Dodatki do Forge of Empires

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser236
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser236

Guest
Generator Sygnatur


Postanowiłem stworzyć strone z różnymi dodatkami do naszego FoE.
Strona ma zawierać generatory sygnatur, avatarów, czat, generator nicków i wiele innych.
Obecnie planowane są 3 opcje: generator sygnatur, avatarów oraz czat.
Generator sygnatur jest już skończony, ma jedynie 8 przykładowych obrazków na tło lecz codziennie będą dodawane nowe.
Nie jest to nie wiadomo jak genialny generator, jestem samoukiem php, pierwszy raz zrobiłem coś swoje własnego dlatego nie oczekujcie zbyt wiele.

Obecnie jest to wersja beta iż nie wszystko jest zrobione tak jak powinno być, nie ma generatora avatarów oraz czatu. Generator sygnatur jest prosty nie jakiś skomplikowany.
O wszystkich zmianach oraz o aktualizacjach będę informował w tym temacie.

Ważna informacja. Koniecznie poszukuje grafików(do towrzenia właśnie tła sygnatur, avatarów i z czasem wielu innych) oraz programistów php(do tworzenia skryptów potrzebnych do poprawnego funkcjonowania strony).
Niestety nie moge nic w zamian zaoferować bo jest to darmowy projekt, fanowski dla uprzyjemnienia gry.
Jedyne co moge zaoferować to twój nick na stronie oznaczający, że jesteś współautorem projektu.

Niebawem moim pomocnikiem będzie znanywam SilverRanger, już dzis z nim o tym rozmawiałem.


Jeśli ktoś jest chętny do pomocy jako grtafik lub programista prosze napisać o tym w tym temacie a udziele wszelkich informacji.
To samo dotyczy samego projektu - prosiłbym jeśli ktokolwiek z was ma jakieś p0omysły, uwagi, zastrzeżenia, bugi dotyczące tego projektu także piszcie o tym tutaj. Z przyjemnością będę ulepszał tę strone.

Zatem gorąco zapraszam: sygnatury-foe.cba.pl
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser586

Guest
Odp: Dodatki do Forge of Empires

Ogólnie stronka wygląda w porządku aczkolwiek mi osobiście nie podobają się napisy. Mogę Ci sama nawet zrobić napisy "avatary", "sygantury" i ten czat. I jeśli chodzi o generator sygnatur to tutaj tak samo: napisy zlewają się z tłem. Więc jeśli się da to albo na wejściu zrobić obramówkę do liter (np. w kolorze czarnym) albo rozjaśnić sygnatury w obszarze gdzie pojawią się dane.
 

DeletedUser256

Guest
Odp: Dodatki do Forge of Empires

Albo coś teraz robisz albo coś jest nie teges
nie wczytuje mi się :(
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Dodatki do Forge of Empires

Ogólnie stronka wygląda w porządku aczkolwiek mi osobiście nie podobają się napisy. Mogę Ci sama nawet zrobić napisy "avatary", "sygantury" i ten czat. I jeśli chodzi o generator sygnatur to tutaj tak samo: napisy zlewają się z tłem. Więc jeśli się da to albo na wejściu zrobić obramówkę do liter (np. w kolorze czarnym) albo rozjaśnić sygnatury w obszarze gdzie pojawią się dane.

Napisy niestety nie znam sie na grafice sam nie robilem tylko bralem jakis generator napisow z neta i taka czcionke bo wydawala sie najlepsza ;p. Jak najbardziej jesli to dla ciebie nie problem to mozesz zrobic te napisy. Tylko zeby byly mniej wiecej tego samego rozmiaru. I przy okazji jesli juz zrobisz te 3 napisy to potem bede potrzebowal bys kolejne zrobil takie same jesli bede dodawal cos nowego ;P.
Co do napisów na sygnatur tak wiem o tym musze to jeszcze dopracować bo miałem problem z dobrym doborem to dałem póki co takie co jako tako widać. Coś wymyśle ;] xd

Cossack - nic nie robie ;p. wszystko działa normalnie ale powiedz ktora sygne wziałeś bo moze cos w plikach nie tak sie zrobilo ;P.
 

DeletedUser256

Guest
Odp: Dodatki do Forge of Empires

jest już OK :)
strona fajna
u faktycznie te napisy po lewej dość mało klimatyczne ;)
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Dodatki do Forge of Empires

No z tymi napisami coś pomyśle tylko póki co nie mam pojęcia co i jak. Dziś sie za to wezme żeby te kolory jakoś normalnie pasowały.
Calmnes jak już zrobisz te napisy to podeślij na PW mi linki do nich.

Czekam na dalsze opinie i sugestie odnośnie strony :)
 

DeletedUser586

Guest
Odp: Dodatki do Forge of Empires

To chwila i zaraz zrobię. I tak na przyszłość to jestem dziewczyną :)
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Dodatki do Forge of Empires

;oo
Wybacz niewiedziałem ;P
Jeszcze jakieś może propozycje uwagi czy coś? ;D


Mam pytanie do Bryffta. Czy ten temat mógłbym zostać podpięty aby był widoczny odrazu w dziale Offtop? Chciałbym aby każdy to widział i mógł z tego korzystać ;D

Zgoda jest, temat został przyklejony- edit by SilverRanger
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser586

Guest
Odp: Dodatki do Forge of Empires

Napisy już przesłane. W wolnym czasie mogę też pomóc z sygnaturkami. Uprzedzam jednak, że pracuję aktualnie nad kilkoma projektami więc nie będę w stanie pomagać systematycznie :)
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Dodatki do Forge of Empires

Dzięki ci wielkie. Napisy zostaną wgrane wraz z kilkoma innymi rzeczami albo jeszcze dziś wieczorem albo jutro.
Zatem niebawem mała aktualizacja.

Jeśli ktoś ma propozycje odnośnie nowych sygnaturek tzn chodzi mi o samo tło to prosze podawać w tym temacie linki lub na PW. Ważne aby wymiary były nie wyłącznie 300x100 ani mniejsze ani większe ;p.

W dalszym ciągu poszukiwany jest grafik $ programista php.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dodatki do Forge of Empires

No i ja się wtrące. Nie znam się kompletnie na php ale w zakresie grafiki mogę co nieco pomóc czy doradzić. Na początek mam pytanie- czy te napisy po wygenerowaniu to też pliki graficzne nakładane na tło? Czy gdzies ustalasz jaką czcionką ma być to napisane? Są one strasznie brzydkie i w niektórych przypadkach w ogóle nie pasują. Tło całej strony też jest złe bo w formularzu ledwo widać plecenia gdzie co wpisać. No i mam zastrzezenie jedno. Mianowicie usunąłbym z tej sygnaturki ilośc punktów bo to nie będzie praktyczne gdzie cały czas sie te punkty zmieniają. Nikt nie będzie codziennie robił nowej. Pozatym myśle ze zeby to wypaliło takich teł (jak to sie odmienia? xD) trzeba z minimum 100 :)
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Dodatki do Forge of Empires

Nie nie napisy nie są generowane jako obrazki tylko zwykłe napisy dlatego mam z nimi taki problem. Nie moge dalej dopasować ich jakoś a nie będę robił obramówki jasnej bo niewiadomo jakie długie dane ktoś poda i może nie pasować a niestety nie znam sie na tym aż tak by to tak perfekcyjnie dopracować. Coś musze wymyśleć tylko niewiem jeszcze co.
Ustalam wielkość czcionki i kolor. Niestety nie moge w używanej funkcji określić czcionki napisów i prawde mówiąc niewiem jak to zrobić.
Jak ogólne tło złe jak normalnie widać wszystko.
Co do punktów póki co zrobiłem tak do wpisywania aby podać aktualna ilość i ewentualnie co jakiś czas zmieniać ale planuje wprowadzić z czasem mziany, że takie info bd autoamtycznie aktualizowane bd pobieral dane z gry bezpośrednio aby każda zmiana punktów czy gildi będzie odnotowywana ale póki co znowu niewiem jak to zrobić i wgl. Wiem dużo rzeczy niewiem ale pisałem, że z php dopiero zaczynam przygode i to samouka a wydaje mi sie że i tak w miare dobrze mi idzie jak na 1 strone w php w moim wykonaniu ;P

No jeśli chodzi o tła to ich troche potrzeba dlatego pisze o tym iż poszukuje grafika który takie tła m.in. by robił. Już calmnes dała mi 8 sztuk. Jeśli masz jakies swoje propozycje 300x100 to z przyjemnością je poznam
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dodatki do Forge of Empires

dobra, jutro jak bede miał czas to coś spróbuje porobić 300x100 :) napisze Ci na pw.
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Dodatki do Forge of Empires

ok wielkie dzięki :)
Nawet jeśli chcesz i masz czas aby robic po kilak sygnaturek dziennie i mi wysyłać to możesz zostać grafikiem to samo Calmness.
Dodam was na stronce jako team ; D
 

DeletedUser586

Guest
Odp: Dodatki do Forge of Empires

Calmness- czyli z języka angielskiego Cisza. Nie Calmnes :)
Dałam proste, takie żeby napisy się zmieściły na czystym tle.
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Dodatki do Forge of Empires

Hehe no przepraszam za przekształcenie twojego nicku ;P
No może i proste sygny dałaś ale jak dla mnie ładne są ;p
ja bym nie zrobił takichxD
 

DeletedUser586

Guest
Odp: Dodatki do Forge of Empires

Zrobiłbyś bo to nie jest trudne. Mogłabym porobić jakieś mega udziwnienia i inne efekty ale po co? Trzeba tylko zadbać o estetykę :)
Te napisy pewnie też da się zmienić na inne.
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Dodatki do Forge of Empires

hehe ;P
ale nie powiem przydałóoby sie kilka takich odpicowanych sygnaturek i avkow ;P

napisy da sie da ale musze przy tym pogrzebac ;p
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Dodatki do Forge of Empires

Ciekawy projekt, dobry pomysł. Tylko trzeba wiele pracy tu włożyć.

Co do punktów póki co zrobiłem tak do wpisywania aby podać aktualna ilość i ewentualnie co jakiś czas zmieniać ale planuje wprowadzić z czasem mziany, że takie info bd autoamtycznie aktualizowane bd pobieral dane z gry bezpośrednio aby każda zmiana punktów czy gildi będzie odnotowywana ale póki co znowu niewiem jak to zrobić i wgl. Wiem dużo rzeczy niewiem ale pisałem, że z php dopiero zaczynam przygode i to samouka a wydaje mi sie że i tak w miare dobrze mi idzie jak na 1 strone w php w moim wykonaniu ;P
Z automatycznym pobieraniem pkt to sobie daruj, przynajmniej do czasu aż będzie możliwość sprawdzenia ich bez konieczności zalogowania się (dostęp gościnny na Plemionach). Wtedy wystarczy skrypt, który na sygnaturkę w odpowiednie miejsce nałoży wartość pkt.

Co do czcionki - moim zdaniem jest OK
Jeśli jednak nie wiesz jak ją zmienić, to musiałeś skorzystać z jakiegoś gotowca. Przeanalizuj pliki, powinieneś znaleźć odnośnik do czcionki.
Ciekawie też by było, jakby podczas tworzenia sygnatury była możliwość jej podglądu. Aktualnie to jak chcę zmienić obrazek, muszę wszystko zrobić od początku. Również przyjaźniej będzie, jak umieścisz przycisk do zapisywania gotowej sygnatury. Jak coś - pisz na PW.
 

DeletedUser236

Guest
No wiem wiem póki co automatycznego pobierania nie tykam ;P
Nie korzystałem z ŻADNEGO gotowca wszystko od zera sam robiłem ;p
Podejrzewam ze czcionka jest w funkcji imagettext czy jakoś tak.

Właśnie co do gotowej sygnatury nie mam pojęcia jak zrobic aby po wygenerowaniu jej nie pokazywał sie tlyko obrazek gotowej sygny którą trzeba na dysku zapisać aby działała ale żeby był podany link bezpośredni do sygny. Nie mam pojęcia jak to zrobić ;/

REFRESH

Pozwoliłem sobie odświeżyc z powodu dodania nowości na strone.
- Do sekcji sygnatury dodano 20 obrazków.
- Zmieniono na stronie głównej obrazki napisów
- Dodano czat, z którego już od dziś mozna bez problemu korzystać

Niebawem kolejne dodatki :)

Nie pisz posta pod potem - edit by SilverRanger
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Czy teraz po powrocie do FoE będziesz dalej robił coś na tej stronie ?:)
Fajnie byłoby posiedzieć na czacie z graczami, a jak widać teraz nikogo na nim niema.
 
Do góry