[Inne] [GPC] Balans Gildyjnych Pól Chwały

Które z przedstawionych pomysłów popierasz?


  • W sumie głosujących
    11

dżejmsbąd

Wicehrabia
Ostatnio temat na czasie :)

Problem:
Rzeczywiście GPC zaburzyły balans między wojownikami i farmerami.
Wojownicy to osoby, które grają głównie dla walk i rozbudowują swoje miasta w kierunku większych bonusów dla armii.
Farmerzy to gracze, którzy stawiają na jak największe zbiory Punktów Rozwoju w swoim mieście, a walczą bardzo mało w porównaniu z Wojownikami.

Przez GPC dużo bardziej profitowa jest droga Wojownika.

Aby przywrócić równowagę, należałoby zmniejszyć nagrody z GPC.
Przykładowo - Farmer zbiera z miasta 1000 PR i dodatkowo 100 PR z GPC.
Wojownik zbiera z GPC 1000 PR, a z miasta dodatkowo 600-800 PR.

Pomysłów na rozwiązanie jest kilka:
1. Zmniejszenie nagród z GPC o połowę.
2. Likwidacja nagród indywidualnych, zamiana na nagrody gildyjne, aby było warto być w mocnej gildii i walczyć o zwycięstwa. Obecnie nie warto, bo jest tam zbyt wielu mocnych graczy, którzy między sobą walczą o nagrody indywidualne, a do tego system często grupuje taką gildię z 7 dużo słabszymi i nie mają co robić po pierwszym kwadransie sezonu.
3. Limit nagród podobny do limitów w perłach. Na przykład ZH oferuje ileś % szans na nagrody za pierwsze ileś walk, podobnie mogłoby być na GPC. Szansa 25% na nagrodę w pierwszych 100 walkach danego dnia. Kolejne walki bez nagród. Kto chce walczyć dla gildii, to korzysta z obozów i może robić swoje 1000 czy 2000 walk dziennie, skoro ma czas, wojsko i chęci.
4. Szanse na nagrody mnożone przez szanse na opór. Czyli obozy zmniejszając szansę na opór, zmniejszają jednocześnie szansę na nagrodę. Przykład: 50% szans na nagrody przy 2 obozach (52% szans na opór) daje 26% szans na nagrodę. 50% szans na nagrody przy 4 obozach (4% szans na opór) daje 2% szans na nagrodę. Rozkład nagród jak obecnie.
5. Wprowadzić pomysł z serwera beta, ograniczający wszystkim graczom możliwość walczenia.
6. Jeśli wprowadzonoby pkt 3 lub 4., to dodatkowo można na GPC dodać budynki zwiększające szanse na nagrody. np. "Skarbnica" - koszt 3k towarów, zwiększa szanse na nagrody o 5%, ale zajmuje miejsce w którym mógłby być obóz :-)

PS Brakuje na forum prefiksu [GPC]
 

Marik

Książę
Na serwerze jest też 3 typ graczy czyli tacy, którzy dużo walczą, jednoceśnie idąc w pr. Jednak bardzo dziwi mnie że nikt nie proponuje by nagrody były adekwatne do oporu im wyższy opór tym szanse % na nagrody większe, na 0 oporze mogłoby to być 1-2%. Od dawna gracz prócz pr powinien otrzymywać x potencjału gildii za walke lub x towarów do skarbca gildii ze swojej epoki jednak tego nie ma. Jak idze o ankiete to jestem za opcją 5, którą testują na becie a moim zdaniem to zmiana na + pomimo tego że robie po kilka tysięcy walk na sezon
 

Auraya

Hrabia
dużym problemem jest, że nagrody gildyjne są prawie bezwartościowe... gildia stała się kanałem dostępu do dodatkowych trybów rozgrywki zamiast zrzeszoną społecznością miast
tak na marginesie, coraz bardziej mnie intrygują używane pojęcia mocna gildia i dołączanie do niej, jakby były to jakieś pierwotne pojęcia... jakoś nie widzę nigdy słowa stworzyć albo skomponować zgrany zespół
 

kasia2389

Arcyksiążę
To są świetne propozycje, kolejny Wielki Reformator.
Zastanów sie czego sobie życzysz, bo możesz to dostać.

To dostaniesz, to raczej przesądzone i to nie jest żaden pomysł tylko to testowane zmiany, które wkrótce zawitają na nasze serwery:
5. Koniec walk bez wyczerpania (pomysł z serwera beta)
Jedyne co może zatrzymać tą zmianę to zmniejszenie wpływów ze sprzedarzy diamentów, ale tego tam za bardzo nie da się testować.

Powodzenia wymyślaniu dalszych głupot.

1657274099827.png
1657273979585.png
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
dużym problemem jest, że nagrody gildyjne są prawie bezwartościowe... gildia stała się kanałem dostępu do dodatkowych trybów rozgrywki zamiast zrzeszoną społecznością miast
tak na marginesie, coraz bardziej mnie intrygują używane pojęcia mocna gildia i dołączanie do niej, jakby były to jakieś pierwotne pojęcia... jakoś nie widzę nigdy słowa stworzyć albo skomponować zgrany zespół
mocna gildia = wygrywająca na GvG/GpC. Lub po porstu zapewniająca dużą ilość bicia i wygrywanie "wyścigów"

Prawda, że brakuje nagród gildyjnych - o tym cały czas trąbie w kontekście zmian na gpc.
WG już także idzie do lamusa bo tam także nic wartościowego już nie ma.
 

Markiz.

Książę
Problem:
Rzeczywiście GPC zaburzyły balans między wojownikami i farmerami.
Wojownicy to osoby, które grają głównie dla walk i rozbudowują swoje miasta w kierunku większych bonusów dla armii.
Farmerzy to gracze, którzy stawiają na jak największe zbiory Punktów Rozwoju w swoim mieście, a walczą bardzo mało w porównaniu z Wojownikami.
Nie podoba mi się nazewnictwo. Przecież "wojownicy" to są więksi farmerzy niż "farmerzy". Jeśli grają głównie dla walk, to zajmują się "farmieniem" PR na GPC.
A co do opcji, to nr 5 jest jedyną, jaka ma szansę zostać wprowadzona przez twórców.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
A co do opcji, to nr 5 jest jedyną, jaka ma szansę zostać wprowadzona przez twórców.
Każda opcja ma szanse. Jak będziemy wychodzić z założenia, że na 100% nasz głos nic nie znaczy i nasze pomysły nic nie znaczą to po co wgl tu pisać i grać w gre?
Jakiś pomysł sie komuś nie podoba - ma prawo to pisać.
Takie zniechęcanie - bo i tak nas nie czytają, inne pomysły nie mają szans. To jest średnie.
To forum jak na razie to i tak masakra, bo tu można aktywnych naliczyć ledwie 10-15 osób.
 

kloc2

Rycerz
Nie podoba mi się nazewnictwo. Przecież "wojownicy" to są więksi farmerzy niż "farmerzy". Jeśli grają głównie dla walk, to zajmują się "farmieniem" PR na GPC.
A co do opcji, to nr 5 jest jedyną, jaka ma szansę zostać wprowadzona przez twórców.
Zgadzam się, że 5 jest najbardziej prawdopodobna.
Ale moim zdaniem limit najmniej uderza w początkujących graczy przy okazji wpływając na ty starych
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
To są świetne propozycje, kolejny Wielki Reformator.
Zastanów sie czego sobie życzysz, bo możesz to dostać.

To dostaniesz, to raczej przesądzone i to nie jest żaden pomysł tylko to testowane zmiany, które wkrótce zawitają na nasze serwery:
5. Koniec walk bez wyczerpania (pomysł z serwera beta)
Jedyne co może zatrzymać tą zmianę to zmniejszenie wpływów ze sprzedarzy diamentów, ale tego tam za bardzo nie da się testować.

Powodzenia wymyślaniu dalszych głupot.

View attachment 7064
View attachment 7063
Przynzaję, że wcześniej nie przeczytałem tych zasad. Wykluczają one chyba 99% pomysłów jakie się pojawiają w tym dziale. Nawet tych, które zostały zrealizowane. :idiot:
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Wykluczają one chyba 99% pomysłów jakie się pojawiają w tym dziale. Nawet tych, które zostały zrealizowane.
<3
Nom gdyby się stosować w 100% to jedyne zmiany jakie można proponować to zmianę położenia przycisków chyba xD
Dział pomysły powinien być od własnie gruntownych jak i tych drobnych zmian.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Dział pomysły powinien być od własnie gruntownych jak i tych drobnych zmian.
Ktoś miał pomysł na grę. Ten sam ktoś (lub inny ktoś) zainwestował pieniądze. Niewątpliwie zadowolenie graczy (klientów) jest istotne. Jednak jeżeli jakaś grupa graczy zechce grać w piłkę na polu golfowym, to właściciel wyśle ich w kosmos. Nawet, jeżeli argumentem będzie, że golf jest nudny a dużo więcej emocji wzbudza piłka nożna. :p
Jest dwustopniowa weryfikacja pomysłu. Suport ocenia go z punktu widzenia gracza. Inno ocenia go od strony zgodności z pomysłem na grę i wzrostu/spadku dochodowości. To oczywiście tylko moje domysły, bo faktycznego zakresu kompetencji nie znam. ;)
 

kloc2

Rycerz
Ktoś miał pomysł na grę. Ten sam ktoś (lub inny ktoś) zainwestował pieniądze. Niewątpliwie zadowolenie graczy (klientów) jest istotne. Jednak jeżeli jakaś grupa graczy zechce grać w piłkę na polu golfowym, to właściciel wyśle ich w kosmos. Nawet, jeżeli argumentem będzie, że golf jest nudny a dużo więcej emocji wzbudza piłka nożna. :p
Jest dwustopniowa weryfikacja pomysłu. Suport ocenia go z punktu widzenia gracza. Inno ocenia go od strony zgodności z pomysłem na grę i wzrostu/spadku dochodowości. To oczywiście tylko moje domysły, bo faktycznego zakresu kompetencji nie znam. ;)
Ogólnie patrząc na proces oceny pomysłów to on sam w sobie ma wady. Dlatego, że oceniając pomysły na forum twórcy oddają sporo kluczowych decyzji grupie osób które używają forum, a trzeba być szczerym na forum udziela się mało osób w porównaniu z ilością graczy w PL. Jestem tu od piątku i widzę, że w większości postów pojawiają się posty od tych samych użytkowników. (i tak trzeba się cieszyć, ze chociaż tyle osób się udziela)
 
Ostatnia edycja:

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Dlatego, że oceniając pomysły na forum twórcy oddają sporo kluczowych decyzji grupie osób które używają forum,
Na forum sprawdza się stopień poparcia pomysłu przez graczy udzielających się na forum (jakich innych?). Na forum nie podejmujemy ŻADNYCH decyzji, nikt nie dał nam takich uprawnień. :)
 

kloc2

Rycerz
Na forum sprawdza się stopień poparcia pomysłu przez graczy udzielających się na forum (jakich innych?). Na forum nie podejmujemy ŻADNYCH decyzji, nikt nie dał nam takich uprawnień. :)
chodzi mi o to, że jak pomysł nie uzyska aprobaty na forum to ma małe szanse żeby przeszedł dalej do oceny, coś w stylu władzy ludu, a jeśli chodzi o ilość graczy udzielających się na forum to jest ich mało
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
te konkretne zasady byly do sprintu a nie do dzialu z pomyslami
a co to był ten sprint?

edit
już wiem
Aby wyjaśnić, co to znaczy, Sprint to zwykle okres 2 tygodni, podczas którego nasi programiści pracują nad określonymi tematami, a w tym dwutygodniowym okresie skupią się oni wyłącznie na ulepszeniach jakości i użyteczności Forge of Empires.
 
Ostatnia edycja:
Do góry