Diamenty

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser13644
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser13644

Guest
Witam. Czy da się grać w grę (na dłuższą metę) nie kupując diamentów za prawdziwe pieniądze?
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Tak robię od 2 lat, mimo to mam sporo diamentów za misje i konkursy tutaj na forum.

- - - Zaktualizowano - - -

A jeszcze dodam ze jedyne na co mi się przydają to rozszerzenia terenu... Nie mam nawet potrzeby kupowania planów pereł czy podwajania produkcji bo i bez tego się da się grać i ma się praktycznie to samo :)
 

DeletedUser7261

Guest
Bardzo często Diamenty są do wygrania w różnych eventach, ale też można na nie trafić w misjach, więc nie jest tak źle jak się wydaje :>
 

MadameCommando

Zespół FoE
Supporter
Zgadza się;) ja to zawsze narzekam, że chciałabym mieć więcej diamentów, ale tak naprawdę jak sobie podliczę, to całkiem sporo ich wydałam, a większość zdobyłam w zadaniach powtarzalnych i z eventów. Trochę wpadło też z forumowych konkursów. Więc można ich mieć całkiem sporo i grać drugi rok bez wydawania realnej gotówki :)
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
11600 diamentów wydanych na rozszerzenia i 1257 zaoszczędzonych na nowe i nigdy nie korzystałem z opcji zakupu. Także odpowiadając na pytanie: jak najbardziej się da :)
 

HuanMing

Książę
Popieram wszystkich przedmowcow, mam niezly stosik diamentow lezacych odlogiem i nie kupilam ani jednego z nich. Wiec, da sie :)
 

DeletedUser6771

Guest
niech no tylko inno zobaczy ten temat, jak to każdy ma diaksy a ich nie kupuje a zapewne stosownie zmniejszy ich wypadnie w grze ;)
 

DeletedUser11758

Guest
Diamenty trzeba kupować i bardzo pomagają. Potrzebne są gdy brakuje surowców do skończenia technologii i nie opłaca się produkować surowca a wymiana jest nie opłacalna. Wydaje diamenty na technologie gdy kosztują 50 lub mniej diamentów. Gdy brakuje jednego planu to warto zapłacić za niego bo bardzo trudno wylosować brakujący plan np Brakowało mi jednego planu do Zeusa i przez długi czas nie mogłem wylosować brakującego planu. Przydały się też podczas eventu Piłkarskiego i mogą się też przydać innych eventach. Tym evencie warto było kupić piłki. Przydają się gdy trzeba podczas eventu przekupić sektor i wtedy większości przypadków nie opłaca się wymieniać surowców bo oferty są nie opłacalne lub nie ma tego surowca i trzeba się spieszyć wykonaniem tego zadania i pomagają gdy trzeba podbić sektor a nie możesz pokonać tej prowincji i trzeba wykonać to zadanie szybko.. Normalnie też warto przekupić sektor by zdobyć całą prowincję bo nie da się jej pokonać i za podbój są opłacalne nagrody.Nie warto kupować powiększenia terenu bo cena się zwiększa. Na początku kosztuje 200 diamentów i jest to opłacalne. Nie znanych powodów cena się zwiększa a nie powinna się zwiększać bo wydajesz prawdziwe pieniądze. Dlatego diamenty się bardzo przydają.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Diamenty trzeba kupować i bardzo pomagają.
Sęk w tym, że to jest gra free to play, więc diamenty nie to, że trzeba, ale ewentualnie można kupować :p
Nie zgodzę się, że pomagają aż tak bardzo jak waluty premium w innych grach, bo w zasadzie tutaj można osiągnąć dokładnie to samo bez ich używania (może poza dużym miastem, bo jednak 20 rozszerzeń to sporo). Diamenty najwyżej przyspieszają to, co i tak można zdobyć.
Po co wydawać diamenty na technolgię, skoro punkty same przyrastają, a posiadanie pereł sprawia, że w pewnym momencie tych punktów jest naprawdę sporo.
Fakt, że ostatni plan do pereł jest wybitnie ciężko zdobyć zazwyczaj, bo jak na złość wypadają wszystkie inne, niż potrzebny, ale cóż... Jednak jeśli nie wpada, to idę wspierać innym perły na potęgę i kiedyś wpadnie, a przy okazji ludzie są zadowoleni, bo ktoś buduje im perły. Że nie wspomnę o punktach i medalach, które można uzyskać.
W tym evencie nie warto było kupować piłek, bo nagrody aż tak dobre nie były, żeby tyle diamentów marnować.
Towary zawsze się opłaca wymieniać, byle nie płacić za nie diamentami. Nieopłacalne oferty? Wystarczy sobie zadać trudu i na czacie poszukać kogoś, kto się wymieni na bardziej opłacalnych warunkach.
Co do podbojów sektorów mnie zawsze było szkoda tych towarów wydawać i wolałem się bić, ale to już indywidualne podejście, jednakże jeśli już przekupstwo, to w życiu nie za diamenty, wolałbym na targu poszukać, albo na czacie... Jest masa sposobów, żeby uniknąć wydawania diamentów.
I dochodzimy do sedna -> moim zdaniem jedyną sensowną opcją wydawania diamentów w tej grze są właśnie rozszerzenia. Dlaczego? Towary można zdobyć inaczej, punkty rosną same, budynki za diamenty kiedyś się przeterminują... A rozszerzenie miasta będzie zawsze. I zawsze będzie tam można postawić coś nowego. Ja mam na ten moment wykupione dokładnie wszystkie rozszerzenia z map, drzewek, za medale i diamenty, miasto mam na tyle duże, że mieści mi się tam wszystko co chcę i nie mam problemów z wojskiem, towarami, złotem, młotkami... Wielka powierzchnia miasta daje więcej możliwości niż doraźne wydawanie diaksów na pierdółki.
Ale może ja się nie znam, nie wiem...
 

DeletedUser11758

Guest
W tym evencie nie warto było kupować piłek, bo nagrody aż tak dobre nie były, żeby tyle diamentów marnować.

.
Evencie piłkarskim warto było kupić jedną piłkę bo jak dobrze pamiętam kosztowały 8 diamentów i to pozwoliło zwiększyć szanse na zdobycie z ostatnie strzału sporej liczby pucharów. Za te puchary mogłeś losować że skrzynki ciekawe nagrody np świątynia wiedzy. Dzięki większej liczbie strzałów miałeś szanse zgarnąć sporo pucharów które pozwoliły zostać mistrzem i zdobyć puchar który jest powodem do dumy i puchar daje sporo zadowolenia.
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Puchar owszem, może być powodem do dumy, ale jak dla mnie nie był tak czy siak wystarczającym powodem na nabijanie pucharów, zwłaszcza,że to było wybitnie losowe. A losowości nagród ze skrzynek to już nie wspomnę... A zadowolenia mam takie nadwyżki, że jedna ozdoba w tę czy we w tę mi już nie zrobi różnicy.
Każdy ma inny punkt widzenia, ale moim zdaniem inwestowanie diamentów w eventy jest na najdalszym planie, a w pierwszej kolejności najbardziej opłacalne są rozszerzenia terenu.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Evencie piłkarskim warto było kupić jedną piłkę bo jak dobrze pamiętam kosztowały 8 diamentów i to pozwoliło zwiększyć szanse na zdobycie z ostatnie strzału sporej liczby pucharów. Za te puchary mogłeś losować że skrzynki ciekawe nagrody np świątynia wiedzy. Dzięki większej liczbie strzałów miałeś szanse zgarnąć sporo pucharów które pozwoliły zostać mistrzem i zdobyć puchar który jest powodem do dumy i puchar daje sporo zadowolenia.

A ja tam myślę ze warto było po prostu odczekać aż ktoś dobije do 1000 pucharów i oddać swoje strzały, kupiłeś jedną piłkę nie trafiłeś, kupiłeś następną.
Nie widzę sensu, równie dobrze można było poczekać do dnia następnego ^^

Dla mnie również kupienie rozszerzenia jedynie ma sens, ostatni plan perły, no ok jeżeli chcesz postawić pierwszą perłę na świecie z nowej epoki zgodzę się opłaca się, bo gracze rozbudują ci ją sami do 8 lvl tylko po to by dostać plany. Jednak jak masz kupić plan perły którą ma już praktycznie każdy, to tak średnio opłacalne i tak zanim ją się rozbuduje na 10lvl to wpadnie ci tych planów mnóstwo.

Każdy ma swój plan na wydanie diamentów, jednak pytanie brzmiało czy trzeba kupować... Nie trzeba jeżeli nie masz potrzeby budowania diamentowego miasta, gnania w grze w której i tak nikt nie wygrywa, to obejdziesz się bez grama złotówki wydanej w gre. Z samych misji wpada 1500 diamentów? O super eventach nie wspomnę kiedy to w ruletce kiedyś diamenty były ^^
 

DeletedUser11758

Guest
Jeśli masz Kryjówkę łotrów to wtedy trzeba kupić diamenty. Tylko za diamenty odblokowujesz łotra. Można czekać też do Wielkanocy i zrobić to za jajka ale trzeba czekać wiele miesięcy. Na łotra warto wydać diamenty i bardzo ułatwia podbój mapy. Ja pierwszą wyspę podbiłem łatwo dzięki łotrom. Pod koniec były jednostki z epoki kolonialnej. Łotr ma silny atak i zmienia się w inną jednostkę. Nie które prowincję dzięki niemu podbija się łatwo. Musisz pokonać same działa lub armaty to łotr bardzo pomaga przejść te jednostki i werbujesz ciężko zbrojnych Rycerzy lub zwykłych Rycerzy i do pomocy trzech łotrów i bez problemy wygrywasz bo zmieniają się w Rycerzy. Pionierzy , Dragoni , Muszkieterzy , Grenadierzy , Szaser , Armata trudno ich pokonać jednostkami z Jesieni Średniowiecza ale łotr pomaga ich pokonać. Muszkieterów , Szaserów i armatę zabija za jednym ciosem. Pionierzy , Dragoni zabija za jednym ciosem jeśli inne jednostki ranią je.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Oczywiście panie K
Ale po co mi diamenty wydawać na łotry skoro jak się alka postawi to te łotry same sobie do mnie przyjdą...
 

DeletedUser11758

Guest
Oczywiście panie K
Ale po co mi diamenty wydawać na łotry skoro jak się alka postawi to te łotry same sobie do mnie przyjdą...

Trzeba być epoce postępowej by móc produkować surowce potrzebne do tej perły. Ta perła losuje jednostki. Jak ktoś trafił wcześniej tą kryjówkę to nie warto czekać do postępowej.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Co ma produkcja surowców, do stawiania perły... Dla mnie nic bo wystarczy gildia albo znajomy z wyższej epoki i perełke masz za surowce z brązu. Jak ktoś walczy u mnie w gildii to wymieniam surowce bez najmniejszego problemu mimo 2 do 1
Ogólnie sie chce się ma.

Ja i tak jestem za tym by pierw inwestować w Technologie niż perły ^^
 

MadameCommando

Zespół FoE
Supporter
Postawiłam Alcatraz w epoce jesieni średniowiecza i od tego czasu cieszę się darmową armią łotrów. Mamy wszak dostępne targowisko ;) Nie trzeba mącić w głowach graczom, którzy szukają tu podpowiedzi. Ja tam wolałam sobie inwestować w perły, małą część oddawać na technologię i dlatego teraz sobie szastam jak mi się podoba :haha:
 

DeletedUser

Guest
Diamenty trzeba kupować i bardzo pomagają.
Czy to kryptoreklama IG? Jeśli tak to słaba... Doszedłem na sam TOP wydając w rok drobniaki na SMSy (może 150 PLN - na ostatnie plany jak już było to powiedziane) zostawiając w tyle tych co kupili pakiety 13k diaxów (kilka razy) więc proszę - nie opowiadajmy bzdur, OK?
 

DeletedUser8507

Guest
Ale oczywiście że się da! Ja gram już 2 lata i jakoś wytrwałem bez tego :D tylko dosyć trudno z rozszerzeniami ale z zadań i z eventów i ze studnii się da przeżyć
 

DeletedUser10624

Guest
Diamenty wydawałem na walki w GvG i to sporo na ożywianie wojska ,teraz po zmianie zasad wchodze na przeliczenie ,10 minut walk i moge wyłączac kompa.Dziś jak widze propozycja 10% więcej diamentów za ta samą cene, a ja wreszcie nie musze już kupować :),SUPER ,teraz to naprawde jest darmowa gra
 

DeletedUser11758

Guest
Ja i tak jestem za tym by pierw inwestować w Technologie niż perły ^^

Lepiej inwestować w Perły niż technologie. Na początku wolniej będziesz badał technologie ale później nie trzeba inwestować surowce bo perły dają surowce i to pozwala zbudować nowe perły. Jeśli potrzebujesz nowej Perły to warto awansować do nowej epoki której możesz produkować surowce potrzebne do nowej perły.Diamentu pozwalają kupić ostatni plan który bardzo trudno wylosować a szczególnie z pierwszej perły bardzo trudno wylosować ostatni plan. Warto wydać jeśli brakuje surowców 50 diamentów by mieć brakujący surowiec.Warto budować i wydać diamenty na perły dające surowce , złoto , młotki , punkty rozwoju i bonusy do obrony i ataku.Dające medale nie warto ich budować bo można wygrać studnie życzeń i wieże zwycięstwa która daje medale i nie trzeba wydać na budowę surowców i punktów rozwoju.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12062

Guest
Lepiej inwestować w Perły niż technologie. Na początku wolniej będziesz badał technologie ale później nie trzeba inwestować surowce bo perły dają surowce i to pozwala zbudować nowe perły. Jeśli potrzebujesz nowej Perły to warto awansować do nowej epoki której możesz produkować surowce potrzebne do nowej perły.Diamentu pozwalają kupić ostatni plan który bardzo trudno wylosować a szczególnie z pierwszej perły bardzo trudno wylosować ostatni plan. Warto wydać jeśli brakuje surowców 50 diamentów by mieć brakujący surowiec.Warto budować i wydać diamenty na perły dające surowce , złoto , młotki , punkty rozwoju i bonusy do obrony i ataku.Dające medale nie warto ich budować bo można wygrać studnie życzeń i wieże zwycięstwa która daje medale i nie trzeba wydać na budowę surowców i punktów rozwoju.

Śmiem stwierdzić iż wystarczy trafić do dobrej gildii, w której bez problemu zdobędziesz surowce niż wydawać na to diamenty.... O zgrozo... Diamenty na surowce?? Ile razy oddawałem surowce z postmodernu za średniowiecze bo komuś do pereł brakowało... Wystarczy tylko kogoś poprosić :/.

Czy lepiej inwestować w perły niż technologie.... Również śmiem wątpić... Grać pół roku z alcatraz na 10 poziomie będąc we wczesnym średniowieczu np. ?? Dość kulawa teoria spiskowa.... Ja w odróżnieniu od wielu graczy osiągnąłem epokę W a moje perły średnio mają koło 6 poziomu z drobnymi dwoma wyjątkami... I wcale nie jest źle ;)
 

DeletedUser13644

Guest
Czy to kryptoreklama IG? Jeśli tak to słaba... Doszedłem na sam TOP wydając w rok drobniaki na SMSy (może 150 PLN - na ostatnie plany jak już było to powiedziane) zostawiając w tyle tych co kupili pakiety 13k diaxów (kilka razy) więc proszę - nie opowiadajmy bzdur, OK?

150 złotych nazywasz drobniakami, serio? Dla mnie wysłanie najtańszego SMS'a na diaksy to nielada dylemat, a Ty mi tu z czymś takim wyjeżdżasz???

Ja tam na razie słabo widzę granie bez Diamentów... Jestem w połowie "Wczesnego Średniowiecza" i jak dotąd szło mi dobrze. Teraz widzę jak jestem zacofany z wojskiem i doczekać uzbierania pr na pożądane przeze mnie technologie to chyba jakiś cud! Serio, ciągnie się ta gra bez diaksów... Teraz to widzę.
 
Do góry