[Inne] Dni nieobecności

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser16799
  • Data rozpoczęcia

Czy chcesz wiedzeć który członek gildii, który sąsiad i znajomy nie jest w grze aktywny?

  • Tak

    Głosy: 7 43,8%
  • Nie

    Głosy: 9 56,3%

  • W sumie głosujących
    16

DeletedUser16799

Guest
Chciałbym wiedzieć czy moi członkowie z gildii są aktywni, czy aktywni są moi sąsiedzi i znajomi. Chciałbym aby na pasku znajomych, sąsiadów i członków gildii obok nazwy gracza i ilości jego punktów rankingowych znalazła się informacja o ilości dni, jakie upłynęły od dnia, kiedy gracz się ostatni raz logował do gry.
 

DeletedUser14757

Guest
I podłączenie do kamerki, żeby sprawdzić czy rzeczywiście siedzi czy tylko ma stronę włączoną.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Po włączeniu animacji w miastach innych graczy widać czy ich fabryki pracują.

Aktywność gildian jest widoczna w panelu gildii.

Temat był już bardzo dawno temu podnoszony i stwierdzono wtedy, że polityka wydawcy w tej grze jest taka, że są to informacje niejawne.

Kiedyś na portretach był kwadracik, który był prawdopodobnie planowany jako wskaźnik obecności, ale zrezygnowano z tego.
 

DeletedUser16799

Guest
Po włączeniu animacji w miastach innych graczy widać czy ich fabryki pracują.
To takie trochę sliskie jest, bo jeśli ktoś ustawi produkcję na 4h, a zajrzy następnego dnia, to przez 20 godzin jego fabryki nie pracują.
 

DeletedUser17485

Guest
Moim zdaniem jedynie gildia może posiadać coś takiego. Sąsiad absolutnie nie - możesz być z nim w konflikcie i można to wykorzystać przeciwko niemu. Co do znajomych nie sądzę aby była taka potrzeba również. Jedynie w gildii może coś takiego się przydać. Jak zielony róg aktywności na forum w avatarze, ale i to również za dodatkową zgodą gracza (opcja wyboru). Na pewno ułatwiło by to komunikację. Nie trzeba by było pisać "w ciemno".
 

DeletedUser14109

Guest
W panelu gildii coś takiego jest, są trzy kolory: szaroniebieski, żółty i czerwony.
 

DeletedUser16799

Guest
W gildii podgląd obecności graczy mają tylko założyciele i liderzy, reszta graczy nie ma. Czy to fair wobec innych graczy?
Jeśli sąsiad jest nieobecny to można go atakować. Nic nie zmieni w obronie. I o to chyba chodzi. Dlaczego dawać fory graczom nieobecnym od kilku dni?
A co do znajomych, to mając kilkadziesiąt albo więcej znajomych trudno na bieżąco śledzić kto gra, a kto nie. Jeśli bym wiedział, że wśród moich znajomych jest kilka osób, którzy nie grają od jakiegoś czasu, to zmieniłbym ich na aktywnych graczy, którzy motywują i odwiedzają tawernę. Można niby śledzić motywację w ratuszu, tylko jest to bardzo czasochłonne przy wielu znajomych.
Dlaczego nie rozwijać się szybciej usuwając nieaktywnych graczy ze znajomych, atakując nieaktywnych sąsiadów i wywierając presję na liderów i założycieli, żeby pozbywali się nieaktywnych graczy z gildii?
 

DeletedUser17485

Guest
Można niby śledzić motywację w ratuszu, tylko jest to bardzo czasochłonne przy wielu znajomych.

Przy grze trzeba trochę posiedzieć i poklikać, im więcej posiadasz aktywnych znajomych tym więcej musisz włożyć w to pracy i poświęcić czasu aby utrzymać wspólne zobowiązania. Ratusz jest dobrym rozwiązaniem. Wymaga od gracza sprawdzenia kto zmotywował i zrewanżowania się tym samym. Jak komuś by się nie chciało klikać w ratusz, to albo niech klika wszystkich z paska w ciemno albo niech zmniejszy ilość znajomych. Każdy chciałby mieć maksymalną liczbę znajomych ale nie każdemu chce się to utrzymać. Ja mam 130 ponad znajomych i zadowolenie jadę z paska, z ratusza raz na tydzień aby sprawdzić czy ktoś w pasku po motywacji nie zostanie, jeżeli zostanie, dziękuję takiej osobie - ogólnie rzecz nazywając: gra musi również wymagać czegoś od gracza.
 

DeletedUser16799

Guest
Ale patrząc z drugiej strony jest to walenie kłód pod nogi nowym, rozpoczynającym grę graczom. Zamiast walczyć z nieaktywnymi sąsiadami trzeba śledzić aktywność każdego z nich. Zamiast posiadać aktywnych znajomych trzeba śledzić aktywność każdego z nich. Trzeba nawet sprawdzać aktywność członków gildii. Czy to nadaje sen grze, czy raczej zniechęca?
Jak zaczynałem grać i pisałem na czacie, że szukam znajomych, to zgłaszali się do mnie osoby, z których większość to przypadkowi gracze, którzy grali od czasu do czasu. Minęły tygodnie, a nawet miesiące zanim się w tym połapałem. Nie wiem czy innych zachęci do gry śledzenie aktywności innych graczy, ale mi by się drugi raz nie chciało tu zaczynać gry i przechodzić przez to wszystko.
Patrząc na to z drugiej strony to utrzymywanie obecnego stanu rzeczy to dawanie forów starym wygom, którzy 2-3 razy na tydzień się logują i nadal rozwijają się dzięki osobom takim jak slonecznik, który ich motywuje i boi się atakować.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11629

Guest
Ale patrząc z drugiej strony jest to walenie kłód pod nogi nowym, rozpoczynającym grę graczom. Zamiast walczyć z nieaktywnymi sąsiadami trzeba śledzić aktywność każdego z nich. Zamiast posiadać aktywnych znajomych trzeba śledzić aktywność każdego z nich. Trzeba nawet sprawdzać aktywność członków gildii. Czy to nadaje sen grze, czy raczej zniechęca?
Jak zaczynałem grać i pisałem na czacie, że szukam znajomych, to zgłaszali się do mnie osoby, z których większość to przypadkowi gracze, którzy grali od czasu do czasu. Minęły tygodnie, a nawet miesiące zanim się w tym połapałem. Nie wiem czy innych zachęci do gry śledzenie aktywności innych graczy, ale mi by się drugi raz nie chciało tu zaczynać gry i przechodzić przez to wszystko.
Patrząc na to z drugiej strony to utrzymywanie obecnego stanu rzeczy to dawanie forów starym wygom, którzy 2-3 razy na tydzień się logują i nadal rozwijają się dzięki leszczom takim jak slonecznik, który ich motywuje i boi się atakować.
Jest takie narzedzie w ratuszu, filtr sie nazywa. I to latwo sprawdza, ile razy zostales zmotywowany przez gracza. Jesli nie chce Ci sie raz w miesiacu przysiasc i sprawdzic "niepewnych"... to sorry, moze ta gra rzeczywiscie nie dla Ciebie. Mowie stanowcze nie zaznaczaniu aktywnosci sasiadow. Nie za latwo bys mial? Atakowalbys tylko nieaktywnych? Cwaniaczek.
 

DeletedUser7795

Guest
Jestem za wprowadzeniem tego pomysły ale tylko dla grup: gildia i znajomi.
 

DeletedUser14757

Guest
Klepiesz wsparcie każdemu przez 2 dni z rzędu a później tylko z ratusza jedziesz i już wiesz kto się opierdala.
 

DeletedUser14610

Guest
Jest takie narzedzie w ratuszu, filtr sie nazywa. I to latwo sprawdza, ile razy zostales zmotywowany przez gracza. Jesli nie chce Ci sie raz w miesiacu przysiasc i sprawdzic "niepewnych"... to sorry, moze ta gra rzeczywiscie nie dla Ciebie. Mowie stanowcze nie zaznaczaniu aktywnosci sasiadow. Nie za latwo bys mial? Atakowalbys tylko nieaktywnych? Cwaniaczek.
Jakoś żadnego filtra w ratuszu nie widzę, Może jaśniej? Jestem blondynką.
 
Do góry