Czat

  • Rozpoczynający wątek lukasz1266
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
szkoda że w FoE nie ma czatu ani czatu gildi
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
pamiętaj, że to wersja beta. Czat zapewne powstanie, bynajmniej tak myślę. :)
 

DeletedUser

Guest
jak powstanie bedzie fajnie

- - - Zaktualizowano - - -

jak powstanie bedzie fajnie
 

DeletedUser

Guest
poczekam poczekam:D

- - - Zaktualizowano - - -

poczekam poczekam:D
 

DeletedUser1724

Guest
Kwestia Chatu była poruszana w dziale "Pomysły" i miejmy nadzieję iż takowy kiedyś powstanie :) Puki co cieszmy się z tego co mamy :)
 

DeletedUser

Guest
Czat będzie, jestem tego pewny. Jednak czytałem na Becie, że za bardzo zamulał serwer, aczkolwiek pracują nad skryptem. :D
 

DeletedUser

Guest
Czat będzie, jestem tego pewny. Jednak czytałem na Becie, że za bardzo zamulał serwer, aczkolwiek pracują nad skryptem. :D

obawiam sie własnie zamulania serwa. dobrze by było, aby zrobili ograniczenie co do długości tekstu oraz czasu wpisania kolejnego (czyliby kolejny tekst można było wpisac dopiero po np. 5 sekundach), bo z doświadczenia wiem, że gracze lubią spamować ile wlezie i czat traci swoją jakość.

mam nadzieję, że sie uda, bo kontakt z drugim graczem w tego typu grach jest ważny - przypuszczam, że wiele osób tak łatwo, by nie rezygnowało z tej gry, a i Support miałby mniej roboty, bo podpowiedzi by się pojawiały na czacie.
 

DeletedUser

Guest
zawsze takowy czat można, a nawet trzeba postawić na innym serwerze, żeby nie zamulił gry. Choć jak wiadomo to zwiększa koszty utrzymania. :D
 

DeletedUser1724

Guest
Czat będzie, jestem tego pewny. Jednak czytałem na Becie, że za bardzo zamulał serwer, aczkolwiek pracują nad skryptem. :D

No jak teraz FoE potrafi wyszarpać z kompa ponad 600 MB RAM-u to już to widzę jak z chatem leci do 1 GB hahah xD
 

DeletedUser

Guest
Na obciążenie RAMU raczej nie powinno zbytnio wpłynąć.

Tu chodzi o to, że serwer gry może nie wytrzymać ;d
 

DeletedUser1724

Guest
No już nie gadajcie, że postawili FoE na Hitachi ^^ Muszą mieć porządne serwery i liczyć się ze sporym zapasem bo przecież łatwiej jest zmodernizować grę (bez większych kosztów) niż całą serwerownię :D
 

DeletedUser

Guest
Na becie czytałem, że czat generuje duże obciążenie.

Pracują nad tym.
 

DeletedUser1724

Guest
Na becie czytałem, że czat generuje duże obciążenie.

Pracują nad tym.

Mi się wydaje iż problem leży po innej stronie bowiem sam chat nie może generować dużego obciążenia jeżeli został zastosowany do danego Świata, więc tutaj pewnie programiści kombinują coś z połączeniem światów na Chacie by wszyscy gracze nie zależnie na którym świecie byliby zalogowaniu mogli z sobą rozmawiać, a tutaj się zgodzę bo takie coś może obciążyć serwer i to nie mało :p
 

DeletedUser

Guest
Ogólny czat na pewno by był.

Szczerze to mi tylko potrzebny czat dla gildii. :D
 

DeletedUser

Guest
gildia powinna tworzyć realna społeczność, musibyć zgrana. A tego przy pomocy forum się nie zbuduje.
 

DeletedUser1724

Guest
Mając 80 osób w Gildii to może z 30% tych osób odwiedza i coś zagwiazduje, a reszta ma to w swojej wielkiej dziurze delikatnie mówiąc ;/ To co planują wprowadzić czyli walki Gildyjne i wspólną współpracę bez Chatu nie wypali :(
 

DeletedUser

Guest
Szczerze to mi tylko potrzebny czat dla gildii. :D

Racja. czat by sie przydał. a jeśli są obawy o obciążenie serwera, to może warto zrobić osobne okno (tak jak obecnie forum gildyjne), gdzie można by prowadzić rozmowy. Przy okazji przydałaby się opcja wyłączenia animacji budynków oraz spacerowiczów dróg. Poprawiłoby to płynność gry, a przy okazji dzięki temu zredukowałaby się liczba błędów wewnętrznych (u mnie są one skutkiem nałożenia się dwóch operacji w tym samym czasie - np. gdy w czasie walki przychodzi wiadomość lub budynki skończyły produkcje. Na czas walki powinny być automatycznie wyłączane informacje w tle takie jak komunikaty, animacje produkcji).

Opcji poprawy jakości 'grywalności' jest więcej, ale to powyżej są najważniejsze (pozwalają uniknąc błędów i poprawiają funkcjonalność)....

zgłosiłbym to, ale pisać mi się nie chce ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Zanim wprowadzą tutaj, wprowadzą do:

beta.forgeofempires.com i wyłapią błędy ;)
 

DeletedUser

Guest
Pomyśl gdyby go nie było ^^

Wprowadziliby już v.0.15 i byś pisać ani odbierać wiadomości nie mógł ^^
 

DeletedUser1724

Guest
Gołębia pocztowego bym wysyłał :) Zresztą nie mając serwera do testowania mało, która wytwórnia by wystartowała z takimi projektami tym bardziej, że chcą na tym zarobić więc muszą się starać jak najlepiej :D
 
Do góry