[Budynki] Droga polna 2x2

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5192
  • Data rozpoczęcia

TAK/NIE

  • TAK

    Głosy: 8 38,1%
  • NIE

    Głosy: 12 57,1%
  • DO DOPRACOWANIA

    Głosy: 1 4,8%

  • W sumie głosujących
    21

DeletedUser5192

Guest
Witam. Moim pomysłem jest dodanie drogi polnej 2x2, która kosztowałaby nic lub symboliczne 100 zaopatrzenia. Dlaczego? Bo gdy przebudowujemy miasto przed epoką postępową, mamy Szlak z epoki kamienia, który nic nie kosztuje a podczas przebudowy miasta gdy nie mamy zaopatrzenia bardzo się przydaje, a gdy jesteśmy już w postępowej, musimy trwonić 25000 zaopatrzenia za każdym razem, gdy robimy tymczasową drogę. Co o tym sądzicie?
 

DeletedUser

Guest
Przecież na czas przebudowy (jest to dość krótko) można zostawić budynki pozostawione bez drogi.
 

DeletedUser4259

Guest
Przeciez mozesz budowac szlak z epoki kamienia jako droge tymczasowa....

ale podłączenie szlakiem budynku wymagającego dwupasmówki nie wykaże, czy ma on rzeczywiste połączenie z ratuszem - a o to chyba chodzi autorowi pomysłu...
 

DeletedUser625

Guest
Dokładnie o to chodzi. :) W sumie takie coś byłoby fajne nawet w celu estetycznym, bo w rzeczywistości nie mamy przecież wszędzie autostrad. :p Nawet wbrew pozorom w Niemczech też są drogi polne. :p
 

HuanMing

Książę
ale podłączenie szlakiem budynku wymagającego dwupasmówki nie wykaże, czy ma on rzeczywiste połączenie z ratuszem - a o to chyba chodzi autorowi pomysłu...

Dzieki Ricky, zmylilo mnie to porownanie do polnej... i moze fakt, ze autor pomyslu zapomnial nadmienic.

Naprawde tak trudno zauwazyc czy cos bedzie mialo rzeczywiste polaczenie dwupasmowka z ratuszem?

Guanabana, ale drogi polne 2x2? Wielkosci autostrad? Nawet w Niemczech takie nie sa :p
 

DeletedUser625

Guest
Bo w sumie jezdnie w tej grze to za bardzo autostrady nie przypominają. Po jednym pasie w obu kierunkach. Prawdziwa autostrada to po po 4 w jednym kierunku. :)
 

HuanMing

Książę
No niby tak, ale skoro w grze autostrade mamy 2x2 to proporcje powinnismy zachowac i trzymac sie tej polnej 1x1. W celach chociazby estetycznych ;)
 

DeletedUser5506

Guest
Czyli droga miala by wlasciwosci Autostrady czy innych 2x2 ale nie kosztowalaby nic albo symboliczne 100 zaopatrzenia? No troche mi to nie pasuje...
Po to jest strona forgestats.com (czy tam .net) aby sobie zaprojektowac miasto i pozniej stawiac je bez zadnych zabaw i wyliczanek, dlatego raczej jestem przeciwny tej zmianie.
 

DeletedUser8996

Guest
Jak dla mnie pomysł nawet może być :D
Zagłosuję na tak, co mi tam ;)
Ale w sumie, nie jest to jakaś bardzo potrzebna zmiana.
 

DeletedUser5506

Guest
Tylko pytanie po co budowac asfaltowe dwupasmowki jak mozna sobie udeptac polna 2x2? Po co wydawac surke na asfalt skoro mozna znalesc niewolnikow za 100 mlotkow ktorzy beda caly dzien deptac trawe? Wtedy sens budowania i wydawania na szosy itp zaniknie...
Taka droga powinna odejmowac 100 zadowolenia za odcinek to wtedy bym sie zgodzil na ta droge ^^
 

DeletedUser8996

Guest
Tylko pytanie po co budowac asfaltowe dwupasmowki jak mozna sobie udeptac polna 2x2? Po co wydawac surke na asfalt skoro mozna znalesc niewolnikow za 100 mlotkow ktorzy beda caly dzien deptac trawe? Wtedy sens budowania i wydawania na szosy itp zaniknie...
Taka droga powinna odejmowac 100 zadowolenia za odcinek to wtedy bym sie zgodzil na ta droge ^^

W sumie to masz rację :D
Nie pomyślałem o tym.
 

DeletedUser5506

Guest
W sumie to masz rację :D
Nie pomyślałem o tym.

A widzisz, glowka pracuje :D :D
Nie chodzi tu o to zebym chcial hejtowac pomysl bo rozumiem zamysl autora ale nie podoba mi sie to ze ta droga bedzie praktycznie bez wad, dlatego jesli ta droga bedzie odejmowac zadowolenie bede na tak, na obecna chwile zeby nie tepic propozycji glosuje ze jest to do dopracowania.

W rzeczywistosci mieszkancy tez by sie wkurzali gdyby do domu lub pracy musieli dojechac jakas ubita gruntowa droga ^^
 

DeletedUser625

Guest
To idąc tym tokiem rozumowania po co budować bulwary, drogi ceglane, kocie łby skoro można ścieżkę. :)
 

DeletedUser5506

Guest
To idąc tym tokiem rozumowania po co budować bulwary, drogi ceglane, kocie łby skoro można ścieżkę. :)


Akurat one daja calkiem okragla sumke zadowolenia przy wiekszym miescie ;p A asfaltowe to zazwyczaj robi sie na szerokosc miasta (przynajmniej ja tak mam) i po obu stronach budynki ktore wymagaja dostepu dwupasmowej, taka droga sklada sie chyba z nie wiecej niz 15 kawalkow i daje marne zadowolenie wzgledem ceny, ale to chyba nawet dobrze ;d
Ja tak na prawde moge miec sciezki bo zadowolenia mi nie brakuje... Ale skoro mlotkow mam nadmiar no to sobie zawsze stawiam nowe drogi bo ladnie wygladaja ^^
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8110

Guest
Rozumiem, że ta symboliczna dwupasmówka dawałaby zero zadowolenia?

Jakoś trzeba to zbalansować, żeby nie było tak jak pisze Mordka:
Tylko pytanie po co budowac asfaltowe dwupasmowki jak mozna sobie udeptac polna 2x2?
 

DeletedUser8110

Guest
Nie rozumiem celu postawienia tego pytania Ricky. Może uściślę moje pytanie, jeśli jest niejasne: pytałam o drogę z pomysłu i o to czym będzie się różnic od już istniejących, tak by sytuacja opisana przez Mordkę nie miała miejsca.
 

MadameCommando

Zespół FoE
Supporter
Nie powinna dawać zadowolenia, a przede wszystkim rzeczywistego połączenia z ratuszem budynkom wymagającym drogi asfaltowej. Gdyby miała służyć pomocą jedynie w stworzeniu "szkicu" miasta, to czemu nie. Taka byłaby dla mnie jej główna funkcja, a skoro udało się upchać budynki przy nowej drodze, to chyba już można samemu stwierdzić, czy łączy ona z ratuszem odpowiednie budynki, czy nie.
 

DeletedUser5506

Guest
Nie powinna dawać zadowolenia, a przede wszystkim rzeczywistego połączenia z ratuszem budynkom wymagającym drogi asfaltowej. Gdyby miała służyć pomocą jedynie w stworzeniu "szkicu" miasta, to czemu nie. Taka byłaby dla mnie jej główna funkcja, a skoro udało się upchać budynki przy nowej drodze, to chyba już można samemu stwierdzić, czy łączy ona z ratuszem odpowiednie budynki, czy nie.

To jaki problem by bylo robic jako szkic dwa szlaki? Oszczednosc 30 sekund jest warta godzin pracy grafikow i programistow? Gracze maja swietne narzedzie do szkicowania miasta: forgestats :)

Jak dla mnie ta droga by mogla byc stawiana za drobna oplata ale powtorze sie, zadowolenie ujemne by musiala dawac ;d
 

DeletedUser4259

Guest
Nie rozumiem pytania Ricky. Może uściślę moje pytanie, jeśli jest niejasne: pytałam o drogę z pomysłu i o to czym będzie się różnic od już istniejących, tak by sytuacja opisana przez Mordkę nie miała miejsca.

nie "słuchaj" Mordki - na kilkaset tysięcy graczy znikoma ich ilość zdaje sobie sprawę z istnienia forgestats, a poza tym nawet ja z niego korzystam raczej sporadycznie, nie ma to jak żywioł

dlaczego w wyższych epokach raczej nie zobaczysz DARMOWEGO szlaku? a jeśli zobaczysz, to tylko w momencie przebudowywania miasta?
więc dlaczego nie dać takiej możliwości "budynkom" wymagającym asfaltu? myślisz Aniu, że w Epoce Współczesnej wszyscy poprzestaną na darmowej udeptanej niczego niedającej drodze polnej?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3876

Guest
Jakoś nie zdarzyło mi się, abym potrzebował darmowej asfaltówki po to, aby coś sprawdzić przy przebudowie. Przy przemysłówce ludzie posiadają miliony zaopatrzenia więc kilka tysięcy za kawałek drogi to "drobne" na których ubytek nie zwracam uwagi.

Jeżeli już się upieracie (bo ktoś jednak nie ma tych milionów) to stawiam na wypowiedź Mordki ;)
(...) jesli ta droga bedzie odejmowac zadowolenie bede na tak (...)
 
Do góry