[Zgłoszone] Eksportowanie listy członków gildii do Excela

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5513
  • Data rozpoczęcia

Czy byłoby to przydatne?

  • Tak

    Głosy: 28 90,3%
  • Nie

    Głosy: 3 9,7%

  • W sumie głosujących
    31
Status
Zamknięty.

DeletedUser5513

Guest
Przydatna dla osób zarządzających gildią, szczególnie większą, byłaby możliwość wyeksportowania listy członków gildii do Excela. Lista członków gildii jest dość dynamiczna i samodzielne spisywanie nicków, żeby zrobić sobie jakieś notatki jest stratą czasu. Tym bardziej, że mogłoby to się odbywać poprzez kliknięcie :)
 

DeletedUser2657

Guest
Interesujący pomysł, nie powiem, nie wiem tylko, czy wykonalny. Mimo to zagłosowałem na TAK.
 

DeletedUser

Guest
Jeśli już to nie do Excela tylko do Calca OpenOffice, bo nie mogą oni nam narzucać MS, gdyż jest płatny.

Ale jestem za :)
 

DeletedUser5513

Guest
Jeśli już to nie do Excela tylko do Calca OpenOffice, bo nie mogą oni nam narzucać MS, gdyż jest płatny.

Ale jestem za :)

Nie korzystam z OpenOffice, ale z tego co wiem, to otwierał pliki zapisane w Excelu. Nie wiem natomiast jak to działa w drugą stronę. :)
 

DeletedUser

Guest
Większość nie korzysta, ale to nie zmienia faktu, że format nie może być z pakietu ms ;p
 

DeletedUser5513

Guest
Większość nie korzysta, ale to nie zmienia faktu, że format nie może być z pakietu ms ;p
Nie wiem czy nie może, bo MS jest chyba popularniejszy. To jakie będzie rozszerzenie pliku jest chyba drugorzędne o ile będzie na tyle popularne, ze każdy będzie mógł z tego korzystać.
 

DeletedUser2657

Guest
Większość nie korzysta, ale to nie zmienia faktu, że format nie może być z pakietu ms ;p

Można by zrobić tak jak przy pobieraniu plików z sieci - czyli - przeglądarka pyta nas gdzie ma zapisać plik - tym samym, czym otworzyć - jedni wybiorą sobie wtedy MS Excela inni ten program incarnation :)
 

DeletedUser

Guest
Ale tu nie chodzi o liczbę osób używających ms, ułatwienie, ale o samo rozszerzenie.

Nie może być to rozszerzenie z pakietu, którego licencja jest płatna.

Co z tego, że MS jest popularny? Trzeba za niego płacić. Nie można kazać komuś kupić tego, ani ściągać. Dlatego plik musi mieć rozszerzenie pliku darmowego.

Mimo że np. OO otwiera ten plik bez problemu :p

- - - Zaktualizowano - - -

jest jeszcze taka opcja, że Inno da każdemu pakiet MS w co wątpię :D

- - - Zaktualizowano - - -

Z resztą to nie ma znaczenia :p
Oni to wiedzą to raz. Nie ma co pisać już o tym.

Wracając do tematu:
Gdzie się zmienia rangi?
 

DeletedUser5513

Guest
Ale tu nie chodzi o liczbę osób używających ms, ułatwienie, ale o samo rozszerzenie.

Nie może być to rozszerzenie z pakietu, którego licencja jest płatna.

Co z tego, że MS jest popularny? Trzeba za niego płacić. Nie można kazać komuś kupić tego, ani ściągać. Dlatego plik musi mieć rozszerzenie pliku darmowego.

Mimo że np. OO otwiera ten plik bez problemu :p
Tym bardziej nie widzę problemu, bo wątpię, że MS otworzy plik Open Office'a. Tak czy inaczej zdaje się, że właśnie eksportowanie do plików MS jest stosowane częściej. Przynajmniej z takim się spotykam. Często jest też możliwość wyboru do jakiego pliku wyeksportować daną treść.

Wracając do tematu:
Gdzie się zmienia rangi?
Na liście członków gildii w zakładce "Członkowie" pod nickiem.
 

DeletedUser

Guest
Problem polega na tym, że FoE w kąciku komunikacja z innymi graczami + zarządzanie gildią/znajomymi/sąsiadami ma jeszcze spooooro do zrobienia. A dostępne narzędzia do edycji są łagodnie pisząc skromne. Ja mam czasem kłopot z głupim wklejeniem tekstu wiadomości
do znajomego pisanego z boku w notatniku. A spróbujcie wysłać wiadomość do kilku graczy naraz...
Pytanie tylko czy twórcom łatwiej będzie uzupełnić grę o potrzebne elementy, czy dostosować ją do pracy z pakietami zewnętrznymi ?
A przede wszystkim czy łaskawie zauważą problem i "pochylą się nad nim" ?
Zobaczymy jak będzie z czatem.....
 

DeletedUser426

Guest
Takie pytanie mam ... czy obecny stan możliwości gildi wymaga tworzenia wielu dokumentów , notatek ?
Faktem jest ze gildia nie przynosi żadnych korzysci mimo motywacji ( które mozemy i tak dostac od sąsiadów) i darmowego handlu bez opłaty w PR.
Czy te dwie funkcje wymagają tworzenia dokumentacji ? Tym bardziej z udziałem interfejsu gry.
Skoro niektóre osoby i tak spędzają tu większośc dnia to mogą takie dokumenty tworzyć samodzielnie :)
 

DeletedUser5513

Guest
Takie pytanie mam ... czy obecny stan możliwości gildi wymaga tworzenia wielu dokumentów , notatek ?
Faktem jest ze gildia nie przynosi żadnych korzysci mimo motywacji ( które mozemy i tak dostac od sąsiadów) i darmowego handlu bez opłaty w PR.
Czy te dwie funkcje wymagają tworzenia dokumentacji ? Tym bardziej z udziałem interfejsu gry.
Skoro niektóre osoby i tak spędzają tu większośc dnia to mogą takie dokumenty tworzyć samodzielnie :)
Odpowiedź na Twoje pytanie jest dość prosta. Jednym jest potrzebne, innym nie. Jak wszystko. :)
 

DeletedUser426

Guest
Niektórzy mogą takie listy tworzyć samodzielnie a innym jest to nie potrzebne :)
 

DeletedUser

Guest
dobry pomysł, jestem na tak ale można to dopracować i załączyć jakąś wizję.
 

DeletedUser426

Guest
Dokładnie , to jest indywidualna potrzeba , która nie wprowadza absolutnie nic do gry. Więc jesli ktos tak potrzebuje , może zrobić cos takiego sam :)
Jesli niektórzy mają dużo czasu na przesiadywanie tutaj to nie zaszkodzi im aby ten czas poświęcic na stworzenie listy.
 

DeletedUser5513

Guest
Gdyby każda zmiana miała być uzależniona od tego, czy coś nowego przyda i spodoba się wszystkim, to nie siedzielibyśmy dzisiaj przed komputerem. :)
 

DeletedUser8

Guest
Eksport danych byłby zapewne do notatnika, jakim programem wyciągniecie dane do tabeli to już Wasza broszka.
Może komuś by się to przydało, pytanie tylko czy dla przepisania kilkudziesięciu nicków trzeba zgłaszać zapotrzebowanie na specjalny skrypt?
Zostawiam póki co pomysł otwarty, ale poczeka on długo na zgłoszenie, o ile w ogóle będzie to potrzebne.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
pytanie tylko czy dla przepisania kilkudziesięciu nicków trzeba zgłaszać zapotrzebowanie na specjalny skrypt?

Hmm jak sie co tydzien spisuje aktualne punkty i ilość walk to lepiej by było jakby się klikło taki eksport który by wyeksportował do notatnika i by wpisał wszystkie osoby w taki sposób: Nick,punkty,walki i przy otwieraniu w excelu (menu>otwórz) zaimportujemy traktując przecinek jako oddzielanie do osobnych kolumn. (spacja nie może być bo występuje w nicku).

Mnie by się to przydało bo robię coś takiego co tydzień i jednak zajmuje to troche czasu a tak export, import i wklejenie do swojej tabeli - kwestia 10 minut gdzie teraz to zajmuje 40-60 minut przy 80 osobach :)
 

DeletedUser8

Guest
Nie mówię, że by się nikomu nie przydało, tylko że nie jest to jakoś wybitnie istotne i potrzebne ułatwienie. Takie pomysły można zgłaszać jak już się programistom zacznie nudzić, a do tego im daleko : )
 
Status
Zamknięty.
Do góry