Diamenty

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15810
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser15810

Guest
W supporcie nie potrafia odpisac to tutaj porusze temat.
Dnia 31 grudnia o godzinie 6:17 kupilem diamenty, zdziwilo mnie ze odrazu ich niema wiec o godzinie 6:20 napisalem do supportu czemu ich niema, odpisali o 18:39 i zapytali jaka byla metoda platnosci, odpisalem Paysafecard, spytali o kody to je podalem o godzinie 18:55 .
Dnia 1 stycznia o godzinie 13:24 dostalem wiadomosc ze sprawa zostala przekazana do dzialu platnosci (czemu tam odrazu nie mogla byc przekierowana), ok godziny 20 diamenty byly na koncie. Czyli ok 39 godzin od czasu zakupu. Chce rekompensaty w postaci Swiatyn ktorych nie udalo mi sie przez nich zakupic lub dodatkowych diamentow to juz mi nie odpisuja. Czy moje zadania sa podstawne?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
bardzo przykra sytuacja :( podobnie jak u mnie z konkursem udało mi się trafić prawidłową odpowiedź a odrzucili bo nie był w 1 poście podany nick z gry. Przez polski support nic nie osiągniesz musisz się kontaktować bezpośrednio z twórcami gry może ktoś poda Ci maila :) w innym przypadku zerowe szanse na jakiekolwiek wynagrodzenie twoich strat - pewnie potrzebowałeś diamentów tylko na Studnie życzeń a teraz na co Ci one jak już nie da się jej zdobyć - mimo wszystko nie rezygnuj z gry (gra jest fajna a ludzie co niektórzy już nie ;P ) mnie nauczyło jedno jeśli organizuje ktoś coś i nie podoba mi się od początku ta osoba rezygnuje a Ty następnym razem kupuj kilka dni przed i trzymaj diamenty mi się udało zebrać około 1500 diamentów na ten event końcem końców zostały wydane na 1 rozszerzenie oraz na odblokowanie wszystkich slotów łotrów w budynku - bo nagrody za gwiazdki ładnie wypadały :)
 

DeletedUser15810

Guest
nie kupowalem wczesniej bo czekalem gdyz czasami sa jakies dodatki do diamentow:^^
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
A czy to nie ma logicznego wyjaśnienia że jak kasa zjawia się na końcie to i diamenty potem przelewają? A suport nie łączy się z działem płatności bo jak?
 

DeletedUser3

Guest
@bartezz77772
Odpowiedź w supporcie otrzymałeś tego samego dnia, a do tej pory sprawa jest już załatwiona.

Problemy z płatnościami się po prostu zdarzają i nie zawsze da się je rozwiązać od ręki, zwłaszcza w sylwestra i nowy rok, kiedy kontakt z pośrednikami płatności jest utrudniony albo wręcz niemożliwy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry