Co na wigilijnym stole ?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia

Co na Wigilii ?

  • barszcz czerwony

    Głosy: 14 100,0%
  • żurek

    Głosy: 1 7,1%

  • W sumie głosujących
    14

DeletedUser8110

Guest
Idą święta, niedługo większość z nas będzie się obżerała tradycyjnymi potrawami wigilijnymi...
Jest nas tu całkiem sporo z różnych części Polski i nie tylko, stąd też moje ciekawskie pytanie - bez jakich potraw nie byłoby u Was Wigilii? :)

No i kolejne nurtujące mnie pytanie - barszcz czerwony czy żurek?
 

DeletedUser3876

Guest
Standardowo jakaś Rybka:) W końcu rodzina musi się trzymać razem:D
Co do końcówki - barszcz do picia, żurek jako zupa:p
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Rybka, Szczupczuś je rybki, rybokanibalizm :o

A tak, nie może się u nas obejść bez tradycyjnych makówek, moczki i oczywiście - karpia :p Do tego barszcz czerwony z uszkami :)
 

DeletedUser

Guest
Barszcz czerwony, choć niestety w tym roku z pierogami z kapustą, nie z uszkami :) Od kilku lat mamy w moim domu własną tradycje - na każde święta jest tiramisu :D
 

DeletedUser9461

Guest
U mnie sernik, kebab, barszcz, pierogi i coś jeszcze.
 

DeletedUser14

Guest
Co roku Barszcz z uszkami lub ewentualnie z pierogami.
Wiadomo jakaś rybka(np. Szczupak lub Karp)
i reszta potraw, których nie jem ;P

Jak to Wigilia i Żurek??
 

DeletedUser8110

Guest
Jak to Wigilia i Żurek??

Ostatnio znajomy ze Śląska powiedział, że u nich się żurek je, stąd w ogóle pomysł na pytanie :p
A że u mnie na podkarpaciu od wieków, się jadło barszcz z uszkami to się zainteresowałam jak to gdzie indziej wygląda :)
Uszka koniecznie z grzybami!
Do tego karp (bleh), ryba po grecku, jakieś śledzie, kapucha, groch, kluski z makiem... No i kompot z suszu (bleh razy tysiąc)
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Śląska potrawa, przyrządzana z piernika, migdałów, rodzynek, suszonych owoców, orzechów oraz ciemnego piwa :p
 

DeletedUser9456

Guest
Nic. Bo postanowiłem w tym roku skończyć z tradycją i nie obchodzić świąt. Dzień jak co dzień jak dla mnie.
 

DeletedUser2161

Guest
Co do rybek -na pewno filetowane (święta to luksus kto by tracił czas na walkę z ościami ) ,barszcz do picia, sałatka jarzynowa ,rybka w galarecie -oczywiście filet ,jajka faszerowane kilkoma farszami ,tort śmietanowy :) i wiele minnych ale wymieniłem tylko ulubione a na deser :) "Pan Tadeusz "
 

adi m

Baron
tradycyjnie barszcz czerwony ale zamiast karpia wolałbym śledzia ( jak dla mnie karp nie powinien być potrawą wigilijną - może łosoś czy węgorz ale nie karp )
Zdrowych, wesołych Świąt ☼
 

DeletedUser

Guest
U nas barszcz czerwony, karp, miruna, śledzie w kilku odmianach (marynowane, solone i w galarecie), sałatka po grecku, paszteciki z grzybami i kapustą, kapusta, galareta.
 

DeletedUser3220

Guest
Tak mówiąc w skrócie fotka z tamtego roku, ale repertuar wiele się nie zmienia corocznie (sama robiłam ;p):

wigilia.jpg
 

DeletedUser8507

Guest
ja w tym rokunie byłem na wigilii ale opłatek i tak był ;) MMmmm... jaki on dobry
 
Do góry