Dodatkowa funkcja łotrów - szpiegowanie

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser775
  • Data rozpoczęcia

Czy ten pomysł Ci się podoba?

  • Tak, atak na gracza z dużym bonusem do obrony będzie łatwiejszy

    Głosy: 2 16,7%
  • Tak, dobry sposób na wykorzystanie zbyt dużej ilości łotrów

    Głosy: 0 0,0%
  • Nie wpłynie to znacząco na jakość walk PVP, ale pomysł jest ok

    Głosy: 1 8,3%
  • Jest mi to obojętne

    Głosy: 2 16,7%
  • Nie, zbyt duże ułatwienie i tak niewymagających myślenia walk

    Głosy: 7 58,3%

  • W sumie głosujących
    12

DeletedUser775

Guest
Przed walką PVP łotry mogłyby pozyskiwać informację o jednostkach obronnych przeciwnika (pełnią rolę szpiega)
Szansa na rozpoznanie wrogiej jednostki wynosi 10%

Do dowolnych z 8 dostępnych slotów wstawiamy łotrów

16c2sf5.png


Po kliknięciu ATAKUJ system sprawdza, któremu łotrowi udało się rozpoznać jednostkę, decydujemy o składzie naszych wojsk i po potwierdzeniu rozpoczyna się walka.

2zi99tv.png


Zielona ramka - jednostka rozpoznana
Czerwona ramka - jednostka nierozpoznana
Czerwona ramka i przekreślenie - jednostka nierozpoznana, łotr przechwycony przez obrońcę

(Opcja 1) Tracimy łotry użyte w rozpoznaniu.
(Opcja 2) Gracz, ktorego atakujemy ma 50% szans na przechwycenie łotra, któremu nie udało się rozpoznanie, pozostałe wracają do nas.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kasia2389

Arcyksiążę
I tu się rodzi pytanie:
PO CO?

Chyba tylko po to, żeby umożliwić "handel" łotrami.

Po kliknięciu ATAKUJ system sprawdza, któremu łotrowi udało się rozpoznać jednostkę po czym rozpoczyna się walka.
Co mi po wiedzy jakie jednostki ma przeciwnik, jak je za chwile zobaczę?
 
Ostatnia edycja:

bartekmod

Książę
co do drugiej odpowiedzi, zapraszamy na GvG i nie będziesz miał czegoś takiego jak "zbyt duża ilość łotrów"
 

DeletedUser775

Guest
I tu się rodzi pytanie:
PO CO?

Co mi po wiedzy jakie jednostki ma przeciwnik, jak je za chwile zobaczę?

Już dopisałem/poprawiłem.. po to by znając obronę łatwiej dobrać swoje jednostki w ataku. Walczysz dla samej walki czy żeby zwyciężyć? Póki co walki PVP wyglądają jak gra papier-kamień-nożyce, co mi się nie podoba. Skoro w walkach myślenie jest nie potrzebne,a na polu bitwy brakuje elementów taktycznych jak np. przeszkódy, za którymi nasze jednostki mogły by się schować to chociaż mielibyśmy wpływ na ten element gry.
 

kasia2389

Arcyksiążę
To będzie bardzo pomocna opcja, jeśli zostanie wprowadzona poprawka jaka ukazała się w tym tygodniu na becie. Nagle jednostki obronne w PvP, GvG i wyprawach przestały atakować łotrów i najpierw atakują zwykłe jednostki.
Ale tamtejszy admin pisze, że to może jest błąd i być może zostanie naprawiony, kiedyś.


Jak na razie najlepszy atak to jednostka (np. plotka) plus 7 łotrów niezależnie od składu obrony. Tracenie łotrów aby się dowiedzieć czegoś co i tak wiemy, w końcu ataki robi się codziennie, to bezsens totalny.



\
 

DeletedUser7795

Guest
Chyba, że zostanie stworzona nowa jednostka Zwiadowca.
 

DeletedUser14352

Guest
Po co jeszcze ulepszac najbardziej przegieta jednostke w foe?
Mozna nimi walczyc w kazdej epoce i w kazdej robia najwieksza robote i do tego przez nich nie mozna sie wydeffowac chyba,ze sie ma 400%+ deffa...
 

DeletedUser7795

Guest
Na inteligentnego gracza to i +400% do obrony nie zadziała.
 

Mikekun

Książę
siemanko

Nie, nie, nie i jeszcze raz nie. I tak do tej pory Łotr jest już bardzo potężny, jakoś Supermenem nie chciałbym aby został. W innym wypadku nie ma szans na to abyśmy wygrali kiedykolwiek walkę z łotrami. Na obecną chwilę są jeszcze jakieś szanse choć nie miłosiernie mizerne ;)

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

kasia2389

Arcyksiążę
No bo przecież nie chodzi o to, żeby wygrywać walki obronne, ale, żeby sprawić najeźdźcy taki łomot, by nawet nie pomyślał, o następnych walkach.
 

DeletedUser14685

Guest
Wiekszosc osob i tak trzyma caly czas ta sama armie obronna, wiec mozesz sobie zapisac na kartce i bedziesz wiedzial jakich jednostek uzyc :)
 

DeletedUser15750

Guest
To ja mam gorzej bo mnie sasiedzi od frajerow wyzywaja ze im pry łupie :(
 

DeletedUser8110

Guest
Łotry już teraz są bardzo silnymi jednostkami, nie wyobrażam sobie, żeby miały jeszcze zyskać koleją umiejętność.
Widzę też, że odzew zdecydowanie negatywny, więc chowam.
 
Do góry