[Inne] Brak nagród za małą ilość PR

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser14004
  • Data rozpoczęcia

Czy pomysł się podoba?

  • Tak

    Głosy: 2 11,8%
  • Nie

    Głosy: 15 88,2%
  • Jest mi obojętnie, dla mnie nie robi to różnicy.

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    17

DeletedUser14004

Guest
Witam.
Czy nie denerwuje was, kiedy ktoś wrzuca po 1-3 PR w perłę i dostaje za to nagrodę?
Nagroda powinna być dla osób, które rozwijają perły, nie wrzucają po 1-3 PR, gdzie do następnego poziomu potrzebne jest np. 300 PR.
Mój pomysł polega na tym, aby nagroda była dopiero od określonej liczby PR, zależnej od poziomu perły. Minimalna liczba PR zależna będzie od nagrody za zajęte miejsce np. kiedy nagrodą będzie 90 PR, wymagane PR wrzucone w perłę będzie wynosiło np. 30(tylko przykład)

Oczywiście pomysł jest do dopracowania, ze względu na to, że trzeba znać nagrody z różnych poziomów pereł, aby zdecydować jaką część nagrody stanowić będzie wymagane PR.
 

DeletedUser16021

Guest
Nie rozumiem Twojego podejścia... Narzekasz na możliwość zarabiania na perłach? Może od razu wyłączymy możliwość inwestowania w perły i kazdy gracz sam sobie będzie wrzucał pr żeby utrudnić sprawę?

Jak ktoś chce żeby inni zarabiali na jego perle to jego sprawa, a jak ktoś nie chce to wystarczy wrzucić reklame na czacie i problemu nie ma.
 

DeletedUser12062

Guest
Nie denerwuje. Wystarczy ogłaszać swoje perły i możliwe nagrody aby sytuację zmienić. Nie wiem co w tym ma być złego. Wrzucenie 1 PR to tez rozwój perły....
 

DeletedUser14004

Guest
Ale jaki rozwój perły? Wystarczy wrzucać po 1 pr w każdą perłę i w kilka dni można wrzucić we wszystkie perły w sąsiedztwie, później tylko czekanie na zasłużone nagrody, za rozwój perły w postaci +1PR/300(nawet więcej) wymaganych do następnego poziomu.
 

DeletedUser16021

Guest
Ale jaki rozwój perły? Wystarczy wrzucać po 1 pr w każdą perłę i w kilka dni można wrzucić we wszystkie perły w sąsiedztwie, później tylko czekanie na zasłużone nagrody, za rozwój perły w postaci +1PR/300(nawet więcej) wymaganych do następnego poziomu.

Ale o czym Ty bredzisz chłopie...? przecież szansa na to, że ktoś przebije tę osobe która wrzuciła 1pr wynosi jakieś 99%...
 

DeletedUser12062

Guest
No i skoro ktoś chce zainwestować, ma na to czas i w dodatku wyjdzie na plus (w co raczej wątpię) to proszę bardzo.

A tak na marginesie. Skoro ja buduję swoje perły sam, albo dostaliśmy kiedyś kupony i można była zaproponować znajomym, że za 1pr uzyskają zwroty ok 100pr to co?? Byliby zablokowani bo się nie da??

Nie kupuję tego pomysł absolutnie.
 

DeletedUser11629

Guest
Owszem, denerwuje mnie, ze to nie ja jestem tym spryciarzem.

Byle jaka gildia, wiadomosc do wszystkich albo lancuszek, jesli jest i problem jednopunktowcow rozwiazany.
 

DeletedUser14004

Guest
Ale o czym Ty bredzisz chłopie...? przecież szansa na to, że ktoś przebije tę osobe która wrzuciła 1pr wynosi jakieś 99%...
Tak, ludzie przebijają się o kolejny jeden punkt rozwoju i kończy się to na tym, że trzej gracze mają nagrody za kolejno 1, 2 i 3 PR wrzucone w perły.
No i skoro ktoś chce zainwestować, ma na to czas i w dodatku wyjdzie na plus (w co raczej wątpię) to proszę bardzo.
Wyjście na plus będzie, bo gracze będą rozwijali perły dla nagród, dzięki czemu osoby, które faktycznie rozwijają perły będą musiały wrzucić mniej PR, a nawet jak wrzucą więcej niż dostaną, to zawsze są medale i plany.

Od razu też piszę, że nie chodzi mi o to, że moje perły stoją w miejscu, bo wystarczy ogłosić na czacie, że mamy taką perłę i tyle planów za takie miejsce. Chodzi mi o to, że wrzucanie po 1-3 PR jest nieuczciwe. Nagroda ma być za rozwój, a nie za kliknięcie 3 przycisków i czekanie, aż perła sama się rozwinie. Nawet ciężko to nazwać czekaniem, bo jak wrzucimy w 70 pereł po 1 PR, to nawet zapominamy w co i u kogo.
 

DeletedUser12062

Guest
"Chodzi mi o to, że wrzucanie po 1-3 PR jest nieuczciwe"

Ale co tu jest nieuczciwe?? Ktoś marnuje swój czas, PR, dorzuca do pereł i liczy na może zysk. Ja w tym nic nieuczciwego nie widzę. Czy gdyby dorzucał po 5pr też by było źle?? Każdy 1pr to ROZWÓJ PERŁY.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Tak z ciekawości przejrzałam perły te najbardziej rozwinięte=największy zwrot za miejsca promowane i nie.
Pierwsza osoba najczęściej przoduje, 2 następne się ścigają a 4 i 5 ma ok 50 pr. Pisze o wysokich lvl bo w perłach do 8 lvl zwroty za nie promowane miejsca są nikłe, 1 medal, może 1 plan. Najwyższe a patrzyłam na ok 50 lvl alkow to mają zwroty, ale kolejno idą gracze dający 1000 pr, 400, 300, 70, 50 i dalej nie ma końca a jest jeszcze 2 strona inwestorów.

Więc jak dla mnie nie ma problemu, ja się ciesze jak gracze z Mojej gildii lub moi znajomi dają choć jeden pr, że zajmują jakiekolwiek miejsce, bo inaczej przepada.
 

DeletedUser14004

Guest
Nieuczciwe jest moim zdaniem dlatego, że są osoby, które faktycznie rozwijają perłę. A tu nagle ktoś wrzuca 1-3 PR i ma prawie taką samą nagrodę jak osoba, która wrzuca 60-70(a nawet więcej). Co do tego, że każdy 1 PR to rozwój perły. Tak, ale co to za rozwój, gdyby każdy wrzucał po 1 pr to 5 poziom byłby wysoki, no chyba, że właściciel sam chce inwestować kilkaset PR w jeden poziom perły zamiast w badania.
 

DeletedUser11629

Guest
Wez zrob eksperyment i wrzuc sasiadom w perly po 1 punkcie i zobaczysz, jak sie dorobisz na tym zlotym interesie. Ze 20 punktow wygrasz, a 200 stracisz.

A jak wrzuce 15, a zgarne 50 to to tez nieuczciwe jest?
 

DeletedUser16021

Guest
Od razu też piszę, że nie chodzi mi o to, że moje perły stoją w miejscu, bo wystarczy ogłosić na czacie, że mamy taką perłę i tyle planów za takie miejsce. Chodzi mi o to, że wrzucanie po 1-3 PR jest nieuczciwe. Nagroda ma być za rozwój, a nie za kliknięcie 3 przycisków i czekanie, aż perła sama się rozwinie. Nawet ciężko to nazwać czekaniem, bo jak wrzucimy w 70 pereł po 1 PR, to nawet zapominamy w co i u kogo.

A nie pomyślałeś o tym, że niektórzy wrzucają 1pr, bo na poczatkowym etapie perły plany mogą być tanie, a później może się okazać, że sa bardzo drogie? :) To tzw. kontrolne pr
 

DeletedUser16021

Guest
Nieuczciwe jest moim zdaniem dlatego, że są osoby, które faktycznie rozwijają perłę. A tu nagle ktoś wrzuca 1-3 PR i ma prawie taką samą nagrodę jak osoba, która wrzuca 60-70(a nawet więcej). Co do tego, że każdy 1 PR to rozwój perły. Tak, ale co to za rozwój, gdyby każdy wrzucał po 1 pr to 5 poziom byłby wysoki, no chyba, że właściciel sam chce inwestować kilkaset PR w jeden poziom perły zamiast w badania.

Poza tym to nie jest NAGRODA ZA ROZWÓJ, tylko prędzej CENA ZA WYGRANIE AUKCJI. Potraktuj to w ten sposób.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Jest też pewien problem w twoim założeniu bo jak się znajdzie grupową wymianę, to ma się 5 osób dających tyle samo, wiec może się zdarzyć ze 1 miejsce nie dostanie nagrody bo dał za mało pr mimo ze tyle samo co 2 miejsce ;)
 

DeletedUser11629

Guest
A propos kontrolnych pr - jest takie okno, gdzie widac, w ktore perly sie wrzucilo punkty. Czyli nadzor jest.
 

DeletedUser14004

Guest
Tak z ciekawości przejrzałam perły te najbardziej rozwinięte=największy zwrot za miejsca promowane i nie.
Pierwsza osoba najczęściej przoduje, 2 następne się ścigają a 4 i 5 ma ok 50 pr. Pisze o wysokich lvl bo w perłach do 8 lvl zwroty za nie promowane miejsca są nikłe, 1 medal, może 1 plan. Najwyższe a patrzyłam na ok 50 lvl alkow to mają zwroty, ale kolejno idą gracze dający 1000 pr, 400, 300, 70, 50 i dalej nie ma końca a jest jeszcze 2 strona inwestorów.

Więc jak dla mnie nie ma problemu, ja się ciesze jak gracze z Mojej gildii lub moi znajomi dają choć jeden pr, że zajmują jakiekolwiek miejsce, bo inaczej przepada.
Na wyższych poziomach i w większych gildiach faktycznie nie ma z tym problemu, ale nie raz widziałem niskie poziomy pereł, gdzie ktoś wrzucał 1 PR, a dostawał za to 2 plany, do tego medale i PR.

Wez zrob eksperyment i wrzuc sasiadom w perly po 1 punkcie i zobaczysz, jak sie dorobisz na tym zlotym interesie. Ze 20 punktow wygrasz, a 200 stracisz.

A jak wrzuce 15, a zgarne 50 to to tez nieuczciwe jest?
Nie będę robił eksperymentów, bo to wiem, w prawie każdej perle, w jaką inwestowałem(w moich też) jest przynajmniej jedna osoba, która wrzuci 1 PR, a w zamian za to wygrywa plany, medale i PR. I rzadko to się zmienia, pod koniec poziomu te osoby dalej są na drugim, czy trzecim miejscu.
 

DeletedUser14004

Guest
Jest też pewien problem w twoim założeniu bo jak się znajdzie grupową wymianę, to ma się 5 osób dających tyle samo, wiec może się zdarzyć ze 1 miejsce nie dostanie nagrody bo dał za mało pr mimo ze tyle samo co 2 miejsce ;)
Też z tego powodu pomysł jest do dopracowania.
 

DeletedUser11629

Guest
Sa latwe i szybkie sposoby, zeby tego uniknac, koniec kropka. Jak sie komus nie chce grac w gre strategiczna, tyllo sobie robi simsy - jego wolna wola, niech pozwoli innym skorzystac, skoro tak lubi.
 

DeletedUser14004

Guest
Sa latwe i szybkie sposoby, zeby tego uniknac, koniec kropka. Jak sie komus nie chce grac w gre strategiczna, tyllo sobie robi simsy - jego wolna wola, niech pozwoli innym skorzystac, skoro tak lubi.
1. Nie wszyscy znają te sposoby, nie wszyscy są w gildiach, mają znajomych, wiedzą gdzie jest czat, lubią grać z innymi, lubią pisać na czacie.
2. Możesz pisać na temat? Nie wiem co mają simsy do pomysłu. Natomiast perły nie są całym foe, nie przestanę grać, bo ludzie wrzucają 1 PR.
 

DeletedUser

Guest
ja takze jestem na nie
daczego? proste. czasem za 1 PR w perle mozna lyknac niezla nagrode a czasem nic tonie daje,

mnie osobiscie denerwuje rzecz odwrotna do twojej, czyli ze tylko za 5 miejsc sa ngrody, czasem inwestorow jest 1 lyb2ch gora, czasem jest ich 50 albo wiecej i nie fair jest kiedy tylko 5 osob dostaje nagrody.

lepszym rozwiazaniem byloby kazdy inwestor dostaje drobna nagrode - czyli 1 plan perly, natomiast 1sza "6" dostaje lepsze nagrody, jak dotychczas
 

DeletedUser11629

Guest
Ad 1 - nie musza znac. Ale ta "strategia" w nazwie gry to nie przypadek. Sposoby beda istniec niezaleznie od woli ich poznania. Ja nikogo do niczego nie zmuszam, Ty natomiast chcialbys i w tym sie roznimy.
Ad 2 - nie moja wina, ze nie zastanawiasz sie, zanim odpowiesz, bo ja pisze na temat caly czas. Taki klikanie w domki, zeby zebrac dorobek i fajrant, to wlasnie sa simsy.

Nigdzie tez nie napisalam, ze jak Ci sie nie podoba, to przrstan grac - nie wkladaj w moje nieco juz przywiedniete usta takich dziecinnych odzywel.
 

DeletedUser16021

Guest
Ale TeroV zrozum proszę, że inwestycje w perły to trochę taki hazard, raz wyjdziesz na plus - raz nie.
 

DeletedUser14004

Guest
Ad 1 - nie musza znac. Ale ta "strategia" w nazwie gry to nie przypadek. Sposoby beda istniec niezaleznie od woli ich poznania. Ja nikogo do niczego nie zmuszam, Ty natomiast chcialbys i w tym sie roznimy.
Ależ ja też nikogo do niczego nie zmuszam, podałem mój pomysł, dałem ankietę, czytam i odpowiadam na wasze opinie.
 

DeletedUser11629

Guest
Napisalam, ze chcialbys zmusic i dokladnie to mialam na mysli. Chcialbys przymusic innych graczy, zeby takim "zosiom-samosiom", co poza swoje miasto nosa nie wytkna i innym nawet tego 1 PR w perle nie wrzuca - zeby im budowali perly z progami.
 
Do góry