[Budynki] Drugie Miasto

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser18246
  • Data rozpoczęcia

Czy pomysł ci się podoba?

  • Tak, jest możliwy do zrealizowania

  • Tak, ale niemożliwy do realizacji

  • Nie, ale jest możliwy do realizacji

  • Nie, nie jest możliwy do realizacji

  • Nie mam zdania

  • Zwykłe TAK

  • Zwykłe NIE


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

DeletedUser18246

Guest
Tak sobie siedzę na FoE patrzę na moje miasto i myślę: nie ma tu nic do roboty, brakuje troszku zaopatrzenia a monet jest za dużo.

Według mnie dobrym pomysłem byłoby dodanie drugiego miasta do rozbudowy, co dałoby możliwość produkcji monet, zaopatrzenia i towarów w obu miastach, więc przyspieszyłoby bogacenie się. Dobra można by było wysyłać z jednego miasta do drugiego. Co do badań, surowce potrzebne do badań byłyby brane z aktualnie używanego miasta.
Jednak jest jeszcze kilka kwestii:
Od której epoki dostępne będzie drugie miasto?
Co z atakami na sąsiedztwo?
Co z wspieraniem przez przyjaciół?

Te kwestie zostawiam wam do przemyślenia ;)
Mam nadzieję, że przychylicie się do pomysłu8>8>8>
 

DeletedUser16730

Guest
Zagłosowałem na tak. Sam pomysł ogólnie mi się podoba, ale ogólnie. Nie znaczy to, że drugie miasto bezwzględnie byłoby dobre na każdych warunkach.
Czy jest możliwe? Wystarczy zaglądnąć do Anno Online.
 

DeletedUser16912

Guest
Jakoś tego nie widzę. Wydaje mi się, że byłoby to zbyt duże ułatwienie :) A jak nie ma co robić w mieście to zawsze można grać na kilku światach - wtedy jest wystarczająco dużo roboty ^^
 

DeletedUser18246

Guest
  • Jakoś tego nie widzę. Wydaje mi się, że byłoby to zbyt duże ułatwienie :) A jak nie ma co robić w mieście to zawsze można grać na kilku światach - wtedy jest wystarczająco dużo roboty ^^


  • To mogłoby być ułatwienie, ale też utrudnienie, bo zajmować się dwoma miastami to trudniej niż jednym :)
 

DeletedUser12062

Guest
Dlaczego nie ma opcji na zwykle nie w ankiecie?
W ogóle odpowiedzi w ankiecie są o kant (...). Skąd ktoś ma wiedzieć czy pomysł jest możliwy do realizacji czy też nie??? I jaka różnica czy głosuje na nie a jest możliwy do realizacji czy głosuje na nie i nie jest możliwy??? Żadna.
 

DeletedUser18246

Guest
W ogóle odpowiedzi w ankiecie są o kant (...). Skąd ktoś ma wiedzieć czy pomysł jest możliwy do realizacji czy też nie??? I jaka różnica czy głosuje na nie a jest możliwy do realizacji czy głosuje na nie i nie jest możliwy??? Żadna.

Jest różnica, bo komuś może się nie podobać projekt i uważa, że jest niemożliwy, a komuś może się nie podobać, choć jest możliwy do wykonania
 

DeletedUser12062

Guest
Jest różnica, bo komuś może się nie podobać projekt i uważa, że jest niemożliwy, a komuś może się nie podobać, choć jest możliwy do wykonania
Ale.... o ewentualnej możliwości decyduje chyba Twórca czy też osoby zajmujące się projektem Gry ;). Skąd Gracz ma wiedzieć czy jest to w ogóle możliwe do wprowadzenia ;). Ogólnie ankiety tworzy się poprzez odpowiedzi "tak" lub "nie" ew. "nie mam zdania". Nie: być może tak, chociaż troszkę nie etc.
 

DeletedUser16912

Guest



  • To mogłoby być ułatwienie, ale też utrudnienie, bo zajmować się dwoma miastami to trudniej niż jednym :)

Nie wiem jak dla innych, ale dla mnie zebranie produkcji z kilku dodatkowych budynków nie jest utudnieniem :p Potrzeba by na to troszkę więcej czasu i kilka dodatkowych kliknięć :)
 

DeletedUser7795

Guest
Załóż konto na innym świecie jak chcesz mieć drugie miasto. Pomysł co najmniej dziwny. Głosuję na NIE
 

schwimmen

Wójt
Drugie miasto mogłoby się pojawić np. podczas jakiejś epoki kosmicznej np. na księżycu. Nie musiałoby być to jakieś duże miasto. Mogłyby wtedy istnieć budynki, które można by zbudować tylko na ziemi czy na księżycu. :) marzenia...
 

DeletedUser18842

Guest
Z jednej strony to bardzo ciekawy pomysł i fajne było by coś takiego (głównie dlatego, bo 2x więcej zaopatrzenia, surowców, więcej miejsca na budynki), ale tak nie do końca , ponieważ wydaje się bardzo trudne to wykonania (a przynajmniej ja tak uważam) i myślę, że wymyślenie jak mogliby to zrobić (te sprawy związane z sąsiadami, wsparciem od przyjaciół), a co dopiero zrobienie tego... Od jakiej epoki mogłoby to być to nwm, bo mogłoby być z jakiejś, które są aktualnie w grze, ale niektórzy gracze mogli by się poczuć niesprawiedliwość (powiedzmy, że byłoby od współczesności tak przykładowo i ktoś jest np. w arktycznej przyszłości i mają to gracze, którzy są w tej współczesności, a gracz z epoki arktycznej przyszłości może poczuć się niesprawiedliwie potraktowanym. Chodzi o to, że on tą epokę już miał i że gdyby to wprowadzili prędzej to byłoby mu już wtedy łatwiej, a ci szybko go dogonią). Jeszcze mogli by dać w nowej epoce, którą by dodali z tym, ale no też bez sensu, bo dopiero gracze dłużej grający mieliby, to a gracze z niższych epok mogliby być niezadowoleni, bo nie mają tego i długo im zajmie aż do tego dojdą. Ci gracze jakby to wyszło wraz z noową epoką to ci co w tej nowej epoce będą szybko zrobią tę epokę i będą się nudzić (bo z 2 miastem wszystko pójdzie 2x szybciej..).

I TAK ŹLE I TAK NIEDOBRZE (JA JESTEM TAK W POŁOWIE DO TEGO PRZEKONANA, W POŁOWIE NIE)
:\;/:?
 

slimjim2

Baronet
Wg mnie, jak masz za dużo wolnego czasu, to jest w tym momencie 8 światów (od A do H) możesz rozwijać 8 miast na raz ;)

W mojej opinii dodanie możliwości grania na jednym świecie w dwóch miastach, czyli jak gdyby 2 różne konta tej samej osoby byłoby po tylu latach "daniem w mordę" ludziom, którzy grają tu od dawna.
 

DeletedUser18610

Guest
Hmm... Uwielbiam takie małe miasteczka, coś w rodzaju "baz wypadowych",
Mała osada, dużo mniejsza niż główne miasto. Leżałoby, gdzieś na skraju mapy, ale jeszcze lepiej- na nowym terenem, który również będzie lasem itd., ale by się zmieniał wraz z epokami np. W arktycznej już była by tam zima.
Co bym się tam mogło robić? Dobre pytanie. Mi by się podobały budynki specjalne jak np. lazaret, czy szpital... można by tam wsadzać od jednej do kilku rannych jednostek, czas leczenia byłby przyśpieszany wraz z rozwojem całej osady. Bazowo by zmniejszał o 30%, ale koszty takiego leczenie kosztowałby dużo, dużo, DUŻOOO razy więcej złota. Od czasu do czasu trzeba było by też wysyłać po za złotem do osady zaopatrzenia nie do budowania, ale do potrzeb w uzupełnianiu leków itd. (w takim sensie, że się wysyła zaopatrzenie, ale nie zwiększałoby to zapasu całych młotków w osadzie, tylko tak fabularnie)

Mógłbym się jeszcze bardziej rozpisać, ale nie ma takiej potrzeby, jeden solidny przykład wystarczy. Głosuję na tak, mimo że pomysł jest nie możliwy do zrealizowania.
Dla kogoś kto gra na, tylko jednym świecie, to istny raj, chociaż... to FoE. W tej grze nie da się nudzić!
 
Do góry