Ehh te ruiny.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser625
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser625

Guest
Gram sobie na Dinegu od nowa. I mam problem przez durne zadanie z Ruinami wieży, które blokuje mi przygodę. Jestem badaniami w połowie rozkwitu średniowiecza, a na mapie kończę jesień średniowiecza. I teraz mam zbudować ruiny wieży, które są pod koniec badań jesieni średniowiecza. Upierdliwe, czemu te zadanie jest w głównym wątku fabularnym? Przez to muszę teraz stanąć z zadaniami na miesiąc i zbadać te cholerne ruiny.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8507

Guest
Są bo są, jakoś musieli zrobić, nie ich wina ż jesteś do przodu i nie nadąrzasz technologiami
 

DeletedUser625

Guest
Ich, bo normalnie zadania tego typu są poboczne. Nic nie poradzę na to że źle unormowana jest jesień średniowiecza i zdobywanie prowincji idzie szybciej niż badania.
 

DeletedUser8507

Guest
Dla mnie to wcześniej idą badania. Powinieneś nadążać
 

DeletedUser625

Guest
Wiesz co jeszcze jest durne w tym zadaniu? Idę ścieżką ekonomiczną, a bo taki miałem kaprys i chciałem wiedzieć jak się potoczy historia pokojowo. Jednakże zadanie brzmi, że mam zbudować ruiny wieży gdyż poddani obawiają się strasznego czarownika, a oni mieszkają w wieżach. Podobną durną sytuację miałem z Hegazussą i Cesarzową Konstacją. Pomimo tego że negocjowałem sektory to te i tak mnie przeklinały i nienawidziły.
 

DeletedUser3876

Guest
Gram sobie na Dinegu od nowa. I mam problem przez durne zadanie z Ruinami wieży, które blokuje mi przygodę. Jestem badaniami w połowie rozkwitu średniowiecza, a na mapie kończę jesień średniowiecza. I teraz mam zbudować ruiny wieży, które są pod koniec badań jesieni średniowiecza. Upierdliwe, czemu te zadanie jest w głównym wątku fabularnym? Przez to muszę teraz stanąć z zadaniami na miesiąc i zbadać te cholerne ruiny.

Guana , dlaczego jest taka misja? A na jaką odpowiedź liczysz? Taki był zamysł twórców i ta dyskusja prowadzi donikąd. Zresztą bardzo dobrze że z zadaniami jesteś do przodu, bo jak zapewne zwróciłeś uwagę wiele osób ma odwrotny problem - robią mapy, przechodzą epoki a olewają misje a potem jest płacz dlaczego w postępowej maja wybudować 2 posterunki policji z kolonialnej (przykładowo).
 

DeletedUser625

Guest
Widzę wbiłeś właśnie 1000 post. :D

A wracając do tematu liczę raczej na to, żeby mi ktoś wytłumaczył taką bzdurę. Zamysł twórców na temat tej epoki był, ale nie został potem zbalansowany jak nowe epoki i wylatują takie krzaczki. Jak dla mnie powinno to być uznane za błąd. Idę ścieżką przyjaźni więc czemu mam straszyć tego czarownika? :D
 

DeletedUser

Guest
Miałam to samo i też mnie wkurzyło - bo wykupując tereny praktycznie cały czas byłam dużo do przodu na mapie w stosunku do technologii - z zadaniami leciałam równo z mapą. A takie zadania typu wieża właśnie czy inne rzeczy do zbudowania strasznie mnie stopowały, bo nie miałam odkrytych technologii ;)
A i w ogóle teksty zadań są czasami totalnie bez sensu jeśli się nie walczy, bo tu nie ma podziału na dwie ścieżki, tylko jest całkowicie linearnie (przynajmniej do kolonialnej).
 

DeletedUser625

Guest
Akurat jeśli o to chodzi to takie kwiatki są tylko we wczesnym średniowieczu i jesieni. Bo w epoce żelaza albo rozkwitu jest możliwość pójścia pokojowym trybem.
 

DeletedUser5506

Guest
Guana , dlaczego jest taka misja? A na jaką odpowiedź liczysz? Taki był zamysł twórców i ta dyskusja prowadzi donikąd. Zresztą bardzo dobrze że z zadaniami jesteś do przodu, bo jak zapewne zwróciłeś uwagę wiele osób ma odwrotny problem - robią mapy, przechodzą epoki a olewają misje a potem jest płacz dlaczego w postępowej maja wybudować 2 posterunki policji z kolonialnej (przykładowo).

Wyczuwam ironie odnosnie mojego tematu :) No coz, jest to glupio zrobione bo skoro wybudowalem dwa przed glupia misja i do tej misji mam budowac kolejne dwa to jest glupota. Jak by nie mozna bylo podbijac terenow bez zrobienia misji nie bylo by tego problemu ;p
 

DeletedUser2776

Guest
A wracając do tematu liczę raczej na to, żeby mi ktoś wytłumaczył taką bzdurę. Zamysł twórców na temat tej epoki był, ale nie został potem zbalansowany jak nowe epoki i wylatują takie krzaczki. Jak dla mnie powinno to być uznane za błąd. Idę ścieżką przyjaźni więc czemu mam straszyć tego czarownika? :D

Nie chce sie wdawac w sensownosc badz bezsensownosc tego konkretnego zadania, ale moge Ci wyjasnic po co potrzebne sa takie stopery. Jedna z mozliwych nagrod w zadaniach glownych sa jednostki wojskowe. W ten sposob, bedac w rozkwicie mozesz uzyskac jednostki z jesieni. Jesli gra nie zatrzymalaby Cie , to w pewnym momencie przeskoczylbyc do kolonialnej i zdobyl jednoski ze tej epoki - fizyznie bedac caly czas w rozkwicie. Powiewaz sasiedztwo (teoretycznie) okreslane jest wedlug drzewka technologicznego otrzymalbys gigantyczny bonus do produkcji medali - praktycznie gwarantowane pierwsze miejsce w wyzszych wiezach niklym nakladem wlasnym.
Stad wlasnie takie stopery dzieki ktorym nie masz szans przeskoczyc w watku glownym dalej niz jedna epoke do przodu.
 

DeletedUser3876

Guest
Wyczuwam ironie odnosnie mojego tematu :) No coz, jest to glupio zrobione bo skoro wybudowalem dwa przed glupia misja i do tej misji mam budowac kolejne dwa to jest glupota. Jak by nie mozna bylo podbijac terenow bez zrobienia misji nie bylo by tego problemu ;p

Wiesz co, codziennie wertuję dziesiątki tematów na forum, nie pamiętam zawsze co i kto gdzie pisze, więc jeżeli moja wypowiedź z "czymś" Ci się skojarzyła, z pewnością był to efekt niezamierzony;)
 

DeletedUser625

Guest
ucel zgodziłbym się z Tobą gdyby rzeczywiście tak było w każdej epoce, ale tak jest tylko w tej jednej :p
 

DeletedUser

Guest
Nie chce sie wdawac w sensownosc badz bezsensownosc tego konkretnego zadania, ale moge Ci wyjasnic po co potrzebne sa takie stopery. Jedna z mozliwych nagrod w zadaniach glownych sa jednostki wojskowe. W ten sposob, bedac w rozkwicie mozesz uzyskac jednostki z jesieni. Jesli gra nie zatrzymalaby Cie , to w pewnym momencie przeskoczylbyc do kolonialnej i zdobyl jednoski ze tej epoki - fizyznie bedac caly czas w rozkwicie. Powiewaz sasiedztwo (teoretycznie) okreslane jest wedlug drzewka technologicznego otrzymalbys gigantyczny bonus do produkcji medali - praktycznie gwarantowane pierwsze miejsce w wyzszych wiezach niklym nakladem wlasnym.
Stad wlasnie takie stopery dzieki ktorym nie masz szans przeskoczyc w watku glownym dalej niz jedna epoke do przodu.

Ależ oczywiście, że da się przeskoczyć więcej niż jedną epokę. Na ten przykład jak weszłam na tereny jesieni - i przyblokowała mnie ta nieszczęsna wieża, to technologicznie dopiero co weszłam do wczesnego ;)
 

DeletedUser2776

Guest
ucel zgodziłbym się z Tobą gdyby rzeczywiście tak było w każdej epoce, ale tak jest tylko w tej jednej :p

Nie pamietam juz jak to wyglada wczesniej, ale na pewno taki stoper (opracuj kola wodne) jest tez w rozkwicie. I na pewno w kazdej kolejnej epoce.

@Raena: Nie mowimy o drzewku i mapie tylko o glownej linii zadan.
 

DeletedUser

Guest
Nie. Opracowanie kół wodnych jest jako zadanie poboczne.
I tak - właśnie mówimy o drzewku w stosunku do mapy i zadań głównych. Bo jak lecę z zadaniami równo z mapą, a technologię mam wolniej to właśnie tak to wygląda. I te ruiny tu stopują ze względu na to, że drzewko nie jest na tym etapie co mapa ;)
Inaczej nie byłoby w ogóle sprawy.
 

DeletedUser2776

Guest
A nie ma czasem w linii glownej zadania: Twoje miasto plonie, opracuje technologie zbiornikow wodnych? No chyba ze sie cos zmienilo w zadaniach...
 

DeletedUser8110

Guest
Wciąż nie do końca wiem, co ten temat robi w Pytaniach ;)
Jedni gracze, robią zadania za szybko, inni narzekają na to, że zadania zmuszają ich do cofania się w rozwoju i stawiania niepotrzebnych budynków... No nie dogodzi :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser9101

Guest
Akurat jeśli o to chodzi to takie kwiatki są tylko we wczesnym średniowieczu i jesieni. Bo w epoce żelaza albo rozkwitu jest możliwość pójścia pokojowym trybem.

Na marginesie, sam idę drogą pokoju z ciekawości, powiedz: co Dragonclaw zrobi, że wyląduje jako nasz wróg w GvG?
 

DeletedUser625

Guest
Hmm jak mi się zdaje GvG to zupełnie inny świat, że tak powiem równoległy. :p
 

DeletedUser9101

Guest
Ale barkasa tam nie ma...

może dlatego, że nie żyje?

Mimo to odpowiedziałeś w połowie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11758

Guest
Gram sobie na Dinegu od nowa. I mam problem przez durne zadanie z Ruinami wieży, które blokuje mi przygodę. Jestem badaniami w połowie rozkwitu średniowiecza, a na mapie kończę jesień średniowiecza. I teraz mam zbudować ruiny wieży, które są pod koniec badań jesieni średniowiecza. Upierdliwe, czemu te zadanie jest w głównym wątku fabularnym? Przez to muszę teraz stanąć z zadaniami na miesiąc i zbadać te cholerne ruiny.
Zgadzam się . Dodatkowo nagroda jest bardzo słaba i dostajesz za to trochę złota . Trzeba zbadać sporo technologii . Za to powinno dostawać się dużą paczkę punktów a nie trochę złota .
 
Do góry