Fikcyjne oblężenia

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser12159
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser12453

Guest
O ile dobrze pamiętam, jako powód podano uproszczenie gry. Ponoć nowi gracze sobie nie radzili, nie rozumieli na czym polega wstawienie oblężeń.
Tę super zmianę przyniosła wersja 1,27
"Koszt w postaci jednostek armii oblężniczej został usunięty. Wymóg wystawienia w armii oblężniczej w pełni zdrowych jednostek był mylący dla nowych Graczy i utrudniał działania gildii, które walczyły na mapach rożnych epok. W związku z tym wprowadziliśmy następujące zmiany:
- Wystawienie armii oblężniczej nie będzie miało kosztu w jednostkach ani nie będzie wymagało posiadania aktualnie wybranej armii."

jest to jeden z bardziej drażliwych tematów gvg i pewnie szybko temat będzie do zamknięcia ;D
tak czy tak wszyscy poza lewusami wiedza że to zmiana na złe....
 

chudya

Hrabia
O ile dobrze pamiętam, to w perłach każdy poziom powyżej dziesiątego miał dawać coraz to mniejszy bonus i faktycznie w większości pereł tak właśnie jest. Pytanie dlaczego w przypadku Alka jest na odwrót i po dziesiątym lvlu bonus jest większy niż przed nim.
Rozumiem że jest to decyzja marketingowa bo plany do Alka to jedna z nielicznych rzeczy na które warto wydać diaxy. Póki co Inno raczej nie zrezygnuje z bonusu Alka bo to kura znosząca złote jajka. Czy do jakiejkolwiek innej perły opłaca się wydawać diamenty aby odblokować lvle20+?
Swoją drogą nie rozumiem dlaczego Inno uznało że Deal daje zbyt duży bonus i zmniejszono ilość medali jaką generuje, ale nikt nie zauważył że bonus z Alka bije wszystkie inne na głowę i nic z nim nie robią (a no tak, pieniążki za diamenty :) ).

Pisz, jak też i inni, że trzeba zmniejszyć wartości Alcatraz, brawo, jeżeli coś jest fajne to NIE dyskutujmy o tym, bo może przestać być takie. Tak dla między innymi Twojej wiadomości, na tą właśnie perłę nie wydałem nawet pół diamentu, a mam 15 level,więc nie pisz, że to jest zyskowna perła dla Inno. Jest to jedyna perła, która daje jednostki wojskowe i na pewno tak zostanie a inne dublują się albo nawet potrajają, dlatego bonusy są takie a nie inne.

- - - Zaktualizowano - - -

chciałbym tylko zwrócić uwagę, ze system inwestycji w plany alka jest nieco inny i naprawdę diaxów przy dobrym układzie nie potrzeba ;). Trzeba tylko liczyć na naiwnośc innych graczy ;). Ale opisywać dokładnie nie będę ;). Tylko kwestię alka to pomińmy może bo szkoda o tym w ogóle gadać ;). To osobny temat wiele już zostało powiedziane i należy liczyć, że cos się zmieni ;).


Muszę przyznać, że z tą naiwnością innych graczy, mnie zaciekawiłeś. Zawsze myślałem, że miecz Damoklesa nad nikim nie wisi, zmuszając do dawania PR.
W nie świadomości żyłem jak się okazuje.
 

DeletedUser3876

Guest
O ile dobrze pamiętam, to w perłach każdy poziom powyżej dziesiątego miał dawać coraz to mniejszy bonus i faktycznie w większości pereł tak właśnie jest. Pytanie dlaczego w przypadku Alka jest na odwrót i po dziesiątym lvlu bonus jest większy niż przed nim.(...)
Nie wprowadzaj w błąd, bo informacja była inna.
(...) To, że kolejne poziomy będą dawały mało (i na ogół coraz mniej), przy gwałtownie rosnących kosztach jest celowo zaprojektowane właśnie w ten sposób. Zauważ, że nie ma w ogóle górnej granicy poziomów. W przeciwnym wypadku osoby skłonne wydać ogromne środki finansowe na grę byłyby w stanie błyskawicznie osiągnąć kosmiczne wartości bonusów generowanych przez Perły (czyli np. Zeusa dającego +25745%). Nie uprzyjemniłoby to im gry, bo kosiliby wszystko jak chcą, bez cienia wysiłku (czyli błyskawiczne znudzenie), a dodatkowo momentalnie wytrąciłoby to całość gry z jakiegokolwiek balansu.
Powiedz mi jaka Perła daje Ci bonus mniejszy (powyżej 10) niż masz na 10? Bez jaj...
 

DeletedUser6174

Guest
Tak dla między innymi Twojej wiadomości, na tą właśnie perłę nie wydałem nawet pół diamentu, a mam 15 level,więc nie pisz, że to jest zyskowna perła dla Inno. Jest to jedyna perła, która daje jednostki wojskowe i na pewno tak zostanie a inne dublują się albo nawet potrajają, dlatego bonusy są takie a nie inne.
Oczywiście, bo skoro Ty na nią nie wydałaś ani jednego diamentu to znaczy że nikt inny też tego nie zarobił ;)
Poza tym nie mówimy tu o 15lvlu, bo są ludzie którzy mają już 40+i z tego co wiem to pare osób sporo w Alka zainwestowało, więc nie jest to perła porównywalna do np. Drezdeńskiego Kościółka bo jakoś nie wierzę aby ktoś był skłonny wydać diamenty aby zwiększyć jego poziom do 50ego ;)

Powiedz mi jaka Perła daje Ci bonus mniejszy (powyżej 10) niż masz na 10? Bez jaj...
Uprzejmie służę odpowiedzią :) :

Alcatraz:
lvl 1 / zaczynamy od 4 jednostek
lvl 2 / +0
lvl 3 / +1
lvl 4 / +0
lvl 5 / +0
lvl 6 / +1
lvl 7 / +0
lvl 8 / +0
lvl 9 / +1
lvl 10 / +1
-----------------------------
lvl 11 / +1
lvl 12 / +1
lvl 13 / +1
lvl 14 / +1
lvl 15 / +1
lvl … / +1

Pierwsze 10lvli daje nam 8 jednostek (łącznie z największym bonusem za pierwszy poziom)
Kolejne 10lvli daje nam 10 jednostek
Myślę że to powinna być satysfakcjonująca odpowiedź na Twoje pytanie ;)

- - - Zaktualizowano - - -

Jeszcze raz przeczytałem Twoje pytanie i o ile nie popełniłeś przy jego pisaniu błędu, to odpowiedź na nie powinna brzmieć "Każda, oprócz Canaveral i Alcatraz, bo po 10 lvlu Canaveral daje taki sam bonus jak przed, a Alcatraz daje jeszcze większy"
 

DeletedUser3876

Guest
(...)
Pierwsze 10lvli daje nam 8 jednostek (łącznie z największym bonusem za pierwszy poziom)
Kolejne 10lvli daje nam 10 jednostek
Myślę że to powinna być satysfakcjonująca odpowiedź na Twoje pytanie ;)(...)
Niestety Remi, nie satysfakcjonuje mnie:) Fajnie że robisz takie zestawienie, ale mi chodziło raczej o coś z cyklu:
"Każdy kolejny poziom (powyżej 10) MUSI być lepszy od poprzedniego".
Poza tym, zestawianie Alca z Perłami z % bonusem do walk mija się z celem.
 

bartekmod

Książę
Zbigniewie, zauważ że Alcatraz daje 2 bonusy
od poziomu +10 wzrost jednego bonusu jest stały, jednak wzrost drugiego maleje, więc "łącznie" wzrost bonusu jest coraz mniejszy
z poradnika policzony wzrost zadowolenia przedstawia się następująco:
505
487
469
454
440
427
415
405
395
385
377
368
361
354

więc formalnie wszystko się zgadza i pomijam tu fakt nieistotności zadowolenia :)
 

DeletedUser6174

Guest
Niestety Remi, nie satysfakcjonuje mnie:) Fajnie że robisz takie zestawienie, ale mi chodziło raczej o coś z cyklu:
"Każdy kolejny poziom (powyżej 10) MUSI być lepszy od poprzedniego".
Tylko gdzie ja napisałem że każdy kolejny poziom daje więcej niż poprzedni? Napisałem jedynie że: "po dziesiątym lvlu bonus jest większy niż przed nim".
Z resztą kto wie, może po 100lvlu Alka zacznie dawać po 2 jednostki na poziom, ktoś już to sprawdził?


Poza tym, zestawianie Alca z Perłami z % bonusem do walk mija się z celem.
Są też perły dające % do złota/młotków/misji dlaczego one po 10lvlu dają dużo niższy bonus niż przed 10? Przecież tak jak Alka mogłyby dawać taki sam a nawet nieco większy.

- - - Zaktualizowano - - -

Zbigniewie, zauważ że Alcatraz daje 2 bonusy
od poziomu +10 wzrost jednego bonusu jest stały, jednak wzrost drugiego maleje, więc "łącznie" wzrost bonusu jest coraz mniejszy...
...więc formalnie wszystko się zgadza i pomijam tu fakt nieistotności zadowolenia :)

W innych perłach maleją oba bonusy, więc dalej wychodzi na to że Alka jest pod tym względem "uprzywilejowaną" perłą.
 

DeletedUser3876

Guest
Tylko gdzie ja napisałem że każdy kolejny poziom daje więcej niż poprzedni? Napisałem jedynie że: "po dziesiątym lvlu bonus jest większy niż przed nim".(...)
Remi, to ja napisałem, że z Perłami jest tak, że kolejny poziom musi być lepszy od poprzedniego. Jakby tak nie było, Perły nie miały by znaczenia.
 

DeletedUser625

Guest
Z resztą kto wie, może po 100lvlu Alka zacznie dawać po 2 jednostki na poziom, ktoś już to sprawdził?
Riddick póki co ma 82 poziom. Zapytam go jak będzie miał setny. :D

- - - Zaktualizowano - - -

Od nas kamilek ma już 60, więc nie tak mu daleko do francuza. :D
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Remi, to ja napisałem, że z Perłami jest tak, że kolejny poziom musi być lepszy od poprzedniego. Jakby tak nie było, Perły nie miały by znaczenia.

yyyy Zeus? yyy Rakieta i jej bezsensowne przeskoki?

P.S. Rakieta również jest lepsza po 10 lvl bo jak się nie mylę nie ma tych przeskoków miedzy 7 a 10 lvl tylko daje +1 co lvl... Nie chce mi sie sprawdzać :)
 
Do góry