Czy warto postawić Kapitol ?

Tak się zastanawiam nad postawieniem Kapitolu. Czy pomaga w grze, czy tylko zajmuje miejsce ?
Proszę o porady.
 

DeletedUser

Guest
Mam komplet planów już od jakiegoś czasu i nie stawiam na razie ;)
W końcu pewnie postawię, ale nie spieszy mi się.
 

DeletedUser9456

Guest
Jeśli masz problemy z młotkami to opcja godna rozważenia z kapitolem i notre dame. A jeśli masz nadwyżkę, to nie opłaca ci się.
 

DeletedUser7261

Guest
Moim zdaniem Kapitol stawia się głównie dla ludności. Jeśli go podniesiesz do jakiegoś sensownego poziomu, to jak najbardziej się opłaca. Zaoszczędzisz trochę miejsca na domkach. Ciężko stwierdzić, bo nie wiem jaka jest Twoja sytuacja, czy potrzebujesz młotków, czy kasy, czy ludzi. Wszystko zależy od obecnej sytuacji. Ja postawiłem Kapitol z czystej przyjemności, gdyż mam zamiar posiadać w swoim mieście wszystkie dostępne Perły :>
 

DeletedUser625

Guest
To tak jak i ja roba :p brakuje mi już tylko Atomium i Obserwatorium :p

A jeśli chodzi o kapitol to spoko budynek przydaje się bo daje dużo ludzi. Przydatne szczególnie w epokach Postępu i Modernizmu gdzie drogi są 2x2 a domy 3x3 lub 3x4. Duże zaoszczędzenie miejsca bo sam kapitol jest jak dwa takie domy i wystarczy mu droga 1x1, a ludzi daje tyle co 7-8.
 
Moim zdaniem Kapitol stawia się głównie dla ludności. Jeśli go podniesiesz do jakiegoś sensownego poziomu, to jak najbardziej się opłaca. Zaoszczędzisz trochę miejsca na domkach. Ciężko stwierdzić, bo nie wiem jaka jest Twoja sytuacja, czy potrzebujesz młotków, czy kasy, czy ludzi. Wszystko zależy od obecnej sytuacji. Ja postawiłem Kapitol z czystej przyjemności, gdyż mam zamiar posiadać w swoim mieście wszystkie dostępne Perły :>

Z młotkami ani z kasą problemu nie mam. Zależy mi przede wszystkim na ludkach. A z miejscem pod budowę jak zwykle - mało ;)
Ale coś się wygospodaruje. Jestem blisko modernizmu, ale na razie nie śpieszy mi się z przejściem. I sens największy będzie w postawieniu Kapitolu w momencie gdy szybko będzie się go "levelować". Tak myślę.
 

DeletedUser8381

Guest
jak masz mało miejsca to prawie zyskasz miejsce na mniejszej ilości domków ja z Kapitol jestem zadowolona nie muszę mięć tyle domków i dzięki temu mam miejsce na co inne
 

DeletedUser3876

Guest
Ja mam wszystkie Perełki :haha:
Lubię gromadzić cuda świata w jednym miejscu :D Jak szejk :p
Kapitol jest ładny, ale zajmuje dużo miejsca. Jest opłacalny we wczesnej fazie rozwoju, potem już nieco mniej, więc pozostaje opcja dla kolekcjonerów;)
 

DeletedUser8507

Guest
Kapitol jest ok, opłaca się, może miejsce zajmuje, ale opłaca się bo ludzi daje oraz zaopatrzenie. Radzę-zbuduj-ładny oraz chyba dobrze mieć KAŻDĄ perłę
 

DeletedUser4614

Guest
Kapitol to własnie perła idealna dla osób , ktore juz nie musza produkować młotków, ani monet (rezygnacja z duzej ilosci budynków mieszkalnych) bo mają odłożone dziesiątki milionów tych surowców.

dlaczego idealna ... do przebudowy miasta, do wciśniecia większej ilości budynków towarowych i militarnych pod kątem GvG... pozostawiając minimum budynków produkcyjcnych i mieszkalnych...a czerpanie korzyści z uciułanych zapasów.

Atrakycjność tej perły zauważyłem kiedy miałem miejsce w mieście a brakowało mi ludzi by stawiać najnowocześniejsze budynki militarne i towarowe... i nie miałem elastyczności w przebudowach na rzecz kolejnych map epkowych GvG, na których prowadziłem działania.

Stawiając ją za wcześnie (tu decyduje moment w czasie i stopień zaawansowania w drzewie technologicznym) może spodować zastój , bo miasto będzie wymagało więcej w zasadzie nic nie dająych ekonomicznie budynków kulturowych:)
(jak na początku gry Wieża Babel , nazywany wieżą bubel - też rzekomy utrudniacz w grze)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry