GvG

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser7112
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser7112

Guest
Czy świeżo zajęty sektor /tzw chroniony/ może służyć do ataku? czy może wyjść z niego atak?
 

DeletedUser8110

Guest
Yodus, a jesteś pewien, że nie było to już po zakończeniu podsumowania dnia ?
 

DeletedUser625

Guest
siorprajs u nas na Arvahallu było to samo. Podbiliśmy sektor innej Gildii i w momencie gdy przenieśliśmy nasz sztab w miejsce świeżo podbitego sektora okazało się możliwe zaatakowanie wszystkich przylegających do niego. Mimo tego że sztab był pod ochroną.
 

DeletedUser8110

Guest
siorprajs u nas na Arvahallu było to samo. Podbiliśmy sektor innej Gildii i w momencie gdy przenieśliśmy nasz sztab w miejsce świeżo podbitego sektora okazało się możliwe zaatakowanie wszystkich przylegających do niego. Mimo tego że sztab był pod ochroną.

Guanabana masz jak najbardziej rację - jest to jedyny przypadek kiedy da się w pewnym sensie 'ominąć' okres ochronny :)
 

DeletedUser3876

Guest
Czy świeżo zajęty sektor /tzw chroniony/ może służyć do ataku? czy może wyjść z niego atak?

Może, pod warunkiem że na niego przeniesiony został sztab.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Mam pytanie: załóżmy, że mamy sojusz z jakąś gildią i chcemy przekazać jej jakiś sektor. Jest taka możliwość? Czy tylko można go sprzedawać NPCom?
 

DeletedUser3876

Guest
Mam pytanie: załóżmy, że mamy sojusz z jakąś gildią i chcemy przekazać jej jakiś sektor. Jest taka możliwość? Czy tylko można go sprzedawać NPCom?

Bezpośrednio 'przekazać' nie można, ale można 'zwolnić' taki sektor, aby sojusznicza Gildia go przejęła.
 

DeletedUser7658

Guest
OK. a co sie dzieje w momencie gdy ktos sie wbije klinem pomiedzy nasze sektory i czesc sektorow straci bezposredni kontakt ze sztabem??
 

DeletedUser3

Guest
Nic szczególnego się nie dzieje. Nie ma konieczności zachowania ciągłości granic.
 

DeletedUser

Guest
Mam pytanie: czy koszty oblężenia tak drastycznie rosną tylko w przypadku oblegania sektorów należących do innej Gildii czy nie ma to znaczenia? W sensie, że rosną z każdym kolejnym oblężeniem podejmowanym przez konkretną gildię, niezależnie od tego co oblega?

I drugie pytanie: Za co jest więcej punktów? Za przejęcie sektora od innej Gildii, czy za przejęcie "bezpańskiego"? Czy też nie ma to znaczenia?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser625

Guest
Ilość punktów za sektor zależy od epoki w której jest.
 

DeletedUser

Guest
Nic szczególnego się nie dzieje. Nie ma konieczności zachowania ciągłości granic.

Czy tereny "odłączone" od sztabu w przypadku powstania nieciągłości mają możliwość aktywnej obrony gdy inna gildia je atakuje(atak na armię najeźdźcy), oraz dalszej ekspansji na tereny przyległe? A może pojawia się tam nowy sztab? Czy można przenosić sztab pomiędzy takimi nieciągłymi terenami
 

DeletedUser7658

Guest
dzięki za odpowiedź w sprawie przerwania ciagłości sektorów.
Czy jest może gdzieś info na temat sposobu liczenia punktów do rankingu i od czego jest uzależniona ich ilośc
 

DeletedUser7725

Guest
A ja mam trzy pytania.
A właściwie dwa pytania i prośbę.

Pyt. Nr 1.
Na jakiej zasadzie dobiera się 1 z armii broniących sektor do armii atakującego. Czy jest jakiś klucz typu „atakujący zawsze na początku trafia na najsilniejszą armię” czy jest to czysty przypadek ?

Pyt. Nr 2.
Czy armii użytej do obrony sektora dodaje się procent militarny z pereł defensywnych ( cerkiew ) czy ofensywnych ( zeus ) ?

Prośba.
W opcji pomocy jest informacja o następującej treści:
„Jednostki w sektorach połączonych ze sztabem otrzymują bonus do walki, w zależności od bonusu do wsparcia, który jest obliczony na podstawie zasobów wsparcia gildii oraz współczynnika wsparcia prowincji”

Czy ktoś z Kolegów mógłby mi to na język polski przełożyć, bo na razie brzmi to jak fragment instrukcji obsługi pilota od telewizora.
 

MadameCommando

Zespół FoE
Supporter
Ad. 2 Do armii defensywnej wliczany jest bonus z pereł defensywnych (Cerkiew, Deal), który teraz nosi nazwę "zaciętego oporu". Mówiąc wprost, armii broniącej sektora bonusu dodają perły defensywne.

Ad. 1 Jest to losowe.

Co do ostatniej kwestii, ostatnio odpisywałam w tej sprawie: na sumę zasobów wsparcia składają się perły militarne (obronne) jakie gildia posiada (tzn procentowa suma ich bonusów, choć wiemy, że max to 75% w stolicy) + wieżyczki obronne i oczywiście bonus, jaki już gildia sobie wywalczyła zdobywając odpowiedni poziom, też jest wliczany w sumę zasobów wsparcia. Dodatkowo każda prowincja posiada swój współczynnik wsparcia i powinno być tak, ze zasób wsparcia gildii jest dzielony przez ten współczynnik wsparcia, co daje nam ostateczny wynik.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Nic szczególnego się nie dzieje. Nie ma konieczności zachowania ciągłości granic.

Trochę mnie to boli bo powinno coś się dziać, za podbicie sztabu który nicie tyle korzyści też można by dorzucić jakiś bajer.

- - - Zaktualizowano - - -

Ale jak chcę przejąć jakiś sektor to ciągłość jest i musi przylegać?

- - - Zaktualizowano - - -

I co teraz?:

http://prntscr.com/2wvz69

To znaczy że próbujesz wysłać atak z sektora z tarczą.

- - - Zaktualizowano - - -

Mam pytanie: czy koszty oblężenia tak drastycznie rosną tylko w przypadku oblegania sektorów należących do innej Gildii czy nie ma to znaczenia? W sensie, że rosną z każdym kolejnym oblężeniem podejmowanym przez konkretną gildię, niezależnie od tego co oblega?

I drugie pytanie: Za co jest więcej punktów? Za przejęcie sektora od innej Gildii, czy za przejęcie "bezpańskiego"? Czy też nie ma to znaczenia?

Koszty rosną mimo wszystko, jak w państwie:p

Punkty zależą od ilości drzew na mapie hihihi
Jest ogólnie podliczenie prestiżu na każdy kawałek mapy, dodatkowo oczywiście im wyższa epoka tym więcej punktów.
Nie ma znaczenia czy przejmujesz gildii, agresywny pomarańcz czy neutralną biel liczą sie drzewa;)
 

DeletedUser

Guest
Mam pytanie, czy osłabione armie obronne, po ataku wrogiej gildii mozna jakoś uleczyć, uzupełnić? Wiem, że mozna uzupełnić w obronie zniszczoną armię, ale czy można coś zrobić z armiami, którym zostalo kilka kresek?
 

DeletedUser3

Guest
Niestety nie ma sposobu na uzdrowienie armii jako takie.
 
Do góry