[Jednostki] Dobosz

Jesteś za pomysłem?


  • W sumie głosujących
    17

Borisel

Hrabia
Jak wszyscy wiemy - aktualnie ta jednostka zalicza się do jednostek bezużytecznych (nie licząc dla garstki graczy mających szkołę doboszów za bonus ataku) . Pomyślałem mimo późnej pory jak można przerobić tą jednostkę by chociaż po części stała się użyteczna i atrakcyjna .
Ale od początku , zacznijmy od bonusu - jak każdy wie aktualnie jednostka ta ma umiejętność która dodaje jeden punkt "obrony" czyli teoretycznie dałoby to 10 kratek życia + dodatkowa jedna kratka . Jednakże jakikolwiek atak jednostki i ten bonus szybko znika zanim powiesz "Do widzenia".
Atrakcyjnym pomysłem byłaby zmiana działania umiejętności - owszem - niech przed każdą walką 7 jednostek + dobosz ma te 10 kratek życia + bonus. Ale tu będzie teraz myk - jak rundę będzie miał dobosz automatycznie dodaje kolejna kratkę "życia" .
W praktyce wyglądałoby to tak: ja zaczynam walkę - więc mam 10 +1 kratek >nie ruszam jednostkami/lub szukam dogodnej pozycji obronnych>w międzyczasie jest ruch dobosza-teraz albo nim poruszam,postoje lub cokolwiek z nim zrobię - nieważne w tej rundzie dostaję dodatkową kratkę życia więc będę miał 10+2 na starcie . Więc kiedy dojdzie już do ataku przeciwnika np. Szybka vs Strzelec(mój 10+2) i zaatakuje to wtedy czysta matematyka - Szybki atakując strzelca który nie ma bonusu życia dostaje po tyłku 6 kratek . Jednakże zostanie mu 6 kratek życia dzięki temu bonusowi . Także musi zaatakować jeszcze jeden raz żeby zabić strzelca - ale cóż to ? Była teraz moja runda , dobosz miał ruch i nagle strzelec ma już 7 kratek życia (6 swojego +1 bonus) i teraz musi zaatakować 2x strzelca by go ubić .
Rzecz jasna nie daje do obrony tylko będzie dodawać jedna kratkę życia po każdej rundzie pod warunkiem że dobosz będzie jeszcze z nami na tym świecie...Czemu akurat życie a nie wzmocnić obronę? A czy ktokolwiek usłyszał by przy dźwiękach nagle dostał +1 do pancerza ? Bardziej uważam że to działa na psychikę i wzmacnia morale , podnosi adrenalinę itd.
W kwestii wyglądu dałbym tez zmianę wyglądu tychże jednostek - od epoki brązu do żelaza mogą być trębacze,średniowiecze bębniarze , epoka przemysłowa chorazy z flaga i bębniarz itd. Mnóstwo jest pomysłów jak uatrakcyjnić ta jednostkę i szkoda żeby to była rzecz ktora pojdzie w zapomnienie .Również zachęcam tutaj ludzi do dodawania pomysłów,opinii i decyzji. Pozdrawiam i idę dalej pic wode z rumem.
 

DeletedUser15149

Guest
Pytania w ankiecie podchwytliwe. Ciężko zagłosować za Bieberem :) zdecydowanie AC/DC.
Pomysł fajny. Na pewno przydałoby się coś zrobić z tą jednostką, bo teraz jest ona zbędna, przynajmniej wg. mnie.
Bonus fajny, bo wymagałby szybkiego atakowania jednostek, żeby za dużo życia nie urosło.
Jestem na tak.
 

HuanMing

Książę
Pomysł ciekawy. Patrząc na bonus dobosza od początku nie brałam go pod uwagę jako wartego posiadania.
A co do ankiety, zupełnie nie zostawiłeś ludziom możliwości wyboru :D
 

bartekmod

Książę
ankietę zrąbałeś :D
zagłosowałem za jedynym gatunkiem muzycznym, który akceptuję z tych trzech :D pomimo, że pomysł wydaje mi się ciekawy nie mogłem zagłosować na AC/DC :p
 

DeletedUser3220

Guest
ankietę zrąbałeś :D
zagłosowałem za jedynym gatunkiem muzycznym, który akceptuję z tych trzech :D pomimo, że pomysł wydaje mi się ciekawy nie mogłem zagłosować na AC/DC :p
Jak można nie lubić AC/DC? :D

A pomysł ciekawy ;)
 

DeletedUser7795

Guest
Napisane ciurkiem jak leci. Ciężko się czyta.
Popraw.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Fajna ankieta, ale naprawdę ona nie jest dla żartu czy po to by jakoś temacik wyglądał. Jest ona też brana pod uwagę przy zgłaszaniu pomysłu, więc umieszcza się tam odpowiednio rzeczy. Ankieta zostaje poprawiona i proszę więcej nie robić ankiet o czym innym niż temat :)

P.S Tak wiem, że tam były poprawne odpowiedzi, ale jednak niektórzy zagłosują całkiem inaczej, niż mają zdanie o temacie, więc porządek należy zachować :)
 

DeletedUser15149

Guest
Oj Pabloos, mnie tam jakby pomysł się nie spodobał to nawet bym kliknął w odpowiedź z Biberem. Może ręka by zadrżała a mózg zapytałby "co robisz człowieku", ale ankieta to ankieta :D zobacz jakie poruszenie zrobiła. Wzbudziła zainteresowanie i uwagę. O to chodzi.

Borisel na naczelnego ankietera forum!
 

DeletedUser

Guest
pomysł ciekawy :)
moim zdaniem dobosz powinien mieć co rundę 1+ hp a maksymalnie do końca paska czyli razem by miał 20hp 1 Dobosz po 10 rundach :)
dodatkowo by można zrobić że Dobosz może się chować w krzakach czy gdzieś :) i staje się niewidzialny dla dział strzelniczych :)
 
Do góry