GvG - odległość a zasoby wsparcia

Hikari36

Polonista
Polonista
Witam!

W poradniku na temat GvG jest napisane:
Zasoby wsparcia są rozdysponowywane pomiędzy sektorami kontrolowanymi przez gildię. Sztab otrzymuje najwyższy bonus, następnie w kolejności malejącej sektory leżące dalej od niego.
oraz
WSKAZÓWKA: Twój sztab może otrzymać bonus do wsparcia na maksymalnym poziomie 75%, podczas gdy przyległe doń sektory na poziomie 50%. Bonus zmniejsza się dalej wraz z oddalaniem się od sztabu.
Nasza Gildia walczy tylko w epoce Jesieni, więc nie wiem, czy gdzieś sytuacja ma się podobnie. Otóż zgodnie z tymi informacjami, im sektory są dalej położone, tym mniejszy powinien być bonus.
twfd.jpg

53ia.jpg

Tutaj natomiast widać, że sektor oddalony o 5 pól ma 50%. Sytuacja ma się podobnie we wszystkich sektorach tejże gildii.
Sztab ma 75% obrony, a wszystkie ( oprócz odseparowanych od reszty ) ma po 50% obrony każdy.
Dodam, że Gildia ta ma 10 poziom, jednak nie jestem pewien, czy to ma wpływ na ich 17 sektorów.

Tak więc wreszcie pytanie:
a) To jest błąd?
b) Czy na to ma swoje przełożenie poziom tejże Gildii?
c) Czy wtedy każdy sektor, niezależnie od odległości, będzie miał po 50% obrony?
 

shelian

Zespół FoE
Community Manager
a) nie wiem.
b) tak, co poziom gildii zwiększa się pula punktów wsparcia, które idą najpierw na sztab do 75 potem na sąsiednie do 50 i tak coraz dalej.
c) teoretycznie jest to możliwe, nawet bardzo (na odpowiednim poziomie)
Gildia na 10 poziomie ma pule 340 punktów wsparcia(+ bonus z pereł),
ale początkowo wydawało mi się że te punkty idą na sektor, czyli powinno starczyć na sztab + 5 sektorów,
a z tego co pokazałeś wygląda jakby dostawały 'okręgami' w okół gildii. Czyli jak gildia ma 80 pkt w puli wsparcia to 75 idzie na sztab a po 5 dostaje każdy z przyległych sektorów, jak ma 130 to sztab 75 w odległości 1: 50 w odległości 2:5 bo zakładam że wszystkie pozostałe sektory tez taki bonus mają. Sprawdziłem u siebie i wygląda to podobnie.

Czyli na 50 poziomie, bonus dostanie okrąg o promieniu 128 sektorów, a ile ma mapa:p?
 

DeletedUser6586

Guest
Długo nad tym myślałem,ale chyba już doszedłem o co w tym wszystkim chodzi:)
Po pierwsze wskazówka w poradniku jest trochę niejasno napisana;/
Z tego co ustaliłem wszytko wygląda tak: każda gildia posiada "zasoby wsparcia"(pkty za poziom gildi+z pereł obronnych). Cała ta pula punktów wsparcia dzielona jest przez "współczynnik wsparcia" danej epoki w której walczy gildia.Przykładowo dla jesieni współczynnik wynosi 2,5 a dla modernizmu już 8.Czyli w niższych epokach dużo łatwiej jest uzyskać wysoki bonus na sektorach i więcej tych sektorów "pokryć bonusem" ,bo pula punktów gildii jest wtedy większa.Wiem co za gildie wskazuje Hikari36 na swoim screenie. Jest to bardzo silna gildia i zapewne posiada wystarczające zasoby wsparcia na pokrycie 50kami swoich sektorów,bo ...bo tak właśnie wychodzi na to że sztab może mieć 75%,a wszystkie inne sektory maksymalnie do 50%,a bonus jest rozkładany takimi okręgami zaczynając od sztabu.Ciekawe jest to,że odcięte sektory od reszty terenów i sztabu nie otrzymują bonusów choć teoretycznie znajdują się w zasięgu "okręgu z bonusem" ... dobrze wiedzieć:)
 

Hikari36

Polonista
Polonista
No właśnie, odcięliśmy 3 sektory, a mimo iż znajdują się w takiej odległości od sztabu jak ten wyżej pokazany, to teraz mają bonus 0 :p
W każdym razie, dzięki za odpowiedź ;) A skoro jest niejasno opisana, to apeluję o jej rozjaśnienie ;)
 
Do góry