[Inne] FOE W KONTENERZE

Czy jesteś za tym aby twórcy FOE stworzyli wersje kontenerową?


  • W sumie głosujących
    13
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

Marik

Książę
wiesz co? Nie chce mi się z tobą dyskutować, z zady z chłopskimi filozofami nie wdaję sie w dyskusję, ale czasem jakiemus trollowi uda sie mnie wciągnac niepotrzebnie.
No tak najlepiej zjechać wszystkich o odmiennych poglądach i jeszcze zwalić na nich winę, może swój wysiłek włóż w przedstawienie szczegółowych argumentów, dlaczego warto byłoby zrobić wersję kontenerową... Nie zapominaj że twórcą musi się to też opłacać
 

WierzbiętaKroto

Szlachcic zagrodowy
No tak najlepiej zjechać wszystkich o odmiennych poglądach i jeszcze zwalić na nich winę, może swój wysiłek włóż w przedstawienie szczegółowych argumentów, dlaczego warto byłoby zrobić wersję kontenerową... Nie zapominaj że twórcą musi się to też opłacać
i widzisz, druga cześć twojej wypowiedzi "dlaczego warto byłoby zrobić wersję kontenerową... Nie zapominaj że twórcą musi się to też opłacać" ma juz jakiś sens. dlatego ci odpowiem:
1/szybkośc aplikacji - nie wszyscy maja super komputery szybkie takie jak ty mistrzu,
2/nie trzeba instalować aplikacji tej gry na smartfonach, jesli masz ją w kontenerze u siebie na serwerze np. NAS wystarczy sie zalogować do NASa z zewnątrz
3/efektywne zużycie zasobów sieci - tego nie musze tłumaczyć, gra nie mrozi na słabszych kompach co czesto sie zdarzaWyższe bezpieczeństwo aplikacji
4/ Przy aktualizacji gry przez twórców na serwerze, gra może toczyć sie dalej, nie ma przerw na tzw. aktualizacje
5/ Wyższe bezpieczeństwo aplikacji
A jesli chodzi o opłacalność dla twórców to nie ma to żadnego znaczenia, znając kod aplikacji aplikacje kontenerową tworzy się w zasadzie bez zbędnych kosztów a więc opłącalnośc nie ma tutaj żadnego znaczenia.
I jeszcze jedno, aplikacja kontenerowa nie ma wpływu na to jesli ktoś korzysta z gry jak dotychczas. Nic to nie zmienia dla dotychczasowych użytkowników co nie maja serwera NAS u siebie w swojej sieci.. to jest po prostu ta sama aplikacja tylko w wersji kontenerowej i tyle.
 

WierzbiętaKroto

Szlachcic zagrodowy
Mamy do czynienia z ignorantem. Konteneryzacja była/jest odpowiedzią na określone problemy. Problemy, których gry przeglądarkowe nie sprawiają. Wtrącenie "serwera" NAS przy konteneryzacji świadczy o pomieszaniu pojęć. Nie oczekuj zatem merytorycznej odpowiedzi.
Jeśli masz słaby komputer to gra ci nie działa płynnie, przy konteneryzacji gra nie korzysta z zasobów komputera tylko serwera. Czego nie rozumiesz jeszcze. A próbowałas uruchamić tę grę na słabym kompie? to spróbuj, zobaczysz jakie są problemy.
 
Ostatnia edycja:
Cały czas mylisz pojęcia - nie posiadasz aplikacji lokalnie, to jest gra przeglądarkowa, nic nie instalujesz na swoim komputerze.
Tak więc tylko z tego powodu konteneryzacja czy NAS nie mają zastosowania.
Co chcesz zapakować do kontenera nie mając aplikacji?
Jako gra przeglądarkowa, nie ma wpływu lub bardzo niewielki na obciążenie komputera - jeśli już, to przeglądarka obciąża komputer.
Chromebook dźwiga przeglądarkę bez problemu.
Bezpieczeństwo aplikacji? Jakiej aplikacji? Znów - nie masz aplikacji, nic nie instalujesz lokalnie.

Gra działa na serwerze, Ty się tylko do niego logujesz z poziomu przeglądarki.
 

WierzbiętaKroto

Szlachcic zagrodowy
Cały czas mylisz pojęcia - nie posiadasz aplikacji lokalnie, to jest gra przeglądarkowa, nic nie instalujesz na swoim komputerze.
Tak więc tylko z tego powodu konteneryzacja czy NAS nie mają zastosowania.
Co chcesz zapakować do kontenera nie mając aplikacji?
Jako gra przeglądarkowa, nie ma wpływu lub bardzo niewielki na obciążenie komputera - jeśli już, to przeglądarka obciąża komputer.
Chromebook dźwiga przeglądarkę bez problemu.
Bezpieczeństwo aplikacji? Jakiej aplikacji? Znów - nie masz aplikacji, nic nie instalujesz lokalnie.

Gra działa na serwerze, Ty się tylko do niego logujesz z poziomu przeglądarki.
nie myle pojęc, czytaj ze zrozumieniem to że jest to gra przeglądarkowa to nie znaczy że nie korzysta z lokalnych zasobów sieci. Na kompach i laptopach nic nie intalujesz ale juz na smartfona musisz zainstalować aplikację FOE, mając ją w kontenerze ze smartfona logujesz sie tylko do sieci. A jeśli chodzi o bezpieczeństwo aplikacji to wyobraź sobie że ktoś zdobedzie hasło i loging do twojej gry, W przypadku kiedy korzystasz z przeglądarki nie ma problemu dostać sie do twojej gry , wystarczy wpisać hasło i login, w przypadku jak masz ją w kontenerze to musiałby najpierw znać hasło albo je złamać do twojej sieci wewnętrznej, znać hasła do dockera na serwerze, kontenera tej aplikacji , więc tutaj też nie masz pojęcia co napisałeś.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
W przypadku kiedy korzystasz z przeglądarki nie ma problemu dostać sie do twojej gry , wystarczy wpisać hasło i login, w przypadku jak masz ją w kontenerze to musiałby najpierw znać hasło albo je złamać do twojej sieci wewnętrznej, znać hasła do dockera na serwerze, kontenera tej aplikacji , więc tutaj też nie masz pojęcia co napisałeś.
no ale przeciez i tak istnieje coś takiego jak hasło i login do danego konta. Przecież nie każdy użytkownik potrafiłby robić jakis konter czy na czym to polega.
Mi jest prosciej odpalić przeglądarke bo nie jestem taki biegły w informatykę. W sensie Twoja wersja nie wyłączyłaby przecież opcji grania przez przeglądarke?

Bo jak Ci inni mniej ogarnięci technologicznie (zapewne 80% graczy) miałoby się logowac? Może to jest infantylne pytanie, ale chciałbym zrozumieć
 

Bożka123

Hrabia
Apka na smartfonie to interfejs graficzny, na PC jest nim przeglądarka. Gra działa tylko i wyłącznie na serwerze Inno. Ty chcesz konteneryzować interfejs graficzny.
 
Zdecydowanie autor sam sobie przeczy:
1/szybkośc aplikacji - nie wszyscy maja super komputery szybkie takie jak ty mistrzu,
Tu pytanie dlaczego nie mają. Sporo powodów że nie mają, sprawia iż ten punkt zupełnie traci sens:
jesli masz ją w kontenerze u siebie na serwerze np. NAS
Jeśli nie mają super komputera bo ich nie stać, to na serwer tym bardziej. Z braku wiedzy - także serwer NAS odpada. Z braku - miejsca to samo.
Na logikę rzecz biorąc, dołożenie jeszcze jednego elementu do łańcucha klient-serwer, sprawi iż akcje wymagające szybkości będzie się wykonywać ułamki sekund dłużej, bo niestety cudów nie ma. Pomijam już fakt ile nagle wtedy by cudów się pojawiało podczas walk GPC czy GVG. Jestem na NIE, bo to jest gra bez instalacji a więc wszelkie próby jakiś udziwnień, są dla mnie do odrzucenia.
 
Ja rozumiem o co autorowi chodzi. Ma biznes związany z tą działalnością i szuka gdzie mógłby zarobić kasę.
A mi się wydaje że kolega gdzieś usłyszał hasła "konteneryzacja" i " NAS" i plecie bo chciał zabłysnąć.
Być może miałoby to sens w przypadku np. EVE Online, World of Tanks itp. gdzie ściągasz lokalnego klienta, który łączy się z serwerami gry.

Piszę "być może" bo też nie mam przekonania czy by to coś poprawiło czy pomogło, choćby z tego względu:

Na logikę rzecz biorąc, dołożenie jeszcze jednego elementu do łańcucha klient-serwer, sprawi iż akcje wymagające szybkości będzie się wykonywać ułamki sekund dłużej, bo niestety cudów nie ma.
 
Nie znam się na konteneryzacji, ale po wypisaniu ewentualnych profitów przez autora stwierdzam, że jestem na nie. Mam chromebooka z najniższej półki (lepszy mi do niczego nie potrzebny) oraz smartphona ze średniej (j.w.) i nie odczuwam problemów ze stabilnością, szybkością czy bezpieczeństwem gry. Szczególnie z tym ostatnim. Reasumując dla mnie jest to po prostu niepotrzebna kombinacja.
 

WierzbiętaKroto

Szlachcic zagrodowy
no ale przeciez i tak istnieje coś takiego jak hasło i login do danego konta. Przecież nie każdy użytkownik potrafiłby robić jakis konter czy na czym to polega.
Mi jest prosciej odpalić przeglądarke bo nie jestem taki biegły w informatykę. W sensie Twoja wersja nie wyłączyłaby przecież opcji grania przez przeglądarke?

Bo jak Ci inni mniej ogarnięci technologicznie (zapewne 80% graczy) miałoby się logowac? Może to jest infantylne pytanie, ale chciałbym zrozumieć
przecież napisałem że nie bedziesz musiał korzystać z tej aplikacji w kontenerze, możesz korzystać dotychcasz jak korzystałeś. Będą wtedy 2 alternatywy, dla tych co maja w domu u siebie NAS i beda chcieli umieścić grę na swoim serwerze i będa tacy co beda korzystać jak dotychczas, jedno nie wyklucza drugiego. widze że jest ogromne niezrozumienie prostego tematu.
 

WierzbiętaKroto

Szlachcic zagrodowy
Nie znam się na konteneryzacji, ale po wypisaniu ewentualnych profitów przez autora stwierdzam, że jestem na nie. Mam chromebooka z najniższej półki (lepszy mi do niczego nie potrzebny) oraz smartphona ze średniej (j.w.) i nie odczuwam problemów ze stabilnością, szybkością czy bezpieczeństwem gry. Szczególnie z tym ostatnim. Reasumując dla mnie jest to po prostu niepotrzebna kombinacja.
jedno nie wyklucza drugiego. Nie będziesz musiał nic kombinować, będzie tak jak było , 2 wersje jedna przeglądarkowa druga kontenerowa.
 

WierzbiętaKroto

Szlachcic zagrodowy
Nie uważasz, że w takim razie wypadałoby rozwinąć i wyjaśnić ten "prosty temat", niż wyśmiewać osoby, które nie zgadzają się na Twój pomysł, skoro Twoim zdaniem jest to wynikiem niezrozumienia Twojego pomysłu?
niezrozumienie tematu nie upoważnia kogoś do dawania odpowiedzi na NIE, ja zanim dałbym taką odpowiedź zastanowiłbym się i poczytał troszeczkę po internecie z czym to się je i jakie są korzyści. A tutaj i tak natłumaczysz się a i tak za chwilę znajdzie się ktoś co zacznie od nowa zadawać pytania na które są odpowiedzi juz wyżej a wcześniej klika na NIE. Więc jaki to ma sens? Zaden. Napisałem do twórców gry , otrzymałem odpowiedź że pomysł dobry i mam oczekiwać na odpowiedź. Tam przynajmniej nie trzeba nikomu tłumaczyć prostych spraw. ZAMYKAM TEMAT.
 
I pewnie jeszcze zaprosili do dev teamu za grube $$$? :haha:
Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać bo kolega pisze a nie ma pojęcia o czym.
Pytam więc jeszcze raz - co chcesz zapakować do kontenera, jeśli FoE nie ma aplikacji lokalnej / klienta?

Najważniejsze pytanie zadał autorowi

Odrobinkę je uzupełnię, czy ma to być interfejs graficzny.
Odrobinkę uzupełnię - interfejs graficzny HTML5 serwera obsługiwany przez przeglądarkę, bo nawet tego nie masz lokalnie, tylko na serwerze?
Równie dobrze możesz napisać do Interii czy innego Onetu by spakowali serwis w kontener.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Pytam więc jeszcze raz - co chcesz zapakować do kontenera, jeśli FoE nie ma aplikacji lokalnej / klienta?
zapewne pomysł polega na tym - ze gra ma byc w kliencie. Jako jedna z wersji. Tylko tego nie napisał. I wtedy klient do kontenera. A kto chce, to przez przeglądarke.

A moze emulatora androida bluestack na PC zapakuj do kontenera i loguj sie do tego? nie wyjdzie na to samo? :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry