[Perły Architektury] Handel planami pereł

Czy korzystałbyś z giełdy planów?

  • Tak

  • Nie

  • Nie interesuje mnie to


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

The.Guru

Szlachcic zagrodowy
Szanowni Państwo,
proponuję rozbudować grę o możliwość handlu między graczami planami pereł, może dałoby się rozszerzyć istniejący targ surowców o taką opcję.

Jest dużo pereł i nikt nie buduje wszystkich, dużo planów niebudowanych pereł się marnuje a mogą być osoby, którym nieużywane plany by się przydały…
Co Państwo myślicie o tym pomyśle?
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Zaczynamy pomału sra... (przepraszam za słownictwo), tymi wszystkimi "przedmiotami", które kiedyś "były czymś": wiadra, plany, butelki... a ostatnio nawet Pakiet masowego wsparcia. Istne perpetuum mobile zrobiło się przez te bonusy do budynków eventowych. Niedługo człowiek będzie się logował raz/dwa w miesiącu, żeby zobaczyć czy konto aktywne.
 
Ostatnia edycja:

Landberg

Rycerz
Na pewnym etapie gry nadwyżka planów w perłach, których się nie buduje i są zbędne dla graczy, powinno być jakieś rozwiązanie. Wszyscy mamy takie perły i wszyscy zbieramy takie plany z racji różnych zadań. Nie chodzi o pójście na łatwiznę, tylko o praktyczne zastosowanie tego co zbieramy. Coś, co leży i nie pracuje, nie stanowi dla nas korzyści i stanowi krok w tył, jeśli chodzi o postępy i rozwój w tej grze.​
 
Wystarczy, że nie ogarną inflacji prów i te plany co masz na 500 poziomy będą potrzebne i zostaną zużyte. Tak jak kiedyś poziomy 180 pereł to był skok milowy, tak teraz już coraz więcej ludzi je ma. Druga sprawa, że po co mam wrzutki robić jak mogę wymienić plany/dokupić. Low levelowe konta zamiast uczyć się wrzutek i grać razem będą tylko wymieniać plany, bo nikt już nie wymienia na 1.0, a każda wrzutka powyżej bez arki to strata pr.
 

Landberg

Rycerz
ostatnio nawet Zbiorowym wsparciem
No właśnie, też to zauważyłem. Pakiet masowego wsparcia, który się zbiera i odkłada przy okazji różnych zadań przestaje mieć zastosowanie kiedy masz grono znajomych, którzy regularnie wspierają twoje miasto. Co więcej, daje się zauważyć, że nasi znajomi wpadają i nie mają czego wesprzeć, więc przepada ich rola w tym względzie. Widać, że jest co naprawiać lub zmieniać...​
 
No właśnie, też to zauważyłem. Pakiet masowego wsparcia, który się zbiera i odkłada przy okazji różnych zadań przestaje mieć zastosowanie kiedy masz grono znajomych, którzy regularnie wspierają twoje miasto. Co więcej, daje się zauważyć, że nasi znajomi wpadają i nie mają czego wesprzeć, więc przepada ich rola w tym względzie. Widać, że jest co naprawiać lub zmieniać...​
Jeżeli masz dużo małych budynków jak dziadek do orzechów, itd. to łatwo jest wykorzystać limit motywacji znajomych. Wiem, że te 140 znajomych+80 ludzi z gildii wydaję się dużo, ale przy obecnych wielkościach miast może zabraknąć motywki.
 

Landberg

Rycerz
Jeżeli masz dużo małych budynków jak dziadek do orzechów, itd. to łatwo jest wykorzystać limit motywacji znajomych. Wiem, że te 140 znajomych+80 ludzi z gildii wydaję się dużo, ale przy obecnych wielkościach miast może zabraknąć motywki.
Może tak być ;) A teraz w Evencie jeszcze Krwawa Lilia 1x1 - jak ci wpadnie trochę tego, no to wiadomo :rolleyes:
 

deliryk

Wicehrabia
motywka:
zdecydowana większość początkujących i średniozaawansowanych graczy nie wie, że BN może produkować diaxy
każdy farmer powinien mieć BN
wstyd się przyznać kiedy ja się o tym dowiedziałem

wystarczy, żeby opis BN miał info o produkcji diaxów a prawie każdy będzie chciał mieć BN na jakimś poziomie

plany - tak ogólnie to im dłużej grasz, tym masz mniejszy problem z planami, chyba, że grasz solo lub w gildii farmerów, którzy często nie interesują się współpracą z pozostałymi, chcą klepać wg i po prostu gdzieś zbijać bąki

handel planami sprawi, że arka będzie mniej sensowna i wszystkie inne opcje zdobywania planów odejdą w odstawkę

im więcej minimalizujemy, tym w grze mniej wyzwań
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
No właśnie, też to zauważyłem. Pakiet masowego wsparcia, który się zbiera i odkłada przy okazji różnych zadań przestaje mieć zastosowanie kiedy masz grono znajomych, którzy regularnie wspierają twoje miasto. Co więcej, daje się zauważyć, że nasi znajomi wpadają i nie mają czego wesprzeć, więc przepada ich rola w tym względzie. Widać, że jest co naprawiać lub zmieniać...​
Poprawiłem. Chodziło mi o pakiet. Właśnie ten Pakiet zbiorowego wsparcia, powoduje, że "znajomi" już nie są tak potrzebni ;)
 
Ostatnia edycja:

koordi

Wójt
Sęk w tym, że go nie ma :? Przypadek? ;)
Ani fontanny ani studnie też nie mają
Tylko bocianie gniazdo chyba ma info o tym.

Może nie chcą by każdy początkująvy wpadł na pomysł tworzenia farm.

A może [spoiler teorii spiskowej] szansa na diaxy z tych budynków nie jest 1% a jest sterowana i zależna od wielu innych czynników.
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Ani fontanny ani studnie też nie mają
Tylko bocianie gniazdo chyba ma info o tym.

Może nie chcą by każdy początkująvy wpadł na pomysł tworzenia farm.

A może [spoiler teorii spiskowej] szansa na diaxy z tych budynków nie jest 1% a jest sterowana i zależna od wielu innych czynników.
Szansa jest jeszcze mniejsza. Na 80 lvl jest to ~12%, że zadziała, a jak zadziała, to masz 1,01%, że to diamenty.
 

deliryk

Wicehrabia
Szansa jest jeszcze mniejsza. Na 80 lvl jest to ~12%, że zadziała, a jak zadziała, to masz 1,01%, że to diamenty.
to musisz policzyć inaczej :)

skoro masz 12% i np:
- znajomi 145
- gildia 75
- sąsiedzi 70
razem masz 290 x 12% = 290 x 0,12 = 34,8 nagród (czyli działa jak 34 studnie życzeń)
każdy farmer powinien to mieć :) :)

niektórzy liczą, że albo masz tak naprawdę ok 35% szans, że BN da ci 50dx albo przeliczają to na zasadzie średniej dziennej 0,348 x 50 = 17,4 dx dziennie
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
to musisz policzyć inaczej :)

skoro masz 12% i np:
- znajomi 145
- gildia 75
- sąsiedzi 70
razem masz 290 x 12% = 290 x 0,12 = 34,8 nagród (czyli działa jak 34 studnie życzeń)
każdy farmer powinien to mieć :) :)

niektórzy liczą, że albo masz tak naprawdę ok 35% szans, że BN da ci 50dx albo przeliczają to na zasadzie średniej dziennej 0,348 x 50 = 17,4 dx dziennie
mam bn na 70 poziomie. Diaxy widze raz na miesiac
 

deliryk

Wicehrabia
smutne, ja mam na 10lvl i miałem już 2x w tym miesiącu ;)
zakładam, że nie masz ani jednej studni czy fontanny?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
smutne, ja mam na 10lvl i miałem już 2x w tym miesiącu ;)
zakładam, że nie masz ani jednej studni czy fontanny?
no a po kiego grzyba mi na głównym świecie studnia lub fontanna xD
temat był o samym BN, a on na moim głównym stoi
Helper niestety chyba nie ma statystyk do BN
 

koordi

Wójt
no a po kiego grzyba mi na głównym świecie studnia lub fontanna xD
temat był o samym BN, a on na moim głównym stoi
Helper niestety chyba nie ma statystyk do BN
A ja jestem ciekawy na kiego grzyba BN w głównym mieście ;)
smutne, ja mam na 10lvl i miałem już 2x w tym miesiącu ;)
zakładam, że nie masz ani jednej studni czy fontanny?
Fart to nie zasada, warto mieć 10lvl, a rozbudowa ma sens tylko jak nie masz w co pry dawac

Wracając do tematu - handel planami wywala sensowność wielu innych dzialan i mam wrażenie, że tylko "nowym" graczom jest to potrzebne po to, żeby w 2 dni trzepnąć epokę żelaza i postawić podstawowe perłyni farmić :)

Teoretycznie jestem za tym bo mi to nie przeszkadza.

A praktycznie to poza tym opisanym przykładem to nie mam pomysłu na sensowność takiej funkcji handlu.

Low levelowe konta zamiast uczyć się wrzutek i grać razem będą tylko wymieniać plany, bo nikt już nie wymienia na 1.0, a każda wrzutka powyżej bez arki to strata pr.
Teoretycznie jak nie masz arki to nazbierasz planów trzaskając top5. Low levele nie muszą jej na siłę najpierw budować. Wszystko zależy od etapu gry, celu i tego czy ktoś chce grać w GPC czyli standardowa śpiewka bez zmian
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
A ja jestem ciekawy na kiego grzyba BN w głównym mieście
towary. Lubię zbierać je w każdej ilosci ;)
Wracając do tematu - handel planami wywala sensowność wielu innych dzialan i mam wrażenie, że tylko "nowym" graczom jest to potrzebne po to, żeby w 2 dni trzepnąć epokę żelaza i postawić podstawowe perłyni farmić :)

Teoretycznie jestem za tym bo mi to nie przeszkadza.

A praktycznie to poza tym opisanym przykładem to nie mam pomysłu na sensowność takiej funkcji handlu.
ja tam widze opcje handlu za złotówki do tego xd

zbędna funkcja. Kolejna co miałaby nazbyt ułatwić start.

i naucz się w koncu funkcjo edytuj bo pisanie 2-3 postów pod sobą jest sprzeczne z ogólnymi zasadami forum, tak mi jeden kolega co był m.in. modem powiedział <słusznie zwrócił uwagę> więc polecam się tego trzymać bo zaburza to cały wątek.
 

koordi

Wójt
Umiem, ale niektórzy jak ja grają w to na telefonie i pisanie drugich postów z cytowaniem jest czasem straszne

Nie wiem czy to ich autorski skrpyt forum czy jakiś gotowiec. Wystarczy odpalić funkcję łączenia postów tego samego autora jeżeli następują po sobie.

Nie wiem co to wam zaburza. Ale mi technologia mobilna zaburza pisanie :)
 
Do góry