[Inne] Dolny Pasek znajomych / sąsiedztwa / gildii

  • Rozpoczynający wątek Użytkownik usunięty (13435)
  • Data rozpoczęcia

Jesteś za!

  • Tak

    Głosy: 5 55,6%
  • Nie

    Głosy: 3 33,3%
  • Nie mam zadania

    Głosy: 1 11,1%

  • W sumie głosujących
    9

DeletedUser

Guest
napiszę prosto - może i był dobry jak gra startowała, lecz teraz odkąd wprowadziliście motywke z ratusza, okazuje sie juz nie taki dobry.

zdecydownanie prościej jest klikać 10 pozycji pionowo, niz 5 poziomo.

dlatego proponuje zrobic cos na zasadzie tabelki.

Tabelka składałaby się z 3 kolumn (sąsiedzi, Gildia, znajomi)
w kazdej kolumnie widniałby nick gracza a obok przycisk WSPARCIE.

tabelka byłaby przewijana dokladnie tak samo jak lista perel architektury.

Ulatwito zdecydowanie motywacje / wsparcie
 

DeletedUser18282

Guest
@caelian
Hmm. Jeżeli by miało to wyglądać jak lista pereł przewijana w dół, mogło by być to kłopotliwe dla ludzi z drewnianymi pc jak ja :p (7 lat już pomału nie wydala) W obecnej sytuacji jak jest zbudowany pasek pozwala to na płynne przemieszczanie się. Oczywiście można pomysł trochę zmodyfikować. Do metody windows'a. Możliwość ustawienia sobie jak ma pokazywać. Czy tak czy owak. Czy lista czy kafelki czy obecny stan. Jeżeli może to w jakiś sposób pomóc innym graczom wygodniej motywować to czemu nie.
 

DeletedUser

Guest
@Shihura
moze i nie zgadzasz sie ze mna ze pomysl jest dobry - lecz przynajmniej piszesz konkretne za lub / i przeciw
a cala reszta forumowej bandy klepnie byle co nawet slowem nie napisze a ja potem sie zastanawiam nad powodem takiego czy innego glosu...
 

DeletedUser18282

Guest
@caelian
Bo ja od zawsze jestem szczery. I nie tylko dla tego, że należę do FoE Team ale ten typ tak ma. A powiedzieć Nie bo nie to każdy może. Ale wyższą szkołą jazdy jest dobrze uzasadnić czemu nie. W tym temacie dałem na Tak. Mam ukrytą nadzieję, że uda ci się pomysł przecisnąć do systemu ale z dodatkiem mojego ulepszenia.
 

DeletedUser

Guest
@Shihura
ja zauwazylem ze inno robi tak
bierze pomysl gracza przerabia go po swojemu
wtlacza o gry i okazuje sie pomysl jest inny niz ten co gracz opisal
i wychodzi na to ze inno i tak robi co chce a my se tu bazgrzemy tak z d...

Przyklad?
moj pomysl - altanka kwiatowa
zauwazyli moj pomysl (tak mysle)
i stworzyli wiecej nagrod by sie jedna nie powtarzala.
i teraz zamiast 1 nagrody bez uzytecznej mam cala mase w inwentarzu bdynkow zrobionych tak z dupy...
wszystko to co mozna spladrowac = bezuzyteczne.
jesli cos jest gporsze od swiatyni wiedzy lub studni zyczen lub w przeliczeniu na kratke od tych nagrod to jest bezuzyteczne...
 

DeletedUser18282

Guest
Niestety muszę tu stanąć w obronie Inno. Ponieważ więcej nagród itp to projekt, który ma za zadanie ożywić miasto i by było więcej trochę do roboty. Jak pewnie zauważyłeś wchodzi się do gry zbiera surke i wychodzisz. A Inno chce byś został dłużej i cieszył się grą.
 

kasia2389

Arcyksiążę
. Ponieważ więcej nagród itp to projekt, który ma za zadanie ożywić miasto
Raczej nie, ponieważ ozdoby wprowadzone zamiast przywoływanej wyżej altanki kwiatowej (1100 na 4 pola) maja 965 na 4 pola, więc to żadne ożywienie, każdy rozsądny gracz wybierze altankę.

A co dolnego paska to dlaczego foe trzyma się jak pijany płotu zasady, że jest tylko 5 portretów znajomych podczas gdy miejsca jest na 15.

A wracając do pomysłu to uważam, że nie należy komplikować rzeczy prostych.
Cały problem w motywacjach leży nie w przewijaniu paska tylko w całkowicie zbędnym czekaniem na nie wiadomo co, między kolejnymi motywacjami. Przecież motywacja mogła by się odbywać w tle bez pojawiania się tarczy i bezsensownego tracenia czasu. A jak czasem są lagi to można dostać wiecie czego.
Podobny problem jest ze snującymi się po ekranie bitwy jednostkami, drepczą jakby miały, wiecie co, powiązane drutem kolczastym.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
@kasia2389
gdzies jest moj pomysl co do motywacji.
wole motywowac z ratusza bo jest szybciej niz na dolnym pasku
tyle ze w ratuszu podczas motywacji widac niestety tych ktorych machnelismy na poprzedniej stronie - co stanowi problem. bo zamiast 10 klikniec motywki mam np 3x 0 na 3 stronach = 3 bezuzyteczne kliki
a jakby na czas motywki wywalic powtarzajace sie nicki to by diametralnie przyspieszylo.

a co do pierdyliarda rzeczy w inwentarzu:
mam pimysl w ktorym jest jak to przerobic by bylo lepiej:
https://forum.pl.forgeofempires.com...ktacja-budynkow-inwentarza.14405/#post-175037
 

DeletedUser17290

Guest
co do nagród za WG to wątków o tym jest masa, co do samej zmiany to jest na + są jakieś nie istotne ale jednak ciekawe wspomagacze równie nie istotne co spam kiedyś ale i tak fajniejsze od niego, dodatkowe jednostki ok ale nie którzy przez to w ogóle nie budują budynków do wojska czy Alcatraz więc chyba trochę z nimi przesadzili, święte obserwatorium i tarasy rolne są świetne nawet aż za bardzo bo wyprawy nie są jeszcze dość sprawiedliwe
ponieważ osoby z niskich epok a zwłaszcza te stojące z badaniami mogą jeśli potrafią bardzo szybko tanio i łatwo mieć nie ograniczoną ilość towarów ze swojej epoki i prawie bez wysiłku robić wszystkie wyprawy, im wyższa epoka tym gorzej i nie pomaga nawet silne wojsko, osoby z towarami przetworzonymi mają nie wymiernie trudniej, o ile one mogą sobie radzić z zeusem,katedrą i castlem na 5-10 poziomie i bonusem z tawerny i jakimiś tam mniejszymi bonusami, tak osoby z ostatnich epok dodatkowo produkujące promet czy orichalcum mają naprawdę pod górkę
a ci też często chcieli by wymienić puł miasta żadnym kosztem na tak silne budynki
o samej motywce w drugiej wiadomości
 

DeletedUser17290

Guest
z paska na razie nie można zrezygnować ponieważ zabiera za dużo innych funkcji
ale tak nie motywuje się na nim najwygodniej i historia wydarzeń też nie jest bez wad
lista taka to prosty ale dość nie dopracowany pomysł
ja bym raczej proponował żeby w historii wydarzeń i włączeniu filtra motywacji pokazywały się jedynie ostatnia motywacja danego gracza i po najechaniu lub kliknięciu prawym dodatkowo liczba motywacji w ostatni tydzień jeśli jest już tyle czsu naszym znajomym, lub miesiąc pod tym samym warunkiem
tak samo z filtrem wydarzenia znajomi, tam dodał bym opcje wsparcia tych tawern normalnie (czyli po wsparciu kogoś trzeba by jeszcze wyjąć z tawerny która pokazywała by się na ekranie [kompromis z twórcami])
no i żeby osoby dodane i usunięte ze znajomych można było dalej znaleźć na listach w historii zarówno dodanie jak i usunięcie
no i do czatu dodać także listę aktualnych znajomych i trochę uprościć ich wybieranie, jak by po rozwinięciu czatu było widać czat globalny i strzałkę, która po naciśnięciu dawała by nam wybór czy chcemy obserwować (globalny,znajomych,sąsiadów,gildian, czy jedną z kilku osób a nie tylko z dwóch ostatnich do których się pisało) i tu wychodzi też problem że nie każdy nick gracza napisany przez system można skopiować i nie przez każdy można przejść np, do jego miasta tawerny czy pereł
 

DeletedUser17290

Guest
oj nie będę się powtarzał może ktoś inny zrozumie XD
 
Do góry