[Budynki] Grafika

Marillion73

Szlachcic zagrodowy
Po wielu latach wróciłem by pograć na FOE - wszystko mi pasuje, ale najbardziej zaskoczyło mnie to, że grafika gry jest archaiczna i przez tyle lat kompletnie nic się nie zmieniła. Naprawdę nie można jej unowocześnić na miarę dzisiejszych czasów?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Po wielu latach wróciłem by pograć na FOE - wszystko mi pasuje, ale najbardziej zaskoczyło mnie to, że grafika gry jest archaiczna i przez tyle lat kompletnie nic się nie zmieniła. Naprawdę nie można jej unowocześnić na miarę dzisiejszych czasów?
fajnie by było, ale chyba żadna gra przeglądarkowa nie zmieniała nigdy grafiki

Nie wiem jak można być na "nie" xD
to jest po prostu raczej niewykonalne bo to pisanie gry od nowa, ale jak najbardziej nowe animacje, grafiki, byłyby super
 

Marillion73

Szlachcic zagrodowy
fajnie by było, ale chyba żadna gra przeglądarkowa nie zmieniała nigdy grafiki

Nie wiem jak można być na "nie" xD
to jest po prostu raczej niewykonalne bo to pisanie gry od nowa, ale jak najbardziej nowe animacje, grafiki, byłyby super
I dla mnie jest to błąd, bo po wielu latach można tą grafiką już zwymiotować bo cała gra staje się mało atrakcyjna. Efekty wizualne zawsze cieszyły i będą cieszyć graczy. Dla mnie to wielki minus
 

Feandil

Wójt
Moim zdaniem grafika jest właśnie jednym z największych plusów FoE. Poza nielicznymi wyjątkami, barwy są tak dobrane, że wszystko jakoś do siebie pasuje, mimo różnych kolorów. Budynki są dopracowane w szczegółach, i te zwykłe, i te eventowe - na każdym ze swoich poziomów. Dawno tego nie robiłem, ale kieedyś, bardziej w początkach gry, nawet lubiłem przybliżyć sobie na maxa (szczególnie z włączoną animacją) i po prosto popatrzeć na Miasto.
A że nie ma jakichś super-hiper-mega wypasionych efektów, rozmyć, odbicia światła, i innych fajerwerków? Naprawę to potrzebne w tym przypadku?
Szczególnie, że mało kto (niestety) zwraca tu uwagę na wizualny aspekt - zwykle tylko "byle więcej i wydajniej"...
 

Tomero

Szlachcic zagrodowy
Przez chwilę pada śnieg po wykonaniu zadania, i tylko jak ma się włączone animacje
 

Rosomak53

Szlachcic zagrodowy
Generalnie grafika jest spoko, choć przy ekranie 4K jest taka... mało ostra, a jakby trochę rozmyta.
Ale ja nie o tym - budynki eventowe na każdym poziomie mają inny wygląd i to jest super. Zespół zamkowy (ten na uboczu od niedawna) też co kilka poziomów się zmienia. A mnie mocno boli to, że Perły Architektury sa niezmienne, poza rusztowaniem, to czy ma lvl 1 czy 80 lub więcej, wygląda tak samo. A tu też przydałby się nowy wystrój, np. zmiana wyglądu na 10 poziomie, a potem co 10, albo 20, albo na 50 i 80 lvl. Było by ładniej i milej.
Co myślicie?
 

astrotaurus

Hrabia
Hmmm, ja mam animacje wyłączone rutynowo, ale gimbaza lubi jak jej w oczach miga.
A tacy szachiści już 1,5 tys lat widzą to samo i mają radość z gry. Nawet w myślach, bez szachownicy.

całe szczęście, że nie ma ankiety. :)
 
Dla mnie nawet rozwój pereł powinien zmieniać wygląd jak budynki eventowe, bo miasto oglądane kilka razy dziennie staje się nudne. Do gry powinno zachęcać wszystko.
Tak było w innej grze od INNO, w Elvenarze. W pierwszych wprowadzanych rasach (odpowiednik naszych epok) po którymś poziomie antyczne cuda (odpowiednik naszych pereł) zmieniał wygląd. Tylko raz, ale zawsze coś. Ale w późniejszych rasach już porzucono ten pomysł i jest jeden stały, niezmienny wygląd. A szkoda, bo to naprawdę fajne urozmaicenie.
 

Marik

Książę
Nie żeby się czepiał, ale z tego co pamiętam kolorystyka mapy miasta i kilka jej elementów zostało zmienione jakieś 2 lata temu. Osobiście uważam że obecna grafika budynków nadaje jej klimatu. Jeśli zaś mógłbym coś zmienić to zmieniłbym grafiki kilku pereł
 

Marillion73

Szlachcic zagrodowy
Dla grafika zmienić wygląd budynków i zrobić je bardziej w animacji to pikuś. Sam jako laik byłbym w stanie coś wymyślić, a co dopiero zawodowiec
 
Do góry