Fantasy FoE?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser9456
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser9456

Guest
Krótko i na temat.

Ciekaw jestem, czy IG pokusi się o stworzenie wariacji fantasy FoE? ma to swoje plusy i minusy.

Plusy.

1: Większe pole do popisu względem historii gry, zadań itp.

2: Skoro to fantasy, można zamiast kilkunastu epok, dać jedną wielką epokę skoncentrowaną zarówno na głównym wątku jak i pobocznym.

3: Tematyka fantasy jest szeroko pojęta, bo można pokusić się o dark fantasy jak Dark Souls, Diablo czy Wiedźmin. Lub typowe fantasy jak Kingdoms Of Amalur: Reckoning, Fable czy Torchlight.

Minusy.

1: Brak chęci na kolejny projekt?

2: Techniczne aspekty jak dodanie magów itp.

3: Jak rozwiązać kwestie epok, skoro była by to fantasy wariacja FoE.
 

DeletedUser4428

Guest
FoE nigdy nie miała, nie ma i nie będzie miała żadnych elementów fantasy.
 

DeletedUser625

Guest
To, że nie miała i nie ma nie zaprzeczam. Ale czy na 100% nie będzie miała nie wiadomo. Pozostaje w kwestii twórców. Plemiona też miały być realistyczne, a mimo to dzisiaj dodali event z mitycznymi stworami typu Goblin, Gnom, Ork, Meduza, Minotaur itd.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14

Guest
W sumie nie zrobią drugiego Forge of Empires typowo fantasy. Jak już nie będzie miejsca na nowe epoki, to na końcu może być statek kosmiczny, który wysyła nas w kosmos i tak gramy dalej.
 

MadameCommando

Zespół FoE
Supporter
Jestem za, pod warunkiem, że dostanę avatar księżniczki Lei, zadania będzie mi rozdawał Mistrz Yoda i Obi-Wan, będę mogła walczyć Starfighterem, a jednostką bonusową zamiast łotra będzie Wookie :haha: No i koniecznie przydałaby się opcja walki Sokołem Millenium :p
 

DeletedUser11123

Guest
a do tego niszczyciel klasy Imperial, Tie Fightery, transportery AT-AT i do tego szturmowców oczywiście. w roli podbijanych "dzikich" Indian zastąpią Ewoki :haha:

PS. awatar Dartha Vadera też może być :p
 

DeletedUser

Guest
Nienawidzę fantasy!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Mikekun

Książę
Nienawidzę fantasy!

Jeśli oglądałeś Harrego Pottera albo Władcę Pierścieni, albo Gwiezdne Wojny to lubisz fantasy tylko że o tym jeszcze nie wiesz.

Całkiem ciekawa opcja. Dać silnik gry FoE ale zrobić z tego typu rozgrywki całkiem nową grę. Czemu by nie ?
Pozostaje pytanie czy naturalnie warto, no i oczywiście jaki świat zrealizować ?

pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser11123

Guest
Fantasy to nie tylko filmy a to że ktoś je oglądał, wcale nie znaczy że z automatu zacznie lubować się w takiej tematyce. Nawet jeśli któreś z nich uznaje za świetne dzieła sztuki filmowej, może do tego podchodzić jako kinoman a nie ktoś kto lubi fantastykę

@Hikari zapewne po dołożeniu magii w te rejony byśmy się zapędzili. Ale tak to już jest w tym biznesie, że prędzej czy później wchodzisz na ścieżki wytyczone przez dzieła będące kanonem gatunku
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser9101

Guest
Nienawidzę fantasy!

Znowu chcesz się popisać swoją "historycznością"?

Taki odpowiednik FoE byłby dobry. Ale trzeba by uwzględnić tzw. rasy, i w gwiezdnej i w bajkowej wersji. Nie mogę się doczekać ataku krasnoludzkim jeźdźcem na dziku na pozycje wojowników królowej goblinów Kon-Stan :)

A na serio, z niewielkimi zmianami to byłoby świetne. Rezerwuję krasnoludy i hrabiego Dooku:)
 

MadameCommando

Zespół FoE
Supporter
Rezerwuję krasnoludy i hrabiego Dooku:)

Krasnoludy i hrabia Dooku... niezłe połączenie.

A swoją drogą, chociaż sama zaczęłam temat SW, to przecież... to nie jest fantasy! Nikt mi nie wmówi, że to się nie wydarzyło naprawdę, a po galaktyce nie krąży dwóch Sithów (ani jednego mniej, ani więcej być nie może) poszukiwanych przez rycerzy Jedi... To już wolę jakieś smoki (to jest fantasy, bo odkąd wyginęły dziewice, również smoki z głodu pozdychały), gnomy i inne cudaczne stworzenia ;)
 

DeletedUser

Guest
jeśli mogę dodać jeszcze jeden minus - fantasy jest lipne.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Fantasy jest fajne (oczywiście w odpowiedniej formie).
Tak samo można powiedzieć:
jeszcze jeden minus - rzeczywistość jest lipna
jeszcze jeden minus - horrory są lipne
jeszcze jeden minus - gry są lipne...
 

DeletedUser9101

Guest
Jeśli źle podejdziemy do tematu... wszystko jest lipne. Dobre fantasy trudno zrobić, ale kiedy komuś się uda można się w nim zgubić.
 

DeletedUser

Guest
Jeśli źle podejdziemy do tematu... wszystko jest lipne. Dobre fantasy trudno zrobić, ale kiedy komuś się uda można się w nim zgubić.

tak, ale fantasy jest wszędzie. wyobraź sobie irytację człowieka, który chce zagrać w historyczną grę i wyskakują mu czary. wyobraź sobie z kolei moje rozczarowanie, jako fana porządnego science fiction, gdy fabuły rodem z fantasy przenosi się w kosmos. grupa wojowników ratujących świat poprzez znalezienie i zaniesienie gdzieś jakiegoś przedmiotu - zamiast mieczów lasery, zamiast magicznego pierścienia jakiś dysk z danymi. Obcy, Ogame, Odyseja kosmiczna - to jest dobre science fiction! (akurat wszystko na O :) )

ale wracając do tematu :D ja popieram adminów - w FoE nie ma miejsca na fantasy :)
 

Hikari36

Polonista
Polonista
smiglo - ale my tu mówimy o stworzeniu oddzielnej gry, także opartej na Forge, ale w klimatach fantasy ;)
 

DeletedUser3

Guest
Mnie osobiście pomysł się podoba :D. Zawsze mnie interesowały takie klimaty ;].
Naturalnie nie w samym FoE, ale oczywiście jako oddzielna gra.
 

DeletedUser8110

Guest
A ja jestem zachwycona pomysłem, aczkolwiek trochu się boje, że skończyłoby się na kiepskiej podróbie Heroes'ów... :p
 

DeletedUser9456

Guest
Jak już wspomniałem...

Fantasy liczymy na gatunki. Normalne fantasy to są pokroju tak jak mówiłem. Herosów i innych gier. Dark Fantasy z kolei to już podejście jak w Wiedźminie czy Dark Souls. ;)
 
Do góry