[Handel] Handel Masowy

Masowe oferty na rynku?

  • Tak, z sumować oferty tej samej kategorii.

    Głosy: 17 81,0%
  • Nie, jest dobrze.

    Głosy: 3 14,3%
  • Mam uwagi, inny pomysł (napisany w temacie)

    Głosy: 1 4,8%

  • W sumie głosujących
    21

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Przy ostatnio poruszanym temacie handlu, wpadłam na pomysł ulepszenia samego sposobu handlowania.
Mianowicie w tej chwili możemy wystawić tysiące ofert 10 za 10 surowca, bo się nam tak podoba. Wg mnie jest to bez sensu... Gracze wciąż chcą zmiany opłat za handel między graczami a 10 za 10 surowca kosztuje zawsze te 1 pr.
Dlatego uważam że nie ma sensu zalewać rynku ofertami w ilości tysięcznej, tylko rynek mógł by działać jako masówka, wszystko z jednego worka.
Jeżeli wystawiam 10 kamienia za 10 drewna, potem powielam tą ofertę na rynku zrobiło by się 20 za 20.
Tak mozna wystawić spokojnie 1000 surowca za 1000 a gracze brali by paczkę jaka im pasuje, potrzebuje 100, wymienia tyle za przelicznik narzucony przez sprzedającego, w ten sposób wydaje raz 1 pr, ma ile chce, a rynek nie ma tysiąca ofert tylko jedną masową na daną wymianę. Odciąży to troszkę tą zakładkę.

Mam nadzieje że w miarę czytelnie rozpisałam pomysł.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
W sumie pomysł nie jest zły, tylko wystarczy, że rynek zapamięta który surowiec za który (tak jest) oraz przelicznik jaki występuje (też tak jest o ile pamiętam).
Przy wystawianiu oferty by mogło być jak dotychczas czyli ile surowca swojego wystawiamy i ile chcemy dostać w sumie za ten towar i później gracze sobie biorą paczki jakie im się podobają. Wygląd handlu nawet nie musiałby się zbyt zmienić; okno wystawiania i przyjmowania oferty by się najwięcej zmieniły.

Dużo napisałem tego co Natalia, ale chyba dobrze zrozumiałem jak miałoby to wyglądać i napisałem to trochę inaczej więc może i inni zrozumieją jeśli dotychczas nie zrozumieli :)
 

astrotaurus

Hrabia
Pomysł jest fajny, też myślałem nad taki rozwiązaniem, ale przy takich ustawieniach rynku jak w FoE nie widzę możliwości wprowadzenia go, bo tylko część ofert mogłaby tej metodzie podlegać (te w proporcji 1:1), albo system musiałby dzielić towary na kawałki.
Ale że owo dzielenie to nie taka wielka sztuka, a jakieś dwa miejsca po przecinku może nie przeciążyłyby serwerów ;), wyrażam nadzieję, że może się uda.

- - - Zaktualizowano - - -

wystarczy, że rynek zapamięta który surowiec za który (tak jest) oraz przelicznik jaki występuje (też tak jest o ile pamiętam).
Chyba nie zrozumiałem do końca. Wygląda mi to na postulat jakichś odgórnych regulacji, choć następna fraza jakby temu zdecydowanie przeczy:
Przy wystawianiu oferty by mogło być jak dotychczas czyli ile surowca swojego wystawiamy i ile chcemy dostać w sumie za ten towar

I następna kwestia:
Wygląd handlu nawet nie musiałby się zbyt zmienić; okno wystawiania i przyjmowania oferty by się najwięcej zmieniły.
Wedle mojego rozumienia okno wystawiania mogłoby pozostać dokładnie takie samo. Tylko przy zakupie musiałoby pojawić się okienko do wpisania liczby towaru jaki chcemy kupić z oferowanego pakietu.

W sumie chyba proponujesz jakąś wielowariantowość przyjmowania i wystawiania ofert kiedy oferta opiewa np. na 100 drewna, a w zamian jest żądane 100 barwnika LUB 60 żelaza...
Albo oczekiwane jest 100 drewna, a w zamian oferowane 100 barwnika LUB 50 żelaza. Wtedy system rzeczywiście musiałby coś więcej pamiętać
 
Ostatnia edycja:

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
dokładnie taki sam pomysł kiedyś napisałem :) jak widzimy nie przeszedł, a szkoda

Wiem ze by ł.

- - - Zaktualizowano - - -

Pomysł jest fajny, też myślałem nad taki rozwiązaniem, ale przy takich ustawieniach rynku jak w FoE nie widzę możliwości wprowadzenia go, bo tylko część ofert mogłaby tej metodzie podlegać (te w proporcji 1:1), albo system musiałby dzielić towary na kawałki.
Ale że owo dzielenie to nie taka wielka sztuka, a jakieś dwa miejsca po przecinku może nie przeciążyłyby serwerów , wyrażam nadzieję, że może się uda.

Powiem tak, matematyka. Zaokrąglanie istnieje, jak nie zaokrąglić do całości przelicznika (chodzi oczywiście żeby przeliczniki były tylko takie co nie obcinają pół surowca) to zaokrąglić towar (w drugą stronę jak przelicznik daje pół towaru to zasada od 0 do 5 to -1 od 5 do 10 to do jednego jakoś tak to było ;) )
 

Mikekun

Książę
siemanko

Znając życie, mimo iż pomysł fajny i jest dobrze skonstruowany. Narusza on podstawy gry jakim jest handel, a to już dla programistów zbyt duża męczarnia aby zmienić coś co jest podstawą. Jak na razie pewnie skupią się aby doszlifować nowy system wiadomości i wtedy ewentualnie popracują nad handlem w wolnym czasie. Też przeglądam tematy dotyczące handlu i akurat Natalio nie jesteś pierwsza która widzi że w wystawianiu ofert jest mały problem który potrzebuje nie wielkiej ingerencji od strony programistów. Mimo to jak na razie w tej kwestii nie wiele się zmieniło, a gra leci dalej swoim sposobem handlu. Po drugie nawet nowa osoba wie że został dodany filtr który umożliwia nam pokazanie akurat tych ofert które możemy zaakceptować, więc lista ofert masakrycznie się nam zmniejsza. Chyba że mamy w swoich znajomych osobę która handluje masowo, co i tak jest u nas plusem ;)

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser15092

Guest
No cóż, trochę by to ułatwiło samo handlowanie, ale jest jak jest i nie narzekam, jakoś z tym żyjemy :D Nie chciałbym zmieniać w ten sposób handlu. Powiem może jak to funkcjonuje obecnie - gracz ma do wyboru oferty powiedzmy 10 kamienia na 10 marmuru lub 20 kamienia na 40 marmuru (szukamy kamienia). Chcemy w szybkim czasie zdobyć kamień, tak więc 1. oferta jest taka optymalna, a druga taka bardziej chytra, ale jak ktoś się zagapi z technologiami to weźmie tą drugą ofertę, bo daje więcej kamienia.
I właśnie z tym pomysłem ten aspekt zostałby zniszczony, dlatego jestem trochę niechętny do tej zmiany :)
 

astrotaurus

Hrabia
Chcemy w szybkim czasie zdobyć kamień, tak więc 1. oferta jest taka optymalna, a druga taka bardziej chytra, ale jak ktoś się zagapi z technologiami to weźmie tą drugą ofertę, bo daje więcej kamienia.
A przy wprowadzeniu pomysłu Natalii człowiek potrzebujący 20 kamieni kupuje całą ofertę pierwszą i połowę drugiej. I mamy ciekawiej! :)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Każdy wie że na rynku oferty "spoko" rozchodzą się szybko. Te co wiszą są głównie lichwą, jedyne co ja zmienię to skrócenie 5 stron do 2 w których mamy oferty spoko idące jak ciepłe bułeczki i lichwe. Jak spoko pójdą lichwa może też... Albo będzie wisieć jak do tej pory ;)
 

DeletedUser15092

Guest
No cóż, ja tam wole tak jak jest.
Są oferty
1. 10 poszukiwanego - 10 wymaganego
2. 40 poszukiwanego - 80 wymaganego

Możemy albo natychmiast mieć 40 poszukiwanego za wyższą kwotę, albo wziąść tą optymalną i potem czekać na kolejne optymalne. Gdyby tych ofert było więcej, to możemy 10 na 10 kosztem 4 PR, lub 40 na 80 kosztem 1 PR. I nad tym też warto pomyśleć. Ekonomia w FOE :)
Ja wiem, że w niektórych grach właśnie handel opiera się na tej zasadzie, ale w FoE zostawiłbym unikatowe targowisko
 

DeletedUser18000

Guest
ŚWIETNY POMYSŁ!
Trzeba by tylko ustalić jaka najmniejsza paczka, np 6 granitu za 8 żelaza, a potem ile paczek chcemy wystawić z automatyczną opcją MAX.
Oczywiście gdyby ktoś kupował więcej niż jedną paczkę płacił by 1 pr :)
Na pewno nie zmieniło by to w żaden sposób zasad gry, a zmniejszyło by obciążenie serwera tysiącami ofert, bo handlarze wystawiali by jedną ofertę, zamiast kilku. Tylko że trochę roboty by było żeby to zrobić....
 

DeletedUser10716

Guest
a może by tak dodać pole do zaznaczenia przy ofercie? zaznaczasz na liście które oferty chcesz wymienić i jeśli to są te same towary i ten sam stosunek, to płacisz tylko jednego pr? (opcjonalnie jeśli są to oferty tego samego gracza)
 
Do góry