Dublujące się plany budowy.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5531
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser5531

Guest
Jestem trochę poirytowany, bo od kilku dni chcę wybudować budynek, suportuję za pomocą punktów rozwoju i po raz kolejny otrzymałem element który posiadam zamiast tego którego mi brakuje. Nie da się jakoś ich powymieniać czy coś? Bo wtedy mógłbym rozpocząć już budowę, a tak to - stoję w miejscu i nadal próbuję zdobyć te same części... Za tydzień będę miał tyle elementów że pewnie bym mógł wybudować 2 budynki z tego, tylko cały czas tych samych elementów mi bedzie brakować. Czy to jest moze robione specjalnie? Tylko po to by zachęcić graczy do zakupu tego za PLN?
 

DeletedUser

Guest
Prawdopodobnie w niedalekiej* przyszłości będzie możliwość wymiany powtarzających się planów. A tymczasem lipa ;/

* czyli nie wiadomo dokładnie kiedy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1868

Guest
Od wersji 0.24 będzie można wymienić 2 dublikaty na losowy obrazek z tej Perły :(
 

Fatherland

Książę
No to unpxre ma taką możliwość :D ja zresztą też :D ale tak poważniej, to bezsensu (dla graczy grających za darmo) taki system "wymiany" dubli we fragmentach.
 

DeletedUser

Guest
nie. wymiana jako pomysł jest jak najbardziej na miejscu. ktoś kto by mial 10 takich samych elementów, to po prostu kwiczałby na forum z radości :D a tak to będzie sobie wymieniać, gdy będzie mieć powyżej dwóch. z drugiej strony mogliby zrobić losowanie wśród elementów, jakich brakuje danemu graczowi i cała ta wymiana byłaby niepotrzebna.
 

DeletedUser5531

Guest
Czyli mam rozumieć. Że mając 3 obrazki (pewnie za 2 tygodnie ciągłych suportów jednej perły tyle będę miał...) otrzymam w zamian za zabranie 2ch z nich 10% szansy na wylosowanie tego jednego, który akurat będzie mi potrzebny? Czyli takie coś na "odwal się", by można było nazwać to "ułatwieniem"?
Bo im dłużej się tym bawię - tym bardziej dostrzegam dysproporcję pomiędzy dotowaniem a graniem za darmo - jednocześnie odchodzi mi chęć do grania w ogóle. A Zakładając wydanie sporych pieniędzy - bo przy 3 brakujących elementach zaczyna się robić nieciekawie z tym losowaniem (3 - 600diamentów - 40zł). To nie jest gra z "mikropłatnościami" bo słowem "Mikro" nie można nazwać czegoś takiego.
Dalej nie wiem czy dobrze rozumiem, więc proszę mnie wyprowadzić z błędu - gry tego typu powinny używać ułatwień w grze za opłaty (np te przyśpieszacze budowy itp). A nie dodawać elementy dostępne tylko dla elity, jednocześnie w maksymalny sposób utrudniać ich zdobycie innym graczom.
Broń Boże, nie chcę być źle zrozumiany, nie chodzi tu o kwoty nawet (choć na polskie warunki - za dużo lepsze gry mniej płaciłem otrzymując dużo więcej w zamian). Poza tym jestem po pracy, po 2ch piwkach i chcę na coś ponarzekać.
 

DeletedUser

Guest
wiesz, lepiej, że wymiana ma być, niż gdyby jej nie było.
a co do Pereł... to jak na razie nie odczuwam dużego dyskomfortu z ich obecności u sąsiadów. jeżeli komuś daje więcej zadowolenia lub młotków, to dla mnie bez znaczenia. niech ma i sie cieszy :) więc jeśli nie ma problemu, to na forum nie wieszam psów (ani kotów) na Perłach (acz system ma swoje wady)...

niech IG podniesie trzykrotnie koszt zakupu i za zarobione pieniądze niech siądzie nad nową epoką .... tego im życzę ;)
 

DeletedUser1724

Guest
niech IG podniesie trzykrotnie koszt zakupu i za zarobione pieniądze niech siądzie nad nową epoką .... tego im życzę ;)

Ja również po woli jestem tego zdania, bowiem mam już dosyć krytykowania czegoś co i tak nie jest moje i raczej mój głos będzie mało znaczący więc odpuszczam sobie krytykę IG i trzymam za nich kciuki, by jednak pracowali nad tym projektem i go rozwijali :)
 

DeletedUser3669

Guest
niech IG podniesie trzykrotnie koszt zakupu i za zarobione pieniądze niech siądzie nad nową epoką .... tego im życzę ;)

Najlepiej niech zrobią opłatę za każde logowanie / błąd serwera (bo to tez wina gracza podobno) i na koniec zrobią perły za free ;p swoja droga najlepsze co jest w tych perlach oprócz bonusów z nich dla kogoś kto ja posiada to możliwość otrzymania planu/ów za pomoc innej osobie bez tego nie wyobrażał bym sobie dalszej gry i możliwości rozwoju .
 

DeletedUser314

Guest
Napisał wyraźnie 2 duble na 1 unikalny, a nie że 3 musicie mieć, więc nie panikujcie :> Sami wybieracie który to ma być.
Wadą jest to że tylko w obrębie jednej perły, jak już jakaś zbudowaliśmy to te plany w niej dalej tkwią, ale Bryfft mówił że i to kiedyś rozwiążą.
 

DeletedUser

Guest
unpxre: sorry, nie rozumiesz akcji. wymiana 2 na 1 nowy oznacza szukanie od nowa elementu zdublowanego. stąd trzeba mieć 3.
 

DeletedUser314

Guest
unpxre: sorry, nie rozumiesz akcji. wymiana 2 na 1 nowy oznacza szukanie od nowa elementu zdublowanego. stąd trzeba mieć 3.
image.jpg

Wybierz 2 plany aby wymienić je na jeden (może wybierać tylko te plany których masz kilka)
Na obrazku wewnątrz zobrazowane to jak się wymienia.
Osobiście nie wymieniłem bo nie miałem już dubli, ale inni mi mówili że tak jest jacy wymieniali.
Poza tym o tym się gada od 4 dni, jak nie dłużej, więc temat zbadany :)
 

DeletedUser

Guest
Poza tym o tym się gada od 4 dni, jak nie dłużej, więc temat zbadany :)

nie łapiesz. wymiana jest 2:1, ale sens ma wymiana w przypadku, gdy masz co najmniej 3 takie same elementy, by zachować jeden element (z tych powtórzonych). jeżeli wymienisz zdublowany, to od nowa będziesz musiał szukać elementu, który wymieniłeś. mam Ci to narysować? :D
 

Fatherland

Książę
A jest możliwość, że wybieramy dwa dowolne fragmenty z danej perły? (czyli np. fragment nr. 3 i 5 wymieniamy na fragm. 7; czyli dwie sztuki na jedną; 2:1). Wtedy wystarczą "typowe" duble (fragmenty po dwie sztuki w perle).
 

DeletedUser1724

Guest
Oby dwoje nie kumacie bo oka nie macie ^^

To będzie tak:

Mamy Colloseum i w nim dwa obrazki odkryte z czego obywa mamy zdublowane. Tak więc zaznaczamy te obrazki i wymieniamy na jeden, którego jeszcze nie mamy.

Albo opcja też taka jaka od początku było podejrzewana, a mianowicie wymiana tylko jednej części w proporcji 2:1 i będzie tak jak nexter pisze :p

- - - Zaktualizowano - - -

A jest możliwość, że wybieramy dwa dowolne fragmenty z danej perły? (czyli np. fragment nr. 3 i 5 wymieniamy na fragm. 7; czyli dwie sztuki na jedną; 2:1). Wtedy wystarczą "typowe" duble (fragmenty po dwie sztuki w perle).

Wyprzedziłeś mnie ^^
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Father Apo: piszecie o nieco innej sytuacji niż ja - gdy są podwójne 'duble'. a ja piszę o sytuacji jednego elementu zdublowanego. czyli w stadzie masz nie dwa osiołki i dwie świnki i bierzesz po jednej z grup, ale gdy masz trzy krowy i zamieniasz dwie na jedną owce (bo warto też mieć krowę!). :D
 

DeletedUser1724

Guest
nexter wiem o co Ci chodzi :) Tylko wątpię by to właśnie w taki sposób wprowadzili bo to byłoby bez sensu no ale jak wprowadzą to w takiej formie to będzie lipa :(
 

DeletedUser5225

Guest
to są jakieś jaja mam cztery elementy latarnii z faros i wszystkie są identyczne. Jest 9 elementów a ja mam jeden dublujący się 4 razy, nie dziękuje, już się nie bawie w perły
 

DeletedUser314

Guest
to są jakieś jaja mam cztery elementy latarnii z faros i wszystkie są identyczne. Jest 9 elementów a ja mam jeden dublujący się 4 razy, nie dziękuje, już się nie bawie w perły

Będzie można je wymieniać w ciągu kilku dni :>
 

DeletedUser4108

Guest
A jeżeli mam plany (niezdublowane) z nieinteresującej mnie perły, to też będzie można wymienić, czy tylko jednakowe plany występujące od trzech w górę?
 

DeletedUser

Guest
A jeżeli mam plany (niezdublowane) z nieinteresującej mnie perły, to też będzie można wymienić, czy tylko jednakowe plany występujące od trzech w górę?
Jeśli możemy wymieniać tylko zdublowane plany to skąd pomysł na wymianę dwóch różnych?
 

DeletedUser4108

Guest
Uwielbiam takie odpowiedzi.
Napiszę inaczej. Jeżeli mam dwa rożne zdublowane plany, to mogę je połączyć (przecież są zdublowane) i wymienić?

ps. Nie tylko ja zadałem podobne pytanie i jakoś nie udzielono wyczerpującej odpowiedzi.
 

DeletedUser

Guest
Uwielbiam takie odpowiedzi.
Napiszę inaczej. Jeżeli mam dwa rożne zdublowane plany, to mogę je połączyć (przecież są zdublowane) i wymienić?

ps. Nie tylko ja zadałem podobne pytanie i jakoś nie udzielono wyczerpującej odpowiedzi.
Innych pytań tego typu widocznie nie czytałem :) Według mojej skromnej osoby, jeśli masz 2 i więcej takich samych planów możesz je wymienić na 1 inny z tej samej budowli. Ważne jest, że musisz mieć minimum 2 takie same ponieważ zamieniasz 2 na 1.
 

DeletedUser314

Guest
OMG, wybieracie 2 plany (w obrębie jednej perły), bo jest opcja zaznaczenia pokazałem to na screenie, potem klikamy przycisk i dostajemy losowy plan. (na jakiej zasadzie losowy tego do końca nie wiem, jedynie popieram się relacjami i przypuszczeniami innych.)

- - - Zaktualizowano - - -

nie łapiesz. wymiana jest 2:1, ale sens ma wymiana w przypadku, gdy masz co najmniej 3 takie same elementy, by zachować jeden element (z tych powtórzonych). jeżeli wymienisz zdublowany, to od nowa będziesz musiał szukać elementu, który wymieniłeś. mam Ci to narysować? :D

screen jaki dałem i dokładnie: tooltip napisał:
Select two blueprints to trade them in for a random different one.

Ja to rozumiem Wybierz/Zaznacz 2 plany żeby wymienić je na jeden inny, ale losowy.

Powiedz mi czy wykonałeś tą zamianę osobiście, jeśli tak to uznam Twoją racje.
Jak popierasz się jakiś źródłem to je dołącz.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry