Czek z UK

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3306
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser3306

Guest
Witam, może jest tu ktoś kto dostał czek ze zwrotu podatku i wie gdzie można go najszybciej zrealizować,
szukam w necie już dość długo i jest dużo firm oferujących się że zrobią to szybko ogromna ilość takich firm to poprostu oszuści.
Jakby ktoś wiedział coś na taki temat prosze o jakąś informacje.
Pozdrawiam
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
A nie lepiej iść lokalnie do jakiegoś biura podatkowego? Może super tanio nie będzie ale masz pewność że sprawa będzie załatwiona (w końcu to ich usługi).
 

DeletedUser3306

Guest
Podobno się tym zajmuje, ale w moim mieście to widze że będzie spora zabawa bo to jedna wielka banda ...
No nic zobacze w poniedziałek, myślałem że może ktoś jest obeznany w temacie ale widocznie nie, chyba temat do usunięcia ;)
 

DeletedUser625

Guest
Nie skreślaj jeszcze tematu nie wszyscy bywają codziennie na forum może poczekaj.
 

DeletedUser6586

Guest
Wczoraj właśnie wypłaciłem sobie kaske za zwrot podatku. W moim wypadku wyglądało to jednak tak,że przysłali mi czek na mój stary adres angielski i mój brat tam mieszkający poszedł z nim do banku i wpłacił go na moje konto tegoż banku.Nie pobrana została żadna prowizja za to. Czas realizacji tej operacji to do 5 dni roboczych.Czek wpłacony był we wtorek,a w piątek w polskim bankomacie wypłaciłem kase.
Jeżeli chodzi o Ciebie to rozumiem że jesteś w polsce i niemasz konta zagranicznego? Nie każdy bank u nas realizuje takie czeki. Podobno robią to większe banki takie jak PKO,ING,Milennium itd, jednak jaką pobierają opłatę i ile trzeba czekać na realizację to sam musisz sprawdzić.
Jeśli chodzi o firmy zajmujące się takimi usługami,których pełno w internecie typu euro-tax,to w ich przypadku czas realizacji czeku wynosi 5-10 dni,a opłata powinna wynosić 20-30 zł. Niektóre firmy chcą % od całości kwoty (takie firmy omijaj).

Czyli tak: sprawdź sobie banki np.PKO lub wybierz większą firmę z neta np.euro-tax albo zwrotpodatku uk/pl (sprawdź stawki, poczytaj opinie ludzi którzy korzystali z tych firm jeśli boisz się "złodzei" ;))
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3306

Guest
Właśnie czytałem o tych firmach i jest masa krytyki pod ich adresem, niby 5 dnia a ludzie piszą że już 8 miesiąc miją itd.
Rozmaiwałem dziś z kolegą który pytał znajomej księgowej i radziła iść z tym do biura podatkowego, że może przez pit to przejdzie, póki co tylko tak zasugerowała, no nic we wtorek pójde bo w poniedziałek nie mam mnie w mieście, co do banków to masakra też, po kilka miesięcy na realizacje, do tego % odliczają i trzeba konto zakładać i opłacać przeważnie przez 6 miesięcy. PKO to będzie ostateczność...
Była jedna stronka realizujczek czy jakoś tak ale jest na niej informacja że już nie realizują czeku a same pozytywne opinie na ich temat były.
No nic, okaże się na tygodniu :)
 
Do góry