[Inne] Gildyjne Pola Chwały (limit)

Podoba się ten pomysł?

  • Tak

    Głosy: 2 8,0%
  • Nie

    Głosy: 23 92,0%

  • W sumie głosujących
    25

RaIwan

Szlachcic zagrodowy
Witam
Proponuję kolejny pomysł na ograniczenie nieuczciwych sojuszy na polach oraz podniesienie poziomu strategii.
Chodzi konkretnie o wprowadzenie limitu na ilość możliwych ataków danego pola.
Przykład
Jedna Gildia mogła by zaatakować do 2 lub 3 razy na dobę konkretne pole. Dało by to szansę dla słabszych Gildii oraz wymusiło zwiększenie strategii na zdobywanie i nie stracenie już posiadanych pól.
Limit ten nie dotyczył by tylko pól wokół pola startowego należącej do konkretnej Gildii, żeby czasami pozostałe dominujące Gildie nie mogły w ten sposób tej Gildii zablokować.
Jeżeli ktoś się martwi mniejszą ilością zdobywanych nagród to Twórcy gry mogli by wtedy wprowadzić większą ilość pól.
Pozdrawiam
 

Marik

Książę
Może warto zastanowić się dlaczego słabe gildie są dalej słabe? Zastanówmy się nad czynnikami słabych gildii:
- brak czasu - praca, dom, rodzina i nie ma kiedy działać na pch ale tego żadna zmiana nie zmieni, bo to kwestia indywidualna
- świat główny czy poboczny, co również ma ogromne znaczenie w większości przypadków
-nieogarnięci gracze w gildii - nie zadbali o aspekt militarny atak/wojsko- brak pereł/budynków gildyjnych - często perły na poziomie nieadekwatnym do epoki - syf w mieście itp. bo nikt nie wytłumaczył jak w to grać
- liczebność - o ile jeszcze w platynie gildia kilku lub nawet 1-osobowa jest w stanie zaorać mape(tak to nie jest normalne, lecz jak trafiają tam gildie z ,,brązu,, to ...), tak w diamencie nie ma to racji bytu
- brak zgrania czasowego w atakach - w większości słabych gildii nie ma zbiórek na konkretną godzinę żeby sektor zdobyć
- gracze rozwijający się (chodzi o aktywną grę i ciągły progress) w większości przypadków opuszczają słabsze gildie idąc do mocniejszych, by przyśpieszyć rozwój, rotacja w gildiach jest ogromna dlatego jeśli słabsza gildia nie ma pewnego składu to na 99% pozostanie słaba

Co do pomysłu, fakt teraz gpch przypomina tępe wciskanie guzika, kilkasz guzik dostajesz owoc jak małpa w klatce, 1% strategii 99% ciągłego klikania, ubolewam nad faktem że główna aktywność w grze strategicznej jej nie posiada. Może jak inno zmieni ten bonus z obozów, ku rozpaczy tysięcy zobaczymy więcej strategii
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Co do pomysłu, fakt teraz gpch przypomina tępe wciskanie guzika, kilkasz guzik dostajesz owoc jak małpa w klatce, 1% strategii 99% ciągłego klikania, ubolewam nad faktem że główna aktywność w grze strategicznej jej nie posiada. Może jak inno zmieni ten bonus z obozów, ku rozpaczy tysięcy zobaczymy więcej strategii
nie zobaczymy więcej strategii, na becie szachy są dalej, bardziej kosztowne.
Duże gildie po porstu się wyprują przez to z surowców i wojska (great job Inno) bo nie odpuscimy niczego. Cześc po prostu odejdzie z gry (nie jakaś duża część, ale stawiam po 2-5 osób na każdą top gildie)

stratego jest dużo w polach wojennych - a takie np ja mam cały czas. Kiedy, którą flage, gdzie fortece, gdzie pułapki, który sektor w jakiej kolejności, czy gdzieś kogoś wpuszczamy etc. Gdzie zostawić flage, czy zamknąć o pełnej, czy trzymać do zamknięcia sąsiedniego sektora...
strategii jest masa.
To ze gildie są bez ambicji i wolą się wymieniać to cóż. Brak sesnownej nagrody za zwycięstwo. Bardziej kuszą indywidualne niż zbiorowe - i to jest problem.
Może warto zastanowić się dlaczego słabe gildie są dalej słabe? Zastanówmy się nad czynnikami słabych gildii:
- brak czasu - praca, dom, rodzina i nie ma kiedy działać na pch ale tego żadna zmiana nie zmieni, bo to kwestia indywidualna
- świat główny czy poboczny, co również ma ogromne znaczenie w większości przypadków
-nieogarnięci gracze w gildii - nie zadbali o aspekt militarny atak/wojsko- brak pereł/budynków gildyjnych - często perły na poziomie nieadekwatnym do epoki - syf w mieście itp. bo nikt nie wytłumaczył jak w to grać
- liczebność - o ile jeszcze w platynie gildia kilku lub nawet 1-osobowa jest w stanie zaorać mape(tak to nie jest normalne, lecz jak trafiają tam gildie z ,,brązu,, to ...), tak w diamencie nie ma to racji bytu
- brak zgrania czasowego w atakach - w większości słabych gildii nie ma zbiórek na konkretną godzinę żeby sektor zdobyć
- gracze rozwijający się (chodzi o aktywną grę i ciągły progress) w większości przypadków opuszczają słabsze gildie idąc do mocniejszych, by przyśpieszyć rozwój, rotacja w gildiach jest ogromna dlatego jeśli słabsza gildia nie ma pewnego składu to na 99% pozostanie słaba
i dokladnie, dlatego nie ma co im pomagać. Są słabsze bo takie chcą być. Ich wybór. Jak ktoś chce czegoś więcej to idzie dalej.

Limit proponowany jest idiotyczny. wprowadzanie "równości" tam gdzie nie powinno jej być.
Inna sprawa, że balans mapy leży i większośc gildii nie powinna trafiać na siebie (duża dysproporcja pomiędzy 1-2, a 3-8 na mapie)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Inna sprawa, że balans mapy leży i większośc gildii nie powinna trafiać na siebie (duża dysproporcja pomiędzy 1-2, a 3-8 na mapie)
Może jednorazowo by się przydało, albo przynajmniej raz na jakiś czas. W końcu trzeba jakoś się sprawdzić i mieć punkt odniesienia przy ocenie własnych możliwości.
Generalnie zgadzam się z Twoim stwierdzeniem. Przecież właśnie dlatego pojawiają wszelkie pomysły "wyrównywania szans". Pytanie czy, ewentualnie jak, powinno (lub nie) mieć to wpływ na ranking gildii.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Może jednorazowo by się przydało, albo przynajmniej raz na jakiś czas. W końcu trzeba jakoś się sprawdzić i mieć punkt odniesienia przy ocenie własnych możliwości.
walka ścisłego top ze sobą?
wchodze całym sobą, ale to powinno być wydarzenie. Zamknięcie jakiegoś sezonu. Te walki powinny być co jakis czas
<btw na becie dałem pomysł by przerwy między polami zamiast 72h trwały 2-3 miechy + poprawić balans by równe gidlie na sibie trafiały)
 

GRANAT BH

Rycerz
Dlaczego wy ciagle przejmujecie sie tymi slabszymi gildiami? To cos zmienia gdy taka gildia zajmie 3 czy 6 miejsce? Zapewne ich lider powie ze 'wszystko nam jedno'

Gra traci na atrakcyjnosci bo takich slabszych gildii robi sie coraz wiecej zamiast te kilka slabych gildii polaczyc w jedna mocna...

Ale co ja tam wiem.
 

LisoWKL

Szlachcic zagrodowy
Dlaczego wy ciagle przejmujecie sie tymi slabszymi gildiami? To cos zmienia gdy taka gildia zajmie 3 czy 6 miejsce? Zapewne ich lider powie ze 'wszystko nam jedno'

Gra traci na atrakcyjnosci bo takich slabszych gildii robi sie coraz wiecej zamiast te kilka slabych gildii polaczyc w jedna mocna...

Ale co ja tam wiem.
To za jak dużą ilością fuzji i rozpadów gildii Pan odpowiada dyskredytuje Pana do zabierania głosu w tej sprawie.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Jedna Gildia mogła by zaatakować do 2 lub 3 razy na dobę konkretne pole.
Mówisz masz. Pomysł bezprzedmiotowy, bo już tak jest.
Obecnie można zaatakować dane pole 3 razy na dobę.
I to pod warunkiem, że inna gildia je natychmiast odbije.
 
Ostatnia edycja:

Bożka123

Hrabia
Nie jestem wstanie zrozumieć pomysłów, które rzekomo mają poprawiać sytuacje słabszych gildii. Po pierwsze zdecydowana większość z nich nie poprawia tej sytuacji w ogóle, a nawet jeśli znajdzie się pomysł nieco wpływający na sytuacje słabszych gildii to nie bardzo rozumiem czemu ma to służyć. Mamy promować słabość, słabe zaangażowanie, brak czasu i zdusić tych, którzy poświęcają tej grze wiele godzin dzień w dzień.
 

Marik

Książę
Nie jestem wstanie zrozumieć pomysłów, które rzekomo mają poprawiać sytuacje słabszych gildii. Po pierwsze zdecydowana większość z nich nie poprawia tej sytuacji w ogóle, a nawet jeśli znajdzie się pomysł nieco wpływający na sytuacje słabszych gildii to nie bardzo rozumiem czemu ma to służyć. Mamy promować słabość, słabe zaangażowanie, brak czasu i zdusić tych, którzy poświęcają tej grze wiele godzin dzień w dzień.
To raczej pomysły z serii ograniczmy aktywość graczy na maksa, co z tego że ktoś będzie miał czas i chęci żeby pograć skoro nie bedzie mógł nic na grze porobić? Mamy wg, gvg i pch, czyż nie lepiej byłoby dodać jakieś dodatkowe 2 aktywności? Najlepiej z konkurencyjnymi nagrodami jak gpch, żeby gildia musiała się co ture zastanawiać gdzie walczymy, gdzie dajemy 100%?
 

LEGI

Wicehrabia
To raczej pomysły z serii ograniczmy aktywość graczy na maksa, co z tego że ktoś będzie miał czas i chęci żeby pograć skoro nie bedzie mógł nic na grze porobić? Mamy wg, gvg i pch, czyż nie lepiej byłoby dodać jakieś dodatkowe 2 aktywności? Najlepiej z konkurencyjnymi nagrodami jak gpch, żeby gildia musiała się co ture zastanawiać gdzie walczymy, gdzie dajemy 100%?
Obecnie myślę ,że jest sporo rzeczy na grze do robienia : gvg , wg , pola, PvP , atakowanie sąsiadów , wioski jeśli komuś to nie starcza to chyba już uzależnienie i brak realnego życia . Według mnie można wprowadzić nowy format , ale dla graczy nie dla gildii , tak aby ci co mają więcej czasu rywalizowali ze sobą. A w gpch usunąć format zarobkowy graczy . Całkowicie lub zmieniając na nagrody gildyjne typu potencjał , towary do skarbca , ewentualnie wojsko dla graczy ( jako nagrody przy walkach ).
 
Ostatnia edycja:

Marik

Książę
Obecnie myślę ,że jest sporo rzeczy na grze do robienia : gvg , wg , pola, PvP , atakowanie sąsiadów , wioski jeśli komuś to nie starcza to chyba już uzależnienie i brak realnego życia . Według mnie można wprowadzić nowy format , ale dla graczy nie dla gildii , tak aby ci co mają więcej czasu rywalizowali ze sobą. A w gpch usunąć format zarobkowy graczy . Całkowicie lub zmieniając na nagrody gildyjne typu potencjał , towary do skarbca , ewentualnie wojsko dla graczy ( jako nagrody przy walkach ).
Owszem czasami nie ma czasu na nic, ale czasami dosłownie nie ma co na grze robić. Sąsiadów odwiedzasz raz na 24h, na gvg akcja toczy się głównie od 20:00 do 21:00 max, wieża pvp nie jest dostępna dla każdego, gpch zależy od sezonu, albo kilkanie co 4h albo plażing opór na maksa i koniec. Zostaje też wg ale to kwestia 10 minut i tydzień czekania na kolejne. Więc mówienie że zawsze jest co robić jest dość słabe.
Co do drugiej części wypowiedzi całkowita zgoda; nagrodami na pch powinien być jak do tej pory fragment sh lub słonia, te 5% na diamenty i potencjał zamiast pr. Ograniczenie poziomu gildii do 100 również powinno zostać zniesione, tak jak kiedyś znieśli ograniczenia pereł do 10 lvl. No i ta dodatkowa ,,aktywność,, dla gildii czy indywidualna wszystko jedno, ale powinna być. Przydało by się więcej różnorodności.
 

MówDoMnieMiś

Szlachcic
Jest tak że jeśli jesteś mocna gildia ale raczej z tej drugiej czy trzeciej dziesiątki serwera to grając aktywnie na polach ciągle trafiasz po dwie- trzy mocniejsze gildie i ciężko wybić się i utrzymać na mapie. W rezultacie na koniec jest się 3 lub 4 przez co w kolejnej edycji znów dostajesz silne gildie.... tym sposobem wyciąga się z GPC znacznie mniej niż jakieś słabsze gildie w platynie.... jedyny sposob na obejście tego to spadanie w co drugiej edycji na 5 miejsce ... ale wtedy jedna edycja nic druga dużo... to dalej słabo na toe słabszych gildii i nudno przez 2 tygodnie xd...


to powinno być poprawione. Jak ? Może więcej lig, może mniej gildii na mapie, może inny sposób awansu do kolejnej ligi czy samego doboru gildii z którymi gramy na mapie....
 

LAKOKSE

Szlachcic zagrodowy
Słabe gildie niech nadal pozostaną słabe, z jakiego względu mają mieć jakieś ułatwienia żeby w jakikolwiek sposób rywalizować z najlepszymi gildiami? Kto chce się bawić na poważnie w pola niech szuka gildii, która coś znaczy a kto traktuje to 4fun niech siedzi na plaży i czeka na degradacje..

Zastanawiam się po co zmieniać coś co dobrze funkcjonuje.. ludzie przesiadują całymi dniami i nastawiają budziki w nocy aby korzystać z pól najlepiej jak się da i tacy ludzie utrzymują ta grę kupując co edycje diamenty na obozy więc jeśli ktoś myśli że zostanie to zmienione bo jakieś tygodniowe zbiorowiska ludzi nie mogą wyjść z plaży to gen ktoś jest w błędzie. FOE stworzyło sobie platformę, gdzie ludzie mogą wydawać regularnie diamenty i nie mają w tym interesu aby to zmieniać dodatkowo przez fakt że najlepszym graczom to odpowiada.
 

midh

Wójt
ludzie utrzymują ta grę kupując co edycje diamenty na obozy
Ty tak na serio ?
gdzie ludzie mogą wydawać regularnie diamenty
ktoś nie rozumie gpch i z racji doświadczenia raczej nie ja - przecież to pola wbrew tym naiwnym gadaniom służą do farmienia diamentów na nie wg ...na wg są jakieś drobiazgi
przy szachach praktycznie nie wydaje się diamentów na obozy, za to sporo się dostaje
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Ty tak na serio ?
co jest dziwnego w jego wypowiedzi?
przy szachach praktycznie nie wydaje się diamentów na obozy, za to sporo się dostaje
wieczne szachy. Chciałbym mięc chociaż w 1/4 tak często szachownice jak to niby zawsze są. Aktualna sesja 3335 punktów z tego 690 negów. 2/3 negów - dokupiona 4 tura. dostałem 29 x diamenty = 725. Zacyznałęm sesje z 900 diaxami. Mam ich aktualnie 12. Kupiłem także paczke za 40 ziko.
Więc 900+700+725
a mam 12. Gdzie te legendarne zarobki?

(inna sprawa ze pomysł idiotyczny, chociaz widze ze sprzed 4 miesiecy)
 

LAKOKSE

Szlachcic zagrodowy
Ty tak na serio ?

ktoś nie rozumie gpch i z racji doświadczenia raczej nie ja - przecież to pola wbrew tym naiwnym gadaniom służą do farmienia diamentów na nie wg ...na wg są jakieś drobiazgi
przy szachach praktycznie nie wydaje się diamentów na obozy, za to sporo się dostaje
Ile gildii dostosuje się do szachów? Podam ci na przykładzie H. Na serwerze liczących się gildii na polach sa tak na prawdę dwie. Kiedyś były momenty że chciało się ludziom bawić w szachy ale ciężko to wychodziło bo tu ktoś za szybko zamknął, tu ktoś zrobił coś innego więc wychodziły z tego spiny. Nie każdy chce się w to bawić przez co pola wyglądają na zasadzie wymiany sektorami co 4h. Każdy taki resp wiadomo jak działa.. czasami obóz zostanie ale jednak masę diamentów na to trzeba wydawać. Od 4(?) lat jestem w najlepszej gildii jeśli chodzi o pola i nie ma kalkulacji jeśli chodzi o wydawanie diamentów. Tak jak piszesz.. przy szachach owszem ale do tego trzeba mieć inne gildie.
 

midh

Wójt
Chciałbym mięc chociaż w 1/4 tak często szachownice jak to niby zawsze są.
nie wiem, co u was ..serwer B ..gram od poczatku gpch ...pamiętam jak przez mgłę edycję gpch bez szachów...bardzo słabo ..jejka- kiedy to było ? 3 lata temu ? brak szachów się nie zdarza

Aktualna sesja 3335 punktów
no właśnie
jestem w praktyce na emeryturze foe ..czasami zaglądam, rzadko biję, jestem totalnei wypalony, często, naprawdę często jak jest wymiana to odpuszczam bo zwyczajnie mi się nie chce bić ..zrobiłem na samych gpch od początku powstania kilkaset tysięcy walk . już mi się nie chce ale...ale ....co to oznacza w statystykach ? 3-4 czasami 5k pkt na edycję -- to jest emerytura ..aktywnie grając robi się 7- 15k zależy od czasu i ilości ludzi w gildii ..i zapewniam, że przy takiej ilości diaxów zdobywa się sporo
 
Może warto zastanowić się dlaczego słabe gildie są dalej słabe
Jak są słabi gracze to muszą iść do dużej gildii która pomoże im się wybudować
- brak czasu - praca, dom, rodzina i nie ma kiedy działać na pch ale tego żadna zmiana nie zmieni, bo to kwestia indywidualna
Każdy gracz może grać pół godziny dziennie, a nawet mniej. Więcej czasu zajmuje oglądanie filmów i zajmowanie się dzieckiem.
Co do pomysłu, fakt teraz gpch przypomina tępe wciskanie guzika, kilkasz guzik dostajesz owoc jak małpa w klatce, 1% strategii 99% ciągłego klikania, ubolewam nad faktem że główna aktywność w grze strategicznej jej nie posiada. Może jak inno zmieni ten bonus z obozów, ku rozpaczy tysięcy zobaczymy więcej strategii
Ja bym zaproponował turniej gdzie 2 gildie walczą między sobą i wtedy będzie strategia.
 
Do góry