Dodatek FoE - Helper

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser17928
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser17928

Guest
Czy dodatek FoE - Helper (https://chrome.google.com/webstore/detail/foe-helper/bkagcmloachflbbkfmfiggipaelfamdf) do przeglądarki chrome jest legalny? Tzn. czy można go używać bez obazy o zablokowanie konta.
Jego twórcy chwalą się że uzyskali na niemieckim forum gry potwierdzenie jego legalności, ponieważ nie ingeruje w grę w sposób zabroniony a jedynie przetwarza już dostępne dane. Zanim zacznę z niego korzystać chciałbym to potwierdzić równiez na polskim forum gry.
 

DeletedUser22731

Guest
Też jestem ciekaw czy jest legit. Ktoś może się wypowiedzieć na ten temat?
 

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Innogames nie gwarantuje zgodności z zasadami gry programów firm trzecich. Nie możemy zagwarantować, w jaki sposób i w jakim zakresie wspomniany program/dodatek działa aktualnie i jak będzie działał w przyszłości, ani, że działa tylko w obszarze gry, bo nie przez nas został stworzony, nie prowadzimy również w tym zakresie otwartej współpracy. Bezpieczniej założyć, że nie jest. Wiem, że to wiele nie pomaga, ale użytek wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Jak takie rzeczy mają się do zasad gry:
Jeśli dany program nie wpływa w żaden sposób na dane wysyłane do serwera (w tym także nie wywołuje ich wysłania) to pod kątem zgodności z zasadami gry nie ma problemu, czyli przykładowo:
  • obliczanie i wyświetlenie wpłaty na 1.9 jest ok, ale obliczenie i wypełnienie pola przez program już nie.
Osobną rzeczą jest bezpieczeństwo używania takich programów/dodatków w ogóle, w tym także poza kontekstem gry - w tej kwestii tym bardziej nie możemy niczego zagwarantować.
 

Enkidu

Rycerz
cóż, ja się biorę właśnie za tłumaczenie tego dodatku, przy okazji przegrzebię aktualny kod pod kątem interakcji z serwerami foe i dam feedback, jak to z obecną wersją wygląda.
Tym niemniej dodatek pokazuje, jak wiele danych foe wysyła nadmiarowo w czasie rzeczywistym - a potem serwery nie wyrabiają. Serio, jak siedzę na mapie GvG to info o zakończonej przez kogoś perle architektury nie usprawnia komunikacji z serwerem (a i mi nic nie daje)
 
Status
Zamknięty.
Do góry