[Inne] Dodanie reklam do stałych elementów gry.

Czy jesteś za powyżej przestawioną propozycją zmian?

  • Tak

    Głosy: 3 17,6%
  • Jeszcze jak!

    Głosy: 3 17,6%
  • nie

    Głosy: 11 64,7%

  • W sumie głosujących
    17
  • Ankieta zostanie zamknięta: .

Urielek

Baron
Ex-Team
Witacie Moi Drodzy,

W dniu dzisiejszym mam dla was wspaniały pomysł. Co gdyby do gry Forge Of Empires dodać reklamy?! Oczywiście jak pewnie każdy wie, w grze w wersji mobilnej już na dzień dzisiejszy one występują.

Reklamy w wewnątrz gry - zasady

Mimo, że może wydawać się to kontrowersyjne to reklamy powinny zostać wprowadzone na zasadzie testów A/B. Dodatkowo dodać opcję zgód marketingowych. W jakim celu? Możliwe że nie każdy chciałby oglądać reklamy w grze, tym bardziej jak część z was w pracy na komputerze firmowym się loguje a taka reklama "gorących mamusiek w twojej okolicy może nie być najodpowiedniejsza".

Zalety!
Każdy kto by wyraził zgodę na oglądanie reklam w elementach gry, mógłby dostać upusty na zakupy w grze czy większa premia przy zakupach albo inne nagrody.

Propozycja wyglądu systemu reklam wewnętrznych

W czerwonych ramkach znajduje się miejsce w którym miałaby być reklama.
Reklama nr.1Reklama nr.2Reklama nr.3




Oczywiście reklamy powinny nie zawierać treści erotycznych i temu podobnych jak to się czasem niestety zdarza w innych produkcjach. Dodatkowo kolory powinny być stonowane ze względu aby nie przeszkadzały w grze. Dodatkowo reklamy mogą zajmować do 15% ekranu gry i ta gra wcale nie odczuje odpływu graczy.
Reklamy w Wersji mobilnej
Powszedni opis dotyczył wyłącznie wersji przeglądarkowej. Natomiast w wersji mobilnej można by było idealnie wykorzystać powyższą metodę 15%. Poniżej prezentuje jak mogłoby to wyglądać:

W czarnym prostokącie znajdowałby się pasek z reklamą, aktualnie wiele gier mobilnych korzysta z takiego rozwiązania, gdyż nie wpływa ono znacząco na grę.

PS. mam nadzieję że wykorzystanie bbcode nikomu nie będzie przeszkadzać a jak będzie to proszę priv to się pozmienia/napisze na nowo.
bbcode poradnik

Pozdrawiam serdecznie,
Wasz Ukochany Urielek.
 
Ostatnia edycja:

Auraya

Hrabia
sugestie do poprawy:
reklama nr 1 powinna być po prawej stronie - dzięki temu gracz chcący kliknąć X w jakimkolwiek oknie gry będzie zmuszony obejrzeć reklamę [bo te - raz kliknięte - X nie mają]
reklama nr 2 powinna być przesunięta ponad menu wyboru zadań
reklama nr 3 analogicznie = ponad zadaniami
reklama mobilna - jak w nr 1
 

Landberg

Rycerz
Tylko nie to! Zdecydowane NIE dla reklam w w grze Forge Of Empires z poziomu przeglądarki! ;/
Mam ich serdecznie dość już w mobilnej wersji gry...
Każdy kto by wyraził zgodę na oglądanie reklam w elementach gry, mógłby dostać upusty na zakupy w grze czy większa premia przy zakupach albo inne nagrody.
Kompletnie mnie to nie zachęca...
 

Atli

Hrabia
Po 10 latach w grze zastanawiam się czy zrezygnować jutro czy pojutrze...(siła przyzwyczajenia jest potężna:-P). Reklamy szybko by rozwiązały ten mój "dylemat"......
 

Dixaroc

Baron
Na początek może warto byłoby nauczyć się pisać po polsku, a nie po polskiemu.
1. Reklamy w grze na poziomie przeglądarki to nie jest zły pomysł, o ile będzie to na zasadzie wyświetlania gdzieś z boku i nie będzie trzeba wchodzić z nią w interakcje.
2. Reklama 3 w ogóle nie ma sensu jeżeli nie będzie ponad zadaniami.
3. Więcej reklam w mobilnej aplikacji jest bez sensu.
4. Jeżeli za zgodę marketingową miałbym otrzymać dodatkowy rabat w sklepie, albo bonusy za zakupy to nie wyrażałbym tej zgody. Jedyny zakup, jakiego dokonałem to w obecnym evencie zęby za gotówkę (bez bawienia się w kupowanie diamentów, a później za to zębów). Dobrą ofertą byłaby możliwość właśnie tego typu zakupów po niskich cenach.
 
zdecydowane NIE.
Poza tym, reklamy w wersji mobilnej wiele razy się nie ładują, co utrudnia rozgrywkę. Nie sądzę, żeby to ulepszenie coś zmieniło.
Ponadto, proszę o podanie również WAD swojego pomysłu.
z Pozdrowieniami

Wołodyjowski
P.S. byle zespół FoE nie zobaczył twojego pomysłu
 

Dixaroc

Baron
zdecydowane NIE.
Poza tym, reklamy w wersji mobilnej wiele razy się nie ładują, co utrudnia rozgrywkę. Nie sądzę, żeby to ulepszenie coś zmieniło.
Ponadto, proszę o podanie również WAD swojego pomysłu.
z Pozdrowieniami

Wołodyjowski
P.S. byle zespół FoE nie zobaczył twojego pomysłu
Inno musi mieć jakiś sensowny dochód na to, aby opłacać serwery, devów i całą masę innych ludzi. Reklamy to po prostu jeden ze sposobów monetyzacji. I mowa tutaj jest o wersji przeglądarkowej, a nie mobilnej (gdzie już jest wystarczająco dużo reklam i też doświadczyłem podobnego problemu co Ty z ładowaniem). Wystarczy korzystanie z przeglądarki z wbudowanym adblockerem, albo odpowiednia wtyczka i po sprawie.
 

Urielek

Baron
Ex-Team
sugestie do poprawy:
do umiejscowienia reklam to
nr.1 faktycznie powinien być po 2 stronie
nr.2 nie przeszkadzałby wtedy nikomu
nr.3 fakt, ale nie miałem jak inaczej zrobić zrzutu ekranu.
mobilna - ona miałaby tam być na stałe
Dwa wykrzykniki to nowy rodzaj pytajnika?
źle się kliknęło, już poprawiłem :)
A co do pomysłu - chwała za to że tacy ludzie już nie są w support
tak na 90% to nawet dali like'a bo widziałem ze zajrzeli i liczba like'ów się zmieniła
3. Więcej reklam w mobilnej aplikacji jest bez sensu.
ma* sens jest pakiet na brak reklam ;)
się nie ładują, co utrudnia rozgrywkę
W moim pomyśle zakładam że reklamy będą wyświetlane i jako tako nie będzie trzeba ich oglądać w celu otrzymania nagrody jak to jest teraz. Więc jak się nie wyświetlą to nic się nie stanie
przeglądarki z wbudowanym adblockerem, albo odpowiednia wtyczka i po sprawie.
czytanie z zrozumieniem
Dodatkowo dodać opcję zgód marketingowych. W jakim celu? Możliwe że nie każdy chciałby oglądać reklamy w grze
oglądanie reklam w stałych elementach gry było by DOBROWOLNE.

Możesz napisać skąd ten pomysł?
A to tajemnica niestety ale taka fajna :)
 
Ostatnia edycja:

Dixaroc

Baron
mam sens jest pakiet na brak reklam ;)
Jest pakiet na brak reklam, ale jak będzie ich więcej to nie da się grać, bo będzie to wszystko zasłaniało pole widzenia gry. Dla mnie będzie to na tyle duża przeszkoda, że po prostu zrezygnuję z gry, jeżeli będzie to źle zaimplementowane. Mówię tutaj konkretnie o wersji mobilnej gry. W przeglądarkowej spoko.
 

- Ogi -

Rycerz
Kontrpropozycja. Ponieważ jakość wprowadzanych aktualizacji spada proporcjonalnie do wzrostu zysków IG, proponuję zlikwidowanie wszelkich reklam, płatnych skrzynek i paczek. Za każdą aktualizację, która nie spowoduje wystąpienia nowych błędów, utrudnień i problemów w grze, oddamy jedną płatną funkcję. Kto jest za łapka do góry
 

Molthess

Baron
Gdyby funkcjonalność reklam w FoE byłaby lub wyglądałyby blisko tak, jak w Elvenar, to byłbym za. Czyli chcesz, to oglądasz. Nie chcesz, to nie oglądasz. A za obejrzenie reklamy jakaś mała nagroda. Nie muszą być to koniecznie diamenty.
 
Do góry