CSI FoE

deliryk

Wicehrabia
Tak z nudów i w ramach badania popularności FoE postanowiłem sprawdzić kilka wątków :)

Liczba graczy, którzy się zarejestrowali, uruchomili grę, ale nic totalnie nie zrobili, nawet 1 ruchu - 2854 (serwer J)
Oni nawet pierwszego domku nie postawili, żeby zaliczyło im jakiekolwiek punkty. Za samo posiadanie miasta otrzymali 252 punkty rankingowe.

W momencie pisania tego posta ilość takich graczy wzrosła do 2856
To jest dla mnie totalnie zaskakujące, jak to możliwe? Co myślicie?

Czy to problem obsługi przez przeglądarkę? a może problem z wersją mobilną? Trochę dziwne, że ledwo założyli konto i od razu przestali grać...
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
pare razy wpisująą foe w wyszukiwarke wrzucało mnie na świat jako "gość" z nowym miastem i to chyba w taki sposób to sie dzieje
 

Dixaroc

Baron
Czy na dzień dobry za start na jakimś serwerze aktualnie dostaje się jakikolwiek bonus na konto? Jakieś diaxy, coś? Czy to tylko nowe konta dostają?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Czy na dzień dobry za start na jakimś serwerze aktualnie dostaje się jakikolwiek bonus na konto? Jakieś diaxy, coś? Czy to tylko nowe konta dostają?
kiedys było 100 diaxów na wybudowanie tego długieg odomu. Mozna bylo dojsc do tego etapu, dostac 100 diax. wylogowac sie, poczekac az sie miasto skasuje i znowu.

ale wyłaczyli połączenie diaxow na tak wczesnym etapie
 
Tak z nudów i w ramach badania popularności FoE postanowiłem sprawdzić kilka wątków :)

Liczba graczy, którzy się zarejestrowali, uruchomili grę, ale nic totalnie nie zrobili, nawet 1 ruchu - 2854 (serwer J)
Oni nawet pierwszego domku nie postawili, żeby zaliczyło im jakiekolwiek punkty. Za samo posiadanie miasta otrzymali 252 punkty rankingowe.

W momencie pisania tego posta ilość takich graczy wzrosła do 2856
To jest dla mnie totalnie zaskakujące, jak to możliwe? Co myślicie?

Czy to problem obsługi przez przeglądarkę? a może problem z wersją mobilną? Trochę dziwne, że ledwo założyli konto i od razu przestali grać...
Swoją drogą te ruiny późniejszych budowli, rozmieszczone wokół ratuszy z Epoki Kamienia w miastach takich "martwych dusz" wyglądają tak, jakby przez FOE kiedyś, dawno temu, przeszła jakaś apokalipsa i dlatego zaczynamy budowę od podstaw ludzkości.
 

deliryk

Wicehrabia
Czy na dzień dobry za start na jakimś serwerze aktualnie dostaje się jakikolwiek bonus na konto? Jakieś diaxy, coś? Czy to tylko nowe konta dostają?
w praktyce, jeżeli założysz konto w trakcie eventu i poklikasz tam trochu, to w ciągu 48h zrobisz:
- dojdziesz do wczesnego
- zadania główne aż do wczesnego
- zgarniesz około 200dx z zadań
- zgarniesz 100dx z mapy

praktycznie niewiele robisz, po skończeniu kasujesz konto, za 14 dni powtarzasz
300dx to lepsze niż zabawa w osady
pomnóż razy 10 innych serwerów, 300dx co 2tyg, to daje 6000dx w ciągu eventu

sa jeszcze rozne boty wedrujace po internetach, nabijaja ruch na stronach
jeden gość, z którym rozmawiam twierdzi, że takie pseudo AI jest często wykorzystywane w grach mobilnych, że niby jakiś user gra i trochę zmusza cię do walki/akcji różnego typu
w FoE to chyba nie ma sensu

[nie mam jak skasować posta, żeby połączyć z poprzednim... o.O ]
 
Ostatnia edycja:

Auraya

Hrabia
jeden gość, z którym rozmawiam twierdzi, że takie pseudo AI jest często wykorzystywane w grach mobilnych, że niby jakiś user gra i trochę zmusza cię do walki/akcji różnego typu
w FoE to chyba nie ma sensu
tu ma zastosowanie inne ai: np badanie przyzwyczajen dot wydawania diaxow i podsuwanie odpowiednich 'rabatow', dostosowanie wrogiej armii w zaleznosci od zwyczajowo wystawianej, itp
mnie bardziej chodzilo o zewnetrzne boty
ale poza tym pamietam ze mnie samej -nawet po zalogowaniu- przypadkowo kliknelo sie opcje zalozenia kolejnej osady na nowym serwerze. i wtedy przed dwa tygodnie sie musialam meczyc z logowaniem... smh
 
Do góry