czy ta gra jest tania ?

  • Rozpoczynający wątek Mida
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Sama gra nie jest w sumie zła. Lubię budować, przestawiać - teraz zamiast wiecznie przemeblowywać mieszkanie mogę tutaj poszaleć - staczać bitwy itd. ale jak chciałam zakupić diamenty , to trochę zbaraniałam. Za 300 diamentów 22,50 ? przy czym 300 to nic wielkiego. Standardem jest użycie 250 i to dla niewielkiej innowacji.
Zniechęciło mnie to.
 

DeletedUser

Guest
Odp: czy ta gra jest tania ?

W kilku tematach rozmowa się już nieco staczała na ten temat. Większość przyzna Ci pewnie rację, ale prędko to się raczej nie zmieni. Gra musi jakoś zarobić na swoje utrzymanie a zauważ, że praktycznie nie ma reklam, za które płaciliby sponsorzy i finansowali. Bez diamentów też można się fajnie bawić, na prawdę : ) Bardzo dużo rzeczy jest oferowanych za darmo. A jeżeli już bardzo chcesz je kupować, to zaczekaj do w pełni sprawnej wersji. Tutaj się jeszcze różne cuda dzieją, potem niektórzy się żalą, że im wcięło coś kupionego za diamenty etc.
 

DeletedUser

Guest
Odp: czy ta gra jest tania ?

Oczywiście że musi zarabiać, przecież taki jest zamiar twórców i ja się z tym zgadzam, no i rzecz jasna tłukę w dłonie bijąc brawo !
Ale nie mam też żadnych wątpliwości, że jest za droga i dzięki temu zarobią mniej niż planowali.
Oczywiście, że nie kupię bonusów za taką cenę :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: czy ta gra jest tania ?

Wszystko pięknie ale jak do tej pory przy nowych grach zawsze spotykałem się z "promocjami" premium, czyli punkty dające przewagę były w dobrych cenach, tutaj jest na odwrót czyli koszt PP na dzień dobry odstrasza. Nie wiem czy to dobry pomysł na początek. Teraz powinny kosztować grosze a później drożeć.
 

DeletedUser314

Guest
Odp: czy ta gra jest tania ?

Może ceny dostosowaną są po prostu do innych rynków jak np Anglia ;p
Osobiście nie widzę powodu dla jakiego było by je kupić w tej grze. W plemionach i grepolis zawsze kupowałem premium.
Tutaj jedyne co Ci to da, to że zamiast handlować na nawiązywać kontakty będziesz kupował technologie, czy kasę punkty itp.
No ew budynki, ale i tak każdy powie fajne, ale je kupiłeś więc niema czym się pochwalić, no chyba że kogoś jara to że ktoś sobie zrobił w grze budynek za 20 PLN ;d

Ja gram bez premium mam 140kp, 2 osoba 90k, 6 osoba 60k. Z czego niektórzy kupują premium, a są w tyle.
Gdyby premium np otwierało dostęp do handlu ze wszystkimi a nie ze swoim kontynentem to jeszcze mogło by to mieć sens, a tak to niema.
 

DeletedUser14

Guest
Odp: czy ta gra jest tania ?

Moim zdaniem ceny za Diamenty jest za duża. Nie dość, że dostajemy niewiele diamentów to płacimy sporo kasy.

Trzeba zmienić albo ilość Diamentów albo koszt.
 

DeletedUser236

Guest
Odp: czy ta gra jest tania ?

Zgadzam sie z tym. Obecnie diamenty mają straszne ceny i mote sie założyc że mało kto teraz bedzie je kupywał ;/
 

DeletedUser

Guest
Odp: czy ta gra jest tania ?

Częściowo jest mi to na rękę, bo przynajmniej ci, co lubią wydawać kasę na takie gierki nie będą za bardzo hop do przodu. Diamenty są drogie, z tym się każdy zgodzi. Mi osobiście na obniżeniu ceny akurat bardzo nie zależy, nawet jak stanieją o 80% to i tak będę wolała grę bez nich, prawdopodobnie. Ponadto, z tym i tak niewiele zrobimy, rzecz należy tylko i wyłącznie do autorów. Mają swój rozum, stworzyli taką grę, i najlepiej powinni widzieć, co im się opłaca, a co nie.

Na moim kontynencie jest człowiek, którzy na raz wydał blisko 3000 diamentów na same budynki (z ciekawości przeliczyłam; samych willi ma siedem, drogi utwardzane, amfiteatry, zakłady krawieckie...), do tego w jednej chwili skoczył mocno do przodu z technologią. Także zawsze znajdą się osoby, które chcą kupić.
 

DeletedUser236

Guest
Odp: czy ta gra jest tania ?

No dokładnie ja także wole grac bez diamentów. Fakt czasem jak bd potrzeba czy bd miał po prostu ochote jakieś kupić to to zrobie ale niech pierw ceny pojda w dol.

W takim razie podziwiam tego kolesia i zapewne jest to już jakiś dorosły człowiek pracujący którego stać na takie wydatki. Lecz powiedz jaki ma to dla niego sens. On teraz wyda 500zl dajmy na to aby miec najlepsze miasto w calej grze a za miesiac ceny moga byc 80% nizsze i wtedy każdy moze miec takie samo maisto jak on o 80% taniej zamiast 500zl to za 100zl. Po drugie 0 przyjemnosci z gry. Po tym Lavelay co piszesz wnioskuje ze masz takie podejscie do gier jak ja - po co ulatwiac se zycie "pieniedzmi" skoro mozna miec jakas przyjemnosc z gry i samemu dojsc do prawdziego bogactwa w grze.
 

DeletedUser437

Guest
Odp: czy ta gra jest tania ?

Jak już kilka osób zauważyło ,to że diamenty są drogie to bardzo dobrze ,ponieważ wyrównuje to szansę dla wszystkich graczy.Moim zdaniem-choć zapewne nie będzie ono popularne i nie znajdzie zbyt wielkiego poparcia :p - diamenty powinny być jeszcze droższe;choć to znowu nie będzie na rękę twórcom gry bo nie zarobią oni tyle co się spodziewają.Więc najlepszym rozwiązaniem jest to ,które jest :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: czy ta gra jest tania ?

Najlepszym rozwiązaniem jest takie, jakie oferowała gra w plemiona. Podstawowe funkcje za friko, rozszerzone za stosunkowo niedużą kasę. Bez fajerwerków, wodotrysków i automatyki która zabija grę. Ale jeśli mam 50 budynków w których muszę coś wyprodukować, to można zajeździć myszkę tym klikaniem. Lepiej zapłacić kilka złotych tygodniowo za to, żeby to załatwić jednym kliknięciem. A tu za każde takie kliknięcie płacisz kilka złotych. To jest zdzierstwo.

Porównuję to z inną, podobną grą w którą teraz gram. Tam surowce zbierają się automatycznie, a przyspieszanie gry przez funkcje płatne kosztuje kilka złotych dziennie. Nie muszę siedzieć jak debil i klikać co 15 minut na domki po to żeby nazbierać złota na kolejny budynek. Wyliczam- potrzebuję 100 surowca, produkuję go 10/ godzinę, więc mam 10 godzin wolnego od gry. Chcę przyspieszyć, to kalkuluję, czy warto postawić drugi budynek na ten surowiec, czy lepiej zapłacić i mieć temat z głowy.

A odpowiadając krótko na tytułowe pytanie, to jak każda gra przeglądarkowa może być za darmo i wtedy jest tania, ale jeśli chce się w pełni wykorzystać jej możliwości, to lepiej kupić sobie Ferrari- koszty podobne, a frajda bez porównania większa
 

DeletedUser437

Guest
Odp: czy ta gra jest tania ?

A tu za każde takie kliknięcie płacisz kilka złotych. To jest zdzierstwo. ...
Przecież nikt Cię nie namawia ,ani nie nakazuje żebyś kupował diamenty.Nie chcesz nie kupujesz.

Porównuję to z inną, podobną grą w którą teraz gram. Tam surowce zbierają się automatycznie...
Nie muszę siedzieć jak debil i klikać co 15 minut na domki po to żeby nazbierać złota na kolejny budynek. ...
Po pierwsze nie musisz siedzieć i klikać ,nie podoba sie gra nie graj,przecież to takie proste.Nie rozumiem takich ludzi jak Ty.Nikt Cię nie zmusza żebyś w to grał.A ja i zapewne nie tylko nie musiałbym czytać później takich głupot.
Po drugie -twórcom gry chodziło właśnie o to że kto gra ,siedzi przy kompie ten coś ma.Jakby gra była tak zautomatyzowana jak piszesz to skończyła by się w miesiąc ,może trochę dłużej.Więc nie miała by sensu.
P.S.
Najłatwiej jest wejść raz na dzień w grę ,na piętnaście minut ,poklikać tu i tam i mieć wolne do następnego dnia a wszystko robi się samo.Tyle że to nie sprawia przyjemności i jest pójściem na łatwiznę.Z efektów takiej gry cieszą się dzieci do lat 15.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser185

Guest
Odp: czy ta gra jest tania ?

Szczerze, to dobrze, ze tak drogo, ja juz wydalem co mialem przeznaczone i teraz o dziwo nic nie potrzebuje jakos idzie... jak by bylo tanio to wbrew pozorom wcale wiecej ludzi by sie nie rzucilo na zakupy ale z gry zrobila by sie szmata...
 

DeletedUser236

Guest
Odp: czy ta gra jest tania ?

Powiem ci zamiast 22zl za 300 diamentów jakby dali 11zl co byłoby najabrdziej rozsądną ceną za taką ilość to ludzie by to kupowali. Ale fakt wtedy by to zniszczyło gre.
 

DeletedUser14

Guest
Odp: czy ta gra jest tania ?

Moim zdaniem powinni wprowadzić Premium Account coś jak na plemionach, a nie ze osobne rzeczy są za diamenty.
 

DeletedUser

Guest
Odp: czy ta gra jest tania ?

Przecież nikt Cię nie namawia ,ani nie nakazuje żebyś kupował diamenty.Nie chcesz nie kupujesz.

Całe szczęście że no-lifów wielu nie ma ;-) Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś i pomyśl, może nawet dwukrotnie jak dasz rady.
Jeśli gra ma być popularna to nie może być tak że trzeba siedzieć non-top, w szkole czy w pracy tylko nie wielki odsetek ludzi ma czas na takie rzeczy.

Dzieci do lat 15 siedzą w szkole bez dostępu do neta a potem przy odrobinie szczęścia idą pograć w piłkę a nawet jeśli nie to nie mają kasy na wszelkie PP czy diamenty, wątpię aby była to grupa docelowa twórców gry.
 

DeletedUser

Guest
Odp: czy ta gra jest tania ?

Ceny zaporowe nie sprzyjają niczemu ani nikomu.
I nie mam pojęcia z czego poniektórzy są zadowoleni :D
 

DeletedUser185

Guest
Odp: czy ta gra jest tania ?

Ceny zaporowe nie sprzyjają niczemu ani nikomu.
I nie mam pojęcia z czego poniektórzy są zadowoleni :D

pytanie co jest zaporowe...aczkolwiek fakt, ze brakuje mi jakichs premii, bonusow do zakupow, szczegolnie, ze to fufniana wersja beta i sami wiemy jak zle chodzi i jak nerwy psuje...
 

DeletedUser437

Guest
Odp: czy ta gra jest tania ?

Całe szczęście że no-lifów wielu nie ma ;-) Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś i pomyśl, może nawet dwukrotnie jak dasz rady.
Jeśli gra ma być popularna to nie może być tak że trzeba siedzieć non-top, w szkole czy w pracy tylko nie wielki odsetek ludzi ma czas na takie rzeczy.

Dzieci do lat 15 siedzą w szkole bez dostępu do neta a potem przy odrobinie szczęścia idą pograć w piłkę a nawet jeśli nie to nie mają kasy na wszelkie PP czy diamenty, wątpię aby była to grupa docelowa twórców gry.

Normalnie zabłysłeś !!!! niczym gwiazda disco-polo :haha::haha: Co ma czas poświęcany na grę wspólnego z tym czy diamenty są drogie czy nie?? i czy bedziesz je kupował czy nie??!! Nastepnym razem zanim komuś zwrócisz na coś uwagę to sam lepiej się zastanów dwa lub więcej razy czy aby na pewno to co chcesz napisać ma sens .
Zastanowić się też można czy twórcy gry takimi cenami diamentów specjalnie nie stworzyli bariery dla małolatów.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: czy ta gra jest tania ?

Normalnie zabłysłeś !!!! niczym gwiazda disco-polo :haha::haha: Co ma czas poświęcany na grę wspólnego z tym czy diamenty są drogie czy nie?? i czy bedziesz je kupował czy nie??!! Nastepnym razem zanim komuś zwrócisz na coś uwagę to sam lepiej się zastanów dwa lub więcej razy czy aby na pewno to co chcesz napisać ma sens .
Czy ty naprawdę jesteś taki głupi, czy tylko udajesz kretyna? Jeśli mnie stać na wydanie kasy na diamenty, a szkoda mi życia na grę non-stop, to cena jest tu kluczową kwestią. Jeśli cena jest, tak jak w plemionach, czy grepolis, w miarę rozsądna i za dwie- trzy dychy można się przez miesiąc pobawić, to chętnie za to zapłacę. Jeśli ktoś żąda ode mnie za drobne ułatwienia kilku stów, to mu nie zapłacę. Nie dlatego że mnie nie stać, tylko dlatego że towar nie jest wart swojej ceny.
Zastanowić się też można czy twórcy gry takimi cenami diamentów specjalnie nie stworzyli bariery dla małolatów.
Z pewnością. Jaki biznesmen chce sprzedać swój towar? Przecież podstawa dobrego biznesu, to zrobić coś czego nikt nie kupi
 

DeletedUser437

Guest
Odp: czy ta gra jest tania ?

Głupi to Ty jesteś a kretyn to ten co Cie zrobił ;do tego materiał spie...lił !!! Nie życzę sobie personalnych wycieczek w moim kierunku ,tym bardziej że nie napisałem nic złego i nikogo nie obrażam . Albo jak piszesz - skurek - stać Cię na wydanie kasy na diamenty - mnie stać i dlatego ta cena nie robi na mnie wrażenia i moje komentarze na ten temat są jakie są - ,albo nie i wtedy płaczesz że są za drogie , a nie raz tak raz tak ,więc najpierw się zastanów imbecylu czy Cię stać czy tylko Ci się tak wydaje !! Druga sprawa nie wszystkie towary są dla wszystkich a mimo to świetnie się sprzedają.Choćby na przykład jachty.
 

DeletedUser222

Guest
Odp: czy ta gra jest tania ?

Jachty akurat są dla wszystkich zainteresowanych zakupem, wystarczy dobrze poszukać odpowiedniej oferty na rynku.
 

DeletedUser437

Guest
Odp: czy ta gra jest tania ?

Miałem na myśli jachty - pełnomorskie - a nie skorupy :D
 

DeletedUser222

Guest
Odp: czy ta gra jest tania ?

Również mam na myśli pełnomorskie ;)
Niedawno znalazłem ofertę pięknie utrzymanego 28stopowego holendra za 5k €, to mniej niż jakikolwiek nowy samochód :)
Śródlądowe odkrytopokładówki można nabyć za grosze ;)
 

DeletedUser586

Guest
Odp: czy ta gra jest tania ?

Ceny diamentów rzeczywiście kłócą się z prawami popytu i podaży... Za te 22 zł można kupić jakiś jeden budyneczek. Jakoś wątpię w to, że przynosi to jakiekolwiek godne pochwalenia się zarobi, gdyż ludziom po prostu odechciewa się kupować... Myślę, że po zmniejszeniu kosztów o wiele więcej osób by nabywało diamenty i mimo zmniejszenia ceny zarobek byłby o wiele większy.

Ale to nie moja sprawa. Ja i tak nie mam zamiaru wydawać pieniędzy na tą grę.
 
Do góry