[Walki] Faza taktyczna

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15092
  • Data rozpoczęcia

Czy ten pomysł mógłby zostać wprowadzony?

  • Tak

    Głosy: 4 50,0%
  • Nie

    Głosy: 4 50,0%

  • W sumie głosujących
    8

DeletedUser15092

Guest
W najbliższym momencie spodziewam się lepiej walczącego komputera, ewentualnie walk PvP, tak więc ta opcja może być bardziej niż konieczna.
W obecnym momencie wybieramy jednostki, które są losowo "układane" na mapie, teren też jest wybierany losowo. Według mnie nie powinno tak być, w końcu bitwa nie powinna aż tak bardzo zależeć od szczęścia, które jednak często decyduje. W niższych epokach jest to niezauważalne, ale w późniejszych owszem przez umiejętność:
QyYnCp1.png
Szybkie Reagowanie - zaczynają bitwę na losowo wybranym polu na mapie. Jako pierwsze zaczynają ruch.
A mogą się pojawić gdziekolwiek, czasami w idealnym miejscu, a czasami wręcz przeciwnie.

Oto propozycja rozbudowania bitwy:
1. Wybieranie wojsk do ataku. Wybiera się i atakuje, tu nic nowego :)
2. Wybór pola - przywilej atakującego, może sobie wybrać plansze, na której chce walczyć. Polega to na tym, że gracz na początku widzi na jakiej planszy będzie wojował. Może kliknąć przycisk, by wylosować ponownie plansze, które może okazać się lepsza lub gorsza. 3 razy można ponownie losować
3. Ustawienie jednostek. Najpierw ustawia atakujący, potem obrońca.
Ujawnia się tu przywilej obrońcy, ponieważ atakujący nie widzi jak ustawione są jednostki obrońcy. Ale gdy obrońca ustawia swoje jednostki, to widzi jak ustawił je atakujący, ale nie widzi jakie to są jednostki (widzi po prostu po prostu takich normalnych ludzi z napisem "Nieznana jednostka".
Samo ustawianie polega na tym, że jednostki (najpierw atakującego) mają całe nieskończoność punktów ruchu i nieskończoność kolejek, ale są ograniczeni do czerwonej linii, czyli do 2 pól od końca. Jednostki z szybkim reagowaniem mogą się ustawić wszędzie oprócz strefy ustawienia u obrońcy (2 pola od drugiego końca są zakazane dla tych jednostek w tej fazie)
A gdy już wszystko jest gotowe można walczyć.
Pewnie dużo jest jeszcze niejasne, dlatego przedstawiam obrazki.
rQ64ABl.jpg

I to zmianie terenu
zuhIagS.jpg


Komuś takie dodatki mogą wydawać się bezużyteczne, wtedy po prostu klika "Gotowe" i jest jak dawniej tym jednym dodatkowym kliknięciem. Ale dobrzy stratedzy raczej będą z tego korzystać
Pozdrawiam
 

astrotaurus

Hrabia
Jestem za.
Ale koniecznie niech będzie to wyłączalne!!
Oblecieć sąsiadów i zdobyć sektor - wszystko z fazą taktyczną - byłoby ponad ludzką wytrzymałość. :D
 

DeletedUser15092

Guest
Jestem za.
Ale koniecznie niech będzie to wyłączalne!!
Oblecieć sąsiadów i zdobyć sektor - wszystko z fazą taktyczną - byłoby ponad ludzką wytrzymałość. :D

Zakładam, że jeśli chcesz oblecieć sąsiadów to bez większych strat HP u jednostek, więc raczej pośpiech nie byłby wskazany :)
 

DeletedUser15149

Guest
3. Ustawienie jednostek. Najpierw ustawia atakujący, potem obrońca.
Ujawnia się tu przywilej obrońcy, ponieważ atakujący nie widzi jak ustawione są jednostki obrońcy. Ale gdy obrońca ustawia swoje jednostki, to widzi jak ustawił je atakujący, ale nie widzi jakie to są jednostki (widzi po prostu po prostu takich normalnych ludzi z napisem "Nieznana jednostka".
wg. mnie to rozwiązanie spowoduje, że walka będzie przygotowywana bardzo długo. najpierw atakujący ustawi swoje wojska, później będzie musiał czekać aż obrońca ulokuje swoje oddziały widząc już rozmieszczenie wroga, a na końcu znowu będziemy czekali na atakującego, który przeprowadzi atak. jeżeli chcemy tak rozbudować pvp to należałoby pomyśleć w ogóle nad walkami w systemie turowym ale przy udziale dwóch graczy a nie automat vs gracz.

P.S. ogólnie, jak dla mnie opcja zbędna ale ja gram dopiero w kolonialnej więc może ktoś z wyższej epoki będzie miał inne zdanie.
 

DeletedUser15092

Guest
Wiadomo, będzie to wyłączalne, bo np. u mnie połowa sąsiadów ma jeszcze 2 włóczników jako ochronę, na takich nie będę marnować fazy taktyki :)
 

Mikekun

Książę
siemanko

Pomysł świetny. Wiedziałem że czegoś mi brakuje w tych rozgrywkach turowych i tutaj wyszedłeś na przeciw moim oczekiwaniom. W szczególności że nie miałem dotąd możliwości po samemu rozłożyć jednostek. Dopiero jak bitwa się zaczynała można było sobie jaką taką taktykę opracować ;)
Gratuluje inwencji.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 
Do góry