Dyskusja o wersji 1.25

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Aktualizacja zacznie się niebawem.
Przyspieszanie sprzętowe zostanie włączone kilka minut po aktualizacji.
Rozszerzona mapa miasta będzie włączona po kilku godzinach.

dobry cytat z tym, że to było o 9 rano hehe, także trzeba czekać
 

DeletedUser7112

Guest
1. Gra działa zauważalnie szybciej:-) super!!!
2. Rozszerzenia - super!!!

Do listy życzeń dopisuje: kolejne rozszerzenia za medale bez ogranicznika - 2-4 rozszerzenia dla epoki.
Cena progresywna np co 5-10k medali.
Wtedy widzi się sens zbierania owych dekoracji na piersi a nie zatrzymywania sie na jakimś etapie posiadania "bo bez sensu" :-)
 

DeletedUser12871

Guest
Fajna aktualizacja gra działa lepiej ale (zawsze jest jakieś ale ;) z włączonym przyspieszeniem sprzętowym u mnie na gtx 660 nie ma animacji, ani jednej... brak samochodów na ulicach, spacerujących ludzików czy Zeppelina (mam same lądowisko) ;D
 

DeletedUser625

Guest
Przyspieszenie sprzętowe fajna rzecz tylko trzeba po załatwieniu spraw w FoE je wyłączyć, bo to ustawienie w samym flashu też się zapisuje. Jeśli nie wyłączycie to potem gdy będziecie oglądać filmik na YT czy gdzieś indziej to dźwięk wam będzie pierdział. Przynajmniej u mnie tak jest. :p
 

DeletedUser3

Guest
Fajna aktualizacja gra działa lepiej ale (zawsze jest jakieś ale ;) z włączonym przyspieszeniem sprzętowym u mnie na gtx 660 nie ma animacji, ani jednej... brak samochodów na ulicach, spacerujących ludzików czy Zeppelina (mam same lądowisko) ;D

To było ogłoszone wcześniej. Animacje zostaną dodane w nadchodzących wersjach.
 

DeletedUser5324

Guest
zauważyłem kilka fajnych rzeczy po włączeniu przyspieszenia sprzętowego, jak na przykład większe podświetlenie budynków - teraz to widać w co klikam :)
ale są też kwiatki - przy zbieraniu medali z Zamku najpierw pojawiło się coś co wyglądało jak dodawane medale, ale z inną czcionką i ikonką, a za chwilę już normalnie, tak jak zawsze wygląda :) drugi kwiatek, który znalazłem, to jak wchodzę do miasta, gdzie ktoś ma rusztowania obserwatorium - ikona takiego niby zamku, która zawsze jest gdzieś w połowie wysokości budynku - widać jak po wejściu "zjechała" aż pod fundamenty :) pewnie takich kwiatków jest więcej, sukcesywnie mogę je tu dodawać :)
ale przyspieszenie jak najbardziej na plus - w końcu da się jakoś w to grać... :) szkoda, ze coś takiego wchodzi dwa lata po wejściu gry, ale lepiej późno niż nigdy :)
 

DeletedUser625

Guest
pewnie takich kwiatków jest więcej, sukcesywnie mogę je tu dodawać :)

Do listy kwiatków możesz dodać to co wyżej podałem. Nawet wymyśliłem już rozwiązanie. Automatycznie, żeby odznaczało przyspieszenie sprzętowe w ustawieniach flasha po wylogowaniu się z gry. Skoro automatycznie zaznacza na "on" to powinno też robić w drugą stronę. :)
 

DeletedUser12078

Guest
Przyspieszenie sprzętowe fajna rzecz tylko trzeba po załatwieniu spraw w FoE je wyłączyć, bo to ustawienie w samym flashu też się zapisuje. Jeśli nie wyłączycie to potem gdy będziecie oglądać filmik na YT czy gdzieś indziej to dźwięk wam będzie pierdział. Przynajmniej u mnie tak jest. :p
Mi na youtube nic nie pierdzi, ale swoja drogą chyba coś szybciej działa, więc może coś w tym jest :p. Gra działa bardzo płynnie poza mapą gvg. Nie muli tak, jak muliło, ale nadal trochę oporu jest, a nie tak płynnie, jak na mapie miasta... a no i grafika w lekko gorszej jakości jest, niż była. Zdaje mi się, że kolory były ładniejsze i krawędzie nieco ostrzejsze (szczególnie gwiazdki, czy "skrzynki do zbierania" nad budynkami), ale co do tego nie mam 100% pewności. (karta GeForce 9600 GT, pamięci to 512MB ma, przy uruchomionej grze i innych rzeczach "je" 228MB)
 

DeletedUser5324

Guest
nie wiem czy to tylko takie wrażenie, ale przyciski "Ranking", "Twoja gildia" i "Forum gildii" są teraz jakieś jakby "wyszarzone" - wyglądają jakby nie były dostępne, ale działają...
 

DeletedUser7112

Guest
hm.

po pierwszym zachwycie - szybkość działania gry...przychodzi godzina 19 i motywacja. Miasta przeładowują sie wolniej niż przed modyfikacją czy to tylko moje wrażenie?
 

Mikekun

Książę
Sprawdzałem w menadżerze że aktualizacja i przerzucanie się z procka na kartę, albo z powrotem raczej jakiś większych zmian nie pokazują. Tak jak procek jest obciążony tak jest dalej, a nawet więcej jak zauważyłem. Niestety problem z wolną grą istnieje dalej widoczny w szczególności jest wtedy kiedy ładujemy mapę gvg. Cieszy mnie jedynie zmiana dotycząca poszerzeń. Może coś do niej zasugeruję za jakiś czas.

pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser

Guest
Rozszerzenia terenu miasta: wreszcie :) to jest ok

jednakże "przyspieszenie sprzętowe" wymaga uwagi programistów. Moim zdaniem jest znacznie gorzej jesli chodzi o szybkośc wyświetlania obrazu miasta. Po kilkunastu odwiedzinach, w międzyczasie wizyta w GvG i powrót do zwiedzania miast, pojawia się się znaczne opoxnienie ładowania. Sam proces ładowania jest zaznaczony pojawieniem się niebieskiego ekranu tuż przed załadowaniem miasta.
W GvG, w momencie aktywności kilku graczy, którzy adresują interakcje do tego samego sektora jest nadal tragicznie wolno, obraz skacze, mysz drętwieje itp. Dodatkowo zauważyłem na mapie sektorów cieniutkie, pionowe kreski, białe i czarne co może sygnalizować problemy natury sprzętowo-programowej a to juz niepokoi.

Generalnie, uważam, że ten element poprawki nie został prawidłowo zoptymalizowany. Być może mój dośc mocny Radeon dostaje zbyt dużą działkę dopalacza... ;)
Jestem totalnie zielony w tych sprawach lecz czy napewno programiści testowali ten element zarówno na procesorach graficznych laptopów jak i na autonomicznych kartach graficznych komputerów stacjonarnych ?
 

Borisel

Hrabia
Ciekawa aktualizacja , ale po kolei :
1.Zauważyłem że teraz gdzie miałem perłe w prawym górnym roku nie mogłem zobaczyć całej perły w całej okazałości a teraz widze perłe ;D
2. Zauważalna zmiana otoczenia - są jakieś skały , stawki i więcej drzew - zmiana estetyczna mi się podoba ;)
3. Więcej terenów pod budowę - wiecej możliwości planowania miasta ;) - ale zastanawiam się nad jaka cena będzie za te rozszerzenia - będą medale ?
I jakoś mi gra szybciej działa ;) i powiem jestem póki co zadowolony ;)
P.S. Zauważyłem też ze jak dałem zooma to mi aż oczy wyszły na wierzch ;D takie zbliżenie że mogę zaglądac w okna ;D
 

DeletedUser9101

Guest
Noo, i oglądać błędy w animacji. Lekarz przyjmuje łapówki, na farmie mają tępe kosy, kamieniarz granitu ma płynną bryłę skały, bo się w niej młot zatapia a ona wraca do pierwotnego kształtu. Że nie wspomnę o ceglanej rzece znikąd.
 

DeletedUser6771

Guest
Działa wam nadal gra tak jak wcześniej? tzn szybciej po aktualce? Mi wczoraj śmigała pięknie dzisiaj nie wiedzieć czemu wszystko wróciło do normy, czyli powolności.
 

Kuzi111

Szlachcic zagrodowy
u mnie takze dzisiaj jest gorzej niż przed aktualizacją , a wczoraj zapowiadało się że idzie na lepsze.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Włączyłem. Walki - super, w końcu w normalnym tempie da się powalczyć, nic się nie zacina. Z motywacją trochę gorzej - niebieski ekran przejściowy wraz z kółeczkiem oznaczającym ładowanie zacina się na 5 sekund (wraz z wszystkimi procesami przeglądarki, muzyka staje, odświeżanie i ładowanie się zatrzymuje), ale za to od razu po nim widać calutkie miasto z wszystkimi grafikami od razu :) Więc w sumie wychodzi lekko na plus, bo przy dłuższej motywacji widać różnicę czasową :D
 

DeletedUser

Guest
nie wiem czy tylko u mnie ale np jak chce sie postawic jakis budynek to sie gra zawiesza...
 
Status
Zamknięty.
Do góry