Dyskusja o wersji 0.10.0

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser5

Guest
Odp: Dyskusja o wersji 0.10.0

Wiemy jakie trudności napotykacie w czasie gry, szczególnie jeśli chodzi o surowce, które można by kupować, jeśli byłby dostępny handel światowy a nie tylko w ramach kontynentu. Jak na razie nic w tej kwestii nie słychać. Należy cierpliwie czekać na 4 czerwca, po aktualizacji zobaczymy co i jak. Wiele zaproponowanych zmian wejdzie dopiero w kolejnych wersjach. Nie wiemy też jak zostanie rozwiązana sprawa z "mieszaniem" graczy pomiędzy kontynentami, czy każdy będzie miał zachowane bonusy, czy też zmienią się mu na te z nowego kontynentu.
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Dyskusja o wersji 0.10.0

Czytając wypowiedz marsza troche sie zaniepokiłem. Mam na myśli mieszanie graczy:
Nie wiemy też jak zostanie rozwiązana sprawa z "mieszaniem" graczy pomiędzy kontynentami, czy każdy będzie miał zachowane bonusy, czy też zmienią się mu na te z nowego kontynentu.
Już sam fakt przenoszenia jest troche "dziwny" i skomplikowany bo wiadomo inny kontynent, inni ludzie itd itp. Do tego istnieje możliwość, że obecne bonusy zostaną zmienione.
Wiem, że to nie jest wiadome jak to będzie i rozumiem ale myślę, że powinniśmy podjąć dyskusje na temat tych bonusów. Dlawielu osób ich bonusy są niezwykle ważne i prawde mówiąc dzięki nim dobrze im idzie a tu nagle zmiana dajmy z wina na na kamień którego nikt nie będzie chciał kupować. I mimo wszystko jeżeli jednak okaże sie, że to będzie na tym polegało to wtedy wiele osób będzie narzekąć na to mieszanie graczy co chyba wydaje mi sie nie powinno być zdziwieniem.

Zatem co wy o tym sądzicie?
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Dyskusja o wersji 0.10.0

Z tymi bonusami to ja widzę jedno wydaje mi się dobre wyjście: bonusy są losowe dla wszystkich. Wchodzisz na mapę kontynentu i widzisz jaki bonus będziesz mieć z podbicia prowincji. Twój sąsiad może mieć inny bonus. Wtedy już będzie lepiej z rynkiem. Do tego dodamy "mieszanie" kont co 2 tyg, żeby w każdej 80-tce był mniej więcej ten sam poziom gry - wtedy będą się tworzyły automatycznie kontynenty z graczami bardzo aktywnymi i z tymi mniej aktywnymi. Wtedy to już z wygraniem turnieju będzie ciekawiej, bo będzie ciężej go wygrać, jak pełno aktywnych graczy będzie na tym samym kontynencie.

Nie jest wykluczone, że autorzy gry jeszcze coś zmienią, ma być handel w ramach sojuszu, może będzie też między kontynentami, może będzie można odwiedzać inne kontynenty... Kto to wie...
 

DeletedUser267

Guest
Odp: Dyskusja o wersji 0.10.0

Jestem przeciwny automatycznemu mieszaniu aktywnych graczy. Powinna to być decyzja gracza.
Ja bym to nazwał mechanizmem "Migracji".

Jak gracz jest nieaktywny 2 tygodnie to wyświetla się u niego informacja że jego plemię chce wyruszyć w drogę i ma jeszcze 48godzin żeby w to kliknąć i zostać na kontynencie. Jak nie, to trafia do "martwego" kontynentu. Z którego w razie powrotu do gry nadal może wrócić, bo....

...każdy aktywny gracz miałby możliwość rozpoczęcie "migracji". To znaczyło że gra zapisuje go na liste chętnych do zmiany kontynentu. Jeśli na innym bardziej aktywnym kontynencie (np:o sumie ptk. rankingowych większej niż suma ptk. rankingowych ojczystego sąsiedztwa) powstało miejsce po "martwym" koncie to wtedy tam przenosi się miasto "migrującego" gracza. Jako, że to migracja. To gracz dostaje mapę prowincji "martwego" konta, w sensie tylko jego rozkład surowców. Bo już nie zmuszajmy ludzi do ponownego zdobywania prowincji.
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Dyskusja o wersji 0.10.0

@UP
Ta migracja także ciekawa z tego co opisujesz jednak osobiście jestem za mieszaniem graczy co 2 tygodnie.
Tylko mimo wszystko zastanawia mnie fakt z bonusami
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja o wersji 0.10.0

fajnie by bylo wprowadzic chat w gildii.. nie tylko forum
 

DeletedUser104

Guest
Odp: Dyskusja o wersji 0.10.0

na angielskim serwerze już została ta wersja wprowadzona..
wiadomo coś kiedy będzie na polskim?

edit: już nieważne, nie zauważyłem że dzień aktualizacji został przesunięty na dziś
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest

DeletedUser586

Guest
Odp: Dyskusja o wersji 0.10.0

A wiadomo o której wejdzie aktualizacja? I będzie od razu przemieszanie użytkowników? :)
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Dyskusja o wersji 0.10.0

Przemieszczanie będzie nie w tej aktualizacji lecz następnej ;p

a godzina aktualizacji 0.10.0 jest nie znana sami widzicie że nei dawno dostaliśmy komunikat o kolejnym przełożeniu aktualizacji
 

DeletedUser437

Guest
Odp: Dyskusja o wersji 0.10.0

A wiadomo o której wejdzie aktualizacja? I będzie od razu przemieszanie użytkowników? :)
Nie wiadomo i jeszcze długo wiadomo nie bedzie.To że przesuneli u nas termin na 7 nic nie znaczy.Nie wprowadzą aktualizacji wcześniej niż angole a u nich to miało się odbyć wczoraj - lipa ; później że dzisiaj a jak na razie też nie wprowadzili.Dopiero jak oni wprowadzą u siebie to u nas bedzie na drugi dzień bądź dwa dni po nich.
A to z ich forum
-,,As the update on En1 needed a lot our our attention today we will have to push back the update on En2 and En3 to tomorrow June 6th. We apologize for the many changes of the release date, however some unexpected bugs cause some delay. Thank you for your consideration .- ''
Oczywiście jeśli wszystko dobrze pójdzie :) bo jak u nich będą poślizgi to u nas też.
 

DeletedUser586

Guest
Odp: Dyskusja o wersji 0.10.0

Zauważyłam komunikat. No to sobie poczekamy.

Nie mogę się doczekać aktualizacji z przemieszczeniem... Na tym mi chyba najbardziej zależy D: No i ciekawi mnie ten ranking.
 

DeletedUser655

Guest
Odp: Dyskusja o wersji 0.10.0

a Anglicy już mają od dzisiaj od 9.01 wersję 0.10.0.7497 (na teraz)
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Dyskusja o wersji 0.10.0

Spam skasowany.

Aktualizacja dokonana.
Kilka błędów już jest znalezionych i zgłoszonych - przed zgłoszeniem błędu proszę szukać na forum, czy już ktoś nie zgłosił.
Dziękuję.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja o wersji 0.10.0

Super, ze zostal srocony czas wytworzenia jednostek wojskowych ( zolnierz nie robi sie 4h tylko 2)
 

DeletedUser971

Guest
Odp: Dyskusja o wersji 0.10.0

Mam nadzieję, że aktualizacja będzie już wkrótce dlatego iż na naszym serwerze jest już mało osób aktywnych i nie ma z kim handlować.
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Dyskusja o wersji 0.10.0

chciałeś powiedzieć kontynencie? ;p
no również czekam na przenosiny graczy bo handel jest tu niezbędny niestety
 

DeletedUser971

Guest
Odp: Dyskusja o wersji 0.10.0

Dokładnie :). Przyzwyczajenie z innych gier z tym serwerem :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja o wersji 0.10.0

chce też powiedzieć że zbyt często trzeba odświeżać strone w trakcie gry i najgorsze jest to nie niewiadomo kto w danej chwlili z danych graczy jest tak samo do handlu powinien być jakiś ogólny czat powinni wziąść przykład z gry the west tam jest aby widoczne kkto w danej chwili jest i można się dogadać a tu jak czegoś takiego nie będzie to ta gra przyszłości nie ma :( bo nie ma z kim handlować a bez handlu jest koszmarnie trudno o surowe i dlatego będzie coraz więcej oszustów polecało programy które "niby " ułatwiają dostać surowce pozdrawiam i prosze o przemyślenie tego
 

DeletedUser

Guest
dla mnie dużym problemem jest mała ilość zaopatrzenia w stosunku do jego wykorzystywania. Złota jest aż nadto, a zaopatrzenia ciągle brakuje.
Dobry jest pomysł gildii oraz popieram budowanie dróg i domków na już istniejących.

Jesteś w słabo zaawansowanym brązie, prawda? :p Już przed żelazem zaczyna zaopaczenia 10x tyle co złota być, więc o to się nie martw. :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry