Dyskusja o wersji 1.97

Status
Zamknięty.

krzysw

Wicehrabia
po prostu szkoda słów... moją opinię na temat osiągnięć napisałem już wcześniej, na pytania nie zostały udzielone odpowiedzi, więc po co cokolwiek tu komentować? :)
 

DeletedUser675

Guest
Czas potrzebny do załadowania Historii wydarzeń wydłużał się wraz z ilością elementów, które zawierała. W zależności od mocy Waszych komputerów i ilości wpisów do załadowania, czas potrzebny do załadowania Historii wydarzeń mógł powodować znaczące opóźnienia na przykład po powrocie do miasta gdy wyświetlana jest Historia Wydarzeń. Znacząco skróciliśmy czas potrzebny do otwarcia Historii wydarzeń przez ograniczenie wczytywanych danych do tych, które mają zostać pokazane. Oznacza to jednak również potrzebę ładowania przy przełączaniu stron, ale uważamy, że powinno to poprawić ogólne wrażenia. Z chęcią poznamy Waszą opinię na ten temat!
Moja opinia jest taka, że powinniście dać graczom możliwość ustawienia w preferencjach co chcą żeby wyświetlało się w historii wydarzeń. Ja bym od razu odznaczył siadanie w tawernach i motywacje, bo i tak tego w ogóle nie czytam. Dla mnie ważne są przede wszystkim: ataki, plądrowanie, targowisko i tyle. Wtedy macie problem z ładowaniem rozwiązany.
Dziennie motywuje mnie ponad 100 osób, a połowa z tego to informacje typu "zmotywował, ale nie było nic do zmotywowania". I muszę tak przewijać historię wydarzeń kilka stron, żeby znaleźć naprawdę istotne informacje (np. o ukończeniu poziomu mojej perły). Przez to czas wstecz jaki pamięta historia, skrócił się i niestety jeśli chce wyjechać na urlop i nie wchodzić na FoE, to nie znajdę tam informacji kiedy ukończono poziom mojej perły, albo kto mnie atakował, tylko nieistotne informacje o próbie motywacji zmotywowanego miasta.

Czasy się zmieniły i teraz motywacje nie są jedyną informacją jaka kiedyś była w historii. A na pewno nie są najważniejszą. Oczywiście wiem, że wiele osób motywuje "z ratusza", też tak robię co jakiś czas, żeby odsiać nieaktywnych znajomych, ale dlatego proponuję możliwość własnej konfiguracji.
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Moja opinia jest taka, że powinniście dać graczom możliwość ustawienia w preferencjach co chcą żeby wyświetlało się w historii wydarzeń.

Jest opcja Filtrów w historii wydarzeń. Możesz, po jej uruchomieniu, ustawić odpowiednie filtry co do wydarzenia (wsparcie, tawerna, perły, osiągnięcia itp.) i osób (znajomi, gildia, sąsiedzi). W ten sposób łatwo możesz wyszukać interesujące Cię wydarzenia.

Filtry uruchamiasz pod ikoną w lewym górnym rogu okna historii wydarzeń, z resztą powinieneś sobie poradzić :)
 

DeletedUser7795

Guest
@Zyleta1991 mogę się mylić ale myślę, że filtry w historii działają do jej następnego pojawienia się.

Osiągnięcia to jest coś, coś co służy tylko do zamulania nam gry. Ani nagród za to nie ma ani nic. Więc po co w ogóle są te osiągnięcia?
 

DeletedUser3372

Guest
Moze nie jestem jakims wytrawnym graczem ale gralem wkilka gier przegladarkowych i wszedzie osiagniecia sa nagradzane drobnymi nagrodami wtedy to ma jakis sens wymyslanie takich osiagniec a nie tylko zeby inni gracze sobie popatrzyli jakim graczem jestes
 

bartekmod

Książę
jako tako nie najgorsza ta aktualizacja, odnośnie historii @Exar Kun napisał słusznie, polać Mu, aczkolwiek wydaje mi się, że lepsze to co wchodzi niż nic

kilka innych rzeczy też raczej pozytywnych

osiągnięcia... coraz więcej osiągnięć a tylko 3 można się pochwalić? jak już się pysznić to chociaż pięcioma z tylu dostępnych :p dodajcie to.... bo proszenie o usunięcie osiągnięć w ogóle pewnie nic nie da :) (zdaje się, że tylko godzinę podsumowania udało się przywrócić, reszta zmian była nieodwołalna :p ) ah w razie czego to odnośnie osiągnięć @robert1968 ma rację, powinny coś dawać, ooo wiem, np osiągnięcie z monetami dodatkowy bonus 5% do zbiorów, osiągnięcie z wygranymi bitwami bonus 5% do ataku i obrony podczas ataku itd itp wymyślcie niewielkie bonusy pasujące pod każde osiągnięcie... i wtedy aktywne i działające bonusy to by były tylko te 3 wybrane, które są wyświetlane, a i wybierałoby się je na okres x dni, żeby co chwila nie zmieniać dostosowując do potrzeb aktualnych zbiorów :p raz wybrane zostają na dłużej (zgaduje, że z tym mnie odeślecie do działu pomysłów :p )
 

DeletedUser13517

Guest
wow znów osiągnięcia.

a już się bałem że coś całkiem niepotrzebnego jak pasek wbijania PR w perle.
 

DeletedUser16965

Guest
Arktyczna przyszłość wchodzi na raty
wyprawy wchodzą na raty
tawerna wchodzi na raty
oceaniczna przyszłość wchodzi na raty
teraz nikomu nie potrzebne osiągnięcia wchodzą na rarty
CO CHWILE robicie aktualizacje, które w większości przypadków nie dają nic czego gracze oczekują, a po każdej aktualizacja gra strasznie zwalnia, jak by wszystko pobierała od nowa..
czy naprawdę tak ciężko zrobić coś raz, rzadziej a dobrze? i czy tej aktualizacji nie można było wprowadzić razem z oceaniczna przyszłością..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16965

Guest
do trzech głównych tematów aktualizacji tj. "co nowego", "poprawki błędów", "nad czym pracujemy" powinniście dodać czwarty "rzeczy na które oczekują gracze, gdyż znacznie ulatwiło by to grę" i dodać do nich licznik dni, ile już gracze na taką zmianę oczekują może to pokazało by ile tak naprawdę robicie (a raczej nie robicie) dla graczy, gdy dni szły by w miesiące i lata oczekiwania..
proszę przekazać jako backup
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3372

Guest
teraz wyszlo szydlo z worka dla gry licza sie tylko ci najlepsi zamiast zrobiccos dla wiekszosci gildii podnosicie poziomy dla samej czolowki poszczegolnych serwerow dla 90% gildii to niema szansy na osiogniecie nawet 50 poziomu moga tylkopo marzyc jak dla mnie to niejest sprawidliwe
 

DeletedUser8110

Guest
i czy tej aktualizacji nie można było wprowadzić razem z oceaniczna przyszłością..
Nie można było. Aktualizacje wprowadzane są co 2 tygodnie ze względu na wybrany przez twórców gry cykl produkcyjny i próby skrócenia czasu pomiędzy aktualizacjami mogłyby prowadzić jedynie do kłopotów.
Mimo że takiej informacji nie było w ogłoszeniach, poprzednie wersje gry w znacznej mierze skupiały się na poprawkach związanych z wychodzącą Oceaniczną Przyszłością i na niej się głównie skupiano. Stąd też możliwość naprawienia większej partii błędów czy dodania usprawnień pojawiła się dopiero po zakończeniu prac nad pierwszą częścią nowej epoki. :)

teraz wyszlo szydlo z worka dla gry licza sie tylko ci najlepsi zamiast zrobiccos dla wiekszosci gildii podnosicie poziomy dla samej czolowki poszczegolnych serwerow dla 90% gildii to niema szansy na osiogniecie nawet 50 poziomu moga tylkopo marzyc jak dla mnie to niejest sprawidliwe
Gracze z gildii, które osiągnęły już 60 poziom od miesięcy prosili o udostępnienie większej liczby poziomów i to też zrobiliśmy. Staramy się mimo wszystko dodawać zarówno elementy gry, które ucieszą Graczy nowych jak i dbać o to, by Gracze z dłuższym stażem mieli co robić.
 

DeletedUser3372

Guest
siorprajs dam przyklad jak traktujecie graczy od miesiecy prosili i dostali ale wprowadzenie zeby bylo ze ktos jest aktywny czy go nie ma to nie da sie wprowadzic a z tego co wiem to wiele razy byl poruszany to nie da sie wprowadzic a sluzylo by to wszyskim gracza
 

DeletedUser12524

Guest
Witam
Moja opinia nadal negatywna nadal wodotryski i małe poprawki a to co ważne pomijane
1. kiedy w końcu zostanie poprawiona opcja wrzucania PR do pereł temat wałowany i wałkowany i dalej nic :(
pozdrawiam
 

DeletedUser16965

Guest
nadal po wygranej walce w wyprawie, widać tylko zdobyte punkty a nie ma rankingu PvP.. czemu ?? kiedy to wreszcie bedzie naprawione??
 

DeletedUser14757

Guest
Zgłaszam obiekcje - plan jako losowa nagroda z zadań wyskakuje pod spodem.
 

Mikekun

Książę
siemanko

Czas potrzebny do załadowania Historii wydarzeń wydłużał się wraz z ilością elementów, które zawierała. W zależności od mocy Waszych komputerów i ilości wpisów do załadowania, czas potrzebny do załadowania Historii wydarzeń mógł powodować znaczące opóźnienia na przykład po powrocie do miasta gdy wyświetlana jest Historia Wydarzeń. Znacząco skróciliśmy czas potrzebny do otwarcia Historii wydarzeń przez ograniczenie wczytywanych danych do tych, które mają zostać pokazane. Oznacza to jednak również potrzebę ładowania przy przełączaniu stron, ale uważamy, że powinno to poprawić ogólne wrażenia. Z chęcią poznamy Waszą opinię na ten temat!

Ogólnie rzecz biorąc przez 3 aktualizacje było dobrze z Historią ponieważ ładowała się tylko raz, od poprzedniej aktualizacji Historia ładuje się co rusz ponieważ wystarczy wejść na mapy bądź do sąsiedniego miasta aby siłowo się ona nam pokazywała. Jeśli to ma być udogodnienie to za przeproszeniem jest ono mało trafione. Dodatkowo jeśli pracujecie nad Historią weźcie w końcu temat bugi pod uwagę i ulepszając ją staracie się aby nie wprowadzać starych bugów. Zmiana byłaby dobra gdyby nie konieczność zamykania Historii co rusz.

PS: Potrafi się ona pojawić nawet po odwiedzeniu naszych cudów.

  • Teraz możecie zobaczyć osiągnięcia Graczy, których odwiedzacie. Zostaną wyświetlone tuż obok nazwy miasta.

Może zamiast dodawać nowe osiągnięcia poprawcie tekst który gracz może sporządzić. Ostatnio jak próbowałem go zaktualizować co do wymogów od strony gry komputer nie chciał akceptować polecenia "Enter" czyli przejdź do wiersza poniżej. Cały tekst musiał być pisany ciukriem. Nawet jeśli mieliśmy opis sporządzony to komputer ustawiał go po swojemu przez co bardzo ciężko innym graczom było go odczytać.

  • Po zdobyciu prowincji, nagroda za jego zdobycie była pozornie dodawana dwukrotnie. Gdy stan zasobów został zaktualizowany, wyglądało to tak, jakby zostały zabrane. Mimo prawidłowych wartości mogło to prowadzić do nieporozumień.

Ostatnio ten bug nie występuje w naszej wersji językowej. Choć faktycznie byłem zaskoczony że po zdobyciu prowincji potrafił mi nagrodę odjąć dwa razy.


  • Niektóre zabrane Punkty Rozwoju nie były widoczne bez odświeżenia strony.

Niestety PR czasem się dodają czasem nie. W zależności czy czegoś nie grzebali w kodzie gry. W obecnej sytuacji PR tylko raz mi się nie dodał właściwie. Potem wszystko wróciło do normalnej sytuacji.

To byłoby wszystkie uwagi od mojej strony odnośnie najnowszej aktualizacji. Widać że ekipa zamiast ciężko pracować nad poprawkami woli powrót do przeszłości 4 i zmagać się z starymi bugami które już dawno powinniście naprawić. Np : Bug z nagrodą z strony prowincji. Był on naprawiany sporą liczbę razy. Dodatkowo nowe osiągnięcia nie są do odczytania pokazuje się tylko ikonka bez wskazówki co ona oznacza. Tak samo jak ją zdobędziemy również nie pokazuje nam jej nazwy. Dopiero jak otworzymy forum możemy doczytać co dane osiągnięcia oznaczają. Bądź jak otworzymy profil gracza który dodatkowo jest mało czytelny. Sporo się zmieniło a FAQ odnośnie profilu gracza nie zostało sporządzone na nowo. Nawet nie wiedziałem że opcja potrzebnych surowców została wywalona do śmietnika ponieważ smartfony i tablety oznaczają więcej.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser14109

Guest
Purpurowe serce zamieniło się na wywieszoną białą flagę, w związku z czym może należy zastanowić się nad nazwą?
 

DeletedUser15836

Guest
Ogólnie rzecz biorąc przez 3 aktualizacje było dobrze z Historią ponieważ ładowała się tylko raz, od poprzedniej aktualizacji Historia ładuje się co rusz ponieważ wystarczy wejść na mapy bądź do sąsiedniego miasta aby siłowo się ona nam pokazywała. Jeśli to ma być udogodnienie to za przeproszeniem jest ono mało trafione. Dodatkowo jeśli pracujecie nad Historią weźcie w końcu temat bugi pod uwagę i ulepszając ją staracie się aby nie wprowadzać starych bugów. Zmiana byłaby dobra gdyby nie konieczność zamykania Historii co rusz.

U mnie ani razu tak nie było.
 

DeletedUser16965

Guest
następna genialna aktualizacja no komórkę.. teraz okno wiadomości otwiera się puste.. wiecej nie napisze bo jest zakaz używania niecenzuralnych słów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jak napisze i wysle wiadomość to teksty sie pojawiają ale jak wyjde i wejde ponownie w okienko to znów jest puste....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
 
Status
Zamknięty.
Do góry