Fikcyjne oblężenia

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser12159
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser12159

Guest
Czy z duchem gry jest zezwolenie na zakładanie fikcyjnych oblężeń na kilka sektorów tylko po to aby zmniejszyć dzienny bonus gildii, po czym nie zdobywa się ich. To są po prostu działania pozorne i złośliwe a nie o to powinno chodzić w grze, ciekawy jestem opinii w tej sprawie przoduje w tym gildia radosnych raciczek na C.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Też się zetknąłem z takimi sytuacjami na E. Ale cóż, (prawie) wszystkie chwyty dozwolone, jak ktoś chce tracić surowce tylko po to, by dokuczyć innym, to nikt mu nie zabrania. Nie jest to z duchem gry, ale kto im zabroni? :p
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Temat przeniesiony do dyskusji skoro autor pyta o opinię.
Jeśli dyskusja zajdzie zbyt daleko i zaczną się jakieś przepychanki, wycieczki itp. to temat zostanie zamknięty bądź usunięty.
 

DeletedUser625

Guest
Hikari bo pierwszych kilka oblężeń jest bajecznie tanich i można bardzo łatwo (tanim kosztem) zaszkodzić innym Gildiom. A wszystko przez to, że nie dostaną z tych sektorów dziennego potencjału przy podsumowaniu, a to już poważny cios. Na Arvahallu niejaka Gildia Askalon zrobiła tak Gildii Vide i po dziennym podsumowaniu Vide spadło z 1 miejsca aż na 5, to chyba pokazuje jak bardzo skuteczna to metoda, a jednocześnie niesprawiedliwa. Bo Askalon nie użył żadnego wojska do tego tylko trochę zasobów w śmiesznych ilościach, więc zbicie tych oblężeń dla Vide przyniosłoby dużo dużo większy koszt, zarówno czasowy jak i zasobowy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12159

Guest
TO jest celne spostrzeżenie, Guanabana, znam tą sytuację, zatem może należało by coś zmienić w regulaminie w tej materii, bo to chyba nie o takie granie i zabawę chodziło twórcom gry. Jasne że są to sposoby dozwolone ale zasady fair play powinny obowiązywać, nie jesteśmy Buszmenami, zadałem to pytanie szefowej jedenej z gildii jak uzyskam odpowiedź zacytuję
 

DeletedUser6174

Guest
Hikari bo pierwszych kilka oblężeń jest bajecznie tanich i można bardzo łatwo (tanim kosztem) zaszkodzić innym Gildiom. A wszystko przez to, że nie dostaną z tych sektorów dziennego potencjału przy podsumowaniu, a to już poważny cios. Na Arvahallu niejaka Gildia Askalon zrobiła tak Gildii Vide i po dziennym podsumowaniu Vide spadło z 1 miejsca aż na 5, to chyba pokazuje jak bardzo skuteczna to metoda, a jednocześnie niesprawiedliwa. Bo Askalon nie użył żadnego wojska do tego tylko trochę zasobów w śmiesznych ilościach, więc zbicie tych oblężeń dla Vide przyniosłoby dużo dużo większy koszt, zarówno czasowy jak i zasobowy.

Każdy orze jak może :) jedni zakładają lewe gildie i atakują z kilku stron, inni zmuszają słabsze gildie do ataku na innych pod groźbą ich zniszczenia na mapie, kolejni zgłaszają całe gildie do supportu żeby pozbawić ich pereł, a jeszcze inni zakładają oblężenia przed posumowaniem, każda strategia zaszkodzenia innym jest dobra. Foe to gra strategiczna, tak więc można wykorzystywać różne strategie walki z innymi. Skoro nie jest to zabronione to jest to dozwolone.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Hikari bo pierwszych kilka oblężeń jest bajecznie tanich i można bardzo łatwo (tanim kosztem) zaszkodzić innym Gildiom. A wszystko przez to, że nie dostaną z tych sektorów dziennego potencjału przy podsumowaniu, a to już poważny cios. Na Arvahallu niejaka Gildia Askalon zrobiła tak Gildii Vide i po dziennym podsumowaniu Vide spadło z 1 miejsca aż na 5, to chyba pokazuje jak bardzo skuteczna to metoda, a jednocześnie niesprawiedliwa. Bo Askalon nie użył żadnego wojska do tego tylko trochę zasobów w śmiesznych ilościach, więc zbicie tych oblężeń dla Vide przyniosłoby dużo dużo większy koszt, zarówno czasowy jak i zasobowy.

Wiem, że kosztują niewiele :) Moja Gildia też to odczuła (na szczęście nie na taką dużą skalę), bo też nam tak pewna Gildia robiła. Ale cóż my zrobimy? Nikt tego nigdzie nie zakazał, więc skoro Gracze odkryli taki sposób, to i będą ten sposób wykorzystywać. A niska cena to jeszcze zachęta...

A przeciwdziałać temu nie ma jak. O ile w lewych Gildiach dało się zrobić limit czasowy, to tutaj nie ma jak odróżnić zwykłego oblężenia od tego zakładanego "na złość". Kto wie, czy Gildia chce naprawdę zdobyć sektor czy tylko chce komuś dokuczyć...
 
Ostatnia edycja:

chudya

Hrabia
A niska cena to jeszcze zachęta...

I tu się kłania jeszcze możliwość zakładania oblężeń nie mając armii.

- - - Zaktualizowano - - -

Każdy orze jak może :) jedni zakładają lewe gildie i atakują z kilku stron, inni zmuszają słabsze gildie do ataku na innych pod groźbą ich zniszczenia na mapie, kolejni zgłaszają całe gildie do supportu żeby pozbawić ich pereł, a jeszcze inni zakładają oblężenia przed posumowaniem, każda strategia zaszkodzenia innym jest dobra. Foe to gra strategiczna, tak więc można wykorzystywać różne strategie walki z innymi. Skoro nie jest to zabronione to jest to dozwolone.

Strategia nie ma nic wspólnego z cwaniactwem i złośliwością, ale to moje zdanie, wystarczy przywrócić obsadzania armii w oblężenie i będzie po ptakach.
 

DeletedUser6174

Guest
Strategia nie ma nic wspólnego z cwaniactwem i złośliwością, ale to moje zdanie
No niestety jest w tej grze trochę złośliwych cwaniaków, ale nic się na to nie da poradzić. Cwaniak zawsze zostanie cwaniakiem.

wystarczy przywrócić obsadzania armii w oblężenie i będzie po ptakach.
I tutaj absolutnie się z tobą zgadzam. Skończyłoby się też cwaniakowanie lewymi gildiami oraz "kolegami" ze słabszych gildii które mają kilkunastu członków i mogą cały dzień wystawiać oblężenia podbijając jeden sektor przez 10 godzin :)

- - - Zaktualizowano - - -

Poza tym spójrzcie na ten problem z drugiej strony. Np. w danej epoce mam 40 sektorów i nie stać mnie na kolejne a więc nie mogę ponabijać sobie punktów do wieży z danej epoki. Dzięki takim fikcyjnym oblężeniom mogę zdobyć top 1 na wieży nie tracąc ani jednej sztuki towaru i ani jednej jednostki wojskowej (bo armia oblężnicza ma 0% bonusu). Takie nieprzyjemne sytuacje też można wykorzystać na swoją korzyść. Ja już od jakiegoś czasu nie biorę sobie tej gry do głowy, jak nas atakują to się cieszę że mogę powalczyć :)
 

DeletedUser625

Guest
To nie ja jestem bezwzględny, tylko ten pan w marynarce w kratkę. :p
 

DeletedUser6174

Guest
Żarty żartami, ale Inno mogłoby się nad tym (teraz świetne słowo) pochylić.

A teraz pytanie czy to coś zmieni? Usuną jeden sposób to zaraz znajdzie się drugi.
O konieczności wstawiania wojska w oblężenia możemy zapomnieć, jak już nie raz nam pisali. Jak wprowadzą limit na max 3 oblężenia na raz to zaraz powstaną lewe gildie które będą wkładać dodatkowe oblegi i nic się nie zmieni. Jakiś sposób zawsze się znajdzie na to nie ma rady, trzeba się po prostu z tym pogodzić. Niby wprowadzili pare regulacji, ale czy to coś dało? Lewe gildie dalej istnieją, może nie da się już pełzać sztabem, ale co z tego, teraz zaoranie gildii nie trwa 1 ale 4 dni, trwa to trochę dłużej ale efekt jest ten sam. Chyba jedynym sposobem na to aby wyeliminować takie zachowania byłoby wyłączenie GVG, ale chyba nie o tutaj chodzi :)
 

DeletedUser11812

Guest
Zatem koniecznym jest przywrócenie kosztów w postaci strat wojska w monecie wrzucenia oblężenie, i taka pojedynczo osoba gildiia po kilku oblęzeniach da sobie spokój bo straci swoje łotry i inne jednostki niezależne
 

DeletedUser6174

Guest
Zatem koniecznym jest przywrócenie kosztów w postaci strat wojska w monecie wrzucenia oblężenie, i taka pojedynczo osoba gildiia po kilku oblęzeniach da sobie spokój bo straci swoje łotry i inne jednostki niezależne
To miałoby sens, niestety obecnie pojawia się kolejny problem w postaci Alkatraz.
Każdy powinien mieć równe szanse, niestety gracze z kolonialnej którzy jeszcze nawet nie posiadają Alka nie mają szans z taką lewą, jednoosobową gildią której członek ma Alka na 50+ lvlu. Taki gracz po paru dniach ma zapas jednostek na takie lewe oblężenia, więc jak gracze posiadający jedynie wojska z koszar mogą dać mu radę? Mówiąc prościej, GVG stanie się zabawką dla ludzi z wypasionym Alkatraz natomiast słabsi gracze będę mieli z nim poważne problemy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser625

Guest
Zatem trzeba kupić pęczek diamentów i sobie odblokować dużo poziomów Alcatraz i go rozbudować. :p

Może to specjalna zagrywka marketingowa? :D
 

DeletedUser11812

Guest
To miałoby sens, niestety obecnie pojawia się kolejny problem w postaci Alkatraz.
Każdy powinien mieć równe szanse, niestety gracze z kolonialnej którzy jeszcze nawet nie posiadają Alka nie mają szans z taką lewą, jednoosobową gildią której członek ma Alka na 50+ lvlu. Taki gracz po paru dniach ma zapas jednostek na takie lewe oblężenia, więc jak gracze posiadający jedynie wojska z koszar mogą dać mu radę? Mówiąc prościej, GVG stanie się zabawką dla ludzi z wypasionym Alkatraz natomiast słabsi gracze będę mieli z nim poważne problemy.

Rozumie to bardzo dobrze, bo w momencie wprowadzenia GvG sam płakałem nad tym, ze trzeba poswiecic 8 ludzików na oblężenie.
Jednoczesnie twórcy pozwalaja na lewel oblężenia - czesto zakładane przez zakompleksione i niedowartościowane "dorosłe dzieci",które nie potrafia sobie pomóc w uczciwy sposób.

W sumie jest nie wiele osób, które maja Alka na 50 LvL, ale gwarantuje, ze takie zakładanie oblężen przez satelite- przy wojskowych kosztach skutecznie ukróciło by proceder. Skoro na takie coś twórcy pozwalaja a na pushowanie PR z świata na świat to ktoś jest tutaj hipokryta
 

DeletedUser

Guest
GvG i nieskończone pzmy pereł to było przemyślane zagranie ze strony twórców i sposób na nabicie sobie kasy.
 

DeletedUser12062

Guest
Rozumie to bardzo dobrze, bo w momencie wprowadzenia GvG sam płakałem nad tym, ze trzeba poswiecic 8 ludzików na oblężenie.
Jednoczesnie twórcy pozwalaja na lewel oblężenia - czesto zakładane przez zakompleksione i niedowartościowane "dorosłe dzieci",które nie potrafia sobie pomóc w uczciwy sposób.

W sumie jest nie wiele osób, które maja Alka na 50 LvL, ale gwarantuje, ze takie zakładanie oblężen przez satelite- przy wojskowych kosztach skutecznie ukróciło by proceder. Skoro na takie coś twórcy pozwalaja a na pushowanie PR z świata na świat to ktoś jest tutaj hipokryta

Sprawę Alka pomińmy. Nie wiem czemu ma on tak dobre bonusy co poziom... Perły ataku choćby zwiększają o 1% co drugi poziom.... Alek co poziom daje super bonus. Cóż... Tylko nie rozwijajcie głupiej teorii alków kupionych za diamenty bo to naprawdę nie tak działa ;). Jest to o wiele prostsze ;).

Osobiście jak się parę miesięcy temu dowiedziałem, że oblężenia są darmowe jeśli chodzi o wojsko byłem w SZOKU.... I to wielkim. Była to chyba jedyna zmiana związana z GvG, która zamiast naprawić popsuła ;). Nie wiem czym to było spowodowane, jaki był większy pomysł na to ale było to dziwne.... Bardzo ;). Tak jak piszecie sprawiło tylko idiotyczne zabawy graczy, którzy dla zabicia nudy i po nic więcej co chwile wstawiają sobie oblężenia....
 

DeletedUser11123

Guest
Osobiście jak się parę miesięcy temu dowiedziałem, że oblężenia są darmowe jeśli chodzi o wojsko byłem w SZOKU.... I to wielkim. Była to chyba jedyna zmiana związana z GvG, która zamiast naprawić popsuła ;). Nie wiem czym to było spowodowane, jaki był większy pomysł na to ale było to dziwne.... Bardzo ;). Tak jak piszecie sprawiło tylko idiotyczne zabawy graczy, którzy dla zabicia nudy i po nic więcej co chwile wstawiają sobie oblężenia....


O ile dobrze pamiętam, jako powód podano uproszczenie gry. Ponoć nowi gracze sobie nie radzili, nie rozumieli na czym polega wstawienie oblężeń.
Tę super zmianę przyniosła wersja 1,27
"Koszt w postaci jednostek armii oblężniczej został usunięty. Wymóg wystawienia w armii oblężniczej w pełni zdrowych jednostek był mylący dla nowych Graczy i utrudniał działania gildii, które walczyły na mapach rożnych epok. W związku z tym wprowadziliśmy następujące zmiany:
- Wystawienie armii oblężniczej nie będzie miało kosztu w jednostkach ani nie będzie wymagało posiadania aktualnie wybranej armii."
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12062

Guest
O ile dobrze pamiętam, jako powód podano uproszczenie gry. Ponoć nowi gracze sobie nie radzili, nie rozumieli na czym polega wstawienie oblężeń.
Tę super zmianę przyniosła wersja 1,27
"Koszt w postaci jednostek armii oblężniczej został usunięty. Wymóg wystawienia w armii oblężniczej w pełni zdrowych jednostek był mylący dla nowych Graczy i utrudniał działania gildii, które walczyły na mapach rożnych epok. W związku z tym wprowadziliśmy następujące zmiany:
- Wystawienie armii oblężniczej nie będzie miało kosztu w jednostkach ani nie będzie wymagało posiadania aktualnie wybranej armii."

o jakoś to przegapiłem :). Ale są też tacy, którzy nie wiedzą jak przenosić sztab, jak zrobić zwiad prowincji, w których budynkach zrobić rzeczy potrzebne do zadań, jak otworzyć okno szeptu, jak zmienić pasek gildii na sąsiedztwo i tak dalej ;). Jeśli tak było to wytłumaczenie dobre ale raczej zapewne nie troska była tu priorytetem ;P:p:p:p:p. Jest to idiotyzm i trzeba z tym żyć ;). Nie pierwszy i nie ostatni związany z GvG ;)
 

DeletedUser6174

Guest
Sprawę Alka pomińmy. Nie wiem czemu ma on tak dobre bonusy co poziom... Perły ataku choćby zwiększają o 1% co drugi poziom.... Alek co poziom daje super bonus. Cóż... Tylko nie rozwijajcie głupiej teorii alków kupionych za diamenty bo to naprawdę nie tak działa ;). Jest to o wiele prostsze ;).

O ile dobrze pamiętam, to w perłach każdy poziom powyżej dziesiątego miał dawać coraz to mniejszy bonus i faktycznie w większości pereł tak właśnie jest. Pytanie dlaczego w przypadku Alka jest na odwrót i po dziesiątym lvlu bonus jest większy niż przed nim.
Rozumiem że jest to decyzja marketingowa bo plany do Alka to jedna z nielicznych rzeczy na które warto wydać diaxy. Póki co Inno raczej nie zrezygnuje z bonusu Alka bo to kura znosząca złote jajka. Czy do jakiejkolwiek innej perły opłaca się wydawać diamenty aby odblokować lvle20+?
Swoją drogą nie rozumiem dlaczego Inno uznało że Deal daje zbyt duży bonus i zmniejszono ilość medali jaką generuje, ale nikt nie zauważył że bonus z Alka bije wszystkie inne na głowę i nic z nim nie robią (a no tak, pieniążki za diamenty :) ).
 

DeletedUser12062

Guest
O ile dobrze pamiętam, to w perłach każdy poziom powyżej dziesiątego miał dawać coraz to mniejszy bonus i faktycznie w większości pereł tak właśnie jest. Pytanie dlaczego w przypadku Alka jest na odwrót i po dziesiątym lvlu bonus jest większy niż przed nim.
Rozumiem że jest to decyzja marketingowa bo plany do Alka to jedna z nielicznych rzeczy na które warto wydać diaxy. Póki co Inno raczej nie zrezygnuje z bonusu Alka bo to kura znosząca złote jajka. Czy do jakiejkolwiek innej perły opłaca się wydawać diamenty aby odblokować lvle20+?
Swoją drogą nie rozumiem dlaczego Inno uznało że Deal daje zbyt duży bonus i zmniejszono ilość medali jaką generuje, ale nikt nie zauważył że bonus z Alka bije wszystkie inne na głowę i nic z nim nie robią (a no tak, pieniążki za diamenty :) ).

chciałbym tylko zwrócić uwagę, ze system inwestycji w plany alka jest nieco inny i naprawdę diaxów przy dobrym układzie nie potrzeba ;). Trzeba tylko liczyć na naiwnośc innych graczy ;). Ale opisywać dokładnie nie będę ;). Tylko kwestię alka to pomińmy może bo szkoda o tym w ogóle gadać ;). To osobny temat wiele już zostało powiedziane i należy liczyć, że cos się zmieni ;).
 
Do góry