Co w trawie piszczy - czyli przyszłe zmiany na FoE [SPOILERY]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Komu?


Hmmm...
Jeszcze się wypowiem na temat nowej epoki, ale teraz nie mam tyle czasu.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
budynek mieszkalny numer 1 wygląda jak futurystyczny domek hobbitów. Licząc to jako element humorystyczny, mogę to uznać jako pozytyw. Plusów na tyle. Resztę przykryje zasłoną milczenia, bo nawet najoględniejsza z wersji na bank zostałaby wykasowana. Na bank też wiem komu się będzie podobać

Ja tu widzę więcej powieści fantastycznych, filmów fantastyczno futurystycznych, a to wszystko tak w wersji BIO EKO...
 

Mikekun

Książę
Auksacer, poniżej podałem przykładowe tłumaczenie jednego z ostatnich punktów

Fixed an issue where the Unfinished Business window wasn't shown when loading in to city

Naprawiono i wyeliminowano błąd który pojawiał się zaraz po załadowaniu miasta, a mianowicie chodzi oto że kiedy kliknęło się wszystkie zbiory które były dostępne w mieście czasem ikonka zbiorów dalej się świeciła bez powodu. Taka sama sytuacja występowała jak startowaliśmy z nową produkcją, że mimo jak ustawiło się wszystko na nowo do produkcji, tak czy siak ikonka dalej była że coś mamy jeszcze ustawić ;)

Fixed an issue where the Revenge button wasn't greyed out for inactive players in event history

Naprawiono i wyeliminowano błąd który powodował to że przycisk "Dokonaj Zemsty" w Historii Przeglądania w Ratuszu, nie zawsze był aktywny kiedy dany gracz pokonał naszą obronę.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 
Ostatnia edycja:

Auksacer

Wicehrabia
Naprawiono i wyeliminowano błąd który pojawiał się zaraz po załadowaniu miasta, a mianowicie chodzi oto że kiedy kliknęło się wszystkie zbiory które były dostępne w mieście czasem ikonka zbiorów dalej się świeciła bez powodu. Taka sama sytuacja występowała jak startowaliśmy z nową produkcją, że mimo jak ustawiło się wszystko na nowo do produkcji, tak czy siak ikonka dalej była że coś mamy jeszcze ustawić ;)

To raczej nie o to chodzi, bo tam pojawia się słowo "window" czyli "okno", a Tobie chodzi o ikonkę sygnalizującą zbiory, wtedy byłoby słowo "button" albo "icon". Poza tym "Unfinished Bussiness" brzmi bardziej jak nazwa zadania i podejrzewam, że tu chodzi właśnie o błąd z zadaniem "Niedokończone sprawy". Jednak nigdy nie spotkałem się z tego typu błędem i nie bardzo rozumiem na czym on polega:) Dlatego odpuściłem tłumaczenie, żeby nie wprowadzać zamieszania.

P.S.
No chyba, że chodzi o to, że okno z zadaniem "Niedokończone sprawy" nie włączało się kiedy Gracz był mieście.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser13596

Guest
Już są spoilery nowej ery, a tego beznadziejnego hotelu dalej nie ma. Może i lepiej :)? Może w ogóle go nie będzie? Może powróci z jakimś sensownym bonusem?
 

bartekmod

Książę
nowa epoka z takimi "eko" budynkami, optymistyczne założenie że ludzkość pójdzie w takim kierunku..
troszę szkoda, że nie będą to "postapokaliptyczne ruiny", albo odjechane futurystyczne budynki bez cienia roślinności :p
 

DeletedUser13596

Guest
nowa epoka z takimi "eko" budynkami, optymistyczne założenie że ludzkość pójdzie w takim kierunku..
troszę szkoda, że nie będą to "postapokaliptyczne ruiny", albo odjechane futurystyczne budynki bez cienia roślinności :p

Zgadzam się z Tobą, że perspektywa rodem z Fallouta jest bardziej prawdopodobna. Jednak Niemcy są bardzo mocno pro-eko, więc pewnie stąd taka wizja :)
 

DeletedUser7795

Guest
Po cholerę te drzewka w budynkach nowej epoki?
Jak programistom ich mało to niech sobie zasadzą na swoim podwórku.
 

DeletedUser11123

Guest
nie wiem czy ktoś zauważył ale ja to jestem potężnie zszokowany, że to nie palmy
 

DeletedUser

Guest
A ja jestem zadowolony!

Wchodzenie w nową epokę ma się kojarzyć z rozwojem (taka jest motywacja).
Postapokaliptyczny klimat nie pasowałby, ponieważ oznaczałby on raczej regres, spadnięcie w rozwoju, a nie postęp.
Bardzo lubię rośliny i podoba mi się, że jest zielono.
Mieliśmy z jednej strony mroczną wersję przyszłości, w której ludzkość zniewolona zostaje przez rządy i swoje słabości, a epoka przyszłości może się okazać się triumfem człowieka nad swoją naturą.
W gruncie rzeczy albo taka przyszłość, albo zagłada.
I będzie to pierwsza nowa epoka, w którą chcę wchodzić od czasów postmodernizmu.
Przydałaby się właśnie jakaś optymistyczna epoka po mrocznych wiekach współczesności i epoki jutra.



Poza tym nie rozumiem, czemu nowoczesna technologia miałaby się kłócić z roślinnością...
Właśnie nowoczesna technika powinna wykorzystywać naturę do potrzeb człowieka, a człowiek jest tak stworzony, że dobrze mu w zielonym. Czemu świetlana epoka przyszłości miałaby tego człowiekowi odmawiać?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8507

Guest
cóż mnie ta EKOepoka zdziwiła i też bardziej bym wolał coś jakby Fallouta. Raczej byśmy się zdegradowali w rozwoju niż poprawili.
 

DeletedUser

Guest
cóż mnie ta EKOepoka zdziwiła i też bardziej bym wolał coś jakby Fallouta. Raczej byśmy się zdegradowali w rozwoju niż poprawili.

Niżej niż obecnie to się nie da zdegradować.
Gdyby to była degradacja, to nie byłoby sensu wchodzić w tą epokę. Poza tym to ostatnia chyba epoka, więc trzeba ją zakończyć szczęśliwie.
 

DeletedUser6174

Guest
Ja mam pytanie o nowy system wykorzystania medali, mianowicie czy będzie to coś wartego uwagi czy jakiś mało użyteczny twór z którego w zasadzie nie opłaca się korzystać? Wiem że jest to na razie w planach Inno, ale chyba już wiedzą czy będzie to coś w stylu: zamiana medali na monety/młotki/plany, czy zupełnie nowy system w grze do którego będą wykorzystywane jedynie medale (i zapewne diamenty). Jednym słowem, czy opłaca się zbierać medale bo w przyszłości bardzo się przydadzą, czy się nie opłaca bo nie będzie można za nie dostać nic ciekawego?
 

DeletedUser13596

Guest
Ja mam pytanie o nowy system wykorzystania medali, mianowicie czy będzie to coś wartego uwagi czy jakiś mało użyteczny twór z którego w zasadzie nie opłaca się korzystać? Wiem że jest to na razie w planach Inno, ale chyba już wiedzą czy będzie to coś w stylu: zamiana medali na monety/młotki/plany, czy zupełnie nowy system w grze do którego będą wykorzystywane jedynie medale (i zapewne diamenty). Jednym słowem, czy opłaca się zbierać medale bo w przyszłości bardzo się przydadzą, czy się nie opłaca bo nie będzie można za nie dostać nic ciekawego?

Wiesz coś więcej na ten temat? Bardzo by mnie to interesowało.

W tej chwili mam ponad 1 130 000 nadwyżki medali na moim głównym świecie (4-te miejsce w rankingu medali), przy dawno wykupionych wszystkich rozszerzeniach. Wciąż dostaje pełno kolejnych, za różne zadania. Tymczasem na rozszerzenia terenu w epoce przyszłości nie wydam pewnie więcej niż 200 000. Staje się oczywiste, że czas coś z tym zrobić.

Nie wiem co Inno rozpatruje ale jest kilka możliwości, np. wymiana medali na coś innego:
- transfer medali na diaxy (np. 1000 medali = 10 diamentów) - mało prawdopodobne, ale myślę że byłoby to bardzo sympatyczne :)
- transfer medali na PR (np. 1000 medali = 10 pr) - bardziej prawdopodobne i chyba najbardziej porządane
- transfer medali na towary (np. 1000 medali = 100 wybranego towaru/losowego towaru) - najbardziej prawdopodobne i najbardziej zbyteczne. I tak toniemy już w towarach
- transfer medali na monety lub młotki

Można by nawet stworzyć specjalny budynek (produkcyjny, coś jak bazar), który konwertowałby medale na wybrane dodatki...

Lub zamiast transferu stworzyć ofertę budynków premium, dostępnych tylko za medale, lub dać możliwość zakupu budynków premium już istniejących nie tylko za diamenty, ale także za medale np. Hala Holograficzna dostępna za 800 diamentów lub 80 000 medali.

Rozszerzenia terenu są skończone ilościowo i trzeba stworzyć jakieś rozwiązanie, chyba że medale mają kolejnym pixelami do zbierania :)
 

bartekmod

Książę
Można by nawet stworzyć specjalny budynek (produkcyjny, coś jak bazar), który konwertowałby medale na wybrane dodatki...

5 minutowa - zamiana na złoto
15 minutowa - zamiana na zaopatrzenie
1 h - potencjał dla Gildii może
4 h - PR
8 h - pomnożenie medali
i 1 dniowa produkcja to konwersja medali na diamenty :)
tylko bez możliwości motywacji, a więc z możliwością splądrowania

PS. zajumać komuś diamenty i będę spełniony w tej grze :)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Weźcie za daleko marzeniami nie wychodźcie bo już widzę jednorożce i tęczę, brakuje tylko gnoma z garnkiem złota! :D

Przepraszam, ale na słowo uwierzcie diamentów nie dostaniecie...
 

DeletedUser7525

Guest
Ja widzę inny problem. Mamy 50 poziom Gildii i co dalej?
Nawet potencjał nie odkłada się na przyszłość :(
 

DeletedUser13596

Guest
Nowa aktualizacja już na becie i oczywiście nic interesującego... Tzn nie ma nowej epoki ani hotelu :)
 

wuen

Hrabia
wygląda na to, że Inno "odpuściło" FoE na rzecz innych gier więc chyba nie ma co liczyć na jakieś spektakularne rozwiązania czy nowości...
z zapowiedzi wynika, że pojawi się jeszcze jedna epoka, w niej ostatnia zapowiadana perła i to będzie koniec FoE
- czas poszukać sobie innej rozrywki ;)
 

DeletedUser8110

Guest
Pisałam w innym temacie, ale powtórzę i tutaj - Przyszłość może i ma być ostatnią epoką, ale kto powiedział, że to oznacza koniec gry i nowości w FoE? :)
 
Do góry