[Walki] dodatkowe statystyki, bronie

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser19532
  • Data rozpoczęcia

pomysł

  • jest dobry -wprowadzenie broni i ich ulepszania

  • jest dobry- wprowadzenie rankingu tygodniowego

  • jest dobry, ale kilka rzeczy bym tu zmienił/a (napiszę w komentarzu)

  • nie jest dobry, nic mi się nie podoba, chcę grac tak jak do tej pory


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

DeletedUser19532

Guest
Tak czasem jak sobie wieczorem tu usiądę to grając, rozkminiam co by tu w tej grze można było ulepszyć i spowodować żeby grało się ciekawiej. I tak wpadłem na myśl żeby jednostkom dać broń (jak w diablo na przykłąd), którą można by było ulepszać żeby podnieść wszystkie statystyki (obrona-atak) jednostki nie tylko perłami. Np kusznik miałby łuk, którego statystyki dałoby radę podnieść za pomocą pr-ów lub jakiś innych - nowych wartości np Mithril (które np byłyby produkowane w jakiś nowych budynkach o dziwnych nazwach jakby z zaświatów np. nekromantor, czarcia wieża itd). Ten łuk miałby oczywiście każdy kusznik ale u każdego trzeba by było go rozwijać (perły rozwijają statystyki wszystkich jednostek). Jeśli jednostka by padła to razem z nią łuk- niestety takie ryzyko. Broń nie przechodziłaby na kolejną epokę. W każdej trzeba by było zdobyć nową adekwatna do danej epoki i typu żołnierza. broń byłaby do zdobycia w wyprawach i eventach, gvg i plądrowaniu (tu im lepszy rankingiem przeciwnik tym większy % szans na broń dla jednostki), w zadaniach- fragmenty broni. Informacja o tym czy broń nam wpadła do inwentarza ukazywałaby się po walce a jej typ byłby losowy.
Niektórzy siedzą w epoce bardzo długo to by mieli większą frajdę z szukania broni dla swoich żołnierzy.
dla poszczególnych typów jednostek- typy broni (propozycje):
ciężki- topór i jego jakieś kolejne przemiany
lekki- włócznia ( arktyczna włócznia, oceaniczna itd...)
strzelcy - łuki, kusze, odmiany broni palnej itd...
balisty, czołgi itp miałyby możliwość ulepszenia systemów strzeleckich z dział co podnosiłoby statystyki tych maszyn
konne np miecz i kolejne zależne od epok bronie
łotr nie miałby broni żadnej, nawet po przemianie. To by spowodowało że część osób zaczęłaby czerpać jakąś satysfakcję z walk czy plądrowania bo byłoby to ciekawsze i trudniejsze i niekiedy warto byłoby postawić na inne jednostki niezależne.
Bronie badź ich fragmenty można by było zdobywać od epoki żelaza (4 fragmenty to cała broń)
Oczywiście wymaga to sporego nakładu pracy ale bardzo dużo wniosłoby do gry moim zdaniem. Gdyby popracować nad tym to można by było stworzyć oddzielne, ulepszające broń, budynki dla każdego rodzaju broni.
Możliwe że wielu się ze mną nie zgodzi bo to komplikowanie gry, a dla wielu ta gra to kilka kliknięć, walka to 2 kliknięcia, komputer liczy i myśleć nie trzeba. Moim zdaniem nie o to tu chodzić powinno.

Kolejnym pomysłem jest wprowadzenie rankingu tygodniowego z nagrodami, ale ranking prowadzony byłby oddzielnie np dla plądrowania czy wypraw w danej epoce. Nie chodziłoby o wygrane walki ale o to jak zostały wygrane. Im mniej wojska stracimy tym więcej punktów w rankingu uzyskamy. Nagrodą mógłby być Mithril dla pierwszych 10 miejsc albo fragment broni (4 fragmenty to cała broń).

Też nie chodzi o to żeby siedzieć w grze całymi godzinami i dniami, jeśli ktoś nie będzie chciał uczestniczyć w rankingu to sobie może wygra walkę w 2 kliknięciach, decyzja indywidualna. Jednak to na pewno zachęciłoby wielu graczy do rozwoju i rywalizacji.
Przeczytajcie i napiszcie co o tym myślicie bez wrzucania jakiś gim-tekstów
 

HuanMing

Książę
Zdecydowanie na nie, pomijając już zbędną nic nie wnoszącą komplikację, jak sobie wyobrażasz szukanie takiego żołnierza z ulepszoną bronią wśród tysięcy jednostek wyprodukowanych przez Alcatraz? Może gdyby Alcatraz nie istniało i każdy miał tylko jednostki z koszar to miałoby to jakiś sens, ale przy tysiącach jednostek w koszarach w ogóle według mnie nie ma sensu.
Co do drugiego pomysłu, mamy już nagrody w PvP gdzie więcej punktów w rankingu dostają osoby ktore straciły mniej jednostek i przeprowadziły więcej walk. W wyprawach też jest różnica punktowa zależna od tego jak wygraliśmy. Wprowadzanie rankingu od rankingu jest według mnie nieuzasadnione.
 

DeletedUser20328

Guest
Nie, po pierwsze było by za duzo klikania, po drugie jak zaznaczył kolega HuanMing:
pomijając już zbędną nic nie wnoszącą komplikację, jak sobie wyobrażasz szukanie takiego żołnierza z ulepszoną bronią wśród tysięcy jednostek wyprodukowanych przez Alcatraz? Może gdyby Alcatraz nie istniało i każdy miał tylko jednostki z koszar to miałoby to jakiś sens, ale przy tysiącach jednostek w koszarach w ogóle według mnie nie ma sensu.

//PablooS
Koleżanka ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry