FoE v.0.15

  • Rozpoczynający wątek mirolbn
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Dokładnie tak samo jak :D Ja pamiętam czasy gdzie grywało i Administrowało się serwery MuOnline i nie raz z nerwów bym zęby zjadł :D

Ja pamiętam godziny spędzone przy LOTRO.

"Fajne to czasy były, aż łza się kręci w oku" :D

aztatl mój post nie był poważny ;)
 

DeletedUser1724

Guest
Ja tam nie mam pojęcia co to jest to LATRO ^^ Dla mnie tylko liczyło się Mu Online i jedna przeglądarówka pod nazwą Vendetta. Szkoda, że projekt upadł :(
 

DeletedUser

Guest
A moze byscie w końcu naprawili bug z łączeniem kontynentow?, 2 miesiace z 13 graczami w tym 11 z mojej gildii jest irytujace i nudne....
 

DeletedUser

Guest
U mnie wszystko działa jak należy. Cóż pozostaje chyba tylko czekać na kolejne updejty ;D
 

DeletedUser8

Guest
Jednak troszkę mało rewolucji jest w tych update'ach ;D

Rewolucje nadejdą, spokojnie : ) Będzie ich kilka i z racji tego, że będą to właśnie duże zmiany, programiści pracują nad tym by przy ich wprowadzeniu nie powstały równie duże problemy. Cierpliwość się opłaci :)

A moze byscie w końcu naprawili bug z łączeniem kontynentow?, 2 miesiace z 13 graczami w tym 11 z mojej gildii jest irytujace i nudne....

czczarnulko, obawiam się, że w wypadku Twojego sąsiedztwa na świecie 2, nie mamy do czynienia z błędem gry. Uzyskaliśmy informacje na ten temat i sprawdziliśmy jak dokładnie przebiega łączenie. Brana jest pod uwagę liczba aktywnych graczy i średnia ich punktów. Aby dwa sąsiedztwa zostały połączone, muszą:
- nie przekroczyć w sumie 80 aktywnych graczy,
- śr. punktów sąsiedztwa drugiego * 140% musi być zbliżona do śr. punktów sąsiedztwa pierwszego,
- śr. punktów sąsiedztwa pierwszego * 60% musi być zbliżona do śr. punktów sąsiedztwa drugiego.

Twoje sąsiedztwo niestety nie zostało nigdzie dopasowane, ponieważ inne sąsiedztwa do niego nie pasują. Ze względu na małą liczbę graczy posiadacie wysoką średnią obszaru, co utrudnia łączenie.
Rozumiem Twoje niezadowolenie z tego powodu, jednak póki system łączenia sąsiedztw nie zostanie zmieniony, tak to będzie działało.
 

DeletedUser

Guest
spodziewałem się takiej odpowiedzi, że zmiany rewolucyjne będą.

Warto czekać choćby dlatego by obserwować jak FoE bd się zmieniało :)
 

DeletedUser2557

Guest
Rewolucje nadejdą, spokojnie : ) Będzie ich kilka i z racji tego, że będą to właśnie duże zmiany, programiści pracują nad tym by przy ich wprowadzeniu nie powstały równie duże problemy. Cierpliwość się opłaci :)



czczarnulko, obawiam się, że w wypadku Twojego sąsiedztwa na świecie 2, nie mamy do czynienia z błędem gry. Uzyskaliśmy informacje na ten temat i sprawdziliśmy jak dokładnie przebiega łączenie. Brana jest pod uwagę liczba aktywnych graczy i średnia ich punktów. Aby dwa sąsiedztwa zostały połączone, muszą:
- nie przekroczyć w sumie 80 aktywnych graczy,
- śr. punktów sąsiedztwa drugiego * 140% musi być zbliżona do śr. punktów sąsiedztwa pierwszego,
- śr. punktów sąsiedztwa pierwszego * 60% musi być zbliżona do śr. punktów sąsiedztwa drugiego.

Twoje sąsiedztwo niestety nie zostało nigdzie dopasowane, ponieważ inne sąsiedztwa do niego nie pasują. Ze względu na małą liczbę graczy posiadacie wysoką średnią obszaru, co utrudnia łączenie.
Rozumiem Twoje niezadowolenie z tego powodu, jednak póki system łączenia sąsiedztw nie zostanie zmieniony, tak to będzie działało.

Hmmm, jeżeli mógłbym wyrazić swoje zdanie na temat łączeń sąsiedztw... Ten punkt z 80 aktywnymi graczami jest zrozumiały. Mniej rozumiem dlaczego punkty decydują o łączeniu bądź nie łączeniu sąsiedztw. Zasadniczo to, że ktoś na jakimś osiedlu będą ludzie z 25.000 punktów, a na drugim z 1.000 niespecjalnie decyduje o ulepszeniu rozgrywki. Chociażby dlatego, że w PvP niewiele to ma do jakości bitew - przeważnie gracze nie wystawiają armii, a przez to rozgrywka nie staje się atrakcyjniejsza. Z kolei jeżeli ktoś ostro walczy to teoretycznie i w epoce żelaza może mieć z 25.000 punktów. Może lepiej byłoby brać pod uwagę surowce, jakie wylosowali dani gracze i to zrobić wyznacznikiem do łączenia (żeby było mniej więcej po równo surowców - handel będzie kwitł, a tym samym gracze nie nie padną z nudów). Ponadto, żeby było jeszcze bardziej sprawiedliwie to dodać filtr epok i rozwiązań technologicznych poszczególnych graczy.

Oczywiście to tylko taka luźna propozycja. Nie wiem nawet czy w odpowiednim dziale:)
 

DeletedUser8

Guest
Punkty z ogólnego rankingu są liczone na podstawie punktów bitwy, zbudowanych budynków, wyprodukowanych monet i zaopatrzenia, a więc oddają ogólnie poziom rozwoju gracza. Oczywiście, ktoś może mieć więcej pkt za walki, a ktoś inny więcej za rozbudowę, ale ogólnie będą na podobnym poziomie gry i łatwiej będzie im wzajemnie motywować się do rozwoju i ze sobą handlować niż graczom, między którymi jest przepaść punktowa. Pamiętajcie, że do łączenia sąsiedztw wyciągana jest średnia, więc to nie jest tak, że wszyscy gracze z połączonych obszarów będą mieli tyle samo punktów.
 

DeletedUser1724

Guest
"ŚREDNIA" to trzeba drukowanymi napisać, żeby każdy zobaczył niż wyciągał wnioski z całości ^^
 

DeletedUser1950

Guest
Ok ale co to znaczy z tymi ofertami nowymi, bo u nas trwa konkurs w gildii i zwyciezcą ma dostac 50 sztuk irona w globalu, więc co teraz nie bedzie mozna komus przkeazać większej ilości towaru jak jest się razem w gildii ? Mam nadzieje że nie....
 

DeletedUser2383

Guest
Jakoś nie przypominam sobie, żeby można było komuś z gildii "przekazać" surowce strategiczne...

anyway, ja może w końcu kiedyś doczekam się wersji, która nie będzie tak żarła karty graficznej i muliła "stare" kompy .. :p
 

DeletedUser8

Guest
Wolnego przesyłu surowców nigdy nie było, natomiast co do widełek, to będą one dotyczyły wszystkich ofert, nie tylko gildyjnych.

Nowa epoka jest już prawie ukończona, więc nie będziemy czekać długo :)
 

DeletedUser104

Guest
Wiadomo coś o wojnach gildii? Bo gierka się nudna robi, nawet jak wejdzie nowa era.. to wszyscy ją w końcu przejmą i co dalej..
 

DeletedUser1724

Guest
Wiadomo coś o wojnach gildii? Bo gierka się nudna robi, nawet jak wejdzie nowa era.. to wszyscy ją w końcu przejmą i co dalej..

Mają coś wprowadzić z tym związanego lecz bliższych informacji ja bynajmniej nie znam :p A pewnie Team przed szereg też się wychylać nie będzie za w czasu :D
 

DeletedUser1724

Guest
Kto uważnie czyta forum, to wie, że w planach na rozwój gry są nie tylko nowe epoki :)
Mała poprawka :D Kto uważnie czyta forum i tematy Apocalypto, to wie, że w planach gry są nie tylko nowe epoki :)

Przyzwałam nocą demona, który mi zdradził kilka sekretów ; )
Demon, którego zwią Bryfft.... Aż mnie dreszcze przeszyły :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8

Guest
Wersja PL ma jeszcze 0.14, update będzie na pewno w tym tyg. :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry