Dyskusja o wersji 1.61

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser11494

Guest
ok 70 ludzi z mojej gilidii jak jeden mąż narzeka na obecny system wiadomości, uwazamy ze nalezy przywrocic poprzedni, bo obecna wersja po prostu niemiłosiernie irytuje
a brak możliwości wklejania napisanego tekstu w innym edytorze niż to nieszczesne malutkie okienko, co guzik w nim widać, jest żałosnym rozwiazaniem
 

DeletedUser12062

Guest
Pragnę tylko przypomnieć jedno: w jednej z wypowiedzi Bryfft wyraźnie powiedział: przywrócenie poprzedniej wersji nie wchodzi w grę.
 

Fatherland

Książę
a w mojej Gildii głosy podzielone (w Gildii gracze starzy bo Gildia stara więc niektórzy byli przyzwyczajeni do starego systemu, a jednak mimo to wynik nie odzwierciedla...)
Ankieta: Co sądzisz o nowym systemie konwersacji?
1.Podoba mi się bez żadnych zastrzeżeń. (15,79%)
2.Podoba mi się ale potrzeba drobnych poprawek. (31,58%)
3.Podoba mi się ale potrzeba sporych poprawek. (21,05%)
4.Nie spodoba mi się nawet jak będą w nim poprawki. (31,58%)
 

DeletedUser675

Guest
Ogólnie nowy system wiadomości oceniam na plus. Ma więcej zalet niż wad, co nie znaczy, że wszystko mi się podoba.

Plusy:
  • Że widać, które wiadomości w wątku są nowe (nieprzeczytane) i na dodatek nie trzeba przewijać gdzieś w środek i nie trzeba pamiętać którą wiadomość się ostatnio czytało.
  • Że wiadomości są od góry do dołu, czyli w naturalnym porządku pisania i czytania w każdym języku.
  • Że kilka wiadomości od tego samego gracza w jednym wątku grupowym są złączone niejako w całość.
  • Opuszczanie rozmowy - dobre, że nie trzeba za każdym razem zakładać nowego tematu jak ktoś opuści gildię, a osoba, która odeszła, sama może usunąć tematy ze starej gildii.

Minusy
  • Brak koperty (przeczytana/nieprzeczytana), a liczby, które kiedyś oznaczały liczbę wiadomości w konwersacji, teraz oznaczają liczbę nowych wiadomości i ciężko mi się połapać czy to już przeczytałem.
  • Że codziennie nowymi "wiadomościami" są takie, że ktoś opuścił konwersację. Można podawać te informacje, ale lepiej żeby nie wyskakiwało wtedy powiadomienie, że to nowa wiadomość.
  • Duży minus: informacja kto napisał wiadomość jest małą czcionką po prawej stronie i ciężko się połapać z kim się pisze! W poprzednim systemie było to WYRAŹNIE WIDOCZNE. Sorry, ale w FoE nie ma możliwości ustawienia swojego, niepowtarzalnego awatara jak na forum dyskusyjnym, a u mnie w gildii wiele osób ma ten sam awatar (a po jakimś evencie każdy ustawia ten sam awatar, np. ze św. Mikołajem). Rozwiązanie tego problemu: pod albo na awatar dodać dużą czcionką nick gracza, żeby wiedzieć z kim się pisze!
  • Bardzo duży minus: nie ma możliwości nadania tematu wiadomości! Czyli wracamy do epoki brązu, 3 lata wstecz kiedy to wiadomości na foe nie miały możliwości pisania tematu. To bardzo mi utrudnia komunikację, bo jeśli piszę do jednego gracza to chcę mu zakomunikować o czym piszę. Tymbardziej że prowadzę rozmowy na różne tematy z jednym graczem i nie chcę mieszać to w jednym wątku!! Jeden temat dotyczy wymiany PR, piszemy na jaką perłę sobie wpłacamy i jeśli coś się zmienia, to tam wpisujemy nową perłe, a oprócz tego rozmawiamy na tematy gildii, czy handlu i do tego mam osobne wątki. Nie chcę mieszać różnych wątków i nie chcę, żeby ktoś, w temacie o wymianie PR mi pisał że wystawił ofkę na targu. To jest najgorsza zmiana w nowych wiadomościach i proszę o przywrócenie możliwości nadawania tematom nazwy.
 

DeletedUser8110

Guest
Dzięki za wszystkie komentarze i wypowiedzi dotyczące wersji 1.61! To naprawdę niesamowite, że poświęcacie tyle swojego czasu wolnego na pisanie długich i przemyślanych wypowiedzi. Każdy post z Waszej strony to szansa na ulepszenie nowego systemu wiadomości, dlatego jeszcze raz - wielkie dzięki i oby tak dalej. :) Ten temat zamykam, ponieważ weszła już nowa wersja gry, a z nią część wymienionych przez Was poprawek. Czekamy na Wasze opinie w podlinkowanym temacie!
 
Status
Zamknięty.
Do góry