Haloween 2015 w FoE - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Witam,
Mam takie pytanie odnośnie obecnego eventu -"Helołyn",
skłania się to bardziej do matematyki i zagadek Discovery ... tak sobie myślę :-)
jak to qfa jest że z zadania pobocznego przy 105% z "Szato" mam 41 aromatów,
a z wykonanego zadania z eventu dostaje 10 np. stali ?? - wszystkiego qrna po 10.
Jakieś podpowiedzi?.

To se możesz policzyć że jak dostajesz dychu to 105% z stali to dycha, a jak dostajesz 41 to 105% to 41, to je kurna proste :D
 

DeletedUser7425

Guest
Natalio Szanowna non trybię co Ty do mnie mówisz-piszesz ,
może inaczej,
pytanie moje brzmi : dlaczego nagrody z eventu różnią się od nagród z zadań pobocznych
przy tym samym stanie "Szato F" -105% ??.
 

DeletedUser13596

Guest
Natalio Szanowna non trybię co Ty do mnie mówisz-piszesz ,
może inaczej,
pytanie moje brzmi : dlaczego nagrody z eventu różnią się od nagród z zadań pobocznych
przy tym samym stanie "Szato F" -105% ??.

Odpowiedź na Twoje pytanie jest dość skomplikowana, dlatego musi być dość długa

W różnych zadaniach może występować różna "kwota bazowa" nagrody. Czyli bez chateau dostałbyś np. X i Y za różne zadania a niekoniecznie 2 razy taka sama nagrode (X).

Po za tym mówisz o zadaniach pobocznych. A może masz na myśli powtarzalne/zapętlone? Poboczne mają bardzo różne kwoty bazowe nagród, zupełnie inne niż powtarzalne/zapętlone, a tylko takie (poboczne/zapętlone) pojawiają się jako nagrody w Halloween. Dopowiedz nam wszystkie szczegóły, a łatwiej będzie wyjaśnić przyczynę :). Ponadto, może awansowałeś do nowej epoki (kwoty bazowe dla monet, młotków i medali różnią w zależności od epoki)?

Jak widzisz jest wiele znaków zapytania. Czekam na szczegóły :)

- - - Zaktualizowano - - -

Witam,
Mam takie pytanie odnośnie obecnego eventu -"Helołyn",
skłania się to bardziej do matematyki i zagadek Discovery ... tak sobie myślę :-)
jak to qfa jest że z zadania pobocznego przy 105% z "Szato" mam 41 aromatów,
a z wykonanego zadania z eventu dostaje 10 np. stali ?? - wszystkiego qrna po 10.
Jakieś podpowiedzi?.

A tu już dajesz oczywistą odpowiedź na swoje pytanie. Mylisz zadania poboczne z zadaniami powtarzalnymi, a to bardzo poważna różnica.

Kwota bazowa towarów z zadania zapętlonego/powtarzalnego wynosi 5 towarów + bonus z chateau Dlatego dostajesz 10 stali. Na 10 poziomie chateau dostaniesz 13 stali. Potem co 4 poziomy dostajesz kolejny 1 towar.

Za zadanie z halloween możesz otrzymać tylko i wyłącznie nagrody takie same jak dla zadań powtarzalnych/zapętlonych Zadania powtarzalne/zapętlone cechuje to, że można je pomijać w nieskończoność i zawsze wracają. Dlatego, że zadania z halloween (i innych eventów) mają takie same nagrody jak zadania powtarzalne, dlatego dostałeś 10 stali. Zadanie za które dostałeś 41 aromatów to zadanie poboczne, zupełnie inna bajka, zupełnie inne nagrody.

41 aromatów czyli bazowo (jak szybko policzyłem) 20 + bonus z chateau otrzymałeś na pewno za zadanie poboczne. Takie zadanie cechuje się tym, że można je wykonać tylko raz przez całą grę, a raz pominięte nie powraca nigdy.

Innymi słowy, to bardzo dobrze, że dostałeś różne nagrody za zadanie poboczne i zadanie z halloween. Tak ma być, wszystko jest OK :)

Dodam jeszcze, że zadania powtarzalne/zapętlone to kilka bardzo konkretnych zadań, które pojawiają się tylko gdy pominiemy lub wykonamy wszystkie zadania z epoki w której jesteśmy, nie odkryjemy technologii ani mapy nowej epoki - czyli siedzimy całkowicie w tej epoce w której jesteśmy. Są to następujące zadania [i żadne inne - wszystkie pozostałe to POBOCZNE]:
1. Zapłać A monet i B zaopatrzenia [losowa nagroda]
2. Zbierz C monet [losowa nagroda]
3. Zbierz D zaopatrzenia [losowa nagroda]
4. Wyprodukuj w budynku produkcyjnym E rzeczy (produkcja 24h) od 2 do 5 razy (w zależności od epoki) [losowa nagroda]
5. Wyprodukuj w budynku produkcyjnym F rzeczy (produkcja 24h) od 2 do 5 razy (w zależności od epoki) [losowa nagroda]
6a. Wyprodukuj w budynku produkcyjnym G rzeczy (produkcja 24h) od 2 do 5 razy (w zależności od epoki) [losowa nagroda]
LUB
6b. Wyprodukuj w budynku produkcyjnym E rzeczy (produkcja 24h) 2 razy i F rzeczy (produkcja 24h) 2 razy [losowa nagroda]
7. Wydaj H punktów rozwoju [losowa nagroda]

To jakie będzie zadanie 6 zależy od epoki. W twojej epoce (postmodernizm) na pewno jest to już wersja 6a. 6b dotyczy początkowych epok.

+ kilka zadań na wyszkolenie żołnierzy, ale gdy już ich mamy tylu ile wymaga zadanie, nie pojawia się ponownie

Za takie zadania możesz otrzymać (losowo, ale jest określona szansa trafienia danej nagrody) tylko i wyłącznie takie nagrody:
1. 20 diamentów + bonus z chateau - tylko jeden raz za każde z tych zadań w każdej epoce
2. 5 losowego towaru (każdy z 5 towarów wpada mniej więcej w podobnej ilości) z epoki w której jesteś (przetworzonych) + bonus z chateau - nieograniczoną liczbę razy za każde zadanie
3. Mała paczka monet (wartość różni się w zależności od epoki) + bonus z chateau - nieograniczoną liczbę razy za każde zadanie
4. Duża paczka monet (wartość różni się w zależności od epoki) + bonus z chateau - nieograniczoną liczbę razy za każde zadanie
5. Mała paczka zaopatrzenia (wartość różni się w zależności od epoki) + bonus z chateau - nieograniczoną liczbę razy za każde zadanie
6. Duża paczka zaopatrzenia (wartość różni się w zależności od epoki) + bonus z chateau - nieograniczoną liczbę razy za każde zadanie
7. Medale (wartość różni się w zależności od epoki) + bonus z chateau - nieograniczoną liczbę razy za każde zadanie
8. 1 losowy plan losowej perły architektury - nieograniczoną liczbę razy za każde zadanie
9. 1 paczka 5 Punktów Rozwoju - nieograniczoną liczbę razy za każde zadanie

Za zadania powtarzalne/zapętlone oraz za zadania z Halloween i wszelkich innych eventów (poza nagrodami głównymi) możesz otrzymać tylko takie nagrody jak powyżej

Za zadania poboczne możesz otrzymać dowolne nagrody w dowolnej wielkości - i dlatego dostałeś aż 41 aromatów, było to zadanie poboczne. Zadanie poboczne to na przykład "zbuduj budynek X i wydaj Y monet" albo "odkryj technologie Z i wyszkol 3 żołnierzy" - te zadania można pominąć.

Dla pełnej ścisłości dodam jeszcze, że występują także zadania główne, które cechują się tym, że nie można ich pominąć w żaden sposób i będą z nami do usran... śmierci aż je wykonamy :)

Mam nadzieję, że teraz rozumiesz, jeżeli nie to zapraszam na PW :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

adaskowr

Szlachcic zagrodowy
"Mięczaku..., jak masz wroga - zrób mu drakę. Odbierz mu ziemię... i morele, bęc.
Zdobądź albo zniknij"
 

DeletedUser7261

Guest
No, i co w tym trudnego?
"Mięczaku..., jak masz wroga - zrób mu drakę. Odbierz mu ziemię... i morele, bęc.
 

bartekmod

Książę
cóż... jako że dzisiaj jest moje znienawidzone zadanie to ponarzekam :)

narzekanie... A
narzekanie.... B
jeszcze raz narzekanie... D
już ponad połowa narzekania... E
zbliżam się do końca narzekania... F
tak, to już ostatni świat narzekania.. G

a C gdzie zalicza mi automatycznie to jedyny świat, na którym nie byłoby mi żal wydania towarów
 

DeletedUser7425

Guest
Roscoe szacun-dzięki za objaśnienie bez mała całego tematu-pytania,
tylko na tym świecie z którego zapodałem pytanie to akurat nie były zadania powtarzalne bo tam
akurat się rozwijam,ale i tak dzięki za matme :-).
 

bartekmod

Książę
wygląda na to, że jednak nie ma szans wykonać eventu... zwiad na statek skończy się po 23 w sobotę.. czyli szpiegowanie nas zniszczy jednak :/
 

DeletedUser6586

Guest
Różnie ludzie piszą, a ja niewiem komu wierzyć...
Nie ma więc możliwości by szpiegowanie zaliczyło z automatu i nie ważne czy wejdę do nowej epoki, czy nie?
 

HuanMing

Książę
Event trwa do 10 listopada, wiec powinno dac sie zdazyc :) Szpiegowania nie zaliczy Ci z automatu jezeli istnieja jeszcze jakies sektory mozliwe do przeszpiegowania, bez znaczenia czy znajduja sie one na odkrytym kontynencie czy nie. Powodzenia :)
 

DeletedUser4992

Guest
Zwiad na statek w nowej epoce idzie 3 dni i 11 h a schodzi na Ląd 1 dzień i 1 h :) czyli jak ktoś siadł gdy tylko epoke dodano o godzinie 12:00 to 09.11.15 powiennien już się zakończyć aby zaliczyć zadanie ze szpiegowaniem :)
 

wuen

Hrabia
co trzeba zrobić w aby zaliczyc 10 zadanie "ja i moi bracia" ?
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser14757

Guest
Zbudować budynek produkcyjny do którego jest potrzebne 40+1 mieszkańców.
 

DeletedUser5324

Guest
witam,
mam pytanie do kogoś, kto ukończył event na becie lub po prostu to wie - jak to jest z tym cmentarzem? ponoć tu są dwie możliwości zdobycia ulepszonego cmentarza - usunąć trzy dekoracje lub cmentarz, który się ma obecnie (mam starożytny) - czy jak usunę trzy dekoracje, to dostanę dodatkowo najmniejszy możliwy cmentarz i będę miał dwa, a jak usunę posiadany cmentarz, to dostanę jego powiększoną wersję i będę miał tylko ten jeden? czy jakoś inaczej?
 

DeletedUser14757

Guest
Jeżeli posiadasz cmentarz to musisz go usunąć aby dostać nowy. Usunięcie dekoracji jest dla tych osób, które cmentarza nie posiadają.
 

DeletedUser14692

Guest
Witam mam pytanie.
Zadanie 13 nie chce spojlerować
Ale czy ta jednostka musi być z obecnej epoki w której jestem czy może być z wcześniejszej epoki?
 

bartekmod

Książę
bez jaj... ja wydaje diamenty żeby nie robić eventu na styk i móc spokojnie przeszpiegować, po czym zalicza mi zadanie z automatu jakby nie było Afryki :/
 

DeletedUser8507

Guest
" Modlitwa Gracza"

Każda aktualizacja to flustracja :(

...co tu będziem wiersze prawić ?
jak gry nie potraficie naprawić :(
Nowy system wiadomości spowodował wiele złości !

Koperta od mrugania oszalała !
graczy FoE krew zalała :(

... żeby nie było "wywalania" flasha
oto modlitwa Nasza :p

oooo... Pięknie!
 

DeletedUser15587

Guest
Witajcie :) A ja w kwestii końca eventu. Chodzi mi o to, kiedy dokładnie kończy się czas na wykonanie zadań? 10.11.2015 23:59 czy może 09.11.2015 23:59 ?
 
Do góry