Ceny diamentów

  • Rozpoczynający wątek bemol86
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Dlaczego ceny diamentów jeśli płacę np. w gbp są tańsze?
WTF? Dlaczego ludzie z np. Wielkiej Brytanii mają tańsze diamenty niż "gorzej" zarabiający Polacy?
Co to ***** jest? Jestem zażenowany.
300 diamentów dla Polaka to wydatek 20 pln a dla nich to 2.99 funtów.
 

DeletedUser7112

Guest
Ceny wszystkich produktów w różnych krajach różnią się. Sorry, taki jest rynek. Od diamentów po statki:-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3

Guest
Dlaczego ceny diamentów jeśli płacę np. w gbp są tańsze?
WTF? Dlaczego ludzie z np. Wielkiej Brytanii mają tańsze diamenty niż "gorzej" zarabiający Polacy?
Co to ***** jest? Jestem zażenowany.
300 diamentów dla Polaka to wydatek 20 pln a dla nich to 2.99 funtów.

Witaj, dzięki za pytanie.

Ceny Diamentów w różnych wersjach językowych są podyktowane wieloma czynnikami. Od zwykłej konieczności przeliczania walut i zachowania jakiegoś marginesu w razie niespodziewanych fluktuacji (vide ostatnie skoki cen franka), do różniących się marż lokalnych pośredników płatności.
Przeciętne zarobki w danych krajach także są brane pod uwagę, lecz nie ukrywam, że jest co czynnik relatywnie mniejszej wagi.

Tak więc jeśli płacisz w złotówkach, może wyjść drożej niż w funtach. Bądź odwrotnie: płacąc w euro wyjdzie drożej niż w złotówkach.
Możesz zapłacić w kilku walutach, więc generalnie nie widzę szczególnego problemu w znalezieniu oferty, która Ci odpowiada (zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy kantory internetowe pozwalają łatwo obejść wysokie stawki banków podczas przewalutowań).
 

DeletedUser11758

Guest
Decyduje też VAT. Europie VAT jest mniejszy a naszym kraju wynosi aż 23 % i to skutecznie zwiększa ceny wszystkiego. Czemu Bryfft nie dopisał że decuduje też VAT. Płaci się go od każdej usługi.
 

DeletedUser8507

Guest
Tak... to est głupiej, zarabiany mniej płacimy więcej.
 

DeletedUser625

Guest
Właściwie w przeliczeniu na zarobki to my płacimy 4,67x więcej niż taki Niemiec. Bo Niemcy nie płacą za największy pakiet 320€ tak jak my złotych 320, tylko 80€. Dla nich diamenty są równiutko 4x tańsze. Żeby jaśniej wytłumaczyć najniższa pensja w Polsce wynosi 1286,16 złotych netto. W Niemczech jest to 8,5€ na godzinę (jeśli by pracować w tym miesiącu codziennie po 8h, to mamy 8*8,5*22=1496€), a więc Polak kupi sobie takich pakietów tylko 4, a Niemiec 18,7, więc wychodzi na to że my z całej Europy pewnie mamy najdrożej.

PS: Oczywiście nie mówię, że każdy zarabia najniższą krajową i że każdy musi sobie kupić za wszystko diamenty. Użyłem najniższej krajowej, bo jest wszystkim znana i łatwo jest wtedy to porównać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8507

Guest
Guanabana, pomyśl o Rosjanach itp. ze wschodu. Taki rubel to ile jest tańszy od zł? 15razy po tych embargach i sankcjach? 20razy?
Ale to nie zmienia fakt że niemiec ma lepiej :/
 

DeletedUser625

Guest
Pewnie dla nich ceny specjalnie są niższe niż dla reszty Europy zupełnie tak jak na Steam, Origin i wielu innych tego typu platformach, bo my na przykład nie możemy wybrać możliwości kupna za ruble, jak sprawdzisz to na liście nie widnieje Rosja. :)
 

DeletedUser13596

Guest
Nie zwalajcie winy na VAT, bo to dowód Waszego korwino-ciemnego nieuctwa. W całej Europie stawki są podobne (19-27%) Niemcy - 19%, WB - 20%. Nie powiecie mi, że 3% VATU = 4krotnie droższe diaxy w Polsce :)? Te ceny wynikają z wielu innych problemów twórców gry z matematyką o czym pisałem w innym poście ;-). Niektórym za Odrą się wydaje, że 1750 zł = 1750 euro i stąd takie a nie inne ceny diaxów w PL. A jeżeli są świadomi tego, że 1000 złotych = 250 euro i mimo tego ceny są takie jakie sa, to jest to zwyczajnie dowód nieprawdopodobnej chciwości i pazerno... Albo nie chwila! Raczej prostej kalkulacji! Niemiec wydający 100 euro kupi X diaxów. Gdyby w Polsce ceny były równe niemieckim (100 złotych = tyle samo daixów co 100 euro) to Niemiec kupiłby sobie za złotówki 4 razy więcej diaxów niż za swoje euro :). To prowadziłoby do oczywistych patologii systemu (co nie znaczy, że teraz jest OK). Pewnym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie obowiązku kupowania diaxów w walucie w jakiej jest serwer np. na serwerach PL byłyby to tylko złotówki, a na na serwerze DE byłyby to tylko Euro - wtedy ceny w Polsce mogłyby (a właściwie obowiązkowo powinny) być zdecydowanie niższe. Wspominane problemy z matematyką (ale też z geografią) są dowiedzione Niemco-centryzmem twórców gry. Wszystkie ceny są przeliczone po średnim kursie do Euro (waluta w której zarabiają Niemcy). Więc aby Niemiec kupujący w każdej walucie musiał zapłacić tyle samo - ceny są takie a nie inne. Przy okazji korzystają inni bogaci w Europie - kosztem biednych typu Polacy. Normalka, w końcu to niemiecka gra, gdyby ktoś nie wiedział!

PS
Wysokość cen diaxów to jeden z powodów, dla których nigdy ich nie kupiłem i nie kupię :). Obecny system premiuje Polaków pracujących za granicą i zarabiających w poważnych walutach typu euro, frank, funt, za które mogą 4-krotnie taniej kupować diaxy. To oczywiście jeden z wielu absurdów, ale co zrobić. Nie chcą na mnie zarobić to trudno :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser625

Guest
Niemiec wydający 100 euro kupi X diaxów. Gdyby w Polsce ceny były równe niemieckim (100 złotych = tyle samo daixów co 100 euro) to Niemiec kupiłby sobie za złotówki 4 razy więcej diaxów niż za swoje euro :). To prowadziłoby do oczywistych patologii systemu (co nie znaczy, że teraz jest OK). Pewnym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie obowiązku kupowania diaxów w walucie w jakiej jest serwer np. na serwerach PL byłyby to tylko złotówki, a na na serwerze DE byłyby to tylko Euro - wtedy ceny w Polsce mogłyby (a właściwie obowiązkowo powinny) być zdecydowanie niższe.

A nie lepiej po prostu obniżyć polakom cenę diamentów i zablokować Polskę do wyboru z listy dla zachodniej Europy tak jak jest to teraz z Rosją? Przecież Rosji nie można wybrać z listy. :) Poza tym rozwiązanie o którym piszesz później już jest częściowo wprowadzone. Grając na serwerze beta który jest międzynarodowy jak wejdzie się w sklepik to ma się ceny w złotówkach nie euro. :)
 

DeletedUser13596

Guest
A nie lepiej po prostu obniżyć polakom cenę diamentów i zablokować Polskę do wyboru z listy dla zachodniej Europy tak jak jest to teraz z Rosją? Przecież Rosji nie można wybrać z listy. :) Poza tym rozwiązanie o którym piszesz później już jest częściowo wprowadzone. Grając na serwerze beta który jest międzynarodowy jak wejdzie się w sklepik to ma się ceny w złotówkach nie euro. :)

Zablokowanie Polski nie rozwiązuje problemu. Lepiej zablokować walutę, wtedy będzie to jednoznaczne.
 

DeletedUser625

Guest
Chyba nie wiesz o czym mówię. Rosja ma w wielu grach, platformach z grami, programami filmami i takimi innymi duże zniżki cenowe względem Europy zachodniej, tylko zazwyczaj też mają blokadę regionalną, że rzeczy kupione tam nie mogą być odsprzedane na zachód w celu zarobkowym i tak samo ktoś zachodniej Europy nie może kupić nic w rosyjskiej strefie, żeby nie kupić tego taniej i większą ilość przez to. Skoro od lat takie coś działa dla rusków, to czemu Polacy którzy mają równie słabą walutę co Rosjanie mają bulić ogromne kwoty? I o to mi tu chodzi obniżyć cenę diamentów do poziomu takiego, żeby Polacy także mogli kupować sobie diamenty i nie odczuwać tej ceny tak dotkliwie i zablokować krajom, które posiadają Euro, Funty, Dolary kupno tych diamentów taniej. I to rozwiąże dwa problemy, Polacy wreszcie będą mogli pozwolić sobie na diamenty w rozsądnej cenie, a Inno nie będzie się obawiać że ktoś zachodu zacznie kupować za złotówki bo będzie miał taniej. Z resztą tak jak powyżej napisałem dla Rosji takie coś już działa.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Wiesz Guana, taki problem ze Polska jeszcze sie nie przyznała na zachodzie ze mamy głodowe pensje i wszyscy stąd uciekają bo lepiej jest zarabiać poniżej wykształcenia zagranica niż tu.

Taki problem że gra nasz rząd od dawna pieśń "Wszystko jest w jak najlepszym porządku" że nie ma co się dziwić ze zagraniczna firma jeszcze się nie dostosowała, a diamenty jakieś lecą bo w końcu miliony polaków zagranicą zarabia tą średnią krajową z Niemiec i ma taniej niż Niemiec :)
 

DeletedUser3

Guest
Zarobki w poszczególnych krajach są doskonale znane osobom decydującym o cenach w poszczególnych walutach. Nie musi się nikt "przyznawać" aby było powszechnie wiadomo, że minimalna w PL to 440 euro, a w Niemcowni 1368 euro.
Jeśli chodzi o "eurocentryzm", to wydaje się to naturalnym zjawiskiem. Euro to jedna z największych walut świata (pod względem liczby osób w niej zarabiających), jest stabilna i akceptowana właściwie przy wszystkich rozliczeniach międzynarodowych, a w dodatku jest to waluta obowiązująca w kraju, w którym firma się znajduje (a więc w niej np. płaci podatki od przychodu i dokonuje wszelkich innych rozliczeń). Nie ma logicznego powodu, dla którego to miałoby się zmienić.
Można oczywiście powiedzieć, że być może dzięki ew. zmianom wzrósłby przychód. Być może. Ostatecznie dobre decyzje w tym względzie mogą zwiększyć przychód firmy, a złe mogą je zmniejszyć - tak czy inaczej to jest problem InnoGames :).
 

DeletedUser625

Guest
No dobra przytaczasz, takie argumenty podczas gdy Rosjanie rzeczywiście mają te diamenty taniej i to nie mało. :) I jakoś nie przeszkadza to, że płacą podatki i rozliczenia w €. ;)
 

DeletedUser13596

Guest
Zarobki w poszczególnych krajach są doskonale znane osobom decydującym o cenach w poszczególnych walutach. Nie musi się nikt "przyznawać" aby było powszechnie wiadomo, że minimalna w PL to 440 euro, a w Niemcowni 1368 euro.
Jeśli chodzi o "eurocentryzm", to wydaje się to naturalnym zjawiskiem. Euro to jedna z największych walut świata (pod względem liczby osób w niej zarabiających), jest stabilna i akceptowana właściwie przy wszystkich rozliczeniach międzynarodowych, a w dodatku jest to waluta obowiązująca w kraju, w którym firma się znajduje (a więc w niej np. płaci podatki od przychodu i dokonuje wszelkich innych rozliczeń). Nie ma logicznego powodu, dla którego to miałoby się zmienić.
Można oczywiście powiedzieć, że być może dzięki ew. zmianom wzrósłby przychód. Być może. Ostatecznie dobre decyzje w tym względzie mogą zwiększyć przychód firmy, a złe mogą je zmniejszyć - tak czy inaczej to jest problem InnoGames :).

Dokładnie tak jak napisałem. Niemco (euro) centryzm wynika z prostego faktu, że punkt odniesienia jest w Hamburgu. Jasne jak słońce. Jeżeli IO nie chce zwiększyć sprzedaży to sprawa IO, ale sprzedaż wirtualnego produktu o de facto koszcie nominalnym produkcji = zero w aktualnej cenie w złotych (nie mówie tu o kosztach gry a samym koszcie wytworzenia produktu jakim są diamenty), nie ma racjonalnego prawa bytu. To oczywiście sprawa IO tak jak napisałem, ale czasem wyjście klientowi na przeciw może znacząco zmienić sytuację.

Tak jak napisałem - ja nie mam z tego powodu bólu d. bo i tak nie kupuję diaxów :]

- - - Zaktualizowano - - -

No dobra przytaczasz, takie argumenty podczas gdy Rosjanie rzeczywiście mają te diamenty taniej i to nie mało. :) I jakoś nie przeszkadza to, że płacą podatki i rozliczenia w €. ;)

Nie od dziś wiadomo, że Niemcy z Rosjanami żyją w dobrej komitywie i kręcą razem różne interesy, nawet jeżeli chwilowo te stosunku są gorsze przez sytuację na Ukrainie. To ogólna tendencja historyczna, nie dziwmy się.
 

DeletedUser625

Guest
Akurat nie chodzi tu o same Niemcy. Inno to tylko jedna z wielu wielu wielkich firm, które dają zniżki Rosjanom. :) Na Steamie czy Originie, ruskie także mają ogromne zniżki w porównaniu do innych. :D
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Bo Rosyjskich odbiorców jest wiele... A Polacy dali sobie wcisnąć mimo ze mówi sie ze internet z polski jest...



Zarobki w poszczególnych krajach są doskonale znane osobom decydującym o cenach w poszczególnych walutach. Nie musi się nikt "przyznawać" aby było powszechnie wiadomo, że minimalna w PL to 440 euro, a w Niemcowni 1368 euro.
Jeśli chodzi o "eurocentryzm", to wydaje się to naturalnym zjawiskiem. Euro to jedna z największych walut świata (pod względem liczby osób w niej zarabiających), jest stabilna i akceptowana właściwie przy wszystkich rozliczeniach międzynarodowych, a w dodatku jest to waluta obowiązująca w kraju, w którym firma się znajduje (a więc w niej np. płaci podatki od przychodu i dokonuje wszelkich innych rozliczeń). Nie ma logicznego powodu, dla którego to miałoby się zmienić.
Można oczywiście powiedzieć, że być może dzięki ew. zmianom wzrósłby przychód. Być może. Ostatecznie dobre decyzje w tym względzie mogą zwiększyć przychód firmy, a złe mogą je zmniejszyć - tak czy inaczej to jest problem InnoGames :).

Możliwe ze to problem Inno jednak dotyczy on Polskich graczy którzy właśnie zgłaszają że się to nie podoba, rozumiem ze każda zmiana ceny diamentów w tej chwili niesie ogromne ryzyko, to oburzenie już kupujących to niekupujących że gra P2W się zrobi...
Możliwe że ktoś na początku sobie popatrzył a Polak zarabia tą 1/3 co my, podrapał się po głowie i dał taką samą cenę co w Euro, bo zero konsekwencji z tego miał, a Polacy po 2 latach gry się obudzili ^^

A tak z ciekawości problem IG, oni w ogóle są w jakiejś świadomości że to problem?
 

DeletedUser3

Guest
Guanabana napisał:
No dobra przytaczasz, takie argumenty podczas gdy Rosjanie rzeczywiście mają te diamenty taniej i to nie mało. :) I jakoś nie przeszkadza to, że płacą podatki i rozliczenia w €. ;)
Ceny w Rosji są faktycznie niższe ze względu na radykalny spadek wartości rubla w ostatnich tygodniach/miesiącach. Po prostu nie było zmiany cen odkąd rubel zaczął lecieć na łeb na szyję. Jeżeli ta sytuacja utrzyma się dłużej, to pewnie będzie to zmienione.
Wcześniej ceny te były zbliżone do cen w pozostałych walutach.

Natalia napisał:
A tak z ciekawości problem IG, oni w ogóle są w jakiejś świadomości że to problem?
Na czym dokładnie polega problem? Bo ja na przykład świadomości żadnego problemu nie mam. Jeżeli to jest kwestia tego, że części ludzi nie stać... Cóż, zawsze kogoś na daną rzecz stać a kogoś innego nie - to odwieczne prawo wolnego rynku i nierówności społecznych. A niestety my nie jesteśmy od zmieniania świata :).
 

DeletedUser14583

Guest
Najlepsze jest jednak nie to, bo to są inne kraje, więc inne przepisy, zarobki itd. Ja przykładowo mam droższe diamenty niż mój znajomy, dwa konta w tym samym kraju, na tym samym serwerze. Jak sprawdzałem z kolegą to cena za najdroższy pakiet to różnica około 80zł!
 

DeletedUser12644

Guest
A ja mam inne pytanie. Z czego wynika takie żonglowanie cenami diamentów? Było 200 kilkanaście złotych za 13.000 sztuk, teraz zrobiliście jakąś idiotyczną "promocję" w której wrzuciliście 3 w sumie kiepskie budynki i jest ponad 300 -zł. VAT się zmienił? Kurs Euro? A może kurs pesos? Promocja zupełnie jak w TV.
 

DeletedUser

Guest
Też mi ktoś mówił, że ceny diamentów dziwnie się różnią. Dla jednych są po 240, dla innych po 350. I nie wiadomo od czego to zależy, a całą tę "promocję" przemilczę, bo to kpina prosto w oczy. :)
 

DeletedUser14757

Guest
U mnie cena się nie zmieniła. Od zawsze jest 319,99 za 13000.
 

DeletedUser8110

Guest
Ceny Diamentów powinny być obecnie u wszystkich Graczy takie same. :)
 

DeletedUser

Guest
Ale nie są. Dla jednych najdroższy pakiet kosztuje 240 złotych, a dla innych 320 (nie 350 pomyłka). Pytanie dlaczego tak jest?
 
Status
Zamknięty.
Do góry