Co zrobić z takimi graczami ???

Status
Zamknięty.

Tymek2007sims

Wicehrabia
Mam problem - Rozwijam Wyrocznię Delficką na poziom 8 . Wszystko szło świetnie , miejsca 1 i 2 były zajęte aż nagle ktoś bez pytania wpłacił i uczestnicy spadli . nie podoba mi się to .
( dodam też że czasem widziałem w perłach napis nick gracza (usunięto) ) jak usunąć takiego gracza ?
 

Blade1984

Książę
Usunięty to znaczy ze zostal usuniety przez twórców gry z różnych powodów, np za długa bezczynność gry. Ty nie możesz usunąć gracza. I za to że ktoś wbił w twoja perle bez pytania też nikt go nie usunie, noe m si pytać o pozwolenie zainwestowania. Jedynym sposobem jest robienie bloku lub odłączanie perły od drogi. Ewentualnie zaatakowanie takiego gracza i splądrowanie żeby go odstraszyć.
 

mastika

Wicehrabia
Wielu graczy ma w swoim opisie tekst w rodzaju "proszę uzgadniać wrzucanie PR w perły". Też jest to sposób zakomunikowania swoich oczekiwań. Wbrew pozorom, niektórzy te opisy czytają i się stosują :)
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
ale obiecałem miejsca graczom musiałem im dopłacić pr ze swoich :( teraz mam problem z sąsiadami a nie wolno tak robić
ja bez pytania wrzucam pr tylko w wyrocznię (szukam planów) ale jestem uczciwy i np zwrot 45 pr daję 45 pr a ten ktoś widział że za miejsce jest zwrot 50 i 3 plany i grac wpłacił 50 to nie powinien ruszać . pomińmy to że on traci 15 pr (dał 65) ale ja musiałem przez to wpłacić graczowi 7 pr w perłę no i mam stratę . nie chcę żeby mieć takich sąsiadów a jest dopiero co po losowaniu nowych :( poprzedni mi tak nie wpłacali
 

*BIAŁA-GWIAZDA*

Baronet
Ex-Team
Ehh Sims na jakim świeci Ty żyjesz... nikt by Ci za darmo nic nie dał.. jesteś chyba wałkoniem xD Wiesz jak działa Arka na 80 poziomie? wrzuca 50 PR dostajesz 95 PR. więc dzięki Tobie wrzucił 65 PR (Ty się cieszysz lub nie), ale on cieszy się bardzoooo, bo do kumpla musiał by wrzucić 95 i nie było by zarobku, a trafił się taki "leszcz" gdzie wrzucił i ma zarobek 30 PR pójdzie na konto na czysto. Tobie się może to nie podobać ale wiesz gdzie inni gracze mają Twoją opinię na ten temat, tam gdzie jest strasznie ciemno, taka jest specyfika i zasada gry, nikogo nie interesuje to że się z kimś umówiłeś na 50 PR za 50 PR (i to oznacza że tak naprawdę nic nie wiesz o grze jak inni robią Cię w jajo), ktoś mi kiedyś napisał "pilnuj lepiej swoich pereł" po wbiciu na zarobek (1 w życiu mi się zdarzyło że komuś się udało) ale jeśli to do Ciebie nie dociera proponuję żebyś najlepiej zmienił grę na bierki lub warcaby.
 

McPietro

Wójt
Może mniej drastycznie ;-) Szukanie okazji i wbijanie się na zarobek tak jak to u Ciebie zrobiono, to jeden z elementów gry. Tu nie ma dżentelmenów i miłosierdzie. Oczywiście są gracze z zasadami i oni krzywdy nie zrobią, ale są też gracze polujący na okazje i ich nie interesuje cudza krzywda, a jedynie własny zarobek. Musisz się z tym pogodzić, ale też możesz temu przeciwdziałać licząc ile PR w daną perłę jeszcze wejdzie, ile własnych wrzucić by obcy nie miał okazji. Ot, życie.
 

smerfova

Baron
Taka gra. Nic z tym nie zrobisz, poza blokowaniem miejsca. Gdybyś to podliczył i dał bloka, to nikt by Ci nie przebił dogadanych graczy.
Wbijanie w perły innym na zarobek, zwłaszcza przy dobrze rozwiniętej Arce, to norma. Sama z tego chętnie korzystam, bo często zyskuję na tym 200-300 prów dziennie.
 

Blade1984

Książę
tak, ktoś i tak może wbić ale przynajmniej nie będziesz musiał oddawać prów tym którym obiecałeś miejsca.
 

Markiz.

Książę
Przecież to gra strategiczna. Trzeba myśleć, planować kolejne posunięcia, zamiast lecieć na pałę z klapkami na oczach ;)
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
ja chcę się szybko rozwinąć więc robię to :) tylko chcę unikać sytuacji gdy sąsiedzi mi robią taki numer ... po co są w ogóle sąsiedzi ? można by ich wyłączyć plądruję raz na miesiąc i zysku nie ma w perły bez pytania to tylko w wyrocznię ;)
 

Markiz.

Książę
Dla mnie sąsiedzi są po to, abym mógł ich atakować, plądrować i zarabiać na ich perłach. Dzięki temu szybciej się rozwijam.
 

smerfova

Baron
Tymek, a kto zdejmuje Twoje oferty z targu jak potrzebujesz zamienić surkę? Właśnie między innymi sąsiedzi. Kto Ci motywuje budynki, żebyś miał lepsze zbiory? Też między innymi sąsiedzi.
 

LostAlex

Rycerz
Wiele osób, w wielu wątkach, tłumaczyło Ci Tymku nie raz, nie dwa, co jak funkcjonuje w FoE.

Sąsiedzi są po to abyś co te 2 tygodnie mógł z kimś innym handlować z przybliżonej swojej epoki, może któregoś dodać do znajomych nawet.
Sąsiedzi mają perły gdzie możesz szukać pr, planów, medali itp. I tak samo jak możemy wbijać do nich, oni mogą wbijać do nas. Zaleta i wada tego jest taka, że nie mogą nas wyrzucić/zablokować. Nie pilnujesz, tracisz.
Sąsiedzi mogą napadać ciebie, a Ty ich. A to uczy pewnej dyscypliny w tej grze, bo najlepsza obrona to pilnowanie swoich zbiorów. A jak nie chce się pilnować to się nie płacze jak ktoś nam coś obrobi, ot życie :) A napadając i wygrywając zdobywasz pkt do PvP (chociaż więcej idzie z PCH) oraz pkt do rankingu. Rabowanie to już kwestia indywidualna, jedni tylko walczą, inni walczą i rabują cokolwiek.

Zrób raz eksperyment, zatrzymaj się na tydzień, dwa, w jednym miejscu i zbierz "siły" - pr, towary, wojska itp. Nie pędź tak do przodu, nie o to chodzi w tej grze. Lecąc pędem tak do przodu, nie zbierzesz towarów na dalszy rozwój (szczególnie jak dojdziesz do epoki, gdzie potrzebne są towary aby produkować kolejne towary :D), nie zbierzesz wojska (aby walczyć czy aby mieć jako taką obronę) i nie nazbierasz potrzebnych pr. Ja na G gram rekreacyjnie i tam siedzę sobie już jakiś czas w Przemysłowej, mam po kilka tysięcy towarów, i ponad 3 tysiące pr w paczkach, a z Wypraw czy z PCH wpada dodatkowo wojsko, i jeszcze więcej towarów :) I tak czekam sobie, aż stwierdzę, że w miarę łatwo przejdę te kilka epok do Postmodernizmu (bo tam bardzo sprawę ułatwiają RKM :D).

Co do samej Wyroczni, też wielu ci pisało, to perła która ma pokazać nowym graczom czym są perły, ale praktycznie po kilku dniach każdy się orientuje, że więcej Zadowolenia dają normalne budynki (nie mówiąc o specjalnych czy eventowych) i nie marnuje pr na tą perłę, jak brakuje miejsca to się wywala :)
Jest o wiele więcej lepszych i bardziej przydatnych pereł w które warto inwestować.
 

LostAlex

Rycerz
Możesz to rozwinąć, jestem ciekawy co to są RKM?
jednostki strzeleckie z postmodernizmu o nazwie "sekcja RKM", czyli Ręczny Karabin Maszynowy ;)
Zaletą tych jednostek jest to, że oddają po każdym zaatakowaniu (o ile zasięg pozwala). W wcześniejszych epokach jednostki nie mają takich umiejętności.
Armia składająca się z RKM + Łotry sprawia, że walki stają się łatwiejsze, trzeba tylko uważać na Artylerię :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry