GvG

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser7112
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Załóżmy, że sie leczą, ale w jakim czasie? Pół godziny po ataku z resztek armi zrobiło sie 6 pełnych plus 2, w których brakuje po cztery kreski (czyli uszkodzenia to 8). Ja sam wygrałem 10 bitew, a gildia łącznie kilkadziesiąt. Jak to możliwe?
 

DeletedUser625

Guest
To są tylko moje domysły. Nie wiem czy na pewno się same leczą. Jak widzisz zadałem pytanie.
 

DeletedUser4259

Guest
Mam pytanie, czy osłabione armie obronne, po ataku wrogiej gildii mozna jakoś uleczyć, uzupełnić? Wiem, że mozna uzupełnić w obronie zniszczoną armię, ale czy można coś zrobić z armiami, którym zostalo kilka kresek?

jest na to tylko jedno rozwiązanie: skasować armię, której została tylko jedna, dwie kreski i na jej miejsce wstawić zupełnie nową (ale lepiej poczekać, aż wróg sam ją wykończy... zawsze to trochę nadweręży jego atak - jedyny problem to taki, że trzeba być wtedy "w pobliżu" :))
 

DeletedUser7725

Guest
MadameCommando
Dzięki za wyjaśnienia, chyba zaczynam to wszystko powoli rozumieć :)

A przy okazji, podobnie jak przedmówcy też stawiam pytanie o leczenie jednostek obronnych po walce. Jakie tu zasady obowiązują ?
 

DeletedUser11123

Guest
w temacie poświęconym komentarzom do wersji 1,20 (chyba tam to było) Bryfft udzielił takiej odpowiedzi:

Armie jako takie nie leczą się nigdy.
Jeżeli chodzi o pojedyncze jednostki, to jeśli włączysz do GvG uszkodzoną jednostkę jako część armii oblężniczej lub obronnej, to zostanie ona uleczona i każdą walkę będzie rozpoczynać z pełnym życiem.

No i niby wszystko jasne. wstawisz jednostki ranne, będą zdrowe i zawsze zdrowe będą stawać do bitwy. Tylko armia traci kolejne kropki "życia" o ile przeciwnik ją pokona. Tylko nie wiem jak to się ma do znikania kropek w armiach, których inni gracze nie atakowali i nie sąsiadują z terenami zajętymi przez agresywnych NPC.
 

DeletedUser

Guest
Cześć, mam małe pytanko a mianowicie czy można zdobyć zacieniony sektor ? Bo moja gildia nie ma żadnej prowincji i chciał bym jakąś zająć.
 

DeletedUser4259

Guest
Cześć, mam małe pytanko a mianowicie czy można zdobyć zacieniony sektor ? Bo moja gildia nie ma żadnej prowincji i chciał bym jakąś zająć.

cześć,
można - ale dopiero gdy zostanie "odcieniony", czyli gdy inne gildie będą podbijały sąsiednie tereny

jeżeli Twoja gildia nie ma jeszcze żadnej prowincji, to obserwuj "strzałki" na mapie - tylko takie sektory możecie podbijać (najczęściej będą to tereny wzdłuż rzek oraz te "uwolnione" przez inne gildie, a także niektóre już zajęte)

- - - Zaktualizowano - - -

[...] Tylko nie wiem jak to się ma do znikania kropek w armiach, których inni gracze nie atakowali i nie sąsiadują z terenami zajętymi przez agresywnych NPC.

"Góry i rzeki nie stanowią przeszkody, armie wrogich NPC uderzą "przeprawiając się" przez nie."
 

DeletedUser

Guest
Czyli tak naprawdę nie mogę zająć żadnej prowincji ?
 

DeletedUser7725

Guest
Dzięki za info reeb !
Ale,
(...)nie wiem jak to się ma do znikania kropek w armiach, których inni gracze nie atakowali i nie sąsiadują z terenami zajętymi przez agresywnych NPC.
Czy chodzi Ci o sytuację, kiedy agresor odstąpił od ataku ? Bo jak atakuje konsekwentnie, to w końcu zajmuje sektor. A jak agresorowi się znudzi ?
Może z chwilą zerowania kolejnego czasu, czyli atak + czas do wyzerowania + 24 godziny kropki znikają ?
Albo kolejny agresor przychodzi na gotowe :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
jest na to tylko jedno rozwiązanie: skasować armię, której została tylko jedna, dwie kreski i na jej miejsce wstawić zupełnie nową
Jak skasować ranna armię? Trzeba mieć odblokowane 8 slotów czy co? Bo nie widzę takiej opcji, mam odblokowane tylko 7 slotów obrony
 

MadameCommando

Zespół FoE
Supporter
Można to zrobić za pomocą takiej samej ikony, jaką masz w swoim okienku zarządzania armią ("ludzik z krzyżykiem na czerwonym tle") - klikasz, wybierasz armię, potwierdzasz i jest skasowana. Ale jeśli nie widzisz takiej opcji, to możliwe, że nie masz ku temu uprawnień. A ilość odblokowanych slotów nie ma nic do rzeczy.
 

DeletedUser4259

Guest
Można to zrobić za pomocą takiej samej ikony, jaką masz w swoim okienku zarządzania armią ("ludzik z krzyżykiem na czerwonym tle") - klikasz, wybierasz armię, potwierdzasz i jest skasowana. Ale jeśli nie widzisz takiej opcji, to możliwe, że nie masz ku temu uprawnień. A ilość odblokowanych slotów nie ma nic do rzeczy.

obrona.jpg
 

DeletedUser11123

Guest
- - - Zaktualizowano - - -


"Góry i rzeki nie stanowią przeszkody, armie wrogich NPC uderzą "przeprawiając się" przez nie."

tyle to i ja wiem. ale czemu kropki znikają w armiach znajdujących się w odległości 2-3 sektorów od wybrzeża lub gór ???
 

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Tak:
Utratę sektora na którym sztab się znajdował.

Sam sztab jest przenoszony na jeden z sektorów które gildia posiada(jeżeli nie posiada zaczyna od początku).
 

DeletedUser

Guest
Witam
Chciałam sie zapytac czy idzie jakos wyjac surowce ze skarbca gildii? Bo ludzie wrzucaja surowce z innych epok niz w tej w ktorej walczymy...prosiła bym o szybka odpowiedz
 
Do góry