FIVB Mistrzostwa Świata Polska 2014

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser14
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser14

Guest
Cześć.


30 sierpnia 24 najlepsze reprezentacje świata rozpoczną walkę o najbardziej
prestiżowy tytuł w siatkówce.
Sześć polskich miast – Katowice, Łódź, Wrocław, Gdańsk, Bydgoszcz i Kraków
będzie gospodarzami FIVB Mistrzostw Świata. Drużyny Polski i Serbii mają rozpocząć
pierwsze spotkanie o 20:15, na 58-tysięcznym Stadionie Narodowym w Warszawie.

Pełen terminarz spotkań tutaj.

24 drużyny wybrano w procesie eliminacji, które rozpoczęły się już w 2012, a
zakończyły w lipcu tego roku. Udział wzięła w nich rekordow liczba 279 krajów.

24 kraje startujące w FIVB Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn
Polska 2014 są podzielone zgodnie z przydziałami miejsc dla poszczególnych
konfederacji kontynentalnych: Ameryka Południowa (trzy), Azja (cztery), Europa
(dziewięć, w tym gospodarze – Polska), Afryka (trzy) oraz NORCECA (pięć).

Runda I: 30 sierpnia – 7 września

Grupa A we Wrocławiu (Argentyna, Australia, Kamerun, Polska, Serbia i
Wenezuela)

Grupa B w Katowicach (Brazylia, Kuba, Finlandia, Niemcy, Korea i Tunezja)

Grupa C w Gdańsku (Bułgaria, Kanada, Chiny, Egipt, Meksyk i Rosja)

Grupa D w Krakowie (Belgia, Francja, Iran, Włochy, Portoryko i USA)

Runda II: 10 – 14 września

Grupa E w Łodzi i Białymstoku

Grupa F w Katowicach i Wrocławiu

Runda III: 16 – 18 września

Grupa G w Katowicach i Łodzi

Mecz o 5. miejsce, Półfinały, Finały: 20 – 21 września w Katowicach i
Łodzi
zródło: http://poland2014.fivb.org/

Komu kibicujecie?
Czy Polska ma jakiekolwiek szanse, aby wygrać?
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Komu kibicować, jak nie Polsce? :haha: Szkoda, że nasza drużyna gra we Wrocławiu :( Tak mogę tylko na mecze grupy B się wybrać, ale lepsze to niż nic :haha:
Mają szansę wygrać jeśli są dobrze przygotowani. Liczę na to, że dotrą co najmniej do półfinałów :)
 

DeletedUser4259

Guest
jak to kto wygra? Ruscy
nasza siatka raptem "skończyła się" w Londynie i jakoś nie może się podnieść

ale żałuję, że nie zdążyłem zalogować się na czas i kupić biletów na inaugurację na Narodowym (w sumie zalogowałem się jakoś godzinę od momentu wystartowania sprzedaży i już było pozamiatane) - za to moja znajoma była sprytniejsza i po prostu kupiła bilety w... empiku :haha:
 

DeletedUser4259

Guest
ceremonia super, ciekawe jak mecz...

- - - Zaktualizowano - - -

no i kto by pomyślał, że pójdzie tak cudnie? :D
 

DeletedUser11758

Guest
Tych zawodach nie powinna brać udziały Rosja i innych zawodach międzynarodowych Rosja też nie powinna brać udziału bo sport jest dla cywilizowanych krajów a nie dla Barbarzyńców . 1 Rosja sponsoruje terroryzm i efektem było zestrzelenie Malezyjskiego Samolotu a później okradli ciała ofiar . 2 Obce są zasady Olimpijskie. Podczas Olimpiady w Pekinie Rosja napadła Gruzję. Złamała zasadę pokoju Olimpijskiego. W czasie Olimpiady nie powinno być wojen i za złamanie tego zakazu Rosja nie powinna brać udziału żadnych zawodach i podczas swojej zimowej Olimpiady napadli na Krym . 3 Rosja do dziś nie zwróciła wraku i czarnych skrzynek z Tupolewa a później okradli wrak i zniszczyli go .4 Rosja swoimi działaniami stanowi zagrożenie dla pokoju.Kibice zachowali się godnie bo wygwizdali reprezentację Rosji.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hikari36

Polonista
Polonista
Ja bym jednak wolał nie mieszać polityki i sportu w jednym garnku... Polityka, wojny swoją drogą, ale uważam że sport powinien być raczej niezależny od statusu i postępków swojego kraju :) W końcu mierzą się tutaj umiejętności, gra zespołowa i talent, a nie polityka, przekręty i inne oszustwa :)

Też muszę powiedzieć - ceremonia otwarcia bardzo mi się podobała :haha: Gratuluję też naszej drużynie tak wspaniałych meczów :)

Szkoda, że nie mam żadnych biletów na mecze w Spodku, muszę się zadowolić kilkunastosekundowym widokiem na telebim przed nim z okna autobusu :(
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
W końcu mierzą się tutaj umiejętności, gra zespołowa i talent, a nie polityka, przekręty i inne oszustwa :)

No nie za bardzo :)
Jak już piszesz o sporcie jako ogół to przekręty i oszustwa też tu mają miejsce.
A nie w każdym sporcie mierzą się umiejętności i gra zespołowa (mam na myśli polską piłkę nożną xD).
 

DeletedUser11758

Guest
Została jeszcze Rosja:D

Czy przed meczem lub po meczu wybuchną zamieszki. Czy powtórzy się sytuacja z Euro 2012 roku gdy pozwolono Rosjanom świętować własne święto i mogli zrobić sobie w drodze na stadion marsz. Podczas tego marszu mieli flagi komunistyczne. Wtedy obie strony walczyły. Media uznały winę Polaków. Policja specjalnie dla Rosja zablokowała sporą część miasta.
Bojówkarze Putina szli na końcu - Euro 2012 Warszawa rosyjscy kibole 12.06.2012
http://www.youtube.com/watch?v=tWLXdEJATQM&feature=plcp
Agresywni Rosjanie bili do nieprzytomności!
http://www.youtube.com/watch?v=5bsOjuEFwkM
 

DeletedUser4259

Guest
to-nie-nasza-reprezentacja-nie-wysylalismy-druzyny-do-polski-takie-stroje-sa-w-kazdym-sklepie-sportowym.jpeg
 

DeletedUser14

Guest
Wydaje mi się, że z Niemcami wygramy i będziemy w finale z Brazylią.
 

DeletedUser11123

Guest
no dobrze by było do finału wejść. dodatkowy smaczek to danie łupnia Rosjanom i Niemcom i to we wrześniu ;)
 

DeletedUser4259

Guest
wygramy
nie ma innej opcji (postawiłem wszystko, co miałem :D)

- - - Zaktualizowano - - -

oglądacie? :?
 

DeletedUser4259

Guest
KUR...DE riki w siatkówce tylko czasami się myli :haha:

mamy to!!!
 

MadameCommando

Zespół FoE
Supporter
To było niesamowite, jestem szczęśliwa :D dobrze, że można też tutaj przeżywać, bo nie mogłam się wybrać nawet do strefy kibica :(

POLSKA MISTRZEM ŚWIATA!!!
 

DeletedUser4259

Guest
no i weź teraz i zaśnij :/
Madame, Ty do Katowic masz 2 kroki ;)
 
Do góry