Bonusowe zadania-Jesień Średnioweicza

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15862
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser15862

Guest
Cześć mam problem z podbiciem prowincji Grand Gap . Są tam wojska z kolonialnej (w każdej są działa polowe oraz mieszanka pionierów , grenadierów , muszkieterów i dragonów). W pierwszej którą chciałbym podbić są:
4 dragony i 4 działa polowe. Próbowałem 4 muszkieterami 2 grenadierami(niezależni) i 2 łotrami. Kiedy zginęło mi 4 muszkieterów i 1 łotr poddałem się.Myślę , że muszę poczekać na pionierów a tego sektoru nie będę już atakował muszkieterami , ale chciałbym wiedzieć co wy o tym myślicie.
Jakby co to mój bonus do ataku to-27% a do obrony-21%
 

Borisel

Hrabia
Bardzo proste - wystaw 8 pionierów . Nie dość że są mocni na dragony to jeszcze maja kamuflaż w lesie , więc działa polowe mogą najwyżej postrzelać do much . Działa wiec muszą się zbliżyć do lasów by ubić twoje jednostki (ty jeśli masz czas to w ogóle nie ruszaj jednostkami i trzymaj je w lesie ) lub wyjść im naprzeciw - lekko zbrojni poradzą sobie z działami wyśmienicie . Rzecz jasna na bitwach zawsze wykorzystuj teren ;) Jeśli chodzi o inne jednostki to wybór muszkieterów i grenadierów to najgorszy z możliwych . Zawsze możesz tez wybrać 8 dragonów - też świetnie się spiszą - 5 dragonami zajmujesz jednostki konnych a 3 działami . Pozdrawiam
 

DeletedUser15862

Guest
Wielkie dzięki kiedy odblokuję pionierów na pewno użyje twojej taktyki, a jeśli chodzi o muszkieterów i grenadierów wiedziałem , że sprawdzą się beznadziejnie ale to było moje najlepsze wojsko a ta prowincja męczy mnie od dawna więc byłem na tyle zdesperowany , że postanowiłem spróbować .
A co powiesz na sektor , którego broni 4 pionierów i 4 działa polowe bo tutaj to nawet jak będę zdesperowany to się nie zapuszczę.
A i zapomniałem dodać , że wszyscy mają bonus 20% do ataku i obrony.
 

Borisel

Hrabia
Ja bym proponował (póki pionierów nie ma ) 4 konnych i 4 grenadierów . Czemu nie muszkieterzy/działa polowe ? A do kogo strzelisz jak pionierzy pochowają się w lasach ? Nawet jak będziesz ostrzeliwać działa przeciwnika to albo uszkodzą poważnie twoje jednostki ciężkie lub działa/muszkieterów . Pierwsza ture przeczekasz (szukaj równiny dla ciężkozbrojnych blisko początku) - wtedy przeciwnik wyruszy pionierami naprzód a działa albo zostawi lub umieści za tyłami swoich ludzi.Wtedy ruszaj konnymi na działa a ciężkozbrojnymi kieruj w stronę pionierow - nie zamartwiaj sie ze pochowają sie w lasach - na grenadierów to nie działa mimo ze maja atak zasięgowy to gra traktuje go jeszcze jak jednostkę walcząca wręcz.Zapewne działa zaczną robić kipisz wśród ciężkozbrojnych (jesli zapomniales o terenie) lub pionierzy wśród konnych (o ile utrzymujesz daleki zasięg ruchu). Jednak ważna sprawa to zając się działami przeciwnika a potem możesz wycofać konnych by resztę zajmowali się grenadierzy. Pozdrawiam
 
Status
Zamknięty.
Do góry