Co lepsze pas czy przyszłość na GPC?

Witam serdecznie.
Chciałbym poruszyć temat porównania epok na polach chwały:

  1. Przyszłość
  2. Pas Asteroid
Mile widziane opinie, porady, krytyka obu epok oraz prezentacja doświadczeń związanych z biciem w tych epokach na gpc.
Na końcu proszę napisać, która epoka wg Was zasługuję na miano lepszej.
 

deliryk

Wicehrabia
jeżeli mówimy o GPC to lepsza jest ta epoka, w której zrobisz więcej walk
pytanie, ile chcesz ich dziennie robić? :) 200? 300? 500?

w przyszłości masz dużo mniejsze straty i rzadziej wymieniasz jednostki
jeżeli masz 1000% defa to do 75poziomu oporu dojdziesz na luzie, 2 antygrawki + łotry
stawiając AO masz dodatkowe bonusy i podbijesz opór jeszcze bardziej

minusem przyszłości jest to, że w pewnym momencie napotkasz taki opór na mapie, że może nie uda Ci się przejść dalej

myślę, że cała rozkmina nie powinna się opierać o to, która z nich jest lepsza, tylko jaki jest cel

pozostając w przyszłości stracisz chyba ze 30 rozszerzeń terenu (480kratek), co pi razy oko może oznaczać różnicę około 800-900% do statystyk
mając zaledwie +550/350% att/def na spokojnie zrobisz wg4 oraz ze 300 ataków dziennie, a to w tej chwili możesz załatwić kilkoma budynkami i/lub perłami
będziesz miał wystarczającą frajdę z GPC

awansując wyżej będziesz miał dużo więcej rozszerzeń, ale zajmiesz je budynkami pod atak
dla przykładu, żeby przejść swobodnie wg4 w pasie potrzebujesz około +900/700% i też spokojnie zrobisz 300 walk

różnica to 350/350, zatem żeby w miarę swobodnie grać musisz ponad 1/3 nowych rozszerzeń (wszystkie free) poświęcić na nowe budynki pod statystyki (w tej chwili to i tak ciężko ich nie mieć), a 2/3 możesz używać dowolnie (wszystkie są za diaxy)

tylko FoE to gra, która opiera się o walkę i tak czy siak idziesz mocno w statystyki, i tak nie ma co innego do stawiania
możesz mieć 4000% i siedzieć w przyszłości i robić ogrom ogrom ataków, ale i w pasie asteroid czy w tytanie też będzie spoko

to trochę tak się napędza, idziesz wyżej, to dostajesz nowe rozszerzenia, ktore i tak wytracisz pod budynki, żeby zwiększyć statystyki by robić to samo co wcześniej
za diaxy dokupisz nowe rozszerzenia i tu dopiero widać różnice, ale to oznacza, że musisz mieć naskrobane diaxy lub po prostu zakupione za PLNy

podsumowując
jeżeli nie masz tony diaxów to przejście do pasa asteroid niewiele zmienia w twoich możliwościach bojowych :)

jeżeli masz diaxy, to nie ma sensu zatrzymywać się na pasie i trzeba iść do oporu do tytana, chociażby ze względu na koszt ulepszania pereł

która epoka najlepsza? żelazo jest OP :)
 
Reasumując, skoro 1/3 budynków będzie pokrywała straty związane z podniesieniem epoki, tzw. postępem, to wychodzi się na tym rewelacyjnie, bo ten teren można zagospodarować i jeszcze bardziej się rozwinąć. Prowadzi to do dużo lepszej jakości bicia na gpc, dobrze rozumiem?
 

Marik

Książę
Na jednym świecie zrobiłem test, jeszcze na starych polach ep jest mega, ale sporo osób zachwalało pas i to był błąd w moim subiektywnym odczuciu. To coś na zasadzie - miało być lamborghini, a dostałem matiza z napedem na 4. Jak już robić skok to do jowisza bo ten jest najbardziej zbliżony do ep. Tak można przejść i spróbować, ale docelowo leciałbym do jowisza ;) W pasie były wieksze straty
 

koordi

Wójt
Reasumując, skoro 1/3 budynków będzie pokrywała straty związane z podniesieniem epoki, tzw. postępem, to wychodzi się na tym rewelacyjnie, bo ten teren można zagospodarować i jeszcze bardziej się rozwinąć. Prowadzi to do dużo lepszej jakości bicia na gpc, dobrze rozumiem?
Deliryk opisał to tysiącem słów a ty w 2 zdaniach :)

Tak, im jesteś wyżej tym twój potencjał rośnie o ile inwestujesz w atak. Tytan ma jednak już 40% szans na podwójne obrażenia i dlatego straty robią się co raz większe. W pasie asteroid jednostki mają 25%. Mniej, ale bywa odczuwalne.

Która epoka najlepsza? Póki możesz dokupować rozszerzenia to siedziałbym max w przyszłości. A potem to już śmigać w tytan. Nowe zmiany pokazują, że nowe perły będzie łatwiej budować będąc w ich epoce.
Drogie w chuuu...steczkę... tym samym przejście na wyższe epoki będzie naturalne, pytanie jak gracze na to zareagują.
 
Koledzy i koleżanki powyżej piszą bzdury poszli za daleko plują sobie w brodę i chcą przekonać innych że mieli dobry pomysł
EP bardzo dobra do bicia i jeśli nie masz ciśnienia siedź tam ile wlezie
EPA dla mnie jest lepsza ale to subiektywna opinia i trzeba się przemęczyć przez Arktykę i nieciekawy wręcz nudny Ocean więc trzeba się uzbroić w cierpliwość dla mnie było warto . Za to nie znam nikogo kto by nie narzekał na następne epoki opuszczanie Pasa do puki nie będzie nowej epoki nie ma sensu i to pod warunkiem że będą tam jakieś dominujące jednostki . ( z pasa robisz całą mapę walkami bez problemu)
Jak chodzi o pola przy podobnych a nawet większych statach do Pasa nikt nie ma podejścia Gwoździe są nie do zatrzymania
 

deliryk

Wicehrabia
ja tam nigdzie nie poszedlem, siedze w zelazie i w brode sobie nie pluje :))) to najlepsza epoka ;D

z 2 podanych, tak jak pisalem, lepsza EP :) ale potem bez sensu w niej siedziec i trzeba awansowac

czy warto isc wyzej niz pas? dla tytana tak :)

ja nie znam nikogo, kto marudzi, ze jest w tytanie ;) na poczatku mieli ciezej, ale to mija :))
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Koledzy i koleżanki powyżej piszą bzdury poszli za daleko plują sobie w brodę i chcą przekonać innych że mieli dobry pomysł
EP bardzo dobra do bicia i jeśli nie masz ciśnienia siedź tam ile wlezie
EPA dla mnie jest lepsza ale to subiektywna opinia i trzeba się przemęczyć przez Arktykę i nieciekawy wręcz nudny Ocean więc trzeba się uzbroić w cierpliwość dla mnie było warto . Za to nie znam nikogo kto by nie narzekał na następne epoki opuszczanie Pasa do puki nie będzie nowej epoki nie ma sensu i to pod warunkiem że będą tam jakieś dominujące jednostki . ( z pasa robisz całą mapę walkami bez problemu)
Jak chodzi o pola przy podobnych a nawet większych statach do Pasa nikt nie ma podejścia Gwoździe są nie do zatrzymania
XDDDDD

siedzenie w EP to jest strata czasu. Zwłaszcza jak usuwają GvG - nie ma po co produkować tej surki już.

Pas jest super, Jowisz i Wenus też, Tytan gorszy, ale daje radę.

Przewaga Pasa, Wenus i Jowisza nad EP? TEREN, możesz miec 2x wiecej ataku, 2x więcej zbiorów wszystkiego, a walka jest tak samo prosta.... czego chcieć więcej.....
 
Do góry