[Inne] Budynki na polach chwały

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser20411
  • Data rozpoczęcia

Czy takie rozwiązanie ma sens

  • TAK

  • NIE


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

DeletedUser20411

Guest
W mojej gildii jest dużo osób z niższych epok co powoduje że na polach chwały do budowy budynków na prowincjach potrzebujemy surowce z niskich epok ponieważ mamy ich mało jest to spowodowane że nowi gracze nie mają arek które są wstanie uzupełniać braki, nie wiem jak to wygląda w innych gildiach. W moim pomyśle chodzi o to aby wprowadzić nową metodę zapłaty za postawienie budynku obecnie trzeba dać różne ilości różnych surowców z różnych epok a ja wprowadziłbym że np. za budynek X trzeba wpłacić 5000sztuk surowców i gildia wybierałaby ze skarbca ile i jakie surowce chce wydać. Uważam że dzięki temu trzeba by było więcej myśleć a pola chwały stały by się bardziej wyrównane. Napiszcie co o tym sądzicie i czy to ma sens według was.
 

Arox

Baron
nowi gracze nie mają arek które są wstanie uzupełniać braki
No to pomóżcie im je zdobyć i po wbijać poziomy... dodatkowo w GPC jest możliwość zdobycia fragmentów budynku (Statua Honoru) która codzienne daje towary do gildii z epok w której są gracze... po kilku sezonach z towarami nie będzie problemów
 

sapinio

Szlachcic zagrodowy
Może w tym wątku ktoś rozwieje moje wątpliwości..
Rozumiem że przy ustalaniu kosztów budynków na początku każdej rundy, towary dobierane są tylko z epok graczy w gildii, i jeżeli większość graczy jest w jednej epoce to towary z tej epoki będą najczęściej wymagane przy zakupie budynków... doczytałem gdzieś jeszcze że ustalanie rodzaju towarów podczas losowania zaczyna się od najwyższych epok graczy z gildii.. czy to prawda? .. czy mając jednego gracza z epoki żelaza jest możliwe że towar z tej epoki nie wystąpi przy żadnym budynku nigdzie na mapie? ..bo np. wszystkie koszty budynkow zostaną już przydzielone zanim dojdzie do losowania towarów z epoki żelaza?
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Mając 1 gracza w epoce żelaza i x graczy w gildii, masz 1/x szans, że będzie potrzebny towar właśnie z tej epoki. Ile, to już kwestia losowa. :)
Jeżeli chodzi o sam pomysł, to zagłosowałam na nie. Moim zdaniem na Polach trzeba strategię dostosować do możliwości, a te z kolei sukcesywnie zwiększać.
 

HuanMing

Książę
Również jestem na nie. Jest logicznym, że osoby z niższych epok/zaczynające/słabiej rozwinięte/grające krócej/i inne, będą miały trudniej. Całą ideą grania jest to, że gracze grający dłużej, lepiej czy bardziej strategicznie będą mieć przewagę nad pozostałymi. Tak zwane "wyrównanie" miałoby sprawić, że wszyscy bedą mieli "tak samo", a to zaprzecza sensowi grania, rozwoju i rywalizacji.
 
Do góry