyba że ktoś ma ciężką rękę lub ustawioną nieodpowiednią czułość myszy;) Obecna opcja filtrowania na targowisku jest bardzo dobra i przydatna,ale chyba nie wszyscy umieją z niej korzystać;/
A może jednak nie wszystko do końca zrozumiałem o czym wy tu piszecie?:?
 

DeletedUser

Guest
Nie wiem w czym widzicie problem.Jak dla mnie obecny filtr na targowisku jest dobry i nie potrzeba go zmieniać/modyfikować.....

Dlatego pokazałem opcję która zadowoli Ciebie (nic nie zmienia w obecnym systemie ) i innych (dodałem wyszukiwanie wpisywane ).
Towarów w przyszłości będzie więcej i usprawni to wyszukiwanie konkretnego :)
 

DeletedUser6586

Guest
Towarów w przyszłości będzie więcej i usprawni to wyszukiwanie konkretnego :)
Powinieneś napisać "w dalekiej przyszłości" :) Poza tym ile tych epok jeszcze będzie 2-3? Zgodnie z zapowiedziami,FoE wybiegnie tylko troszkę w przyszłość w porównaniu do realiów. ..."róbta co chceta" jak w ankiecie:)
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Plumbum - to co przedstawiłeś można zaliczać pod opcję B (czyli i lista, i pole), ale przedstawiłeś to lepiej niż sobie to wyobrażałem :)
Wojtek - Jak pomysł przejdzie, to też "w dalekiej przyszłości" ;) A jak wiadomo, lista nie powiększa swojego okienka, więc te towary (jeżeli dojdzie ich z 15-20) będą śmigać jak Struś Pędziwiatr i coraz trudniej będzie trafić w odpowiednią epokę :) A te rozwiązania mają temu zapobiec, zanim obudzimy się z ręką w... ;)
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Ewentualnie też fajna by była opcja klikania na obrazki towarów, które by znajdowały się w dwóch lub trzech liniach po prawej i po lewej stronie :)
Ale podoba mi się też zmiana oferowana przez plumbum68
 
Do góry